Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Относно добавките Xenumи какво видях или не видях аз.


  • Please log in to reply
8 мнения по тази тема

#1 crush

crush

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 451 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобилни климатични системи
    Газови инжекциони
  • Автомобил:
    Ford Fusion '04 1.4 16V

Публикувано 27 септември 2010 - 08:24

Сигурно повечето от вас са чували за тази марка. Аз лично научих от съфорумниците от фиат форум, някои от които са и вносители. И така след като дълго и нашироко се бистри темата в другия форум и много доволни клиенти реших да се доверя и аз. Първо, по препоръка, закупих продукта Fuel Complex Petrol additive ( http://xenum.be/en/s...rt.asp?c=1&l=en ) ( много от нас имат проблеми с пристрисането на мотора на празен ход, за което е писано в една обширна тема на Лилоф ). И затова реших да тръгна от най-лекото. Сипах добавката в резервоара, заредих и карах докато издухам 14те литра от бензиностанцията. Резултатите според мен - притрисането намаля, но не изчезна; динамиката се подобри ( някакси моторът стана чувствителен на рязко отнема и настъпване на газта ), разлика във вървежа не забелязвам ( все пак при тия коне, едва ли ). След което, отново по препоръка, закупих Intake Power Cleaner ( http://xenum.be/en/s...rt.asp?c=1&l=en ). На флаконът, който ми дадоха изрично пишеше ECU controled engines only. Свалихме въздуховода преди дросела и докато колата се форсира на място спреят се пръска. Необходимо е количество около 1/3 от флакона. Свалихме и почистихме и дебитомера ( пише, че няма проблем да се използва и затова ). Равносметката - супер агресивен продукт, не знам какво има в него, но сваля боята на кола за секунди. Изведнъж колата вдигна оборотите си на празен ход - трябват и около 5 минути на място след като е запалена, за да ги стабилизира на 800, независимо дали е загряла или студена. Притрисането почти изчезна, дори не се усеща в колата, трябва да се загледа оборотомера. Сега мисля да сменя и свещите и проблемът май ще се реши. Друго, което ми направи впечатление е, че разходът падна на 11,5 ( малко съм скептично настроен, днес и утре ще направя още едно замерване ), и колата направо излита от ниски обороти. Сега дори чувам въздуха, който преминава покрай дросела при рязко натискане на педала на газта. Частите, които напръскахме се изчистиха мигновено до блясък.

П.П. Чудя се обаче защо се получи този ефект с оборотите? Дали да рестартирам компютъра на колата и да я оставя да се обучи после? Ще пиша пак като замеря разхода отново. Какво мисли вие по въпроса?

П.П.2 Имам още около 2/3 от спрея за дросела, ако някой иска да пробва ефектът му нека пише.
  • 0
http://www.CarProfi-BG.com/
Монтаж и поддръжка на газови инжекциони; зареждане и ремонт на автоклиматици!
Най-атрактивните цени в София!

#2 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 27 септември 2010 - 08:50

Значи сте пръскали след MAF-а, преди дроселната пеперуда?
Това трудно може да оправи нещата, понеже моята я чистих основно с корасилин и смених MAF-a. Беше се оправила и преди да сменя MAF-a и да почистя дросела.

Единственото, което може да промени е да стигне до инжекторите. Ако е там грижата, бях мернал някъде почистване в ултразвукова вана на смешни пари. Това не съм го правил по моя :)
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#3 crush

crush

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 451 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобилни климатични системи
    Газови инжекциони
  • Автомобил:
    Ford Fusion '04 1.4 16V

Публикувано 27 септември 2010 - 13:44

Точно преди пеперудата. И колкото и да не ми се вярваше на мен този спрей буквално повлече цялата мърсотия. Не знам само защо колата държи високи обороти толкова дълго време??
  • 0
http://www.CarProfi-BG.com/
Монтаж и поддръжка на газови инжекциони; зареждане и ремонт на автоклиматици!
Най-атрактивните цени в София!

#4 Orlinov

Orlinov

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 28 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Lecce
  • Автомобил:
    Mercedes CLK 320 SPORT 1999g.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 27 септември 2010 - 16:48

Не знам само защо колата държи високи обороти толкова дълго време??

Закачия на копютар да я обучат.Имах сащия проблем с бившатами кола(АУДИ А 3).
:flagMB new:
  • 0

#5 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 27 септември 2010 - 16:54

Хора, дроселът не се "обучава" на компютър. Особено не и при този модел. Просто се трият адаптациите му и колата сама се обучава, докато се кара.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#6 crush

crush

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 451 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобилни климатични системи
    Газови инжекциони
  • Автомобил:
    Ford Fusion '04 1.4 16V

Публикувано 27 септември 2010 - 21:11

E и аз това имах предвид. Когато я купувах и правихме комп. диагностика там го "рестартираха" и я оставихме да се обучи сама. Говорих с моя жичкаджия по въпроса и каза, че същия ефект ще има ако откача минус клемата на акумулатора за около 30 мин, после да дам два пъти на контакт и на третия да запаля и да я оставя да поработи 10 минути така.

П.П. Днес пак правих проверка на разхода. С 30 лв. от ЕКО изминати 131.8км само софийско каране. Ако и на третия път даде такъв разход ще вдигна купон :beer:
  • 0
http://www.CarProfi-BG.com/
Монтаж и поддръжка на газови инжекциони; зареждане и ремонт на автоклиматици!
Най-атрактивните цени в София!

#7 martom

martom

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 415 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 11 юли 2012 - 21:09

Някой знае ли къде се продават тези продукти.Намирам само един онлайн магазин?
  • 0
И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

#8 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 12 юли 2012 - 10:35

За дизел има ли?
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#9 martom

martom

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 415 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 22 юли 2012 - 19:44

Има за дизел.Даже си е отелна процедура.Доста ефектна е.Само,че продуртите се оказват доста скъпи.Поръчах спреят за дроселови клапи за 21лв.
Проверих за подобни препарати и са на цена от 5 до 12лв.
  • 0
И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни