Към съдържанието

  •  

Снимка

Табло - Километраж


  • Please log in to reply
15 мнения по тази тема

#1 Yavor_81

Yavor_81

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 1 Мнения:

Публикувано 09 декември 2005 - 16:28

Имам Mercedes 190D. Искам да си сменя таблото(километража) понеже издава гадни звуци при скорости над 40 км/ч. Таблото ми няма оборотомер. Ходих до една автоморга и пича ми каза, че имало табла с и без оборотомер. Предлага ли се табло с оборотомер за 190D или е от по-големия мотор. И ако си купя таблото с оборотомер изниква следния въпрос. Все отнякъде трябва да взима "информация" за оборотите. Въпроса ми е откъде.

Мерси предварително
  • 0

#2 Dezki

Dezki

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1517 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 09 декември 2005 - 19:04

Най често от алтернатора. За сигнал се ползва едната фаза от променливото напрежение - т.е. Един от изходите на статорните намотки реди диодния изправител. Не е от значение начина на свързване на намотките (триъгълник/звезда) евентуално твоя алтернатор да няма изведен изход за оборотомер, но не е проблем - при свален алтернатор това се прави за по малко от 5 мин. И моят съвет е да си купиш табло с оборотомер освен ако не е цифромания.

Този пост е редактиран от ALEXONE™: 01 март 2006 - 20:31

  • 0
Lancia Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR

#3 Dezki

Dezki

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1517 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 11 декември 2005 - 20:22

Рових се насам -натам и се оказа следното - за бензиновите става аламинут-братушките го правят като единствения критерии е броя цилиндри.
За дизеловите е по сложно - тези дето са с оборотомер имат допълнителен датчик на маховика който не е само за оборотомера а и за някой неща по мотора. Но ако си твърдо решен да имаш оборотомер и си готов да вложиш време и малко усилия има решение на проблема ти и при това за сравнително малко пари - прави се извод от алтернатора, като нищо не се сменя по него и се променят някои работи по самия оборотомер-променят се няколко Р-Ц вериги така, че да се нагоди на честотата на сигнала от алтернатора. Тази процедура с един приятел сме я правили 2 пути, при това единия пут накарахме оборотомер от дизелова 124 да работи точно на бензинов джип Аро а второто беше камионджииски оборотомер го преправих за 4 цил. Бензинов мотор. Така че няма страшно, само измерването на сигналите и настроиките изискват време и после неколкократно пробване за това става бавно. Но ако си заинтересован ми пиши да обсъдим нещата. :D

Този пост е редактиран от ALEXONE™: 01 март 2006 - 20:34

  • 0
Lancia Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR

#4 Fitibaldi

Fitibaldi

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 248 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Мерцедес, спорт, +#$%*****
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W124 Е300Т Diesel 1995

Публикувано 28 февруари 2006 - 10:08

аз съм със 123-ка и таблото е без оборотомер, а аз си умирам да си сложа. някой а има да продава и Dezki ще помагаш да го сложим...
  • 0
Публикувано изображение

#5 Dezki

Dezki

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1517 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 01 март 2006 - 19:59

Оки, нямаш грижи ;)
  • 0
Lancia Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR

#6 200D

200D

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 187 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:пистови мотоциклети

Публикувано 15 април 2006 - 13:44

Колега това с теб го коментирахме и в другия форум.Имам изкаран кабел с информация от алтернатора.Бях взел табло с оборотомер от бензинов Мерцедес и тръгваше от 4000 оборота.Казаха ми да го сменя с оборотомер от дизел.С хиляди мъки намерих дизелово табло в отлично състояние много ново.Сложих го но оборотомера неще да откъсне.Кажи къде си и ако си около или в София да доида да го стартираме , че стои еи така на таблото и ме дразни.Квото си струва , се плаща разбира се.Мераклия съм му и докато не стане няма да се откажа.Предварително ти благодаря. :D
  • 0

#7 Dezki

Dezki

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1517 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 15 април 2006 - 21:03

В София съм, жк Овча купел 1 или по цял ден на лекции в ТУ-София
  • 0
Lancia Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR

#8 Dezki

Dezki

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1517 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 15 април 2006 - 21:58

трябва само да говоря с един приятел, който има осцилскоп за да измерим сигналите от алтернатора
  • 0
Lancia Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR

#9 Гост_GuestГост_

Гост_GuestГост_
  • Гости

Публикувано 16 април 2006 - 12:56

Казвай кога и къде да дойда,най добре е събота или неделя.За да тръгне най сетне нози оборотомер.От една година стой на таблото.И почвам да му се ядосвам.Благодаря ти предварително.Ще чакам да кажеш дени час и ще доида към овча купел аз съм в центъра така , че няма проблем.Имам още един уред ще го взема и него за всеки случай ако се убърка нещо. :D
  • 0

#10 Dezki

Dezki

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1517 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 19 април 2006 - 22:40

тая седмица дето идва как ти се струва
  • 0
Lancia Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR

#11 Veni®

Veni®

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1255 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 20 април 2006 - 07:46

Колега това с теб го коментирахме и в другия форум.Имам изкаран кабел с информация от алтернатора.Бях взел табло с оборотомер от бензинов Мерцедес и тръгваше от 4000 оборота.Казаха ми да го сменя с оборотомер от дизел.С хиляди мъки намерих дизелово табло в отлично състояние много ново.Сложих го но оборотомера неще да откъсне.Кажи къде си и ако си около или в София да доида да го стартираме , че стои еи така на таблото и ме дразни.Квото си струва , се плаща разбира се.Мераклия съм му и докато не стане няма да се откажа.Предварително ти благодаря. :D

Браво, колега!!
Това е ентусиазъм.
Напълно те разбирам, само дето не ми е ясно, как си издържал 1 година , без да го направиш.
Ако беше казал, щях да донеса един осцилоскоп на Dezki, да свършим работата.
Щях да ти търся инфо, но щом Асен е готов с know-how -то, давате.
И да се похвалиш после

Успех
  • 0

#12 200D

200D

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 187 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:пистови мотоциклети

Публикувано 20 април 2006 - 13:36

тая седмица дето идва как ти се струва

Уважаеми Колега, от няколко дни проверявам много редовно във форума за да науча кога ще се обадиш да уговорим срещата за отстраняване на проблема.Така , че седмицата 24-30.04.06 година е идеално време само казваш точна дата на теб да ти е удобно и идвам ако трябва и през луната ще мина но ще се явя на срещата защото от онзи ден ентусиазма ми се удвои относно подкарването на този оборотомер.Ето ти един телефон 0888/063646 ако искаш вечер след 20 часа да се чуем и да уточним манипулацията.ПРЕДВАРИТЕЛНО МНОГО БЛАГОДАРЯ ЗА ОТЗИВЧИВОСТТА.Ако искаш остави телефонче да ти звънна аз.И ми кажи какво да нося , става дума за инструменти.Във мерцедеса имам всичко освен струг и фреза.Нося всичко но обичам да имам всякъкъв инструмент във автомобила не че се налага но просто ми е навик. :D :D
  • 0

#13 Dezki

Dezki

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1517 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 20 април 2006 - 18:08

до колкото разбрах в момента имаш 2 налични оборотомера- единия си го монтирал на таблото, а другия ти седи като резервен. Като за начало мисля да не разхвърляме колата, а да извършим 2 операции- едната да премерим диаметрите на ремъчните шайби на коляновия вал и на алтернатора, а втората да погледна оборотомера, който не е монтиран и да му хвана схема и така да намеря онази част от входната верига, която да променим за да се напасне на входния сигнал. Размера на шайбите ме интересува за да намеря предавателното съотношение при алтернатора и да добия някаква представа за сигнала, който идва от алтернатора.
За подробности ти пращам ЛС
  • 0
Lancia Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR

#14 маркони

маркони

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 89 Мнения:
  • Град:Мадрид Испания
  • Интереси: Шофьор на камион фен на F-1 Сена бог да го прости и...Шумахер

Публикувано 18 септември 2006 - 02:26

моя оборотомер не работи,124 300Д къде е проблема?
  • 0
Публикувано изображение
W124 300D

#15 Dezki

Dezki

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1517 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 18 септември 2006 - 18:49

моя оборотомер не работи,124 300Д къде е проблема?

захранване на оборотомера, сензор на маховика, повреда в самия оборотомер


ама хич ли не тръгва, кога е работил за последно?
  • 0
Lancia Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни