Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

ПОМАГАЙТЕ ЗА БУС МБ ВИТОЗа децата в ДДУИ с. Михалци!


  • Please log in to reply
15 мнения по тази тема

#1 aalexieff

aalexieff

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 692 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Павликени
  • Автомобил:
    W124 2.5 D 1987 продаден
    W210 E300 D 1996 продаден
    Mitsubishi Colt IV 1.3 1995 продаден
    Mitsubishi Colt VI 1.5 2005
    Renault Clio III 2007
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 април 2011 - 17:42

Здравейте приятели,
Необходима ми е вашата помощ и съвет. Дарител ни е заделил 6100 лева за закупуването на пътнически Бус 8+1 за децата в Михалци, спрял съм се на МБ Вито 2.3 ТД, ръчни скорости, климатик. Като гледам пазара, мисля че този вариант е най-удачен, по-евтин за поддръжка от CDI мотора. На пазара днес гледах един от Троян, но......
Моля ви за съвет и помощ за тези Ванове.
Ето този в Шумен например, но искат за него 6600, не съм го гледал, но тази цена + регистрация + екотакса + ГО (3 м.) + Винетна такса(месечна) ще мине 7000 лева, което не ми е по-силите. Същият продавач предлага и без климатик за 6000 лева.
ПОМАГАЙТЕ, не знам какво да правя, някой знае ли добър БУС за окончателна цена около 6300 лева? Някой може ли да огледа тези бусове в Шумен.
П.Н. Моля ви, не ми предлагайте нещо което ще ни вкара в приключения, търси се компромис между цена и качество.
  • 0
W210 E300 D 1996
W124 and E300

#2 Hooligan

Hooligan

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1553 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    1. M-Class (W164) 350 CDI Facelift
    2. CLK-Class (W208) - Продаден
    3. C-Class (W203) - Продаден
    4. C-Class (W202) - Продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 април 2011 - 17:47

Саше, ще огледам пазара в София, само не бързай!
За тоя в Шумен, мога да пратя мои хора да го видят, само кажи и звъня.

Поздрави
  • 0

Ignore list: fiveq, Наско, krasch


#3 House M.D.

House M.D.

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3301 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    1. Suzuki Sv650, '04
    silver

Публикувано 09 април 2011 - 07:27

Саше не бързай, Трифката вече ти го каза .
Що се отнася до буса - климатика според мен е задължителен - возенето на тези дечица
във бус , лятото , при температури над 30 градуса, без климатик е ... недей :flagMB new:

Хубаво прецени също така, дали едно ЦДИ няма да има по-нисък разход,
дали да не се вземе по-нов но пък и с повече системи, най вече тези за сигурност и безопасност!

Не мисли в момента за парите а за АКТИВА, който е необходим на децата за да се чувстват комфортно и в безопастност.

Напиши основните характеристики, които са необходими(колко места, трябва ли да има място за спц.платформа и др.) и остави и ние и колегите да потърсим нещо :icon_coolgrin:

п.с. казах да не мислиш за парите в момента първо защото дарител отделил 6100лв. няма да има против да добави още 5%, и второ защото имам нещо предвид - просто нека първо намерим Бенца :flagMB new:
  • 0
Застраховки Каско и ГО - Тук!

Нашите мисли определят желанията ни, но само нашите действия показват това, което сме в действителност!

Публикувано изображение
Отбор по футбол на Мерцедес - Бенц Клуб България - Тук!
Публикувано изображение

#4 aalexieff

aalexieff

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 692 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Павликени
  • Автомобил:
    W124 2.5 D 1987 продаден
    W210 E300 D 1996 продаден
    Mitsubishi Colt IV 1.3 1995 продаден
    Mitsubishi Colt VI 1.5 2005
    Renault Clio III 2007
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 09 април 2011 - 08:38

Благодаря Трифоне, изпрати ако имаш хора (ще ми спестиш разходи, мислех да ходя на 11.04), там в Шумен има три, но само един е с климатик. Както казва Крум климатика трябва да е задължителен.
Нямам никакви претенции, относно мотора, но си мисля за обслужването после, данъци, и т.н. Доколкото разбрах автоматите им са почти необслужваеми и след време дават "фира". Основното изискване е да е 8+1 и да има налични всички седалки, може да е и Спринтер, но държи цена.
Платформа аз имам от Хюндай, която ще я прехвърля на Форд транзит, ще го преработя в специализиран за превоз с инвалидни колички и по-този начин ще запазя Витото за пътнически транспорт.
Няма да бързам, но до края на месеца трябва да закупим Буса, такава е волята на ДАРИТЕЛЯ.
Круме, разбира се, че можем да добавим още малко, в касата има стотина лева от МБКБ, но в края на този месец, 10 деца отиват на рехабилитация във Трявна и мисля да им ги дам за джобни.
Ако трябва направете изнамирането, регистрирането на Витото като инициатива на Клуба и направете темата Важна и една.
С поздрав
  • 0
W210 E300 D 1996
W124 and E300

#5 hektor

hektor

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1751 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гера/София
  • Автомобил:
    Alfa Romeo 147 1.6 ts

Публикувано 09 април 2011 - 08:53

Благодаря Трифоне, изпрати ако имаш хора (ще ми спестиш разходи, мислех да ходя на 11.04), там в Шумен има три, но само един е с климатик. Както казва Крум климатика трябва да е задължителен.
Нямам никакви претенции, относно мотора, но си мисля за обслужването после, данъци, и т.н. Доколкото разбрах автоматите им са почти необслужваеми и след време дават "фира". Основното изискване е да е 8+1 и да има налични всички седалки, може да е и Спринтер, но държи цена.
Платформа аз имам от Хюндай, която ще я прехвърля на Форд транзит, ще го преработя в специализиран за превоз с инвалидни колички и по-този начин ще запазя Витото за пътнически транспорт.
Няма да бързам, но до края на месеца трябва да закупим Буса, такава е волята на ДАРИТЕЛЯ.
Круме, разбира се, че можем да добавим още малко, в касата има стотина лева от МБКБ, но в края на този месец, 10 деца отиват на рехабилитация във Трявна и мисля да им ги дам за джобни.
Ако трябва направете изнамирането, регистрирането на Витото като инициатива на Клуба и направете темата Важна и една.
С поздрав




Привет и от мен.

Не искам да те разочаровам но Витото е едно от издънките на Мерцедес. Бях чувал много лоши неща и след като Крум ми каза да погледна тази тема, аз влязох в една немска страница
Можете да погледнете вътре, там са мнения на собственици на коли. Това което намерих за Витото е: Силно корозира, проблеми с Ербеците ( сменя се компютъра ), проблемни са не само автоматиците. Ако все пак ще взимаш, мотора да бъде с повечко коне защото е умряла баба. Отново за мен това е загробване с това ванче.
Помисли за нещо японско!

Това е информация не от личен опит!!!
  • 0
Sky каза:Ела да сръбнеш от извора!

" Ау ми врътнеш един Биг Бен ма! Ни моа, боли ме главата!"

#6 House M.D.

House M.D.

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3301 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    1. Suzuki Sv650, '04
    silver

Публикувано 09 април 2011 - 08:54

По - късно днес ще пиша повече по въпроса,
темата ще я направя важна, и ще я преместя в по-подходящ раздел от купува - все пак става въпрос за НАШИЯТ дом за деца :flagMB new:


п.с. дарителят софиянец ли е?
  • 0
Застраховки Каско и ГО - Тук!

Нашите мисли определят желанията ни, но само нашите действия показват това, което сме в действителност!

Публикувано изображение
Отбор по футбол на Мерцедес - Бенц Клуб България - Тук!
Публикувано изображение

#7 aalexieff

aalexieff

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 692 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Павликени
  • Автомобил:
    W124 2.5 D 1987 продаден
    W210 E300 D 1996 продаден
    Mitsubishi Colt IV 1.3 1995 продаден
    Mitsubishi Colt VI 1.5 2005
    Renault Clio III 2007
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 09 април 2011 - 09:34

Не, Управител на "Милки Лукс" гр. Бяла черква
  • 0
W210 E300 D 1996
W124 and E300

#8 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 09 април 2011 - 20:00

Аз съм чувал много добри отзиви за фоксвагените-караван и мултиван....лошото е ,че сега разглеждах мобилето- цените на по новиките са солени-за около такива пари(5к-7к)има 93,94 година модели -с климатик и някои имаха 4Х4,,,даже има един готов с инвалидна платформа .

Но според мен е по добре да се търси от чужбина специализиран бус точно по такива параметри,,възможно е по линия на благотворителност да има разни оферти..
  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#9 hektor

hektor

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1751 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гера/София
  • Автомобил:
    Alfa Romeo 147 1.6 ts

Публикувано 09 април 2011 - 23:34

Аз съм чувал много добри отзиви за фоксвагените-караван и мултиван....лошото е ,че сега разглеждах мобилето- цените на по новиките са солени-за около такива пари(5к-7к)има 93,94 година модели -с климатик и някои имаха 4Х4,,,даже има един готов с инвалидна платформа .

Но според мен е по добре да се търси от чужбина специализиран бус точно по такива параметри,,възможно е по линия на благотворителност да има разни оферти..


Много са скъпи специализираните. Има един Форд с платформа 14 бинки в Дания, но това е друга ракия. Друг вариант е да се обърнем към шефа на митниците и да се види дали може да се вземе конфискуван бус. Има такива случаи, в които конфискувано фозило е било дадено на държавно учреждение!
Дано това може да се уреди без "връзки", ако ли не дано да имаме контакти с хора от митниците!
  • 0
Sky каза:Ела да сръбнеш от извора!

" Ау ми врътнеш един Биг Бен ма! Ни моа, боли ме главата!"

#10 aalexieff

aalexieff

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 692 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Павликени
  • Автомобил:
    W124 2.5 D 1987 продаден
    W210 E300 D 1996 продаден
    Mitsubishi Colt IV 1.3 1995 продаден
    Mitsubishi Colt VI 1.5 2005
    Renault Clio III 2007
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 10 април 2011 - 09:01

Здравейте,

Друг вариант е да се обърнем към шефа на митниците и да се види дали може да се вземе конфискуван бус

Виктор, аз този път съм го "изминавал" и то с МБКБ. Навремето Станислав (Willi 555)от нашия клуб уреди конфискуван VW T4 от Агенция "Митници" и в последния момент го дадоха...на друг. След това уреди Форд транзит от Агенцията на заетостта, но накрая....пак на друг, всичко в последния момент се променяше от главния секретар на МТСП, така че ......да се поучим от опита си. Мога да кажа само: Станислав, благодаря ти.
Приятели, нека не се отклоняваме от целта, а тя е да закупим Бус до края на месеца на стойност до 6100 ( с всички разходи - екотакса, регистрация в КАТ, ГО поне за 3 месеца, винетка поне месечна, ако е от частно лице и нотариален договор, това са 500-600 лева)
Ние сме от цяла България, ако има желаещи нека да огледат и да помагат:
Този
и Този
и Този
и Този
и Този
Да изчакаме и включване от Крум и Трифон, приемат се и други предложения било те и от странство.
С поздрав
  • 0
W210 E300 D 1996
W124 and E300

#11 hektor

hektor

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1751 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гера/София
  • Автомобил:
    Alfa Romeo 147 1.6 ts

Публикувано 10 април 2011 - 13:11

Като гледам офертите тези от БГ са доста по-добри от тези в немско!!!

Вито

1 Ръжди по кантовете и вратите

2 Съединител се износва бързо, незнам какъв слагат и сервизите в немско

3 дефектира датчика за горивото

4 дефектира дясната механика на ел.прозореца (защо само дясната, незнам, но много се оплакват)

5 двигателя държи висока температура и това "износва" бързо гарнитурите и двигателя губи масло

6 често елетрониката дефектира, проблеми с ербеците


Фолксваген Т4

Четох, четох и няма оплаквания от този ван. Пишат собственици с ванове от по над 300к и само чета смяна на разни части които с времето си умират, но няма дефект който да се набива на око. Сигурно за това и са скъпички.

За корееца не успях да открия нищо особено, само едно мнение и то бе положително



това е което успях да намеря. Успех!!!
  • 0
Sky каза:Ела да сръбнеш от извора!

" Ау ми врътнеш един Биг Бен ма! Ни моа, боли ме главата!"

#12 aalexieff

aalexieff

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 692 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Павликени
  • Автомобил:
    W124 2.5 D 1987 продаден
    W210 E300 D 1996 продаден
    Mitsubishi Colt IV 1.3 1995 продаден
    Mitsubishi Colt VI 1.5 2005
    Renault Clio III 2007
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 10 април 2011 - 18:11

Виктор,
Какво ще кажеш за този Нисан
  • 0
W210 E300 D 1996
W124 and E300

#13 Yumerov

Yumerov

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 538 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Високо строителство, ВиК, риболов, фитнес
  • Автомобил:
    Mercedes W202 200 kompressor 1996g.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 10 април 2011 - 18:49

Виктор,
Какво ще кажеш за този Нисан


Цената е доста добра, мисля че е идеален за целта.
  • 0
Луд умора нема, само се поти

Публикувано изображение

Лошото е, че чукундурите се размножават. От чукундур пак става чукундур. Цвекло не може да стане
Първият белег на интелигентността е мързелът. Мързелът е клапан, който те предпазва да не правиш нещо неподготвен.

#14 aalexieff

aalexieff

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 692 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Павликени
  • Автомобил:
    W124 2.5 D 1987 продаден
    W210 E300 D 1996 продаден
    Mitsubishi Colt IV 1.3 1995 продаден
    Mitsubishi Colt VI 1.5 2005
    Renault Clio III 2007
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 април 2011 - 13:15

Цената е доста добра, мисля че е идеален за целта.

Днес го огледахме,не е удрян, всичко работи, няма корозия и го капарирах за 4400 с доставка до КАТ В.Търново.Разликата от цената и наличните пари ще използвам за ГО, Винетна Такса, екотакса, регистрация в Кат, подмяна на ремъци, масла и ако се окаже нещо допълнително. Ще ни останат и пари за преформянето на Форд транзит в инвалиден.
С поздрав Сашо
  • 0
W210 E300 D 1996
W124 and E300

#15 hektor

hektor

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1751 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гера/София
  • Автомобил:
    Alfa Romeo 147 1.6 ts

Публикувано 12 април 2011 - 09:04

Днес го огледахме,не е удрян, всичко работи, няма корозия и го капарирах за 4400 с доставка до КАТ В.Търново.Разликата от цената и наличните пари ще използвам за ГО, Винетна Такса, екотакса, регистрация в Кат, подмяна на ремъци, масла и ако се окаже нещо допълнително. Ще ни останат и пари за преформянето на Форд транзит в инвалиден.
С поздрав Сашо



Супер!
Дано машинката е запазена и са се грижили за нея. Мисля, че направи разумна покупка!
Поздрави
  • 0
Sky каза:Ела да сръбнеш от извора!

" Ау ми врътнеш един Биг Бен ма! Ни моа, боли ме главата!"




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни