Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

REST бутон на климатроникза какво служи?


  • Please log in to reply
17 мнения по тази тема

#1 rapid

rapid

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 37 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 11 юли 2010 - 22:26

Видях в друга тема, че този бутон е за да охлади двигателя при спряло положение. Нещо не ми е много ясно, нека някой даде пълно инфо за този бутон. Мерси.
  • 0

#2 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 юли 2010 - 00:40

http://forums.mbclub...?showtopic=3864

Тук е обяснено какво е. Restwaermeteste. Някъде го обясняват и като RESidual Temperature. Най-просто включва управлението на парното и продължава да контролира температурата в купето за около 30 минути (непроверено). Върши работа и за студено, но много за малко... поне докато не обдуха изпарителя на климатика. После логично температурата се изравнява и студеното не върши работа, просто вкарва външен въздух.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#3 rapid

rapid

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 37 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 12 юли 2010 - 16:42

http://forums.mbclub.bg/index.php?showtopic=3864

Тук е обяснено какво е. Restwaermeteste. Някъде го обясняват и като RESidual Temperature. Най-просто включва управлението на парното и продължава да контролира температурата в купето за около 30 минути (непроверено). Върши работа и за студено, но много за малко... поне докато не обдуха изпарителя на климатика. После логично температурата се изравнява и студеното не върши работа, просто вкарва външен въздух.

Мерси за информацията
  • 0

#4 alex_bs

alex_bs

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 168 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас/Варна
  • Автомобил:
    C180 Elegance 1995 - в историята
    CLK200 Elegance 1999
    CLK200 Kompressor Elegance 1999
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 15 септември 2010 - 01:36

аз това бутонче си го ползвам зимата много успешно при заграля кола когато чакам някой или остана за по- дълго време в колата - загасям колата натискам си бутончето и ми вкарва топъл въздух , без да давам на контакт и такива истории, мотора на парното работи на първа скорост и духа докато темп на антифриза не падне под няква определена (мисля)
  • 0
Mercedes-Benz “The Best or Nothing”

#5 Blond

Blond

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3954 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    C124 200E 1992
    S202 220CDI 11.1999
    W211 220CDI 04.2004
    C207 350CDI 06.2009
    W212 220CDI facelift

Публикувано 15 септември 2010 - 08:18

аз това бутонче си го ползвам зимата много успешно при заграля кола когато чакам някой или остана за по- дълго време в колата - загасям колата натискам си бутончето и ми вкарва топъл въздух , без да давам на контакт и такива истории, мотора на парното работи на първа скорост и духа докато темп на антифриза не падне под няква определена (мисля)

Точно така се ползва този бутон. Друг е въпроса, че обикновено след 8-ма, 9-та година на колата престава да работи помпата, която върти антифриза и вкарването на топъл въздух в купето е за много по-кратко време. А циркулационната помпа е едни 300лв.
  • 0

#6 ХаPu

ХаPu

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 2695 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ATV
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 15 септември 2010 - 08:45

Вчера си я купих за ЕСката там е комплект помпата с клапаните - 150лв. втора ръка , като оставих моята там.
  • 0
NO PAIN - NO GAIN!

#7 Ivan W210

Ivan W210

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 2835 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E320 4MATIC
    E 250 TD
    150hp,1999
    ОГИН БЕШЕ!!!

Публикувано 15 септември 2010 - 14:56

Вчера си я купих за ЕСката там е комплект помпата с клапаните - 150лв. втора ръка , като оставих моята там.

Хари айде честито,....кога черпиш? :beer: :D
  • 0

#8 ХаPu

ХаPu

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 2695 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ATV
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 16 септември 2010 - 06:53

Ами тази неделя мисля да ходя на панаира в Пловдив ,но ако нещо се откажа идвам ,ако ли не в сряда вече 100% ,че не съм идвал от 1 месец! Ще ми пишете отсъствия.
  • 0
NO PAIN - NO GAIN!

#9 alex_bs

alex_bs

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 168 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас/Варна
  • Автомобил:
    C180 Elegance 1995 - в историята
    CLK200 Elegance 1999
    CLK200 Kompressor Elegance 1999
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 октомври 2010 - 18:28

днес ми дойда на акъла и друго приложение на този бутон - спирам колата пред магазина и докато си пазаря тя си се топли :kill_myself:
  • 0
Mercedes-Benz “The Best or Nothing”

#10 Vladek

Vladek

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3744 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 11 октомври 2010 - 19:14

днес ми дойда на акъла и друго приложение на този бутон - спирам колата пред магазина и докато си пазаря тя си се топли :kill_myself:

Та нали точно за това е този бутон :icon_coolgrin:

Поздрави
:4036:
  • 0
Публикувано изображение
Шофьорски стаж ... 28-29г.
За повече контакти - купете си разклонител

#11 a_atanasov

a_atanasov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1713 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:114445

Публикувано 11 октомври 2010 - 20:57

Доколкото знам климатика трябва да се изключи около 5 минути преди да стигнеш където си тръгнал, за да не се образува конденз по изпарителя, от там гъбички и миризми.
Възможно ли е този бутон да се включи след като си карал на климатик и така да изсуши конденза или да предотврати образуването му?
  • 0

#12 Vladek

Vladek

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3744 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 11 октомври 2010 - 21:19

Доколкото знам климатика трябва да се изключи около 5 минути преди да стигнеш където си тръгнал, за да не се образува конденз по изпарителя, от там гъбички и миризми.
Възможно ли е този бутон да се включи след като си карал на климатик и така да изсуши конденза или да предотврати образуването му?

Да

Поздрави
:4036:
  • 0
Публикувано изображение
Шофьорски стаж ... 28-29г.
За повече контакти - купете си разклонител

#13 mavara777

mavara777

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 5 Мнения:
  • Автомобил:
    C220 220CDI 1999 125 КОНЯ

Публикувано 19 октомври 2010 - 18:58

здравейте,реста е хубаво нещо.помпата е мнооого скъпа но има и по евтин начин.просто трябва да си я свалите от колата и да я дадете на някой ел.майстор за да и смени четките.това и е проблема на помпата/в повечето случаи/.просто няма такъв размер четки откъде да се вземат затова се взимат по големи и се изпиляват до размер.не повече от 20 лева и имаш работещ рест.поздрави
  • 1

#14 Stenly

Stenly

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 8 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C 320 CDI Avantgarde

Публикувано 22 октомври 2010 - 20:59

Здравейте! Рест бутона има и друга важна функция на бордкомпютър. Задържа се бутона за 3 сек. и влиза в този режим с 25 важни показания. Във форума ги има някъде кое какво е. Та това ме изкефи :4036:
Да доуточня- става дума за климатроника с дигиталния дисплей :slap:
  • 0

#15 Acho

Acho

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 31 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Козлодуй
  • Автомобил:
    mercedes C180
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 15 ноември 2011 - 00:08

аз това бутонче си го ползвам зимата много успешно при заграля кола когато чакам някой или остана за по- дълго време в колата - загасям колата натискам си бутончето и ми вкарва топъл въздух , без да давам на контакт и такива истории, мотора на парното работи на първа скорост и духа докато темп на антифриза не падне под няква определена (мисля)

Хмм ще го прбвам , а ако неработи ?
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни