Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

W210 дясно огледало - как се фиксира позицията му при заден ход


  • Please log in to reply
17 мнения по тази тема

#1 Veni®

Veni®

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1255 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 05 януари 2011 - 12:46

При включване на заден ход, и при активно за корекция дясно външно огледало, то се навежда надолу за по-добра видимост на бордюра, до който паркираме.

В инструкцията на автомобила е описана последователността за фиксиране на позицията, но при мен не се получава, и огледалото се навежда до някакъв предварително запаметен ъгъл, който искам да променя и запаметя.

Сашо Алексиев беше писал по въпроса, но не мога да намеря поста му.

Също така ме интересува кога трябва да се върне огледалото в положение "преден ход" - така че да е удобно при движение напред. В инструкцията пише, че това става при скорост над 10 км/ч, но при мен не се получава, и за да го върна, трябва да превключа селектора ляво/дясно огледало в положение "ляво", а ме съмнява, че това е верния начин.

Моля за съвет.
  • 0

#2 Veni®

Veni®

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1255 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 05 януари 2011 - 20:30

Проверил съм - автомобила се заключва при 6 км/ч, огледалото трябва да се връща при 10 км/ч - поне така пише във ВИС-а
автомобила се заключва при точно 6 км/ч - по GPS , огледалото не се връща и при 220 - пробвах..
и не си помни настройката...

абе има нещо гнило в алгоритъма..
  • 0

#3 Yumerov

Yumerov

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 538 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Високо строителство, ВиК, риболов, фитнес
  • Автомобил:
    Mercedes W202 200 kompressor 1996g.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 януари 2011 - 20:47

А тая екстра дали я има и при W 202
  • 0
Луд умора нема, само се поти

Публикувано изображение

Лошото е, че чукундурите се размножават. От чукундур пак става чукундур. Цвекло не може да стане
Първият белег на интелигентността е мързелът. Мързелът е клапан, който те предпазва да не правиш нещо неподготвен.

#4 Veni®

Veni®

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1255 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 05 януари 2011 - 20:49

А тая екстра дали я има и при W 202


sometime YES, sometime YOK ...

като се запознаем, ще ти кажа вица ;)
  • 0

#5 Yumerov

Yumerov

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 538 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Високо строителство, ВиК, риболов, фитнес
  • Автомобил:
    Mercedes W202 200 kompressor 1996g.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 януари 2011 - 22:37

sometime YES, sometime YOK ...

като се запознаем, ще ти кажа вица ;)

Аз все се каня да дойда на някоя от срещите в студентски ( то и без това там си живея ), ама сега бащата като си продаде колата цедката повечето време е в него, пък да дойда с 280 на среща на клуба ще е малко смешно. Един път тъкмо тръгвах и ми излезе спешна работа, даже бях поръчал някои неща на И.Горанов (които така и не можах да си ги взема) но до месец искам да стана и член на клуба и тогава.
  • 0
Луд умора нема, само се поти

Публикувано изображение

Лошото е, че чукундурите се размножават. От чукундур пак става чукундур. Цвекло не може да стане
Първият белег на интелигентността е мързелът. Мързелът е клапан, който те предпазва да не правиш нещо неподготвен.

#6 Veni®

Veni®

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1255 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 05 януари 2011 - 22:48

.. пък да дойда с 280 на среща на клуба ще е малко смешно....

.... Един път тъкмо тръгвах и ми излезе спешна работа....


пътят към ада е осеян с добри намерения, колега..
Вероятността да се видим в Студентски град е доста по-малка, отколкото покрай Джумаята в един друг град ;)
  • 0

#7 Yumerov

Yumerov

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 538 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Високо строителство, ВиК, риболов, фитнес
  • Автомобил:
    Mercedes W202 200 kompressor 1996g.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 януари 2011 - 23:57

пътят към ада е осеян с добри намерения, колега..
Вероятността да се видим в Студентски град е доста по-малка, отколкото покрай Джумаята в един друг град ;)

:lol: Не съм забелязал, че си от Пловдив... Ама колко му е и без това не съм ходил там до сега, нека мине сесията и може да си спретна една екскурзийка. :flagMB new:
  • 0
Луд умора нема, само се поти

Публикувано изображение

Лошото е, че чукундурите се размножават. От чукундур пак става чукундур. Цвекло не може да стане
Първият белег на интелигентността е мързелът. Мързелът е клапан, който те предпазва да не правиш нещо неподготвен.

#8 Blond

Blond

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3954 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    C124 200E 1992
    S202 220CDI 11.1999
    W211 220CDI 04.2004
    C207 350CDI 06.2009
    W212 220CDI facelift

Публикувано 06 януари 2011 - 11:00

Вени, мисля, че опцията за връщане на огледалото в "работна" позиция може да е обучаваща се - като автоматичното вдигане на прозорците и заключването сама на колата при скорост над 6км/ч. След сваляне на акумолатор може да трябва да активираш наново функцията, но с кой бутон и в каква последователност... ти си спец и ще го намериш къде го пише.
  • 0

#9 aalexieff

aalexieff

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 692 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Павликени
  • Автомобил:
    W124 2.5 D 1987 продаден
    W210 E300 D 1996 продаден
    Mitsubishi Colt IV 1.3 1995 продаден
    Mitsubishi Colt VI 1.5 2005
    Renault Clio III 2007
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 януари 2011 - 23:38

регулиране положението на външните огледала при паркиране

Контактния ключ трябва да е в положениие 2.
На превключвателя за регулиране на огледалата да се натисне копчето за дясното огледало - от пътническата страна.
Да се включи на заден ход. Дясното огледало се накланя надолу.
При превишаване на скоростта над 10 км/ч или изключване от заден ход огледалото се връща в изходно положение.

как се записва положението на огледалата
Регулира се положението на дясното огледало, натиска се зеленото копче за памет - запомнящата функция от системата за регулировка на шофьорската седалка.
Превключвателя за регулировка на огледалата се поставя в положение вдясно - към предния пътник , и се натиска назад.
Огледалото не трябва да си променя положението. Ако си променя положението, то трябва да се повтори процеса на запис в паметта.
страница 61

регулировка на положението на волана
опасност от авария !!!! регулировката да се прави само при спрял автомобил
Вади ключа винаги, щом излизаш от колата!!
При една отворена врата регулировката на волана също е възможна, затова не оставяй деца в колата без наблюдение.

Контактния ключ да се постави в положение 1 или 2
регулирай волана

Запис на положението на волана
Заедно с положенията на седалките и огледалата за обратно виждане се записва и положението на волана.
При необходимост да се извика запаметено положение - виж страннца 66
страница 66

запис в паметта на положението на седалката и подглавника

Натисни клавиша за памет, отпусни го и в течение на 3 сек започни регулировката на седалката от клавишите за позициониране.
С клавишите 1,2,3 могат да бъдат записани 3 положения на регулировки.
Заедно с регулировката на положението на седалката може да се регулира положението на волана и огледалата, и да се запише в същия клавиш за тази позиция.

Регулировката на волана е описана на стр 61
Извикване на запомнените положения на регулировка.
Натискай необходимия клавиш до окончателно завършване на регулировката
Заради безопасност процеса на регулировка се прекъсва веднага, щом се отпусне клавиша за позиция.
Ако облегалката е спусната хоризонтално, първо трябва да се вдигне, и тогава да се извикма запомнена позиция, иначе седалката може да се повреди!!!

И......Veni го е превеждал от руски, :beer:
  • 0
W210 E300 D 1996
W124 and E300

#10 Yumerov

Yumerov

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 538 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Високо строителство, ВиК, риболов, фитнес
  • Автомобил:
    Mercedes W202 200 kompressor 1996g.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 януари 2011 - 00:06

регулиране положението на външните огледала при паркиране

Контактния ключ трябва да е в положениие 2.
На превключвателя за регулиране на огледалата да се натисне копчето за дясното огледало - от пътническата страна.
Да се включи на заден ход. Дясното огледало се накланя надолу.
При превишаване на скоростта над 10 км/ч или изключване от заден ход огледалото се връща в изходно положение.

как се записва положението на огледалата
Регулира се положението на дясното огледало, натиска се зеленото копче за памет - запомнящата функция от системата за регулировка на шофьорската седалка.
Превключвателя за регулировка на огледалата се поставя в положение вдясно - към предния пътник , и се натиска назад.
Огледалото не трябва да си променя положението. Ако си променя положението, то трябва да се повтори процеса на запис в паметта.
страница 61

регулировка на положението на волана
опасност от авария !!!! регулировката да се прави само при спрял автомобил
Вади ключа винаги, щом излизаш от колата!!
При една отворена врата регулировката на волана също е възможна, затова не оставяй деца в колата без наблюдение.

Контактния ключ да се постави в положение 1 или 2
регулирай волана

Запис на положението на волана
Заедно с положенията на седалките и огледалата за обратно виждане се записва и положението на волана.
При необходимост да се извика запаметено положение - виж страннца 66
страница 66

запис в паметта на положението на седалката и подглавника

Натисни клавиша за памет, отпусни го и в течение на 3 сек започни регулировката на седалката от клавишите за позициониране.
С клавишите 1,2,3 могат да бъдат записани 3 положения на регулировки.
Заедно с регулировката на положението на седалката може да се регулира положението на волана и огледалата, и да се запише в същия клавиш за тази позиция.

Регулировката на волана е описана на стр 61
Извикване на запомнените положения на регулировка.
Натискай необходимия клавиш до окончателно завършване на регулировката
Заради безопасност процеса на регулировка се прекъсва веднага, щом се отпусне клавиша за позиция.
Ако облегалката е спусната хоризонтално, първо трябва да се вдигне, и тогава да се извикма запомнена позиция, иначе седалката може да се повреди!!!

И......Veni го е превеждал от руски, :beer:

С други думи екстрата за огледалата при паркиране я има когато ел. седалките имат памет така ли? Защото аз имам ел. седалки на цедката ама седалките ми нямата памет.
  • 0
Луд умора нема, само се поти

Публикувано изображение

Лошото е, че чукундурите се размножават. От чукундур пак става чукундур. Цвекло не може да стане
Първият белег на интелигентността е мързелът. Мързелът е клапан, който те предпазва да не правиш нещо неподготвен.

#11 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 януари 2011 - 00:17

Сигурен съм, че само при една ел.седалка пак работи. При никаква памет на седалките, може би настройва огледалото на някакъв фабрично-настроен ъгъл. Пробвай! Ще е интересно да се знае!
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#12 Yumerov

Yumerov

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 538 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Високо строителство, ВиК, риболов, фитнес
  • Автомобил:
    Mercedes W202 200 kompressor 1996g.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 януари 2011 - 00:46

Сигурен съм, че само при една ел.седалка пак работи. При никаква памет на седалките, може би настройва огледалото на някакъв фабрично-настроен ъгъл. Пробвай! Ще е интересно да се знае!

То при мен има малък проблем.Огледалата ми са с прибиране и подгряване (които си работят), но моторчетата вдигат стъклата само на горе и само ги отварят, т.е. са заминали и трябва да се сменят.Но като ги сменя по описания по-горе начин ли да процедирам.

П.П. Някой знае ли от къде мога да си закупя такива моторчета втора ръка, че като звъннах в Ивайджет едва не получих удар. Само само за лявото огледало и то без стъклото и пластмасата му ми казаха цена около 1500лв. Че то аз за две огледала трябва да дам 60% от парите, за които си купих цялата кола.
  • 0
Луд умора нема, само се поти

Публикувано изображение

Лошото е, че чукундурите се размножават. От чукундур пак става чукундур. Цвекло не може да стане
Първият белег на интелигентността е мързелът. Мързелът е клапан, който те предпазва да не правиш нещо неподготвен.

#13 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 януари 2011 - 00:50

Да, с моторче от всякаква кола. На BMW E36 моторчетата са същите, но трябва да си сръчен с поялника, за да си смениш самото електромоторче. Те са по 2 на всяко огледало.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#14 Yumerov

Yumerov

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 538 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Високо строителство, ВиК, риболов, фитнес
  • Автомобил:
    Mercedes W202 200 kompressor 1996g.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 януари 2011 - 01:18

Да, с моторче от всякаква кола. На BMW E36 моторчетата са същите, но трябва да си сръчен с поялника, за да си смениш самото електромоторче. Те са по 2 на всяко огледало.


С поялник не съм работил много, но има и електричри. Някаква ориентировъчна цена можеш ли да кажеш за тези моторчета. А сега като помисля май се чуваше някакво цъкане на моторчето.Възможно ли е моторчето да си работи, но да има нещо друго счупено по механизма и поправимо ли е евентуално
  • 0
Луд умора нема, само се поти

Публикувано изображение

Лошото е, че чукундурите се размножават. От чукундур пак става чукундур. Цвекло не може да стане
Първият белег на интелигентността е мързелът. Мързелът е клапан, който те предпазва да не правиш нещо неподготвен.

#15 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 януари 2011 - 01:22

Да, може щипките на самото стъкло, които се държат на моторчето да са счупени.
За цена, идея си нямам. Трябва да видиш кое е счупено при теб. Ако е моторче... в първата морга, купуваш счупено ел.огледало от 202-ка, че най-лесно и после носиш да ти го оправят.
Ако е пръстена на стъклото, пак 2ра употреба огледало и готово!
  • 0

Audi_A4_avatar.gif





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни