Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Лайсни на 124, 190 и другитеКой какво е направил по въпроса?


  • Please log in to reply
17 мнения по тази тема

#1 mad_butcher

mad_butcher

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 92 Мнения:
  • Град:София, България

Публикувано 08 декември 2005 - 19:39

Здравейте.

Искам да ви попитам кой по какъв начин е решил въпроса с лайсните на своя Мерцедес ако въобще сте го направили? Всякакви отзиви на тази тема ще са добре дошли. Аз на мойта 124-ка още нищо не съм и направил в това отношение, но скоро един колега ми спомена, че имало някакво място в София, където за 60 лева занитвали лайсните много професионално. Та ако някой от вас вече е посетил това място или има други идеи по въпроса нека сподели. Основната причина да пиша по тази тема е, че всеки втори човек, който разбере каква кола съм си купил ми казва: "ЩЕ ТИ СВАЛЯТ ЛАЙСНИТЕ".
  • 0
гр. София
Mercedes W124 200E
---------------------------------
Публикувано изображение

#2 Dezki

Dezki

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1517 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 08 декември 2005 - 23:19

Mi i az do 2 meseca ne bqh pravil ni6to po tqh.No silno se motivirah kato vidqh edna kato moita sus svaleni laisni :) i taka se prejalih .... i gi nadup4ih :( ... i im navih po nqkoq druga stomanena rapidka :P . No mi kazaha(sled tova) edin mn hitur na4in za predotvratqvane na krajba - kupuva6 si ot "avtostukla kobra" nqkolko opakovki silikon za zalepvane na 4elni stukla s koito namazva6 laisnite otvutre taka 4e da zalepnat zdravo i 4aka6 18 4asa . Sled tva silikona e gotov i laisnite sa zalepnali taka 4e eventualen demontaj e vuzmojen samo s flex ili dleto i 4uk. Ina4e moje da vidi6 mn dorabotki po tqh-ima edin ciganski mercedes 124 deto e s po 4etiri kolarski bolta na vrata, stegnati do otkat! :lol: moje6 da si predstavi6 kakva e svin6tina.
  • 0
Lancia Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR

#3 DJ FUNKY

DJ FUNKY

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2660 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    C 220 Т CDI Sport 1999 г. W 124 300 D Turbo 1992 г.

Публикувано 23 февруари 2006 - 05:28

Dezki е прав черния силикон за стъкла е спасението бате
  • 0
Публикувано изображение
СИРОМАХ DJ , ЖИВ ДЯВОЛ !!!!!
DON`T FUCK WITH MODERATORS!
MY FACEBOOK
http://stara-sofia.com/
Гласувайте за доброто име на "Мерцедес - Бенц Клуб България" В БГ ТОП
Публикувано изображение

#4 KPAHK

KPAHK

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3766 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:MLADOST CITY
  • Автомобил:
    MB E 200, 2016
    MB E 320 CDI, 2007
    Mazda3 BL, 2011
    Toyota Hilux DLX, 2007
    Punto MK1, 1998
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 23 февруари 2006 - 11:15

a be az bih kazal che niama spasenie :angry: vse pak sme v BG

spored mene kradcite kato vidiat che niama da mogat da gi svaliat pone shte gi izponachupiat ot iad :blink:
po princip taka stava v nashta liubima rodina B)
  • 0

#5 DJ FUNKY

DJ FUNKY

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2660 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    C 220 Т CDI Sport 1999 г. W 124 300 D Turbo 1992 г.

Публикувано 23 февруари 2006 - 13:22

е то е ясно че ако искат ще ти направят мизерията копеленцата гадни
  • 0
Публикувано изображение
СИРОМАХ DJ , ЖИВ ДЯВОЛ !!!!!
DON`T FUCK WITH MODERATORS!
MY FACEBOOK
http://stara-sofia.com/
Гласувайте за доброто име на "Мерцедес - Бенц Клуб България" В БГ ТОП
Публикувано изображение

#6 batNIKI

batNIKI

    Член на МБКлуб България

  • Потребители на форума
  • 194 Мнения:
  • Град:Sofia

Публикувано 27 февруари 2006 - 22:03

a be az bih kazal che niama spasenie :angry: vse pak sme v BG

spored mene kradcite kato vidiat che niama da mogat da gi svaliat pone shte gi izponachupiat ot iad :blink:
po princip taka stava v nashta liubima rodina B)

Е да ама като ги начупят ще си личи и застрахователите ще ти признаят щетите а ако ги няма просто пиеш 1 студена вода
  • 0
Публикувано изображение
http://store1.data.bg/batniki/MB260E/
http://store1.data.bg/batniki/Actros/
BMW-много шум малко бързина и около 150000км почти задължително в бокса за мотор!!!
Публикувано изображениеПубликувано изображение

#7 kamata

kamata

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 40 Мнения:

Публикувано 15 март 2006 - 17:18

Здравейте!

Наскоро намерих този форум по повод на това, че вече съм горд собственик на 124-ка/95г. и ме посъветваха, (както виждам и вас), да се осигуря за лайсните, щото се крадяли.

Първо се чудя дали лайсните не са включени в застраховката, че се налага да се вземат мерки по този въпрос?

След това ако ги захванем с нитове или пък ако ги залепим с лепило няма ли да стане неудобно за работа по колата? Не се ли налага сваляне на лайсните по някакви причини (при някакъв ремонт)? Било то и китосване/боядисване против ръжда на местата около тях.

Няма ли по друг начин, примерно да се захванат така че само ако колата е дигната да могат да се махат?

Благодаря предварително.
  • 0

#8 mad_butcher

mad_butcher

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 92 Мнения:
  • Град:София, България

Публикувано 15 март 2006 - 20:07

Ха-ха....аз тая тема я бях пуснал доста отдавна. Аз още нищо не съм направил по въпроса и си ми седят така лайсните.

Първо се чудя дали лайсните не са включени в застраховката, че се налага да се вземат мерки по този въпрос?

- доколкото съм запознат повечето застрахователи отказват изплащане на лайсните ако някой ти ги открадне. Не съм 100% сигурен в това, което казвам, но така съм чувал.

Така или иначе цената на комплект нови отива доста нагоре като пари и не ми се иска да ми се налага да купувам.
  • 0
гр. София
Mercedes W124 200E
---------------------------------
Публикувано изображение

#9 Dezki

Dezki

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1517 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 16 март 2006 - 10:35

не само лайсни, но и гуми не плащат ако намериш колата си без тях, но ако ти ги надупчат ще ти ги платят. Всичко що е извън колата не се покрива при кражба, а само при вандализъм по него. А ако колата ти пострада при безредици пак пиеш студена вода
:(
  • 0
Lancia Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR

#10 KRASi

KRASi

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 51 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W201 102.962@0,8bar.
    W209 320i coupe.SOLD

Публикувано 16 март 2006 - 17:06

Има много по-елегантен начин да не се притесняваш за лайсните - установяваш социален /а може и от друго естество/ контакт с красива /или не чак толкова/ служителка от застрахователната компания :D :D :D .

P.S. По принцип плащат но трябват връзки, нормално не искат. На мен са ми плащали липсващ детаил /лайсна/.
  • 0

#11 Dezki

Dezki

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1517 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 16 март 2006 - 18:46

ее хитро, то и братовчед ми изкара такива връзки по подобна линия B)
  • 0
Lancia Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR

#12 sky

sky

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2135 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София;Казанлък
  • Автомобил:
    190E 2.3

Публикувано 16 март 2006 - 20:00

Няма спасение.Каквото и да прави човек,крадците му намират "цаката".Ужасно е да си намериш колата с липси неща(без значение какво).Изпитах това чувство(без лайсни) :(
  • 0
Публикувано изображение

#13 pepi

pepi

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 3 Мнения:

Публикувано 17 март 2006 - 09:58

Здравеите на всички.

Според мен единственото спасение от крадците на лаисни и други аксесоари от колите ни е просто да НЕ КУПУВАМЕ КРАДЕНИ ЧАСТИ.

Ако няма на кой да продадат откраднатото крадците просто няма да крадат....

Този пост е редактиран от ALEXONE™: 17 март 2006 - 12:54

  • 0

#14 mad_butcher

mad_butcher

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 92 Мнения:
  • Град:София, България

Публикувано 17 март 2006 - 10:53

Zdravejte na vsi4ki.

Spored men edinstvenoto spasenie ot kradcite na LAJSNI i drugi aksesoari ot kolite ni e PROSTO DA NE KUPUVAME KRADENI 4ASTI.

Ako niama na koj da prodadat otkradnatoto kradcite prosto niam da kradat....

Да, само че, за да стане това трябва стандарта на живот да ни се вдигне. Българинът няма пари и винаги би предпочел да даде по-малко пари за нещо крадено, но да си свърши работата. Едва ли има някой, който толкова много ще държи на произхода на частта или там каквото купува в сегашното ни икономическо състояние. А състоянието ни няма как да се промени, така че кражби ще има.
То ако става на въпрос да няма кражби ще ви кажа как е в САЩ - тази година карах доста коли и камиони там (пълни с продукция) и искам да ви кажа, че там никой не си заключва колата. Всичко седи отключено и на никой не му пука. Вярно е, че градчето, в което се развива действието беше малко, но то почти на всякъде е така...само големите градове правят изключение.
  • 0
гр. София
Mercedes W124 200E
---------------------------------
Публикувано изображение

#15 Dezki

Dezki

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1517 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 18 март 2006 - 18:53

ВНИМАНИЕ!
на последък забелязах доста автомобили с пресно "демонтирани" лайсни.
Агитирам към изострено внимание кой къде паркира, и по възможност да държи автомобила си на по-безопасни места с оглед по малка вероятност от вандалски и др престъпни набези!
Дано никой от нас да не го ужилят!
  • 0
Lancia Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни