Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Осветление на арматурното табло.


  • Please log in to reply
6 мнения по тази тема

#1 rumen abl

rumen abl

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 51 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гоце Делчев

Публикувано 03 юни 2010 - 21:25

MNOGO SE IZVINQVAM NAI NAPRED 4E PISHA NA LATINICA NO IMAH PROBLEM ZAS PC-TO I SEGA NQMAM INSTALIRANA KIRILICA IMAM MN SERIOZEN PROBLEN I SE NADQVAM VSE NQKOI DA MI DADE SAVET KAKVO DA PRAVQ .
TA SEGA KAM KONKRETNIQ PROBLEM
NE MI SVETI NISHTO AMA ABSOLIUTNO NISHTO PO ARMATURNOTO TABLO SMENIH VE4E 2 TABLA I NQMA NIKAKVO OSVETLENIE RABOTQT SAMO LAMPITE ZA DULGI,MASLO,RY4NA,PODGRQVANE,I.T.N.KOLATA E W 124 DIZEL 1992G.SMENIH SYSHTO I BUSHONA ZAD TABLOTO-4ERVENIQ REOSTATI VSI4KO I NQMA NIKAKYV EFEKT IZGORQ MI PONE 3-4 BUSHONA NA GARBA NA TABLOTO AKO NQKOI IMA PREDSTAVA KAKVO MOJE DA E NEKA DA DADE MALKO INFO BLAGODARQ VI PREDVARITELNO ZA POMOSHTA.

МНОГО СЕ ИЗВИНЯВАМ НАЙ НАПРЕД че ПИША НА ЛАТИНИЦА НО ИМАХ ПРОБЛЕМ ЗАС ПЦ-ТО И СЕГА НЯМАМ ИНСТАЛИРАНА КИРИЛИЦА ИМАМ МН СЕРИОЗЕН ПРОБЛЕН И СЕ НАДЯВАМ ВСЕ НЯКОИ ДА МИ ДАДЕ СЪВЕТ КАКВО ДА ПРАВЯ .
ТА СЕГА КЪМ КОНКРЕТНИЯ ПРОБЛЕМ
НЕ МИ СВЕТИ НИЩО АМА АБСОЛЮТНО НИЩО ПО АРМАТУРНОТО ТАБЛО СМЕНИХ ВЕЧЕ 2 ТАБЛА И НЯМА НИКАКВО ОСВЕТЛЕНИЕ РАБОТЯТ САМО ЛАМПИТЕ ЗА ДЪЛГИ,МАСЛО,РЪЧНА,ПОДГРЯВАНЕ,И.Т.Н.КОЛАТА Е В 124 ДИЗЕЛ 1992г.СМЕНИХ СЪЩО И БУШОНА ЗАД ТАБЛОТО-червения РЕОСТАТИ ВСИЧКО И НЯМА НИКАКЪВ ЕФЕКТ ИЗГОРЯ МИ ПОНЕ 3-4 БУШОНА НА ГЪРБА НА ТАБЛОТО АКО НЯКОИ ИМА ПРЕДСТАВА КАКВО МОЖЕ ДА Е НЕКА ДА ДАДЕ МАЛКО ИНФО БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА ПОМОЩА.


Колега, ползвай онлайн кирилизатор щом нямаш подходяща клавиатура, и пиши с малки букви ;)
  • 0

#2 HanSolo288

HanSolo288

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 2 Мнения:

Публикувано 07 януари 2011 - 09:49

Здравей,
вчера тъкмо с това се занимавах,и си скъсах нервите.Започнах с това,че подмених крушките на въздуховодите със светодиоди,един от които обаче окъсяваше системата,и първия път гръмна червения бушон(който всъщност е диод),при втория опит,когато таблото вече беше монтирано след успешна подмяна на въпросния бушон,пак изгасна всичко.Оказа се,че освен бушона които гърми,имам изгоряла писта в самото табло и от там,цялата процедура наново + сваляне и този път, отваряне на таблото и подмяна на пистата със жица.Поне при мен проблема беше решен,колата ми е W 124CE 96г,надявам се да ти помогна с информацията.
Успех!
  • 0

#3 Kosio 72

Kosio 72

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 44 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:ДОБРИЧ
  • Интереси:ФУТБОЛ,РИБОЛОВ
  • Автомобил:
    S 124 Е250D OM605.911 722.434

Публикувано 29 ноември 2011 - 15:44

Здравейте
Този червен бушон (който е диод) има ли някъкъв номер по който може да се търси по магазините,че май моят ще е за смяна като чукна таблото тогава светва всичко,а като мина през някоя дупка пак изгасва.
Благодаря Ви предварително
  • 0
ЖЕЛАЯ ВИ БЕЗСМЪРТИЕ

#4 dilqnski

dilqnski

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1634 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Димитровград
  • Интереси:Двигатели

Публикувано 29 ноември 2011 - 16:20

Този червения бушон не е диод и само за осветлението на копчалъците.Осветлението на самото табло е от реостата,следователно се губят тоците още преди него.
  • 0
Никога не оставям магарето си в калта.

#5 Kosio 72

Kosio 72

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 44 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:ДОБРИЧ
  • Интереси:ФУТБОЛ,РИБОЛОВ
  • Автомобил:
    S 124 Е250D OM605.911 722.434

Публикувано 30 ноември 2011 - 13:15

Здравейте
Значи неправилно съм се изразил изгася ми осветлението на копчалъците и на светлините около скоростната кутия(автомат).Свети ми само запалката и километража,какви са му параметрите на червения бушон и как изглежда.
Благодаря Ви предварително.
  • 0
ЖЕЛАЯ ВИ БЕЗСМЪРТИЕ

#6 rumen abl

rumen abl

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 51 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гоце Делчев

Публикувано 15 януари 2012 - 15:55

Твоя проблем е или в 4ервения бушон отзад на таблото или прегоряла писта може да го намериш втора употреба в някоя авто морага
Успех!
  • 0

#7 gosho777

gosho777

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 353 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    Мерцедес Е200 купе, 1995-та год.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 януари 2012 - 09:39

Червения бушон е,щом запалката и таблото свети.Струва 6 лева и преди да го смениш,виж дали можеш да намериш откъде е дошъл проблема,за да изгори.Аз като сменях крушките,изглежда някъде е дало на късо и набързо изгорих два такива бушона.А не са и евтини,за да ги сменям като носни кърпи.Затова,ако си правил някакви процедури по крушките,провери си ги още веднъж.Ако разбираш от токове,можеш да започнеш с тези на духалките и т.н. докато не намериш късото.
  • 0
Едно желание,една мечта - Mercedes Benz




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни