Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

проблем с BAS


  • Please log in to reply
4 мнения по тази тема

#1 kiro

kiro

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 1 Мнения:

Публикувано 07 март 2010 - 11:11

Здровейте на всички
Имам следния проблем: Сутринта колата ми не искаше да запали и светна в оранжево BAS. Някой може ли да ми каже какво точно означава това и евентуално кокви биха могли да са причините
Благодаря Ви предварително
  • 0

#2 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 март 2010 - 01:19

А каква е колата? BAS е Breaking Assistance System (спирачен асистент) - система, която увеличава спирачното усилие в зависимост от интензивността на натискане на педала на спирачката. Т.е. колкото по-рязко натискаш спирачка, толкова по-голямо спирачно усилие се прилага, независимо с каква сила си натиснал педала.

Но да не ти звучи прекалено ужасно, ще ти кажа, че на мен и двата пъти като ми свършиха накладките ми светна тая лампа. След смяна на накладките изгасва сама и няма проблеми.

Обаче никога не съм имал проблем с паленето от това, че свети BAS лампата. Самият факт, че лампата е оранжева, а не червена трябва да ти говори, че повредата е минорна и позволява автомобилът да отиде до сервиза на собствен ход. Така че колата трябва да си пали нормално!

Успех и да кажеш какво е станало...
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#3 tatqnaG

tatqnaG

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 24 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Автомобил:
    mercedes C220 CDI

Публикувано 08 март 2010 - 10:15

здрасти ако акомулатора ти е паднал под 9 волта колата няма да ти запали и се изключва тази система bas автоматично.заредиси добре акомулатора и само ще се оправи.
  • 0

#4 tatqnaG

tatqnaG

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 24 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Автомобил:
    mercedes C220 CDI

Публикувано 10 март 2010 - 12:45

Ако си решил проблема мйе да го опишеш каква е била причината.
  • 0

#5 banchev

banchev

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 18 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    W210 E300TD
    W124 200ce-16

Публикувано 17 януари 2018 - 17:17

Здровейте на всички
Имам следния проблем: Сутринта колата ми не искаше да запали и светна в оранжево BAS. Някой може ли да ми каже какво точно означава това и евентуално кокви биха могли да са причините
Благодаря Ви предварително

В момента имам същия проблем. Появи се по същия начин. Колата е W210 E300TD. Ще съм благодарен, ако споделиш какъв беше проблема и как го реши. Поздрави!


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни