Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Благотворителна Акция на МБК БългарияДом за деца с умствена изостаналост


  • Please log in to reply
221 мнения по тази тема

#16 W140

W140

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4552 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:фото, музика, пътувания
  • Автомобил:
    Двуколка '87

Публикувано 19 октомври 2006 - 16:43

хубаво е като съберем нещо да намерим и някоя медия да го отрази

Надявам се да се съберем и да го посетим а дали ще бъде отразено не е толкова важно.
Бих помолил всички който имат стари но годни за употреба играчки да ги събере за да ги занесем на децата от дома.
Колегата КРАНК вече е уредил 50 бр. макети на Мобилни телефони :welldone:

по отношение на играчките и аз ще помогна :ok:
  • 0
=> W140 <=
"Jeder Tag ist ein neuer Anfang, jede Nacht eine neue Versuchung."
Галерия W140
Публикувано изображение

#17 Dezki

Dezki

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1517 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 19 октомври 2006 - 17:16

:Dn: Съсъ играчките съм зле, защото още от мн малък карах наще да ми подаряват инструменти, контакти и др, честно не се ебавам, а иначе си спомням че на село имах все пак някакви играчки ама спомена е от преди 10г.
А и от тези които имах още докато ги ползвах ги изпочупих, защото инсценирах краштестове и палежи в рибарника (джибрарника) в двора. И както си му е реда всеки тест завършваше с подготовка за рецикриране или с други думи-Големия ЧУК. Даже си спомням как веднъж като пътувахме за село видях по пътя един камион със смачкана кабина от едната страна. И като пристигнахме взех едно камионче играчка , смачках го по подобен начин с чука и после го запалих на улицата. :soldier:
  • 1
Lancia Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR

#18 nick chuck

nick chuck

    Почетен член на МБКБ

  • Почетни членове на МБКБ
  • 520 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Преслав
  • Интереси:Спортни купета МБ

Публикувано 20 октомври 2006 - 08:24

Да уточним. кой и кога ще събере играчките, къде е този дом и кога ще ходим до него и то без много коментарии щото пак ще има сто мнения! :FlagMB:
  • 0
Един за всички, Всички за един!
Публикувано изображение

#19 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 20 октомври 2006 - 10:09

Да уточним. кой и кога ще събере играчките, къде е този дом и кога ще ходим до него и то без много коментарии щото пак ще има сто мнения! :FlagMB:

Ако искате можем, да направим посещение приди коледа, ако ви е удобно.
Смятам,че това е най-подходящото време.
Играчките всеки може да ги опокова в каквото намери за добре, и на срещите, да се уговорим как ще стане предаването от тези който няма, да имат възможност, да дойдат.
Домът се намира в село Михалци, близо до Павликени, сложил съм карта за по-прегледно.
  • 0

#20 willy555

willy555

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 798 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 E 200 T, 1993г., 136 к.с.

Публикувано 20 октомври 2006 - 10:51

Да уточним. кой и кога ще събере играчките, къде е този дом и кога ще ходим до него и то без много коментарии щото пак ще има сто мнения! :FlagMB:

Ако искате можем, да направим посещение приди коледа, ако ви е удобно.
Смятам,че това е най-подходящото време.
Играчките всеки може да ги опокова в каквото намери за добре, и на срещите, да се уговорим как ще стане предаването от тези който няма, да имат възможност, да дойдат.
Домът се намира в село Михалци, близо до Павликени, сложил съм карта за по-прегледно.

Хм, предлагам малко по-рано да се организираме. Съображението ми е следното - по Коледа е голяма навалица от дарители. Общо взето, тогава децата са най-задоволени. Според мен най-добре ще е другия месец.

И още нещо. Това с играчките е много добре, и аз ще събера доста, щерката порасна вече. Но няма ли да съберем и малко пари? Ако всеки отдели по 10 лева, ще се събере немалка сума, която можем да дарим или с която да купим нещо. Какво ще е това нещо, можем да попитаме шефа на дома. Разгледах в техния сайт раздела "Благотворителност" - ами хората имат нужда от много и най-различни неща. Например ваксини - тъкмо им е сезона. Една ваксина струва около 8 лева. Ако съберем 20 човека по 10 лева, ето ти 25 противогрипни ваксини! Това като пример, иначе предлагам да се осъществи контакт с дома и да се попита от какво точно имат нужда в момента.
  • 0

#21 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 20 октомври 2006 - 11:14

Да уточним. кой и кога ще събере играчките, къде е този дом и кога ще ходим до него и то без много коментарии щото пак ще има сто мнения! :FlagMB:

Ако искате можем, да направим посещение приди коледа, ако ви е удобно.
Смятам,че това е най-подходящото време.
Играчките всеки може да ги опокова в каквото намери за добре, и на срещите, да се уговорим как ще стане предаването от тези който няма, да имат възможност, да дойдат.
Домът се намира в село Михалци, близо до Павликени, сложил съм карта за по-прегледно.

Хм, предлагам малко по-рано да се организираме. Съображението ми е следното - по Коледа е голяма навалица от дарители. Общо взето, тогава децата са най-задоволени. Според мен най-добре ще е другия месец.

И още нещо. Това с играчките е много добре, и аз ще събера доста, щерката порасна вече. Но няма ли да съберем и малко пари? Ако всеки отдели по 10 лева, ще се събере немалка сума, която можем да дарим или с която да купим нещо. Какво ще е това нещо, можем да попитаме шефа на дома. Разгледах в техния сайт раздела "Благотворителност" - ами хората имат нужда от много и най-различни неща. Например ваксини - тъкмо им е сезона. Една ваксина струва около 8 лева. Ако съберем 20 човека по 10 лева, ето ти 25 противогрипни ваксини! Това като пример, иначе предлагам да се осъществи контакт с дома и да се попита от какво точно имат нужда в момента.

Да за това за свръзка аз ще имам грижата ще ви уведомя от какво точно имат нужда.
  • 0

#22 W140

W140

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4552 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:фото, музика, пътувания
  • Автомобил:
    Двуколка '87

Публикувано 20 октомври 2006 - 14:14


И още нещо. Това с играчките е много добре, и аз ще събера доста, щерката порасна вече. Но няма ли да съберем и малко пари? Ако всеки отдели по 10 лева, ще се събере немалка сума, която можем да дарим или с която да купим нещо. Какво ще е това нещо, можем да попитаме шефа на дома. Разгледах в техния сайт раздела "Благотворителност" - ами хората имат нужда от много и най-различни неща. Например ваксини - тъкмо им е сезона. Една ваксина струва около 8 лева. Ако съберем 20 човека по 10 лева, ето ти 25 противогрипни ваксини! Това като пример, иначе предлагам да се осъществи контакт с дома и да се попита от какво точно имат нужда в момента.

виж това е много добра идея
аз ще се поразровя тези дни да вида какви изграчки имам, вече съм намерил две. За парите също съм съгласен (аз носех пари още миналата среща, ама...)
Съгласен съм и с това да отидем преди коледа там Много ме ентусиазирахте с това за играчките!
А и мисля, че ако някоя медия отрази това, няма да е зле. :unsure:
  • 0
=> W140 <=
"Jeder Tag ist ein neuer Anfang, jede Nacht eine neue Versuchung."
Галерия W140
Публикувано изображение

#23 willy555

willy555

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 798 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 E 200 T, 1993г., 136 к.с.

Публикувано 20 октомври 2006 - 14:26

Сега ми хрумна, че нищо не ни прачи да разделим акцията на две. Другия месец можем да дарим това, което ще купим с парите /след като Алекс уточни какво да бъде/. А преди Коледа можем да се изсипем там с колите и играчките. Може например и да повозим децата, ако ни разрешат.
А това за медиите не ми се вярва да стане. Няма скандал :evil: , не е интересно
  • 0

#24 sky

sky

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2135 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София;Казанлък
  • Автомобил:
    190E 2.3

Публикувано 20 октомври 2006 - 20:41


И още нещо. Това с играчките е много добре, и аз ще събера доста, щерката порасна вече. Но няма ли да съберем и малко пари? Ако всеки отдели по 10 лева, ще се събере немалка сума, която можем да дарим или с която да купим нещо. Какво ще е това нещо, можем да попитаме шефа на дома. Разгледах в техния сайт раздела "Благотворителност" - ами хората имат нужда от много и най-различни неща. Например ваксини - тъкмо им е сезона. Една ваксина струва около 8 лева. Ако съберем 20 човека по 10 лева, ето ти 25 противогрипни ваксини! Това като пример, иначе предлагам да се осъществи контакт с дома и да се попита от какво точно имат нужда в момента.

виж това е много добра идея
аз ще се поразровя тези дни да вида какви изграчки имам, вече съм намерил две. За парите също съм съгласен (аз носех пари още миналата среща, ама...)
Съгласен съм и с това да отидем преди коледа там Много ме ентусиазирахте с това за играчките!
А и мисля, че ако някоя медия отрази това, няма да е зле. :unsure:

С ваксините ,няма ли да стане късно.Не знам до кога се бият :Dn:
  • 0
Публикувано изображение

#25 p22

p22

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 837 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ML 270 cdi
    A 170 cdi

Публикувано 23 октомври 2006 - 10:16

Подкрепям willy555. Мисля, че идеята е добра - ще съберем играчки и по 10 лева и може още другия месец да ги занесем... А за медии... мисля, че ще може да се организира нещо - все пак става дума за деца - нищо че няма скандал.
  • 0
Mercedes А 170cdi
Mercedes ML 270cdi
Silentium Universi

#26 Schumi

Schumi

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 351 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Разград
  • Интереси:Автомобили, пътувания
  • Автомобил:
    S600 Coupe
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 23 октомври 2006 - 12:34

Който няма играчки какво ще събере? :Dn:
  • 0

005468351.jpg  Най-доброто или нищо!


#27 W140

W140

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4552 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:фото, музика, пътувания
  • Автомобил:
    Двуколка '87

Публикувано 23 октомври 2006 - 18:10

Който няма играчки какво ще събере? :Dn:

не е ли добра идеята за детски книжки
само питам...
  • 0
=> W140 <=
"Jeder Tag ist ein neuer Anfang, jede Nacht eine neue Versuchung."
Галерия W140
Публикувано изображение

#28 Lorinser

Lorinser

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    --Първият в БГ C124 CE500 M117-V8 Custom.
    --W126 260SE 1988

Публикувано 24 октомври 2006 - 00:32

аз мисля че идеята за медиите е много добра и ВАЖНА !!
1во-друго си е като някъде напишат, че едикаква си организация от НОРМАЛНИ СРЕДНО ДОХОДНИ ХОРА(не говорим за бизнесмени,милионери депутати,фирми,извънземни и тн) се е организирала за дарение което е РЕАЛНО. повече хора от БГ биха се замислили над въпроса че не нужно да си МНОГО голям за да правиш дарение...
2ро-още повече хора ще разберат за нашия клуб и ще се убедят че дори и тези с мерцедесите (имам впредвид мерцове за 5000-20000лв) са ХОРА, а не мутри, първенюта, скръндзи,егоисти (е всяко правило си има изключения де)



другото за събирането на пари--ОК съгласен. но предлагам да разберем от какво имат нужда децата(лекарства, техника,играчки,храна..) и да го купим, а не да даваме парите. защото знаете все пак живеем в България и вобще не е сигурно тези суми дали ще стигнат до децата... по добре ние да купуваме отколкото да ни кажат: ДАйте ги на нас ние ще се оправим, знаеме от какво имат нужда децата....

това е мойто мнение по въпроса де...
  • 1

#29 willy555

willy555

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 798 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 E 200 T, 1993г., 136 к.с.

Публикувано 24 октомври 2006 - 08:48

другото за събирането на пари--ОК съгласен. но предлагам да разберем от какво имат нужда децата(лекарства, техника,играчки,храна..) и да го купим, а не да даваме парите. защото знаете все пак живеем в България и вобще не е сигурно тези суми дали ще стигнат до децата... по добре ние да купуваме отколкото да ни кажат: ДАйте ги на нас ние ще се оправим, знаеме от какво имат нужда децата....

И аз съм твърдо за варианта да купим нещо с парите. Имам поглед върху организацията на работа в такива домове и не мисля, че е толкова лесно да се загубят дарените пари, колкото си мислят хората, и съм сигурен, че парите ще стигнат до децата, но въпросът е за какво? Предпочитам ние сами да си направим избора, основан на конкретните нужди, които ще ни бъдат изяснени от директора на дома.
Въпреки че има време, предлагам от утрешната среща вече да започваме с набирането на средствата. Алекс, не е зле да носиш по-големичък куфар за парите :)
  • 0

#30 p22

p22

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 837 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ML 270 cdi
    A 170 cdi

Публикувано 24 октомври 2006 - 09:32

Да, и аз мисля, че трябва да се купи нещо, а не да се дават пари - самите директори на домове предпочитат така. Но трябва да направим специална среща за това - да се разберем за датите и да съберем парите - иначе ако почнем така да ги събираме от среща на среща ще се проточи една година... Трябва все пак да се направи организация някаква.
  • 0
Mercedes А 170cdi
Mercedes ML 270cdi
Silentium Universi




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни