Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Проблем с SRS


  • Please log in to reply
20 мнения по тази тема

#1 sasho 28

sasho 28

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 7 Мнения:

Публикувано 19 февруари 2010 - 19:20

Здравейте,колеги! От скоро съм собственик на ц 200 компресор,w203,2000год.Днес ми светна на таблото SRS,и AIRBAG OFF.Закачиха я на тестер и показа грешка 169070-постоянна,но никой не можа да я декодира.Ситуацията се получи,след като качих жената и детето на предната седалка,защото малко преди това свалих задните за пране.Не знам дали това има връзка,ама за друго просто не се сещам.Дали някой не знае декодер,който да ме насочи?Предварителни благодарности!
  • 0

#2 sasho 28

sasho 28

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 7 Мнения:

Публикувано 24 февруари 2010 - 22:30

Та да си отговоря сам.След като поставих задните седалки на мястото си и жената с детето вече не се качваха заедно отпред,два дни по-късно проблема изчезна и повече не се появи.Странно.Някъде четох за датчик на предна дясна седалка,сработващ при поставяне на детско столче там/явно при натиск в областта между краката на пасажера/,ама се чудех дали е възможно да изключва след ден-два... Та ако ви се случи същото,не бързайте с 30 лв назад за диагностика,а изчакайте-най-вероятно проблема ше се саморазреши.И ако човек се поразмисли,декодиращото устройство с кабела и диска-китайски вариянт,струва 300лв,избива се от 10 диагностики и май ще се пазарува...
  • 0

#3 StefanB

StefanB

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 350 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C220CDI
    10.2001/143 ph
    A/T 722.6

Публикувано 25 февруари 2010 - 01:12

Та да си отговоря сам.След като поставих задните седалки на мястото си и жената с детето вече не се качваха заедно отпред,два дни по-късно проблема изчезна и повече не се появи.Странно.Някъде четох за датчик на предна дясна седалка,сработващ при поставяне на детско столче там/явно при натиск в областта между краката на пасажера/,ама се чудех дали е възможно да изключва след ден-два... Та ако ви се случи същото,не бързайте с 30 лв назад за диагностика,а изчакайте-най-вероятно проблема ше се саморазреши.И ако човек се поразмисли,декодиращото устройство с кабела и диска-китайски вариянт,струва 300лв,избива се от 10 диагностики и май ще се пазарува...


Сашо, има и българско, ако не бъркам производство на пловдивска или пазарджишка фирма, един колега ми го показваше в събота, струва дори по-малко...
  • 0

#4 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 25 февруари 2010 - 08:03

Та да си отговоря сам.След като поставих задните седалки на мястото си и жената с детето вече не се качваха заедно отпред,два дни по-късно проблема изчезна и повече не се появи.Странно.Някъде четох за датчик на предна дясна седалка,сработващ при поставяне на детско столче там/явно при натиск в областта между краката на пасажера/,ама се чудех дали е възможно да изключва след ден-два... Та ако ви се случи същото,не бързайте с 30 лв назад за диагностика,а изчакайте-най-вероятно проблема ше се саморазреши.И ако човек се поразмисли,декодиращото устройство с кабела и диска-китайски вариянт,струва 300лв,избива се от 10 диагностики и май ще се пазарува...

Прав си колега, има датчик за детска седалка, но не се задейства с натискане, а в седалката има специален чип, който подава сигнал към колата и деактивира еърбега на мястото където е поставена седалката. Има и друга възможност, ако колана на съответното място е закопчан и теглото на пътника е под 30 кг(по спомен) пак се изключва еърбега. В седалката има устройство, което мери тежестта на пътника, за да знае колко да надува еърбега и колко да стяга колана при авария. Най-вероятно в твоя случай, женати и детето са повредили това устройство, не защото са твърде тежки, а защото си е капризно устройството. В резултат от местенето на седалкита, за да поставиш задните, устройството се е наместило и работи, но ако размърдаш седалката е вероятно пак да светне лампата. При мен положението е същото, а има и други колеги с подобен проблем. Лечението е смяна на килимчето/кантара в седалката и струва около 600 кинта в БС. Препоръчвам ти да не се занимаваш, освен ако лампата продължава да свети и когато има човек на седалката.

Искам да ти кажа, че е адски неразумно да возиш жена си с дете на предната седалка и ти препоръчвам никога повече да не го правиш.
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#5 sasho 28

sasho 28

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 7 Мнения:

Публикувано 26 февруари 2010 - 09:33

А някой знае ли възможно ли е да се изключи тоя датчик и да се включи залъгалка,че съществува/някакво съпротивление като за ксенона/,тъй като той не е особено необходим,в съпоставка с цената си...
  • 0

#6 StefanB

StefanB

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 350 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C220CDI
    10.2001/143 ph
    A/T 722.6

Публикувано 26 февруари 2010 - 15:09

Дали няма да ти излезе по-евтино да си купиш нова седалка от някоя морга с работещо килимче, освен ако не го изключиш сам... Аз не съм чувал някой да е успял, е, колегата Радулов го нищи тоя въпрос немалко време преди половин година...
  • 0

#7 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 26 февруари 2010 - 20:06

Ами и аз мислех да подходя към седалка от моргата, обаче се оказа, че има различни модели такива килимчета и ако не е подходящия модел лампата не гасне. Залъгалката е една разумна идея на пръв поглед, НО винаги има но, този килим мери тежест, не само отчита дали им човек на седалката. Според тежестта на човека се настройва колата как да реагира в случай на инцидент. Предполагам че ако и се подава някаква константна тежест от около 80-90 всичко ще е наред при инцидент, ама знае ли човек. Не съм чувал да има залъгалки.
Аз не бих рискувал със залъгалка, имайки предвид, че жената се вози понякога там. Обаче пък 600 кинта за една лампа като няма никой на седалката няма да дам. Виж ако спре да функционира и при наличието на човек ще се замисля сериозно за ремонт.
Ако някой има информация за залъгалка ще ми е интересно да я сподели.
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#8 koko6646

koko6646

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 29 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    w 203 c 220 cdi avangard

Публикувано 01 май 2010 - 19:06

Здравеите колеги, аз имах същтия проблем и го реших срещо 80 лв.! Има един сервиз в кв."Павлово", който е за телефони, аларми за коли и друга електроника. Намира се до сервиза на "Авител". Целият проблем го решиха за около 30 мин. Момчето е много наясно с тези неща.
  • 0

#9 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 02 май 2010 - 09:13

Здравеите колеги, аз имах същтия проблем и го реших срещо 80 лв.! Има един сервиз в кв."Павлово", който е за телефони, аларми за коли и друга електроника. Намира се до сервиза на "Авител". Целият проблем го решиха за около 30 мин. Момчето е много наясно с тези неща.

Ще ида да видя дали работи днес тоя пич. Някакви телефони да имаш? Предполагам че говориш за Авител на Пирински проход 31?
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#10 fika210

fika210

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 738 Мнения:
  • Град:Най-голямото село
  • Автомобил:
    W201 1991
    W210 2000

Публикувано 02 май 2010 - 12:43

: 02 955 59 94 0888 800 677 кв.Бъкстон.Ремонт на дисплеи и други уреди на таблото.
Колега, Маврудов, не става въпрос за Авител, а за сервиза до тях.И те имат горните телефони..
  • 0
Verba volant,scripta manent...Казаното отлита,написаното остава .../ако не го изтрият/....

На тази сладурана е кръстена нашата марка
Публикувано изображение
Мерседес Йелинек

#11 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 02 май 2010 - 14:55

: 02 955 59 94 0888 800 677 кв.Бъкстон.Ремонт на дисплеи и други уреди на таблото.
Колега, Маврудов, не става въпрос за Авител, а за сервиза до тях.И те имат горните телефони..

Ходих днес, обаче беше затворен. Ще трябва в делничен ден да се ходи.
Като има развитие по въпроса ще споделя.
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#12 VIPER

VIPER

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 161 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен
  • Автомобил:
    S203, C200 CDI, Classic, 2005

Публикувано 04 май 2010 - 18:17

Възможно е да е кантара на седалката. Не е рядък случай
  • 0

#13 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 14 май 2010 - 22:29

Днес успях да намеря въпросния човек. Намира се на улица "Юнашка песен". Сервиза е залепен до една пицария. Човека се казва Веско. Сервиза на Авител вече не е в близост, преместен е.
Човека е много любезен, има Стар Диагноза. Разпитах на дълго и на широко и ми беше обяснено: казва се на SRS системата че всъщност в седалката няма килимче, еърбега продължава да работи, лошото е че при инцидент, дори и да няма човек на седалката се отваря. Другия изход е да се подмени килимчето. В зависимост от модела е и цената. Операцията е 80 кинта и под 30 минути.
Взел съм и визитка на човека, ако някой има нужда ще дам контакти. Каза, че по принцип събота и неделя не работят.
Разпитах какви други благинки предлга за марката и ми каза, че почти всичко свързано с електрониката. Например при поставяне на ксенон прави борд компютъра да не дава грешка, за съжаление, диодните габарити за 203 не може да ги подкара без проблеми, но за 204 каза че няма ядове. В общи линии ако някой има ядове с електронката, мсисля че там е мястото. Имат и дискове с навигации за България, за съжаление за моя модел нямат(Аудио 50 АПС - малката навигация само със стрелки), но за командите имат, включително и за най-новите. Няма в наличност и адаптера за син зъб, но каза че може да го намери на цена 500 кинта, за което съм в двуумление. Цени освен за услугата която ми извърши не сме коментирали. Споменал съм за клуба, така че управлението може да заходи за отстъпки. Държи и на базик.
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#14 sasho 28

sasho 28

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 7 Мнения:

Публикувано 03 септември 2010 - 23:00

В Люлин, поставих диодни габарити на 203-ката и няма грешки.фирмата е ДЕК,с-у Мото Пфое,Сложих даже и на задния номер :bigemo_harabe_net-110:
  • 0

#15 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 07 септември 2010 - 08:18

В Люлин, поставих диодни габарити на 203-ката и няма грешки.фирмата е ДЕК,с-у Мото Пфое,Сложих даже и на задния номер :bigemo_harabe_net-110:


Колега,
Може ли някакви телефони и картинка с карта, щото в София има няколко Мото-Пфое, от Люлин та до Младост, а да ги обикаляма едно по едно не е оферта.
Благодаря.
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни