Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Моля за помощ !!!


  • Please log in to reply
31 мнения по тази тема

#1 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 октомври 2010 - 16:12

Здравейте колеги ето ме мен отново с моя проблем.Откакто съм си купил автомобила а той е w210 2.9 турбо 1996 като ми забуксуват гумите ми светва на таблото триъгълника но не ми отнема газта.Което ще рече че лампата си свети а колата си боксува.Закачих я на компютър всичко е окей, обаче момчетата от сервиза ми казаха, че имало вероятност аз да я нямам тази функция с отнемането на газта, защото първите очиларки не всички имали.Та въпроса ми е следният има ли наистина такава вероятност или не.
  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#2 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 октомври 2010 - 17:02

Да, има такава вероятност... А бутон за включване и изключване на ESP или ASD имаш ли някъде по таблото? Ако нямаш бутон, 99% нямаш и системата ;)
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#3 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 28 октомври 2010 - 17:29

Трябва да имаш бутон за вкл./изкл.от ляво на скоростния лост в/у махагона.Ако нямаш такъв значи нямаш и функция.
  • 0

#4 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 октомври 2010 - 18:07

За съжаление колеги нямам такъв бутон.Един мой приятел който също има W210 96г. 2.5 чист дизел ми каза че при него преди му е отнемало газта, а сега вече и при него не го прави.Той също няма бутон и това ме кара да си мисля че тая функция трябва да я имам.Вие как мислите възможно ли е в първите години да не са я слагали на всички автомобили.
  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#5 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 28 октомври 2010 - 18:32

Триъгълника показва че колата пробуксува и се включва шпер-деференциала.Газта се връща когата колата тръгва и да се поднася.Не всеки път връща газта,например ако правиш завой под наклон нагоре с малка скорост-15-20км.час,без да даваш рязка газ,тогава триъгълника свети защото колелата пробуксуват но не ти се връща газта,защото не поднасяш.
  • 0

#6 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 октомври 2010 - 19:11

То това е ясно колега ама аз давам газ в завой тя поднася леко нали независимо какъв е завоя, но връщане на газта няма.Особено днес на тоя дъжд, на това сукане в завоите не ми я върна газта...незнам вече сигурно я нямам тази функция за съжаление:((
  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#7 dilqnski

dilqnski

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1634 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Димитровград
  • Интереси:Двигатели

Публикувано 28 октомври 2010 - 19:30

Отклонявам се от въпроса ти,ама моята ако ми връшташе газта щях да се побъркам.Искам като си забуксува аз с педала да контролирам какво ще става а не тя да ми дава тон в живота.Радвам се нашите 124-ки не са ги осакатили.Извинете за отклонението на въпроса.
  • 0
Никога не оставям магарето си в калта.

#8 niknd

niknd

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1699 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Интернет Мерцедес и всичко останало
  • Автомобил:
    S400 CDI / 2001г.

Публикувано 28 октомври 2010 - 19:39

не търси нещо което нямаш
а и се радвай ,че го нямаш щото
в снега ще трябва да го изключваш
  • 0

#9 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 октомври 2010 - 19:54

Дано да сте прави досега не съм го усещал това връщане на газта и не знам колко помага и колко не.Но все пак си мисля, че ако го има ще е по добре в смисъл такъв, че ще предотврати евентуално ПТП.
  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#10 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 октомври 2010 - 20:15

Триъгълника показва че колата пробуксува и се включва шпер-деференциала...

Това не е вярно. Като цяло обикновените модели нямат LSD-та или шперове както им казвате. Изключително рядка опция е, и предполагам се среща при 124-ки и 190ки основно. При съвременните коли със системи против буксуване, класическите дифове с повишено триене са неприложими. Използват се виско шпер-касети.

Понеже са основно 2 системите за помощ при каране при МБ от тези години, е напълно неприложима употребата на стандартен шпер.
Първата система предпазва от буксуване. ASR мисля се водеше. Тя контролира да няма превъртане на гумите. Помага някак си в завои, но не много.
Втората е въпросното ESP, което няма проблем за каране в каквито и да е обстоятелства. Аз рядко го спирам, освен ако не ми се правят простотии. Системата отчита латерално движение и си смята на коя гума да натисне спирачката :) Вярно е, че отнема газта понякога, но в никакъв не пречи на въртенето на гуми в права линия, това е факт, няма нужда да го обсъждаме. В много дълбок сняг и аз го изключвам, но и включено не пречи. Предвидено е да улеснява шофьора. Със сигурност се тръгва дори и в дълбок сняг и лед без проблеми с включена система, противно на митовете.

Недейте с това "по-добре че я няма", не е по-добре, но такъв ни е стандарта. Това е като глупостите, които разни форумни гении разтягаха преди години, че по-добре се спира без ABS...
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#11 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 октомври 2010 - 20:58

И да не се отклоняваме колеги много от темата, която всъщност е дали аз имам функцията за отнемането на газ или не.Благодаря на отзовалите се!
  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#12 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 октомври 2010 - 21:36

Какъв може да е проблема след като на компютъра не излизат грешки.
  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#13 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 октомври 2010 - 21:57

Ми как да ти кажем, като не казваш имаш ли ESP? (като е 1996-та едва ли). Като тръгнеш да я дрифтиш, все още ли не отнема газта? На каква диагностика ти я гледаха?
Защото при мен, дори при изключено ESP, свети триъгълника, но колата не ми се меси на простотиите :)
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#14 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 29 октомври 2010 - 00:00

Кажете кой съфорумец може да ми направи справка ВИН, че аз направо полудях с тези сайтове.Ровя се вече 4 часа и нищо.Никъде неможе, преди е могло ама сега неможе.Надявам се някой, който е по навътре в нещата да ми помогне.От ровене аз вече издухвам така без резултат.ВИН номера е WDB2100171A209050.
  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#15 aalexieff

aalexieff

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 692 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Павликени
  • Автомобил:
    W124 2.5 D 1987 продаден
    W210 E300 D 1996 продаден
    Mitsubishi Colt IV 1.3 1995 продаден
    Mitsubishi Colt VI 1.5 2005
    Renault Clio III 2007
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 29 октомври 2010 - 05:19

Моята е 1996 и има ESP но също няма копче. Доколкото знам някои коли от нашите модели имат ESP, но нямат копче, което се появява по късно. Зимата се включва много често и то обикновено в завой или когато прибоксуват колелата. Лятото ми се е включвало само когато изкачвам Витиня в дъждовно време и то в завой с голяма скорост.
  • 0
W210 E300 D 1996
W124 and E300




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни