Към съдържанието

  •  

Снимка

ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !


  • Please log in to reply
156 мнения по тази тема

#1 baubg

baubg

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 34 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    C180 , 2000 г.

Публикувано 01 февруари 2010 - 17:32

Български автомобилен съюз поздравява всички фенове на Mercede-Benz !
Тук ще се опитаме да ви бъдем максимално полезни с това в което сме най добри - правната материя - Закона за движение по пътищата, Закона за административни нарушения и наказания, както и всички свързани с това наредби и разпоредби.
Желанието ни е всеки шофьор да знае какво как и защо може да направи когато му се случи "случка" по линия на КАТ-Пътна полиция, катаджий дебнещи в засада в храстите, катаджии скачащи на капака в желанието си самоотвержено да ви/ни спрат като нарушители на "закона" .
Български автомобилен съюз е нестопанска организация регистрирана в обществена полза. За 2009 година имаме 10 000 /десет хиляди/ члена, а се надяваме членовете ни да станат 100 000 през 2010. Така ще можем да направим нов закон за движение по пътищата, актуален и нормален, с минимум възможност за корупция.

Питайте.... смело !
  • 0

#2 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 февруари 2010 - 18:09

Питайте.... смело !

С удоволствие! Бихте ли коментирали написаното в по-долния документ.
http://cars123.hit.bg/KAT%20prava.pdf

О, и още нещо.
Веднъж на магистрала Хемус, един кретен в униформа, ще ме прощавате за сравнението, скочи буквално на 50 метра пред колата на излизане от тунелите в много слънчев ден. Аз спрях на 2-3 метра от него със почти запалени спирачки... след като очите ми се адаптираха към ярката светлина навън. Като се изключи пребледнелия му вид и псуването от моя страна, нямаше никакви проблеми. Ами ако наистина карах с превишена скорост? Бихте ли ми обяснили как се процедира с такива малоумия от страна на КАТ.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#3 baubg

baubg

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 34 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    C180 , 2000 г.

Публикувано 01 февруари 2010 - 18:42

С удоволствие! Бихте ли коментирали написаното в по-долния документ.
http://cars123.hit.bg/KAT%20prava.pdf

О, и още нещо.
Веднъж на магистрала Хемус, един кретен в униформа, ще ме прощавате за сравнението, скочи буквално на 50 метра пред колата на излизане от тунелите в много слънчев ден. Аз спрях на 2-3 метра от него със почти запалени спирачки... след като очите ми се адаптираха към ярката светлина навън. Като се изключи пребледнелия му вид и псуването от моя страна, нямаше никакви проблеми. Ами ако наистина карах с превишена скорост? Бихте ли ми обяснили как се процедира с такива малоумия от страна на КАТ.


Документа го проучваме от известно време, съответно като приключим ще добавим това което смятаме за нужно.

Относно случката .....

Проблема е че ще те осъдят като за човек ако ...го качиш на капака !!!!
Винаги съм казвал че някои неща не вървят заедно с униформата .......
  • 0

#4 a_atanasov

a_atanasov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1713 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:114445

Публикувано 01 февруари 2010 - 19:50

Четох доста в ЗДвП - никъде няма изрична забрана за затъмняване на най-задния прозорец. И съответно си го затъмних, заедно със задните странични стъкла.
Вие какво мислите по този въпрос?
Един "орган" дори се изсили, че ако ме види в такава кола, ще ме накара да надера фолиото с остър предмет. Хванах се набас с него, че не е прав, но втори път не съм го виждал, за да почерпи по случай загубата.
  • 0

#5 baubg

baubg

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 34 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    C180 , 2000 г.

Публикувано 01 февруари 2010 - 20:32

ЗДВП

Чл. 105. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) Забранява се
ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на
автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на
прозрачността им.
(2) Ограничаване на видимостта през стъклата на задните врати на леките
автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на
огледала за виждане назад от двете страни на автомобила

  • 0

#6 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 01 февруари 2010 - 22:07

Ето моите въпроси:
Чл.165 ал.1 от ЗзДП гласи:
От http://www.kat.mvr.bg/zdp.txt
Чл. 165. (1) Определени от министъра на вътрешните работи служби:
1. контролират спазването на правилата за движение от всички участници в
движението и техническата изправност на движещите се по пътя пътни превозни
средства, като за целта служебните лица са длъжни при проверка да се обозначат ясно,
осигурявайки необходимата видимост;

Какви са правилат за ясно обозначаване? Всички знаем, че храста не обозначава органи на реда.
Как се определя необходимата видимост? Всички знаем, че зад завоя не е достатъчна видимостта.
Кой е органа, който следи за спазването на закона от органите на закона? Как да се свържем с него?
При забелязани нарушения, какъв е реда да се сигнализират и кой? SMS ли да изпратя?
При забелязани нарушения, какви граждански права имам да предотвратя нарушението на закона от органите отговорни за спазването му? Спирал съм да правя забележка на полицаи, а те дори не пожелаха да се лигитимират преди да изчезнат с патрулката.
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#7 baubg

baubg

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 34 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    C180 , 2000 г.

Публикувано 01 февруари 2010 - 23:18

Ето моите въпроси:
Чл.165 ал.1 от ЗзДП гласи:
От http://www.kat.mvr.bg/zdp.txt
Чл. 165. (1) Определени от министъра на вътрешните работи служби:
1. контролират спазването на правилата за движение от всички участници в
движението и техническата изправност на движещите се по пътя пътни превозни
средства, като за целта служебните лица са длъжни при проверка да се обозначат ясно,
осигурявайки необходимата видимост;

Какви са правилат за ясно обозначаване? Всички знаем, че храста не обозначава органи на реда.
Как се определя необходимата видимост? Всички знаем, че зад завоя не е достатъчна видимостта.
Кой е органа, който следи за спазването на закона от органите на закона? Как да се свържем с него?
При забелязани нарушения, какъв е реда да се сигнализират и кой? SMS ли да изпратя?
При забелязани нарушения, какви граждански права имам да предотвратя нарушението на закона от органите отговорни за спазването му? Спирал съм да правя забележка на полицаи, а те дори не пожелаха да се лигитимират преди да изчезнат с патрулката.


Има изисквания към служителите, но се гледа през пръсти на тяхното изпълнение...
На никой не му пука...
Това ще са част от предложенията за промени в закона
Сега единственото е - снимай ги и пращай до нас, до телевизии, до вестници...
Колкото повече стават снимките, толкова по трудно е да се скрият и подминат...
А иначе и ние сме спирали за да ги питаме като качват колата си на тротоара кой ще плати за ремонта му... ?
Никога не бяхме виждали толкова бързо тръгнала полицейска кола.....
Това е реалността за съжаление
  • 0

#8 House M.D.

House M.D.

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3301 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    1. Suzuki Sv650, '04
    silver

Публикувано 01 февруари 2010 - 23:44

...
Питайте.... смело !

Ето ме и мен, не само с въпрос ами с цяла тема във вид на дискусия. ;)
  • 0
Застраховки Каско и ГО - Тук!

Нашите мисли определят желанията ни, но само нашите действия показват това, което сме в действителност!

Публикувано изображение
Отбор по футбол на Мерцедес - Бенц Клуб България - Тук!
Публикувано изображение

#9 baubg

baubg

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 34 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    C180 , 2000 г.

Публикувано 02 февруари 2010 - 00:31

Темата за стъклата мисля че сте я изчерпили цялата.
Можеш по закон дори да си боядисаш задните прозорци, но не пипайте предните прозорци и челното стъкло.
Има една недомислица в закона, в случая не е упоменато в каква посока може да има затъмнение.
Защото има фолиа които гледани отвътре са съвсем прозрачни, но погледнати отвън са тотално черни.
Закона не е прецизирал.
  • 0

#10 House M.D.

House M.D.

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3301 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    1. Suzuki Sv650, '04
    silver

Публикувано 02 февруари 2010 - 00:55

Темата за стъклата мисля че сте я изчерпили цялата.
Можеш по закон дори да си боядисаш задните прозорци, но не пипайте предните прозорци и челното стъкло.
Има една недомислица в закона, в случая не е упоменато в каква посока може да има затъмнение.
Защото има фолиа които гледани отвътре са съвсем прозрачни, но погледнати отвън са тотално черни.
Закона не е прецизирал.


Да, де,
това означава ли, че в този случай закона е оборим?
А и къде в закона пише какво се тълкува като ограничаване на видимостта,
защото някъде четох, че за ограничаване на видимостта се смята когато видимостта от вътре на вън
е намалена с 2 % и повече, а характеристиките на автомобилните фолия (говоря за истинските)
ограничавали видимостта от вътре на вън с до 1,75 % ,
което би трябвало да ги вкарва в нормите :dontknow:

Все пак има оригинално потъмнени стъкла на много от новите коли,
а те се движат без да имат проблеми !
Не би ли трябвало затъмняването да се доказва с специялни уреди и то на място ?
  • 0
Застраховки Каско и ГО - Тук!

Нашите мисли определят желанията ни, но само нашите действия показват това, което сме в действителност!

Публикувано изображение
Отбор по футбол на Мерцедес - Бенц Клуб България - Тук!
Публикувано изображение

#11 a_atanasov

a_atanasov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1713 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:114445

Публикувано 02 февруари 2010 - 06:05

И какво да кажа на органа, който, ако не са фабрично затъмнени стъклата, ме кара на място да свалям фолиото, или да го надера с остър предмет?
Превишават ли си правата органите на пътя по този начин?
  • 0

#12 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 02 февруари 2010 - 07:48

И какво да кажа на органа, който, ако не са фабрично затъмнени стъклата, ме кара на място да свалям фолиото, или да го надера с остър предмет?
Превишават ли си правата органите на пътя по този начин?

Извади си ГСМ-то, пусни го на филмче и му кажи ако иска той да ти надере фолиото и снимай. После пускаш една жалба в съда и гледаш как му отлитат пагониоте, а ти получаваш обезщетение.
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#13 baubg

baubg

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 34 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    C180 , 2000 г.

Публикувано 02 февруари 2010 - 11:16

(2) Ограничаване на видимостта през стъклата на задните врати на леките
автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на
огледала за виждане назад от двете страни на автомобила


1. Ограничаване е в смисъл - непрозрачни , като пример пикапи, комби, бусове, ванове и т.н. ....задните стъкла са заменени от ламарина.
2. Намаляване на видимостта е от вън на вътре - пречи на крадците да видят какво се превозва, и не само на тях...

Наличието на страничните огледала за обратно виждане са основното изискване за горното .
Определено няма да си надирам фолиото на задните стъкла ако имам странични огледала и те са изправни.
В случая се получава така че има превишаване на правата от страна на катаджията.
Да не говорим че той не го прави лично, а кара собственика да си ги надере сам.
Аз бих го оставил той да ми ги надере пред свидетели и после ще го разхождам по съдилищата за нанасяне на имуществени вреди.
  • 0

#14 gothic_fan

gothic_fan

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 10 Мнения:

Публикувано 04 февруари 2010 - 14:40

Това за задъжителната прозрачност на стъклата се прави и с друга цел: при евентуална проверка или акция проверяващият да може да види кой е в колата (особено при издирване на престъпник), и дали няма насочено оръжие например. Ако се сещате данданията със затъмнените прозорци стана покрай стрелбите преди години с участие на автомобили със затъмнени прозорци.
  • 0

#15 DeyaN

DeyaN

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 19 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Сливен
  • Автомобил:
    Мерцедес W201 190E 2.3 16V 89-та год.

Публикувано 05 февруари 2010 - 12:26

здр първо отновсно фолиотата така ми правиха проблем едни тука искаха да ми спират колата от движение като се има предвид че имаше голям дебат и за касмет в същия този момент мина една баничарка и му викам господин полицай тия кво ги правим ? не ги спираме ? а той ме изгледа намращено и дето не ми метна само документите, та така се отарвах иначе пак си беше намислил да ми пише акт въпреки че е разрешено
П.С до колкото знам имаш ли странични огледала ако искаш и ламарина може да си сложиш на прозорците отстрани
  • 0
Жена без цици и кола без кардан в къщи неща




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни