Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

чукане от хидравлична рейка


  • Please log in to reply
40 мнения по тази тема

#1 ByCK

ByCK

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 53 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Кърджали
  • Автомобил:
    w211 E220 CDI '02 Avantgarde

Публикувано 06 октомври 2010 - 18:10

здрв.
от предна лява страна имаше чукане и днес ходих на сервиз. Там прегледаха и ми казаха че е от хидравлична рейка
Казаха че е доста скъп и да го карам така...

Какво трябва да направя маи е било новото около 4-5000лв

колата е w211 E220 CDI 2002
  • 0
W211 2002 Avantgarde Automatik 300.000km

#2 dilqnski

dilqnski

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1634 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Димитровград
  • Интереси:Двигатели

Публикувано 07 октомври 2010 - 00:17

По скоро отиди в друг сервиз,ти да не мислиш че в тази рейка има хиляди работи.Има един прът и един червяк а и два лагера.Това е.Най вероятно има вътрешен накрайник.Накарай ги да проверят да не са се разхлабили болтовете с които е закрепена към предния мост.
  • 0
Никога не оставям магарето си в калта.

#3 iohoho

iohoho

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 587 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    S 211 E 320 CDI 2004г.

Публикувано 07 октомври 2010 - 06:54

Възстановяване. Пробвай с търсачката, например това, може да намериш нещо по-близо до твоя регион, ако не ти се пътува...
  • 0

#4 dilqnski

dilqnski

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1634 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Димитровград
  • Интереси:Двигатели

Публикувано 07 октомври 2010 - 19:09

Стигате бе обикновено рейките текът не чукат.
  • 0
Никога не оставям магарето си в калта.

#5 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 ноември 2010 - 17:48

Колега в Благоевград има една фирма казва се LUDAL те се занимават с рециклиране на рейки, амортисъори.Потърси ги и няма да имаш грижи.Успех.
  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#6 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 02 ноември 2010 - 18:40

Стигате бе обикновено рейките текът не чукат.


Текът и чукат колега ;)

Към автора:
Закарай е в сервиз където са виждали и ремонтирали такива коли, защото мога да ти изброя още поне 10 места от където може да чука.
  • 0

logo-600-1002.png


#7 ByCK

ByCK

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 53 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Кърджали
  • Автомобил:
    w211 E220 CDI '02 Avantgarde

Публикувано 22 март 2011 - 08:19

вчера вдигнахме колата и отново погледнах. Когато разклащам гумата ляво дясно виждам как реиката играе малко ( от страната на уплътнението в рейката ) и се чува звука на чукане, в другата страна няма това. И няма теч в двете старни около реиката. Ремонтите дали ше вършят работа?
  • 0
W211 2002 Avantgarde Automatik 300.000km

#8 genadi

genadi

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 358 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    MB, E class, 220 BlueTec, 2016

Публикувано 22 март 2011 - 10:35

Преди доста години /2001 год./пътувах до Пловдив да рециклирам рейка на тогавашното ми БМВ Е39. И до ден днешен, новия собственик кара колата с рециклираната рейка. Тогава ремонта струваше около 400 лв./доста пари за времето/. След това така се случи, че се разчука рейката на следващата ми кола-W203 и при това само на 70 хил.км. Този път имах по-вече неприятности, защото направих ремонта при едни непроверени майстори тук в София и се наложи втори път да я демонтирам за ремонт. Стана много добре /при втория ремонт/ и то срещу 200 лв. Нямам информация как се държи тази рейка след тези ремонти, защото вече съм с W211... От всичките подобни ремонти, научих, че на рейката има нещо като болт, и чрез леко завъртане, чукането изчезва. Тази процедура трябва да се прави от компетентен монтьор, защото може "болта" да се пренатегне и волана става доста "тежък" и спира да се връща, или пак обратното, при отхлабване, рейката се разчуква още по-вече. Не е задължително, разбитата рейка да тече. Най-често това е последващ етап след разчукването. Според мен най-правилното решение е рециклиране на рейката, защото новата е много, много скъпа а при втората употреба има много подводни камъни, т.е. обективното състояние на употребяваната, може да се разбере едва след монтаж, реглаж и т.н. Сега се сещам, че това с по-тежкия волан е доста показателно при покупка на употребяван автомобил и е важно да не се подминава. Това може да е сигурен признак, че може да е правен козметичен ремонт от "болта" на вече разбита рейка!!
Успех и дано съм бил полезен с тези редове...
  • 1

#9 ByCK

ByCK

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 53 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Кърджали
  • Автомобил:
    w211 E220 CDI '02 Avantgarde

Публикувано 22 март 2011 - 21:58

Благодаря генади доста полезнено беше
За мен е най удобното място пловдив, а първия път дедо си го рециклирал в Пловдив сещашли мястото?
ии това рециклиране колко време отнема горе долу?

ако се сваля цялото сигурно ше отнеме един ден поне...
  • 0
W211 2002 Avantgarde Automatik 300.000km

#10 genadi

genadi

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 358 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    MB, E class, 220 BlueTec, 2016

Публикувано 23 март 2011 - 10:53

Благодаря генади доста полезнено беше
За мен е най удобното място пловдив, а първия път дедо си го рециклирал в Пловдив сещашли мястото?
ии това рециклиране колко време отнема горе долу?

ако се сваля цялото сигурно ше отнеме един ден поне...


Sorry, колега но мина доста време от тогава и не ми е възможно да го издиря. Вероятно колегите от гр. Пловдив, четящи в този форум, могат да ти помогнат с координати на такъв сервиз. А иначе времето за рециклиране е в рамките на един ден, ако предварително рейката е свалена от автомобила и до два дни ако сервиза се наеме да я сваля, рециклира, отново я монтира и прави реглажите на предница. На по-вечето места искат да им я донесеш свалена, защото докато трае ремонта, колата им заема подемника а след това трябва и стенд за реглаж на предница, какъвто сервиза може и да няма. Ако случайно стигнеш до София /което не е оправдано/за такъв ремонт, може да разчиташ на координатите на проверен и компетентен сервиз за рециклиране на рейки, както и агрегати от хидравличната система на а-ла.
И ако приемеш един съвет: Отиди в още един сервиз за по-голяма сигурност, защото този вид повреда може да се окаже доста коварна за диагностициране и да тръгнеш в неправилна посока за ремонти, подведен от някой не компетентен майстор...
  • 0

#11 dimitardonev

dimitardonev

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 33 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    w211 2005g.

Публикувано 03 април 2011 - 22:11

Колеги мога да ви дам тел. на майстор от Пловдив, който се занимава със рециклиране на рейки и не само на рейки ами и на всякъкви шарнири накрайници ябълковидни болтове и т.н. Аз лично съм много доволен от човека и съм карал там всичките си коли досега, та и на приятели. Казва се Божко тел.0888702162
Дано да съм бил полезен!
Поздрави!
  • 0

#12 ByCK

ByCK

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 53 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Кърджали
  • Автомобил:
    w211 E220 CDI '02 Avantgarde

Публикувано 04 април 2011 - 09:06

Колеги мога да ви дам тел. на майстор от Пловдив, който се занимава със рециклиране на рейки и не само на рейки ами и на всякъкви шарнири накрайници ябълковидни болтове и т.н. Аз лично съм много доволен от човека и съм карал там всичките си коли досега, та и на приятели. Казва се Божко тел.0888702162
Дано да съм бил полезен!
Поздрави!

Благодаря,
ще ходя на още един майстор да видим и той какво ще каже...
  • 0
W211 2002 Avantgarde Automatik 300.000km

#13 za6to

za6to

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 12 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Интереси:mercedes i jeni :)
  • Автомобил:
    124 200TE 90г , ML 270 01г, w211 220 cdi

Публикувано 14 март 2012 - 23:22

здравейте колеги , имам кофти проблем с тази рейка и аз , но проблема ми е , че съм във франция и тук в сервиза ми казаха 2600 евро. имате ли идея колко би струвал ремонт на тази рейка в Бг. Колата е w211, 220 CDI 2002 г. Ще съм много задължен на някого , който знае цена в България , за да знам дали да тръгвам с колата на обратно , а и още нещо ... опасно ли е с това чукане да се кара ...
  • 0

#14 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 14 март 2012 - 23:28

колега в БГ ще се рециклир до 200 ЛВ макс.

чука ли много, имаш ли теч ?
  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#15 za6to

za6to

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 12 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Интереси:mercedes i jeni :)
  • Автомобил:
    124 200TE 90г , ML 270 01г, w211 220 cdi

Публикувано 15 март 2012 - 00:02

Нямам теч, и не чука кой знае колко ... , на завой по някога :) нещо като почти бременна :)
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни