Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

челно стъкло


  • Please log in to reply
17 мнения по тази тема

#1 alipi

alipi

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2185 Мнения:
  • Пол:не е посочено
  • Град:селяндурин от класа

Публикувано 04 март 2010 - 18:54

Да ви се оплача,колеги.Днес сутринта ставам и нема по мръсна кола.Отивам на авто-мивката измивам си стъклата и се прибирам.Наложи ми се следобед да излезна,качвам се в купето и оп...изненада,20 сантиметрова пукнатина.
Та,въпроса ми е:Каското ми е в ДЗИ,какъв е редът да се ходи на оглед?После,те ли ме пращат в Кобра?Изплащат ли ако си купя от Балкан Стар стъкло?В Кобра стъклата читави ли са?Е,те такива въпроси.Общо взето какъв е редът докато си сменя стъклото.
Някой знае ли приблизително в Балкан Стар каква цена е стъклото?Става въпрос за W124 2.0 136кс. 16V. 1994г.Благодаря предварително.Поздрави.
  • 0
Не хапи този,който може да те изяде.

#2 dzuvko

dzuvko

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 310 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:W124, W202, W201, Електроника, Програмиране, Шахмат, Забавления
  • Автомобил:
    W124 - 2.0 Coupe (М111.940)
    W201 - 2.0D 190D
    W202 - 2.0 136кс (М111.941)
    W220 - S500 306кс V8 M113
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 март 2010 - 20:48

Да ви се оплача,колеги.Днес сутринта ставам и нема по мръсна кола.Отивам на авто-мивката измивам си стъклата и се прибирам.Наложи ми се следобед да излезна,качвам се в купето и оп...изненада,20 сантиметрова пукнатина.
Та,въпроса ми е:Каското ми е в ДЗИ,какъв е редът да се ходи на оглед?После,те ли ме пращат в Кобра?Изплащат ли ако си купя от Балкан Стар стъкло?В Кобра стъклата читави ли са?Е,те такива въпроси.Общо взето какъв е редът докато си сменя стъклото.
Някой знае ли приблизително в Балкан Стар каква цена е стъклото?Става въпрос за W124 2.0 136кс. 16V. 1994г.Благодаря предварително.Поздрави.



Относно каското просто отиваш и ти правят оглед, обаче има едно "НО" ако си плащаш каското на вноски за да ти изплатят стъклото трябва да доплатиш цялото каско на веднъж. В кобра стъклата са читави
  • 0

#3 zhivago

zhivago

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 101 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ML W163, 2.7 CDI.

Публикувано 04 март 2010 - 21:18

В ДЗИ процедурата е следната:
1. Занасяш се до мястото за оглед(аз лично знам само -Орландовци) за София де ;)
2. Пишеш дебилни обяснения на един формуляр(казвам го защото аз съчинявах приказки за камъче в челното стъкло-искаха подробно обяснение как се е случило застрахователното събитие) :slap:
3. Подаваш формуляра на гишето, освен него всичко останало- полица по каско, гражданска отговорност, свидетелство за регистрация на МПС, книжка, талон и тн. ненужни книжа.
4. Чакаш доволно дълго до колата да дойде някой да я огледа и снима, след което ти дава необходимата документация за извършен оглед и ти казва: "Сменете си стъклото в КОБРА и със гаранционната карта пак тук, и след това ще ви преведем парите по банка(ако са над 200 лв.) в рамките на 15 работни дни"


За Балкан стар забрави с коли на нашата възраст.
Аз лично не исках да ми сменят стъклото изобщо, защото си имам резервно от колата донор, и поисках плащане по експертна оценка.Резултата беше 15% под цената на КОБРА по сметката ми след 11 работни дни.
  • 0

#4 iohoho

iohoho

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 587 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    S 211 E 320 CDI 2004г.

Публикувано 05 март 2010 - 08:20

Инфо отпреди месец- в Кобра - китайско 92 /беше в промоция, каквото и да означава това/, турско 142, и европейско 147 левчета. Аз си сложих европейско за 138 защото застрахователя ми има някаква договорка и ми направиха отстъпка.
Има една тема на Lusco, с отзиви от работата на Кобра, че действат качествено и чисто, но моите впечатления за второто не са положителни.
  • 0

#5 Мишо

Мишо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2421 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    W210-E200

Публикувано 05 март 2010 - 08:31

Само Кобра Павка-за оригиналдъ забрави...Аз по принцип съм чувал хубави неща за тях де,така че споко...Другия вариант е да ти платят по експертна оценка,но не ти го препоръчвам.
Мен миналата година ми чупиха наркоманите предно дясно,отказаха ми БС,та в Кобра-добре де,ама там нямали сини стъкла авангардови,та го ядох :kill_myself:
Цената в БС беше към 180лв без монтаж,в Кобра 130 с монтаж,а армейци ми платиха към 60 :madcroud: Та накрая от морга за 70лв. с монтаж от мен.
  • 0
Публикувано изображение
Проконтролирай деструктивността на стремежите си..да помислим заедно над крайността....и да отворим по бира....живеем заедно, умираме сами, нали?

#6 Ivan W210

Ivan W210

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 2835 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E320 4MATIC
    E 250 TD
    150hp,1999
    ОГИН БЕШЕ!!!

Публикувано 05 март 2010 - 09:44

Общо взето колегите са казали,отивай в Кобра,там поне е близо.
И си огледай много внимателно стъклото което ще ти сложат....
  • 0

#7 eMs1

eMs1

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 809 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 март 2010 - 10:30

Процедурата при ДЗИ, zhivago я е описал точно, и да само в Орландовци правят прегледа. Мястото е ----> София
тел.: 936 65 41, 936 74 32, 936 74 33
ЛИКВИДАЦИОНЕН ЦЕНТЪР ”ОРЛАНДОВЦИ” гр. София ул.”Константин Преславски” №1
  • 0
ex C124 220 '94
ex CL203 200 Kompressor SportCoupe '02
ex W163 270 CDI '03
ex W203 200 Kompressor '01
Публикувано изображение

#8 alipi

alipi

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2185 Мнения:
  • Пол:не е посочено
  • Град:селяндурин от класа

Публикувано 05 март 2010 - 22:10

Днес минах през Кобра за информация.
Турско стъкло без зелената ивица отгоре 110лв.
Европейско,каквото и да значи това,със силиконова лайстна отдолу и зелена ивица 325лв.
Дали ДЗИ ще ми признае по скъпото стъкло?
  • 0
Не хапи този,който може да те изяде.

#9 DEK

DEK

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 32 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Fiat Marea 2.0 20v HLX 1997
    Skoda Fabia 1.4tdi 2008

Публикувано 05 март 2010 - 22:28

Не ми се ще да съм песимист но.... едва ли ще ти платят за по скъпото
П.С. Аз нямам хубави впечатления от ДЗИ ( лично мнение )
  • 0

#10 hiustana

hiustana

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 95 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:хасково
  • Автомобил:
    W210 E250D производство: 05.1997г.
    VIN- WDB2100101A430654

Публикувано 06 март 2010 - 11:57

Лев инс ми изплатиха 298лв. за предно стъкло на W210 само за една звездичка от камаче
  • 0
Не насилвайте нещата, просто запазете спокойствие и вземете по голям чук!!!

#11 Blond

Blond

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3954 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    C124 200E 1992
    S202 220CDI 11.1999
    W211 220CDI 04.2004
    C207 350CDI 06.2009
    W212 220CDI facelift

Публикувано 07 март 2010 - 09:05

Днес минах през Кобра за информация.
Турско стъкло без зелената ивица отгоре 110лв.
Европейско,каквото и да значи това,със силиконова лайстна отдолу и зелена ивица 325лв.
Дали ДЗИ ще ми признае по скъпото стъкло?

Ако стъклото ти е със зелена ивица - такова трябва да ти сложат и да ти изплатят.
  • 0

#12 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 март 2010 - 01:06

На мен като ми разбиваха колата и аз си направих устата за БС стъкло, ама Цъ...
От Армеец ми казаха, че ако искам стъклото от БС, ще ми изплатят до цената в Кобра.
Стъклото в БС беше 330 лв. а в Кобра от 45 до 105 (китайско, турско, европейско и немско)...
Аз сложих немското... цветът е същият, стъклото е ОК, обаче не го монтираха както трябва.
Сега ми влиза вода на автомивка, при дъжд няма проблем... То се вижда, че не се качва догоре
(нали на някои купето като отвориш слиза и после се качва нагоре)...

Армеец ми изплатиха 95% от щетата по фактурата от Кобра, защото съм имал и други щети с неизвестен извършител в същата година.

И още нещо важно: със спукано предно стъкло колата е спряна от движение (поне по закон е така).
Ако много личи че стъклото е спукано, ако те спрат от КАТ може да имаш проблеми. Затова:
Ако ДЗИ предлагат огледи намясто - извикай ги да дойдат те.
Кобра предлагат монтаж на място, но е добре преди това да отидеш до Кобра и да видиш стъклата, които ти предлагат.
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#13 alipi

alipi

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2185 Мнения:
  • Пол:не е посочено
  • Град:селяндурин от класа

Публикувано 08 март 2010 - 12:53

Вече съм с ново стъкло.Сложих си по скъпото без ДЗИ да ми плати стотинка.

Само за информация.Стъклото за W124 Купе е доста по различно от седана.По голям трапец е и е по извито напред.Колегите които мислят да сменят или им се налага да знаят.

Ако модовете преценят,да се трие темата.
Поздрави.
  • 0
Не хапи този,който може да те изяде.

#14 hammer^BaTe

hammer^BaTe

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 5564 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дружба Сити :D
  • Автомобил:
    2004 W211 E55
    1995 W140 S500L - ex
    2014 W124 E500 - ex
    1996 W140 S350TD - ex
    1994 W124 E250D - ex
    1982 W201 190D - ex
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 март 2010 - 16:28

Честито за стъклото :icon_welldone:

Я кажи обаче защо ДЗИ.. не са платили нищо ?
Не мисля темата да се трие тъй като.. има доста полезна информация като последното за различията , за цените и т.н.

Дай моля те и едно мнение за работата на Кобра.. че едни викат са доволни.. други не. А така .. поне ще има пресен пример :)


П.С ... пичовеее.. помагайте... карам си аз сега.. предното стъкло като с конденз цялото (интересно.. но духалката почти не го чисти. става супер бавно - все едно е полу замръзнало :kill_myself: ) и изведнъж ... пред мен се спусна една капка .. от вътрешната страна.
Загледах се в най-високата част на стъклото.. и гледам там където е малката чена лентичка.. цялото в конденз :blink:
Имате ли идея от какво може да е това ??

Интересното е , че ако е само запотено стъклото.. се обдухва буквално за няколко секунди.. а сега.. не иска... (карах от Миз Каприз на плиска.. по Шипченски.. чак до Дружба.. и стуклото се изчисти по-малко от половината , и седи някак синкаво отвътре)
Става така.. всеки път щом оставя колата.. днес 3 пъти излизам с нея.. 3 пъти го изчиствам.. След всеки престой.. трябва да се обдухва вътре...
  • 0
Scientists have finally discovered what's wrong with the female brain : On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left... :)

#15 alipi

alipi

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2185 Мнения:
  • Пол:не е посочено
  • Град:селяндурин от класа

Публикувано 08 март 2010 - 17:02

Значи,в Кобра има стъкло от 110лв,Китайско което е чисто бяло без зелената ивица(сенник),има и от 315лв което е от Европейски съюз и е зелено със зелена ивица(сенник).
Защо ДЗИ не ми плати по скъпото стъкло?
Отговориха ми така:
-При наличието на стъкло от 110лв. не можеме да изплатиме по скъпото.По скъпото се слага по желание на клиента и за негова сметка.
Welcome to Bulgaria :censored: :censored: :censored:
Ако няма никакво друго стъкло в наличност щели да ми изплатят зеленото(европейското).
Просто нямам думи.Това е Държавен Застрахователен Институт.
Айде сега пък и капризи,нали?Важното е там да не ти духа като караш и да не те вали.Кви са тия зелени и сенници и глупости,като искаш екстри си плащаш и това е.
Поздрави на всички.

п.с.Никога повече няма да си имам вземане даване с тази застрахователна компания.
Да не дава господ да ходя при тях пак.Само да ми изтече застраховката,до края на тази година.
За работата на Кобра?
Ами аз отидох рано(първи клиент)и бяха малко кисели иначе работят бързо и чисто,въобще не ми влизаха в колата.Има хора които работят добре има и нервни.Аз попаднах на нервните но общо взето си свършиха работата.Това е.
  • 0
Не хапи този,който може да те изяде.




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни