Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Проблем с пръскалките на фароветеизхвърча


  • Please log in to reply
10 мнения по тази тема

#1 sakata

sakata

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 724 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W210 E320T CDI
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 януари 2011 - 17:05

Някой сблъсквал ли се е с подобно нещо.
Работеха си тези пръскачки, но от студа ли от какво последно като се пробвах да измия фаровете едната машинка излетя от бронята и течността за чистачките изтече...
Аз си я прибраь, отворих капачето на бронята от където излизат тези пръскалки и я сложих обратно. Или липсват части или се завива някак или се закрепва ако не е счупена, защото при опит за миене лети навън, течността естествено изтича, защото има две казанчета по-голямо за стъклата и по-малко за фаровете, които са свързани... язък за материала

Сега се чудя какво да я правя търсих схема на тази система из нета(W210 T 2001), почти нищо освен една подобна тема, но там не става ясно как се закрепва тази пущина... темата тук

поздрави,
  • 0
I expect nothing. I fear no one. I am free.

#2 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 януари 2011 - 17:17

Аз смених моето, но моя парт номер е различен от твоя.
На CLK щраква на принципа на свинска опашка. Струваше 40ина лв. дюзата. Капачето ми беше здраво. Просто се издърпва с пръсти навън и се вижда как става. Естествено докато сменяш пръскалката, тече на поразия :)

Но при мен изглежда по друг начин от твоето, което явно е такова:
Публикувано изображение

И при мен някаква идиотка била натиснала копчето за миене на фаровете, докато била заледена бронята... и едно от първите неща, които смених по колата :)

Снимай това което изхвърча, ще ти кажа веднага ако е като моето как се сменя. Най-просто се издърпва предната част и може да се щракне новата.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#3 sakata

sakata

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 724 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W210 E320T CDI
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 януари 2011 - 17:39

мерси за бързия отговор, сега се зачетох в някаква подобна тема където твърдят, че само отваряш капачето и го издърпваш и се сменя едно гумено червено О пръстенче, което при мен е станало малко квадратно. Утре мисля да купя това пръстенче и да пробвам да го сменя. Видимо самата пръскалка която лети не изглежда счупена.

ето цитат от темата: "You need to replace the o-ring. Open that little door and if the nozzle is there push it until it clicks back in place. That normally stops the leak. Until you get the washer replaced I suggest you dont use the headlight washer. If the nozzle is missing then you have to buy a new nozzle $300."
  • 0
I expect nothing. I fear no one. I am free.

#4 sakata

sakata

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 724 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W210 E320T CDI
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 януари 2011 - 14:20

да си ъпдейтна темичката... това е летящата част, а червеното е гуменият О-пръстен не се продава отделно, за разлика от О-пръстените на края на пластмасовите тръбички от горивната система на CDIтата(явно те са по-популярни).
Иначе цената на цялата пръскалка е към 280лв в Ивайжет.
Вътрешният диаметър на уплътнението е около 9мм, а сечението 1,25 макар че трудно може да се прецени защото е станал почти кватдратен. Поръчах си 2-3 О-пръстена със сходни размери и ще пробвам да го напасна.

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  IMG_0283.JPG   526,56K   44 Брой сваляния

  • 0
I expect nothing. I fear no one. I am free.

#5 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 януари 2011 - 17:15

Проблемът ти е решен. Далеч не струва 280лв.
Моето беше по същия начин. Едната "цицка" беше счупена като твоята.

Ето го парт номера на моята, плащал съм го 45лв. оригинално от Мерцедес.
A2088600347 - Left (driver) Headlight cleaning Nozzle.

Довечера ако имам време, ще ти проверя твоя парт номер кой е, да ходиш да си го поръчаш.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#6 sakata

sakata

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 724 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W210 E320T CDI
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 януари 2011 - 17:37

Проблемът ти е решен. Далеч не струва 280лв.
Моето беше по същия начин. Едната "цицка" беше счупена като твоята.

Ето го парт номера на моята, плащал съм го 45лв. оригинално от Мерцедес.
A2088600347 - Left (driver) Headlight cleaning Nozzle.

Довечера ако имам време, ще ти проверя твоя парт номер кой е, да ходиш да си го поръчаш.


E това ако стане и го оправим имаш бутилка уиски или 5л. първокачествено свиленградско мерло и домашен суджук от тоя на снимката... може и домашна пъстърма или филе Елена(по избор)

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  IMG_0250.JPG   626,51K   21 Брой сваляния

  • 0
I expect nothing. I fear no one. I am free.

#7 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 януари 2011 - 18:45

Няма да ме огрее с яденето и пиенето май...

Виж долните картинки. На 208-ицата ясно е показано, че частта е разглобяема. При 210 не изглежда така. Моделът по който търсих са преди и след фейслифтовите версии на Е320 за Европа. На AMG-то е по друг начин, но пак не е разглобяема и не вярвам твоята да е AMG.
Убеден съм, че пръскалката от моята ще стане на помпата на 210. Проблемът е, че не знам как е захванато капачето за дюзите. Нали има едно капаче, в цвета на бронята, което се захваща за тях.

Ако ти се рискува, можеш да вземеш такова от 208ица и да напаснеш капачето, да се затваря плътно с бронята с малко "труд и творчество". Гарантирано твоето не може да се оправи, ако е както е на снимката. Хвръкнала му е пръскалката. Ще проверя дали не ми е останало моето старото някъде, и ако го намеря, ще ти го подаря, да пробваш да си прехвърлиш едната пръскалка. Лепи я нещо с епоксидни смоли, канаконлити и темподобни... Даже можеш да я хванеш да не излита с 2-3 малки рапидки през 120 градуса. Със сигурност място има и няма да навреди.

Като се прибера, ще ти пиша дали съм я запазил по случайност старата.

Ето ти и парт номерата:

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  208.jpg   55,4K   34 Брой сваляния
  • Прикачен файл  210_1.jpg   51,57K   33 Брой сваляния
  • Прикачен файл  210_2.jpg   45,21K   31 Брой сваляния

  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#8 sakata

sakata

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 724 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W210 E320T CDI
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 януари 2011 - 17:25

затварянето на самото капаче не би трябвало да е проблем. Предполагам, че го движи пружинка и се самозатваря. Пръскалката го избутва напред, мие и се прибира. Аз го отварям с една фонокарта, за да достъпя пръскалата.
Гледам по номера на частта в мрежата може да се намери за 50-60 паунда и пак не е 280 лв. Ще го мисля някак, сега ще изчакам уплътненията, но надали ще помогнат
  • 0
I expect nothing. I fear no one. I am free.

#9 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 януари 2011 - 17:47

Няма да помогнат ;) Няма я цицката и налягането е съвсем друго.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#10 300SEL

300SEL

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 39 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 08 януари 2011 - 18:38

210 860 15 47 - nozzle left

210 860 16 47 - nozzle right

цената е около 210лв. бройката, което е ужасяващо много. Според мен,ако не успееш да я закрепиш,по-добре си вземи от някоя,която се продава на части.
пс. В ebay са по 50Е - шокиращи са тези пръскалки!
  • 0

#11 jekichan

jekichan

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 63 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Панагюрище
  • Автомобил:
    Е250D W210 97г.

Публикувано 25 февруари 2011 - 21:02

Аз колега я купувах за 50лв. по обява в мобилето за кола на части, закрепването е много просто от горе е с краче което щтраква на фара а отпред е на едно винтче. Успех с търсенето.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни