Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

добавка за дизел Castrol TDA


  • Please log in to reply
55 мнения по тази тема

#1 nikolai4eto

nikolai4eto

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 726 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    W202 C 200 CDI 2000г T VITO 110 CDI 2000г CLC 203 220 CDI 2002г 143Hp

Публикувано 14 декември 2010 - 23:06

Днес ми свърши добавката за нафта на Castrol-TDA и отидох до "мотобул" да си взема нова.Там ме изненадаха неприятно с новината,че TDA вече е спряна от производство от Castrol,заради стандарта за изгорели газове в Европа-Евро 5.Имам познат там и той ме успокои,че имат заявени количества за България,които трябва по договор да спазят от кастрол и в петък ще има доставка.Веднага си запазих 5 опаковки,з-то трайността на добавката била 5год.От "мотобул" ми обясниха,че за сега от Кастрол нямали заместител на ТДА-то и нямало да пускат аналог,з-то в тези добавки имало много здрава химия и нямало с какво да я заменят.Не смея да карам с други добавки зимата и занапред не знам какъв аналог ще търсим за нафтата,а бях страшно доволен от ТДА-то.Колата вървеше чувствително повече,по-добра еластичност,намалено пушене,по-тих шум и по-"меко" чукане на дизела,почистване на горивната система и двигателя,не на последно място и икономия и всичко това е доказано за 5 год откакто зимата ползвам добавката.Все си мисля,че от Кастрол ще размислят.Само и до ден днешен никой не можа да ми отговори на въпроса-Подходяща ли е Добавката ТДА на Кастрол за дизелови двигатели Комън Рейл и Помпа Дюза,з-то като започнах да я ползвам преди години имах нормален тубо дизелов мотор и от тогава ми я препоръчаха и за тези години смениха дизайна на опаковката,но не и съдържанието и,попитах и в Кастрол и там ме увериха,че нямало никакъв проблем за по-съвременните Комън рейл дизелови мотори да се използва добавката,но пак не съм сигурен?
  • 0

#2 KPAHK

KPAHK

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3766 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:MLADOST CITY
  • Автомобил:
    MB E 200, 2016
    MB E 320 CDI, 2007
    Mazda3 BL, 2011
    Toyota Hilux DLX, 2007
    Punto MK1, 1998
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 15 декември 2010 - 14:22

Ами и аз от 3 години карам зимно време с ТДА (200ЦДИ) и нямам оплаквания. Иначе новината че я спирали от продажба не е добра, добре е че от миналата година ми е останала една опаковчица та тая зима може и да изкарам.

Предполагам че няма за де продава в ЕС, което не пречи да си я купуваме от Сърбия например :D
  • 0

#3 martom

martom

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 415 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 15 декември 2010 - 22:19

Аз скоро купувах от магазинчето до нас на цена 11-12лв и човека каза,че зарежда продуктите на кастрол от вносителя
  • 0
И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

#4 Blond

Blond

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3954 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    C124 200E 1992
    S202 220CDI 11.1999
    W211 220CDI 04.2004
    C207 350CDI 06.2009
    W212 220CDI facelift

Публикувано 16 декември 2010 - 09:07

Марти, къде е това магазинче, че и аз съм почитател на Castrol TDA, а в Мотобул са си по 15лв за опаковчица.
Определено с TDA колата работи по-добре - мое мнение.
  • 0

#5 KPAHK

KPAHK

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3766 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:MLADOST CITY
  • Автомобил:
    MB E 200, 2016
    MB E 320 CDI, 2007
    Mazda3 BL, 2011
    Toyota Hilux DLX, 2007
    Punto MK1, 1998
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 16 декември 2010 - 11:01

Марти, къде е това магазинче, че и аз съм почитател на Castrol TDA, а в Мотобул са си по 15лв за опаковчица.
Определено с TDA колата работи по-добре - мое мнение.


А защо не ползваш отстъпката за клуба?? Аз последно като взимах бяха 11-12
  • 0

#6 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 16 декември 2010 - 17:12

Аз ползвам за фиатката, газ за горене и съм много, ама много доволен.
Купувам е в едни шишенца по 0.500 за 2.60лв. на резервоар от 48л. слагам две шишенца.
На миризма и цвят са 1 към 1 с тази на кастрола и да не заправяме че в тези добавки за дизела 90% е газ за горене.
  • 0

logo-600-1002.png


#7 nikolai4eto

nikolai4eto

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 726 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    W202 C 200 CDI 2000г T VITO 110 CDI 2000г CLC 203 220 CDI 2002г 143Hp

Публикувано 16 декември 2010 - 18:43

До година като свърши ТДА-то,ще му мислим какво да слагаме.Газ ли,к'во ли :lol: До тогава имам 3 опаковки и мисля,че ще ми стигнат,пък после се надявам кастрол да пуснат нещо ново и пак толкова ефективно на пазара.
  • 0

#8 achogrande

achogrande

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 19 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас

Публикувано 16 декември 2010 - 20:38

от поне 8 години използвам лики моли и съм по доволен от кастрол особенно при 123та разликата в работата на мотора беше огромна при 202та нее същото защото по принцип тя работи по гладко и еластично но пак се усеща за съжалиние тази зима не можах да намеря и сложих редекс но нее същото та знае ли някой дали газта почиства горивната система
  • 0

#9 martom

martom

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 415 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 16 декември 2010 - 21:41

Марти, къде е това магазинче, че и аз съм почитател на Castrol TDA, а в Мотобул са си по 15лв за опаковчица.
Определено с TDA колата работи по-добре - мое мнение.

Точно с/у бл730 в Люлин има сервиз за гуми(не с/у731 щото и там има сервиз за гуми)
  • 0
И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

#10 KPAHK

KPAHK

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3766 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:MLADOST CITY
  • Автомобил:
    MB E 200, 2016
    MB E 320 CDI, 2007
    Mazda3 BL, 2011
    Toyota Hilux DLX, 2007
    Punto MK1, 1998
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 декември 2010 - 10:54

Като сме се заговорили пак за добавки някой купувал ли е скоро Десолит Д (от 2-3 години се каня да я пробвам)и от къде? Че не ми се разхожда чак до БС
  • 0

#11 alipi

alipi

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2185 Мнения:
  • Пол:не е посочено
  • Град:селяндурин от класа

Публикувано 17 декември 2010 - 13:47

Аз лятото си купих Дезолит,само че за бензин и трябва да ви кажа че съм очарован от тази добавка.
Определено двигателя си промени работата и звука(към по добро) и веднага се отчете на разхода.Супер доволен съм.
Първия филтър беше нещо страшно,втория беше по добре и сега съм с третия,надявам се да няма нищо вече.
Предполагам че и за дизела ще е толкова добра колкото и при бензиновата.
  • 0
Не хапи този,който може да те изяде.

#12 veni124

veni124

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 11 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Враца
  • Автомобил:
    W210 290TD

Публикувано 17 декември 2010 - 13:53

Днес си купих ТДА на Кастрол за 15лв.от един автоцентър във Враца.Споделих с тях за спирането на този продукт от пазара.Хората казаха,че ще го има пак,но в дуга опаковка.Ще следя и ако разбера нещо ново ще го споделя.
  • 0

#13 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 декември 2010 - 20:15

Колеги аз по принцип съм използвал американските добавки на STP също така съм сипвал и Redex ама разлика никаква,Колегата veni124 ме светна за тази добавка на Castrol TDA но не можах никъде да я намеря.Искам да споделя друго, че като зареждам от бензиностанции OMV наливам си нафта която я водят Premium Diesel, а сега зимата е под наименованието Alpin Diesel.Тази нафта е със 15-20 стотинки по скъпа от нафтата на Лукойил или просто обикновената нафта която си е по бензинистанциите, но и аз със нея забелязвам никакво пушене на колата, по тиха работа на двигателя, повече мощност, и по малък разход на гориво.Тази нафта е също със добавка затова аз като си сипя от тази нафта все едно карам със добавка и не ми е нужна.Но ако все пак намеря този Castrol задължително ще го пробвам.
Поздрави на всички:)
  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#14 sakata

sakata

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 724 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W210 E320T CDI
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 10 януари 2011 - 14:00

Колеги аз по принцип съм използвал американските добавки на STP също така съм сипвал и Redex ама разлика никаква,Колегата veni124 ме светна за тази добавка на Castrol TDA но не можах никъде да я намеря.Искам да споделя друго, че като зареждам от бензиностанции OMV наливам си нафта която я водят Premium Diesel, а сега зимата е под наименованието Alpin Diesel.Тази нафта е със 15-20 стотинки по скъпа от нафтата на Лукойил или просто обикновената нафта която си е по бензинистанциите, но и аз със нея забелязвам никакво пушене на колата, по тиха работа на двигателя, повече мощност, и по малък разход на гориво.Тази нафта е също със добавка затова аз като си сипя от тази нафта все едно карам със добавка и не ми е нужна.Но ако все пак намеря този Castrol задължително ще го пробвам.
Поздрави на всички:)


Явно добавката са я пуснали отново в продажба(вероятно след като са установили, че не пречи на екологията). Днес си взех едно шише от Практикер и естествено цената малко е пораснала - около 18лв за 250мл. но въпреки това мисля че си заслужава.
  • 0
I expect nothing. I fear no one. I am free.

#15 Fitibaldi

Fitibaldi

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 248 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Мерцедес, спорт, +#$%*****
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W124 Е300Т Diesel 1995

Публикувано 10 януари 2011 - 17:47

аз я купих от Ауто Плюс преди месец. 250 мл за 15 лв.
  • 0
Публикувано изображение




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни