Към съдържанието

  •  

Снимка
* * * * * 1 гласа

Свещи за CLK200 Kompressor


  • Please log in to reply
124 мнения по тази тема

#1 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 януари 2011 - 19:27

Здравейте колеги, след покупката на колата и необходимото обслужване, реших че не е лошо да си сменя и свещите. Колата е CLK200 KOMPRESSOR с двигател M111.944 и мощност от 192к.с.
Коато сменяхме маслото, накарах майстора да извади свещите и да даде мнение, оказа се, че в момента свещите са триелектродни Bosch моделът предписан за оригинално вграждане. Според майстора и четирите свещи са "работили добре" поне визуално и смяната им не е наложителна.
Защо искам да ги сменя- не ми харесва миризмата на изгорелите газове, като че ли надушвам бензин когато я вкарвам или изкарвам от гаража.
При предишната ми кола имах същото усещане и след като смених свещите с BERU- по предписания на производителя, работата заспа.
По предписания на производителя за този двигател М111.944 се използват БОШ или БЕРУ, според Аутодата свещите са пак БОШ (с каквито съм в момента) или NGK- иридиеви.
Доколкото си спомням колегата Лилов кара с такива иридиеви NGK и е доволен.
Намерих въпросното NGK в E-Bay от Англия на приемлива цена. Ето го линка My link
По спомени колегата Лилов говореше за 50-60 евро, а тук излизат на приблизително 50 долара или 32 паунда. Дали има нещо съмнително или това си им е цената.
Винаги ми остава и възможността да си закупя от България свещи Beru по предписание за по 12лв бройката, но ако NGK е по-добрия вариант ще се престраша да си ги поръчам.
Какво ще ме посъветвате в случая?
  • 0

#2 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 януари 2011 - 19:37

Toчно това са свещите.
Цената е нормална. И аз ги платих към 35 паунда с доставката.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#3 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 януари 2011 - 19:41

Toчно това са свещите.
Цената е нормална. И аз ги платих към 35 паунда с доставката.

Super!!!! :icon_coolgrin: :icon_coolgrin:
Мерси за бързия отговор, много исках точно ти да ми отговориш, като човек използващ такива свещи. :beer:
Щом казваш, че цената е нормална утре ги поръчвам.
Имам и още един въпрос- на снимките NGK-то е с един електрод, докато оригиналните за модела са триелектродни. Снимките ли са сбъркани или просто иридиевото NGK си е с един електрод. И ако е така това поражда ли някакъв проблем?
  • 0

#4 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 януари 2011 - 20:18

С един електрод са IFR6D10, не поражда проблем, дори го оправя ;)
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#5 crush

crush

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 451 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобилни климатични системи
    Газови инжекциони
  • Автомобил:
    Ford Fusion '04 1.4 16V

Публикувано 02 януари 2011 - 21:08

A, точно това щях да кажа. Когато сменях моите също ми препоръчаха с един електрод NGK. Не намирам абсолютно никаква разлика преди и след...
  • 0
http://www.CarProfi-BG.com/
Монтаж и поддръжка на газови инжекциони; зареждане и ремонт на автоклиматици!
Най-атрактивните цени в София!

#6 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 януари 2011 - 02:13

Мерси за отговорите, утре ги поръчвам :D
  • 0

#7 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 10 януари 2011 - 18:16

Днес свещите пристигнаха :bigemo_harabe_net-110: утре като ги монтирам ще пиша за ефекта :icon_coolgrin:
  • 0

#8 Hooligan

Hooligan

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1553 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    1. M-Class (W164) 350 CDI Facelift
    2. CLK-Class (W208) - Продаден
    3. C-Class (W203) - Продаден
    4. C-Class (W202) - Продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 10 януари 2011 - 23:18

И аз карам с IFR6D10, цената тук не се различава от тая на която си ги взел от ибей ;)
не знам защо си ги взел от там, аз можех да ти ги взема на тая цена и от тук и щеше да ги имаш след 10 минути, па и да си ги видиш на място, па и да ми ги върнеш ако не ти харесат :) хе хе
  • 0

Ignore list: fiveq, Наско, krasch


#9 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 януари 2011 - 06:52

Споко, от правилния seller ги е купил.
Aз за 4ти път купувам някакви перформанс работи от него и няма слаба част досега.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#10 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 януари 2011 - 18:08

И аз карам с IFR6D10, цената тук не се различава от тая на която си ги взел от ибей ;)
не знам защо си ги взел от там, аз можех да ти ги взема на тая цена и от тук и щеше да ги имаш след 10 минути, па и да си ги видиш на място, па и да ми ги върнеш ако не ти харесат :) хе хе

Ами защо не казваш, а се спотайваш колега??? :D Темата я пуснах с въпрос какви свещи за
ЦЛК 200 Компресор, ако беше казал, можеше да не се занимавам с поръчки от острова. Но нищо, важното е, че свещите вече са на колата и разлика наистина ИМА :hooray: Двигателя като че ли е по-спокоен, а от ауспуха вече не мирише на бензин. Сега ще засека и разхода, надявам се и там да има промяна в посока надолу.
Относно отстъпките- добре е да се знаем кой къде и какви отстъпки за какви марки авточасти ползва, да сме си полезни помежду си при покупка на някаква част или консуматив.
Аз примерно имам между 15-20% при Руди96- окачване , филтри и др.My link и 20% в Евро 07- почти всички възможни авточасти, като има както качествени и скъпи части, така и евтини и със съмнително качество заместители. My link. Ако мога да съм полезен на някой- казвайте.

пп Хулигане, все се каня да те питам с какъв газов инжекцион ти е колата, къде си го слагал, за колко пари, доволен ли си, създавал ли е проблеми и какъв е разхода на газ.

Колегата Лилов е прав за продавача- изключително точен и коректен, за 6 дни свещите пристигнаха на посочения адрес, цената на свещите с доставката е 73лв.
  • 0

#11 Hooligan

Hooligan

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1553 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    1. M-Class (W164) 350 CDI Facelift
    2. CLK-Class (W208) - Продаден
    3. C-Class (W203) - Продаден
    4. C-Class (W202) - Продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 януари 2011 - 19:55

Ми аз май бях писал някъде по тая тема, точно ти май ме беше питал ако не се лъже де ;)
Слагах я при приятели, иначе са известна фирма и се занимават само с това, газови системи за инжекциони, обикновенни и течна фаза, а май и метан могат да монтират.
Като качество, разход и поддръжка съм много доволен :) Марка точна не мога да ти кажа, защото примерно - рейката ми е една марка, разпрасквачите - друга, изпарителя трета :)
ма гледахме възможно най доброто да сложим, като цена към 1700лв. ма това преди 3 годни някъде.
Бутилката ми е на мястото на резервната 32 литра събира, някак си не ми се искаше да си загубя багажника.
като горене ми е 1:1 с бензина 10 извънградско и 15 градско, като в зависимост от задрсътвания и т.н. стига и до 18-20 (знаеш как е в София)
Колата си върви по същия начин та дори и една идея по добре на газ! До сега само веднъж съм ходил за профилактика на филтрите и т.н. което си е гаранционно. Не едала дефект, не съм ходил и за пренастройки или нещо друго, просто разхода е идеално да е 1:1, може и леко да се намали, но ще се спъне колата.
А и да, моята е автоматик, та за това ми харчи повечко :)
  • 0

Ignore list: fiveq, Наско, krasch


#12 USA

USA

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 173 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Интереси:Риболов,Компютри,Фитнес
  • Автомобил:
    CLK 200 1998

Публикувано 11 януари 2011 - 20:09

А за Мойто Цлк 200 1998 136 коня кои свещи са най - добри? И каква е цената?
  • 0
LAS VEGAS

#13 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 януари 2011 - 23:38

Ми аз май бях писал някъде по тая тема, точно ти май ме беше питал ако не се лъже де ;)
Слагах я при приятели, иначе са известна фирма и се занимават само с това, газови системи за инжекциони, обикновенни и течна фаза, а май и метан могат да монтират.
Като качество, разход и поддръжка съм много доволен :) Марка точна не мога да ти кажа, защото примерно - рейката ми е една марка, разпрасквачите - друга, изпарителя трета :)
ма гледахме възможно най доброто да сложим, като цена към 1700лв. ма това преди 3 годни някъде.
Бутилката ми е на мястото на резервната 32 литра събира, някак си не ми се искаше да си загубя багажника.
като горене ми е 1:1 с бензина 10 извънградско и 15 градско, като в зависимост от задрсътвания и т.н. стига и до 18-20 (знаеш как е в София)
Колата си върви по същия начин та дори и една идея по добре на газ! До сега само веднъж съм ходил за профилактика на филтрите и т.н. което си е гаранционно. Не едала дефект, не съм ходил и за пренастройки или нещо друго, просто разхода е идеално да е 1:1, може и леко да се намали, но ще се спъне колата.
А и да, моята е автоматик, та за това ми харчи повечко :)

Хммм аз в града харча около 12 макс 13/100 и то при по-динамично каране. Ама обърнато в пари това са 30лв на 100км :kill_myself:
Сега заредих 50лв и се надявам да изкарам поне 200км нали съм с новите свещи :rolleyes:
Замислям се за газов инжекцион, обаче не съм много фен на тия сборни формации- една рейка, други дюзи, трети изпарител.... не ми се нрави. На 124-ката (купето, виждал си го) бях с газова- обикновена почти безпроблемна, но скъпа за вида си BRC от-до всички компоненти бяха BRC, даже зареждачката ми беше BRC.
Все пак важното е, че нямаш никакви ядове и то за три години, което си е рекорд :allhail: Малко съм наплашен от газта на по-новите коли- имам приятел с Passat W8 (не V, a W) с газова инжекция- на майстор ли не можа да случи не знам, обаче всеки месец е по диагностики, настройки, и ремонти по газовата а и по бензиновата с-ма.
Обаче, ако намеря читав сервиз, да ми монтира ГИ което да харчи колкото на бензин ще се престраша :rolleyes:

А за Мойто Цлк 200 1998 136 коня кои свещи са най - добри? И каква е цената?


Сложи си оригинално предписаните ВЕRU- номера го пише, като вдигнеш капака, горе в ляво (като стоиш срещу колата) на черната пластмасова кутия. Идеални са за този мотор и са напълно достатъчни, за да задоволят потребностите му.
  • 0

#14 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 януари 2011 - 23:46

Само IFR6D10... всичко друго е компромис ;)
Иначе за 30лв. продавам оригинални Бошове... на практика нови.
На Landi представителят е добър. Той може да ти я монтира като хората, но сложи големия редуктор. Ако твоя приятел с W Passat-a (впечатляваща кола) е сложил малък редуктор, нормално е да реве.
Редовно в София с 50лв. минавам 200км.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#15 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 януари 2011 - 00:05

Само IFR6D10... всичко друго е компромис ;)
Иначе за 30лв. продавам оригинални Бошове... на практика нови.
На Landi представителят е добър. Той може да ти я монтира като хората, но сложи големия редуктор. Ако твоя приятел с W Passat-a (впечатляваща кола) е сложил малък редуктор, нормално е да реве.
Редовно в София с 50лв. минавам 200км.

Tой пита за М111.942- 2.0/16 136 коня , за там не знам дали изобщо му предписват това NGK.
За нашите мотори ДА, дори в Аутодата са предписали или Бош-а или точно това NGK.
Току-що проверих, оказа се че дават друго NGK BCP6E-VG е номера на свещите за тоя мотор(136к.с.), обаче и оригинално предписаното BERU върши чудна работа- лично съм го изпробвал.

За разхода- браво, постигаш наистина неверочтен разход, около 11/100 надявам се да успея да те догоня в това отношение, НО все се случва да го сръчкам, просто не мога да се стърпя. Сега ще карам културно (доколкото е възможно) и ще видим какво ще излезе.
За ГИ ще помисля още малко, ще посъбера оферти и тогава ще го решавам, засега съм на бензин.
W Пасата наистина е впечатляваща кола :allhail: , доколкото знам, но не съм 100% сигурен е с два редуктора :dontknow:
  • 1




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни