Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Начало на реставрация на Mercedes w123


  • Please log in to reply
20 мнения по тази тема

#1 DJ M.G

DJ M.G

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 13 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Интереси:W123 е най-хубавия ретро модел на MERCEDES-BENZ.
  • Автомобил:
    W123 200E 1978

Публикувано 07 февруари 2010 - 15:48

Ще започвам рестарация на W123 ще започнем първо от ламарините и ще заваршим на интериора.

Ето и снимки ТУК!!!!
  • 0
Публикувано изображение

H-ear
O-ur
U-ndergeound и най-важното мерцедес-бенз w123,126 и 124 това са колите !!!!!!!!!!!
S-ound
E-lektro

#2 Silverstar

Silverstar

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    1995' Mercedes Benz W202 C200 Elegance
    1992' Mercedes Benz W201 190 - 1.8 - R.I.P.
    1986' Ford Sierra - 1.6

Публикувано 07 февруари 2010 - 19:20

Поздравления колега,

Много се радвам на хора с желание и амбиция за изпълнението на подобни проекти! Това е автомобил с душа и го заслужава! Пожелавам ти да успееш да намериш всичко, което ти е необходимо, за да блесне колата отново!

Поздрави и успех в начинанието!
  • 0

#3 martom

martom

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 415 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 07 февруари 2010 - 19:31

Намери ли ламарини?Какво стана с магазина които ти дадох?
  • 0
И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

#4 DJ FUNKY

DJ FUNKY

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2660 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    C 220 Т CDI Sport 1999 г. W 124 300 D Turbo 1992 г.

Публикувано 07 февруари 2010 - 22:10

браво ,евала за ентусиазма ,нямаш идея в какъв филм се вкарваш ,аз правих същото нещо преди 4-5 г , а и мъртвеца дето съживявах беше в доста по добро състояние от твоя ,ако имаш нужда от части (без ламарини) свиркай ,мисля че ми остана това онова
успех
  • 0
Публикувано изображение
СИРОМАХ DJ , ЖИВ ДЯВОЛ !!!!!
DON`T FUCK WITH MODERATORS!
MY FACEBOOK
http://stara-sofia.com/
Гласувайте за доброто име на "Мерцедес - Бенц Клуб България" В БГ ТОП
Публикувано изображение

#5 NNinja

NNinja

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 74 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Mercedes Benz
    Звукозапис, компютри
  • Автомобил:
    1. W123 240D 1982г a.k.a. "Змей" или "Машина времени"
    2. Land Rover Discovery 2 2.5D a.k.a. "Камиончо"

Публикувано 07 февруари 2010 - 22:25

Колега, като гледам номера с теб с ме градски.... Аз ще почвам реставрацията на моя пролетта и ще се радвам някой ден да съберем зверовете на един паркинг :)
Успех в начинанието!
  • 0
Който побеждава другите е силен. Който побеждава себе си е могъщ [Лао Дзъ]
За да побеждаваш, научи се на търпение. За да живееш, научи се да умираш.

#6 House M.D.

House M.D.

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3301 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    1. Suzuki Sv650, '04
    silver

Публикувано 07 февруари 2010 - 22:30

Колега поздравления,
искам да ти дам и един малък съвет - преди да започнеш,
попълни си една молба в КАТ и мини каналите да си запишат хората,
че започваш такава процедура ;)

Не се знае коя ламарина или заварка утре може да им се стори не на място,
а тогава без подобен протокол иди доказвай, че нямаш сестра :icon_welldone:
  • 0
Застраховки Каско и ГО - Тук!

Нашите мисли определят желанията ни, но само нашите действия показват това, което сме в действителност!

Публикувано изображение
Отбор по футбол на Мерцедес - Бенц Клуб България - Тук!
Публикувано изображение

#7 nonev

nonev

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 317 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    W 123 230E`83-продаден
    W 123 200`82-реставрира се
    W 210 320E`96
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 февруари 2010 - 00:10

Лелеее.Светът има свършване,"лудите" нямат.Колега адмирирам това начинание.Вярвам ,че ще получиш от нас морална и техническа

подкрепа.Ентусиастите ,особено в това време са много малко.Като човек имащ зад гърба си пълна реставрация на две 123-ки и с предстояща трета

бих могъл да ти бъда полезен.Можеш да ми пишеш на ЛС.Като начало е добре да споделиш към какво ще се стремиш да постигнеш в този а-л.Какво

е състоянието му? Откога го познаваш,карал ли си го,какви нередности са довели до спирането му.След това е възможно ако желаеш да ти помогнем 
със съставяне на план за работа.Успех.


PS.Минаването в КАТ предварително не е нужно.
  • 0
Кола от ремонт и жена от курорт трудно се вкарват в пътя

#8 DJ M.G

DJ M.G

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 13 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Интереси:W123 е най-хубавия ретро модел на MERCEDES-BENZ.
  • Автомобил:
    W123 200E 1978

Публикувано 09 февруари 2010 - 21:44

Лелеее.Светът има свършване,"лудите" нямат.Колега адмирирам това начинание.Вярвам ,че ще получиш от нас морална и техническа

подкрепа.Ентусиастите ,особено в това време са много малко.Като човек имащ зад гърба си пълна реставрация на две 123-ки и с предстояща трета

бих могъл да ти бъда полезен.Можеш да ми пишеш на ЛС.Като начало е добре да споделиш към какво ще се стремиш да постигнеш в този а-л.Какво

е състоянието му? Откога го познаваш,карал ли си го,какви нередности са довели до спирането му.След това е възможно ако желаеш да ти помогнем 
със съставяне на план за работа.Успех.
PS.Минаването в КАТ предварително не е нужно.


Колега стремя се да възтановя ламарините най-вече и малко по интериора като смяна на мокета смяна на някой оплътнения на прозорците.Двигателя е пушка се пак не е каран толкова много.
Аз съм му наследник, баща ми го подари а баща ми е трети собственик купи го през 97г. от един познат тираджия които го е купил от някъв дятка от германия който е работил в завода на Mercedes-Benz и при пенсионирането му са казали по негово желание да си избере модел и екстри към него. Но съответно почти не е каран бил е в гараж в германия докаран в България
каране е три години от втория собственик седял 2 години на открито и го е продал на баща ми защото е искал дизелов.Баща ми го кара до 99-2000 година .Пребрах ме го в гараж поради това че дадоха на баща ми служебна кола.И така мерджо седеше в гаража до 2005 година но после накараха да махаме гаражите и го преместихме на вилата но проблема е че го оставихме на открито и те така до сега.Аз си изкарох книжка и ще го правя да си го карам.Карал съм го много пъти той мие първата кола на която съм се на учил да карам и съответно се влубих в нея. :4036:
  • 0
Публикувано изображение

H-ear
O-ur
U-ndergeound и най-важното мерцедес-бенз w123,126 и 124 това са колите !!!!!!!!!!!
S-ound
E-lektro

#9 DJ M.G

DJ M.G

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 13 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Интереси:W123 е най-хубавия ретро модел на MERCEDES-BENZ.
  • Автомобил:
    W123 200E 1978

Публикувано 09 февруари 2010 - 21:48

Колега, като гледам номера с теб с ме градски.... Аз ще почвам реставрацията на моя пролетта и ще се радвам някой ден да съберем зверовете на един паркинг :)
Успех в начинанието!


Колега и аз много бих се радвал да съберем зверовете.
Благодаря на целия КЛУБ за подкрепата :4036:
  • 0
Публикувано изображение

H-ear
O-ur
U-ndergeound и най-важното мерцедес-бенз w123,126 и 124 това са колите !!!!!!!!!!!
S-ound
E-lektro

#10 nonev

nonev

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 317 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    W 123 230E`83-продаден
    W 123 200`82-реставрира се
    W 210 320E`96
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 февруари 2010 - 00:25

Ламарини продават МАРТИ ООД и ИНТЕРКАР 3000.Цените са почти еднакви-пр.калник-89лв,пр. капак-219,237лв.,вежда з.калник-37лв(малка).Има и голяма-почти заден калник-95лв.За праговете цената е към 60лв. Частите в Интеркар са датски по думите на продавача а в Марти задните вежди и праговете норвежки и другите неща тайвански.
  • 0
Кола от ремонт и жена от курорт трудно се вкарват в пътя

#11 DJ M.G

DJ M.G

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 13 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Интереси:W123 е най-хубавия ретро модел на MERCEDES-BENZ.
  • Автомобил:
    W123 200E 1978

Публикувано 21 февруари 2010 - 20:23

Ламарини продават МАРТИ ООД и ИНТЕРКАР 3000.Цените са почти еднакви-пр.калник-89лв,пр. капак-219,237лв.,вежда з.калник-37лв(малка).Има и голяма-почти заден калник-95лв.За праговете цената е към 60лв. Частите в Интеркар са датски по думите на продавача а в Марти задните вежди и праговете норвежки и другите неща тайвански.

Мерси за инфото колега.
  • 0
Публикувано изображение

H-ear
O-ur
U-ndergeound и най-важното мерцедес-бенз w123,126 и 124 това са колите !!!!!!!!!!!
S-ound
E-lektro

#12 Phantomaz

Phantomaz

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 31 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Varna
  • Автомобил:
    Mercedes W123 240D 1983

Публикувано 19 март 2010 - 20:12

Колеги и аз имам нужда от ламарини, най-вече заден калник защото е удрян а на другия ще сменя веждата само. Също трябва да сменя задния панел където са стоповете и предната престилка която най-често се изкривява при почти всички 123-ки които съм виждал. Останалите неща могат да се закърпят или в най-добрия случай да се изшкурят и боя.
Днес звънях в интеркар ,обявиха ми цена на заден калник 190лв. били тайвански ,в косер 100 калника ,но нямали в наличност. Предложете къде да потърся ламарини на по разумни цени. Турските по-добре ли са от тайванските? Също имам нужда от уплътнения по вратите ,както и една дълга гумена лайсна която е захваната за купето и долната част на вратите при затваряне контактуват с нея, дали се продават такива неща и цени някой знае ли? За ламарините втора ръка е изключено да намеря ,всичко е изгнило на тези години или кърпено, според мен читави такива ще има някой много поддържан автомобил ,който няма да се продава на части съответно.
  • 0

#13 Faca

Faca

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 883 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Wien/Österreich
  • Автомобил:
    S210 E320CDI 2000г.
    W140 S300TD 98г. Продаден!
    Vespa PK50S 3.83г.
    Honda Africa 92г.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 март 2010 - 21:05

Yes , yes , yes !! Давай напред. Пускай снимките на това което си вършил тук да събирам кураж и аз да почвам нещо такова!! От одавна съм мераклия на такъв "господин".

Свиркай ако ти трябва нещо помощ за части , цар съм на онлайн пазаруването от немските сайтове , и транспорт до София мога да организирам :rolleyes:
  • 0
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

#14 Phantomaz

Phantomaz

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 31 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Varna
  • Автомобил:
    Mercedes W123 240D 1983

Публикувано 19 март 2010 - 22:00

Yes , yes , yes !! Давай напред. Пускай снимките на това което си вършил тук да събирам кураж и аз да почвам нещо такова!! От одавна съм мераклия на такъв "господин".

Свиркай ако ти трябва нещо помощ за части , цар съм на онлайн пазаруването от немските сайтове , и транспорт до София мога да организирам :rolleyes:



Браво :) ще снимам само да започна работа ... иначе специално за тези коли не си струва отвън да се вкарват части ,тук в България излизат по-тънко отколкото навън. За другата ми кола има много части в щатите ,които са много по-евтини и си струва да се поръчат оттам ,и съм го правил ,но за мерцедеса е по-изгодно оттук да пазаря :) ,благодаря ти за помощта ,ще снимам когато започна работа ,знам че е много интересно дори и на снимки само :)
  • 0

#15 martom

martom

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 415 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 19 март 2010 - 22:18

Проверявай те тук www.bodycar.bg
тел. 02 9312190, 02 9312192
Може да се измисли и някоя друга отъпка-30% 40%
  • 0
И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни