Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Проблем с километраж на w124 200D :(


  • Please log in to reply
21 мнения по тази тема

#1 slk_mercedes

slk_mercedes

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 7 Мнения:

Публикувано 20 януари 2010 - 11:22

Здравейте колеги
имам следния проблем колата както си я карах един ден и ми отказа километража първото което ми дойде на ум... скъсано жило... така се и оказа ходих по магазини натам насам и ми казаха по-добре да си намеря втора ръка от някоя морга отколкото да взема ново и да не става така взех втора ръка слагам го пак не работи жилото е завито добре на километража отзад а също и добре поставено на скоростната кутия свалих го един ден от кутията завъртях го собственоръчно и километража отчете слагам го на кутията пак и пак неще дайте някакъв съвет нещо ми намирисва проблема че е от скоростната кутия.....
  • 0

#2 Kunev

Kunev

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 428 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Автомобили, High-End Audio, Компютри
  • Автомобил:
    W124 250d 93`
    OM602.912

Публикувано 20 януари 2010 - 11:33

Не ми се вярва проблема да е от скоростната кутия.
За твое успокоение може да свалиш километража, да вдигнеш едното от движещите колела във въздуха /на крик например/ и да запалиш и включиш на скорост. Ако жилото се върти плавно проблема ти е в уреда.
Понякога жилото в скоростната кутия само прилича на добре наместено.
Погледни го още веднъж преди да правиш каквото и да е.
Успех
  • 0
Само вселената и човешката глупост могат да бъдат безкрайни.  

#3 slk_mercedes

slk_mercedes

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 7 Мнения:

Публикувано 20 януари 2010 - 11:57

колега когато го сваля от кутията и го завъртя наръка и отчита :(
  • 0

#4 brpi

brpi

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1243 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Karlsruhe,Germany
  • Автомобил:
    W124 300D 603
    W124 230E 102

Публикувано 21 януари 2010 - 11:32

Значи проблема е в кутията. Дигаш на крик и с фенерче слегд като си откачил жилото от кутията гледаш дали е на място или въобще го има онова пласмасовото.
Това се вади наван -вадиш го и гледаш да не би да са изронени зъбите.
Ако не си в час с това дет казвам -отиваш на маистор - иначе може да вкараш тая част в кутията и тогава хептен да го осереш - то колата няма да спре но за да ти ръгне километража ще трябва да се сваля кутия.
  • 0
W 124 - 300D
W 124 - 230E

#5 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 21 януари 2010 - 19:42

А пробва ли да го закачиш на кутията и да го откачиш от таблото и да видиш, дали се върти?
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#6 slk_mercedes

slk_mercedes

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 7 Мнения:

Публикувано 05 февруари 2010 - 17:16

няма ли някой колега свалена кутия и ако знае да снима как се вади това пластмасовото дето казва колегата от кутията защото вече съм сигурен че от там тръгва проблема защото старото жило се е откачило от щипката отдолу провиснало е някъде се е скъсала бронята му ръждясало е след това е спряло да се върти и се е скъсало и от там и другата половина на жилото е направила мазало в бронята вътре затегнало е и след това са се изпилили зъбите на това пластмасовото дето влиза в кутията предполагам че е червяк
  • 0

#7 Sunglare

Sunglare

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 62 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Русе

Публикувано 27 януари 2011 - 15:01

Знам, че темата е стара, но няма нужда да пускам нова.
Колата ми е 124-ка 200 бензин 122 коня.
Километража ми работи с единственият проблем, че не ми отчита изминалите километри, а стрелката на скоростомера цъка (подскача нагоре надолу с 5/10 км) когато се движа с ниска скорост, а като съм със 100 км/ч се стабилизира.
Дали са ми изтъркани зъбците на самите цифрички и таблото ми е за смяна или може да е от кутията както е при колегата по-горе?
  • 0

#8 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4527 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 27 януари 2011 - 20:48

В колелцата в самия механизъм на километража е проблема, не е в жилото.

Разглобява се до дупка, като се сваля стрелката (с вилица дърпаш вертикално нагоре) за да се стигне до колелцата - имам съмнение че превъртат когато се въртят в несвойствена посока с несвойствена скорост. т.е. когато е връщан километража.

При мен беше превъртяло едно месингово или алуминиево колелце на желязна ос - това което се завърта от червяка. Разглобявах 2-3 пъти докато го разбера и тръгне, накрая го капнах с каноколит и заспа.

Стрелката в спокойно положение трябва да я сложиш под ограничителя, има отбелязано къде в долния ляв ъгъл на циферблата (но не се вижда през таблото, само разглобено), и после да я прехвълиш през стопера.
  • 0

#9 dzuvko

dzuvko

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 310 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:W124, W202, W201, Електроника, Програмиране, Шахмат, Забавления
  • Автомобил:
    W124 - 2.0 Coupe (М111.940)
    W201 - 2.0D 190D
    W202 - 2.0 136кс (М111.941)
    W220 - S500 306кс V8 M113
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 октомври 2011 - 16:04

Здравейте доста се говори за тези жила, километражи и т.н. и се спрях да пиша тук. Доколкото събрах информация километража на таблото се издърпва леко с кукучки (примерно), няма голям луфт тъй че някак си трябва да бръкна и да го откача това прословуто жило.

Та въпросът ми е: къде точно на скотостната кутия е жилото и как се откача от там? Ще съм благодарен и на една снимчиза да илустрира нещата!

Благодаря предварително.
  • 0

#10 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 октомври 2011 - 20:43

Мога да ти направя снимка,но от автоматик. Защо ще сваляш жилото?

За таблото не ползвай куки! Ако ще ползваш куки,те трябва да са много тънки идеално гладки и от стомана за да не го нараниш при изкривяването и 'изпускането' на куките от обикновенна тел.

Ще го свалиш,като долепиш натискайки пръсти в единият му край и дърпаш яко. Таблото ще подкараш от единият край,защото ако го правиш равномерно,ще ти бъде много по-трудно. Трудничко е първият път,но един ден почти всички минаваме през това неприятно упражнение.

Има и друг начин,но него ще ти го кажа ако се откажеш от дърпането. :) По-сръткав е а и ще трябва да свалиш шлюза за въздуха.

Таблото го държат 4 бр гумени подложки с които трябва да се пребориш.
  • 0


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#11 dzuvko

dzuvko

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 310 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:W124, W202, W201, Електроника, Програмиране, Шахмат, Забавления
  • Автомобил:
    W124 - 2.0 Coupe (М111.940)
    W201 - 2.0D 190D
    W202 - 2.0 136кс (М111.941)
    W220 - S500 306кс V8 M113
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 20 октомври 2011 - 10:25

Това което желая е да си сменя жилото на километража, защото не работи. Предпочитам сам да извършва тази дейност, защото тука има два сервиза и в двата само прибират пари без да се върши добре работата. Проблема е че не съм майстор, но все пак никой не се е родил научен иважното е да има човек желание. Знам че темата е за 200D моя двигател е М111.940....... и ми трябва насока къде и как да го търся самото жило закачено на скоростите, понеже разполагам с време за работа по колата само неделите от седмиците. :rolleyes
  • 0

#12 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 20 октомври 2011 - 21:14

и ми трябва насока къде и как да го търся самото жило закачено на скоростите :rolleyes


Ами в твоите скорости влиза само то. :) ... излиза от купето при педалите и от там към задната част на скоростите.;)
  • 0


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#13 blagobonev

blagobonev

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 9 Мнения:
  • Град:Димитровград
  • Автомобил:
    мерцедес

Публикувано 31 октомври 2011 - 10:03

колеги, като си купувате жила от моргите ги взимайте от същия модел кола като вашата, понеже имат разлики....от личен опит казвам, че от 190-ка не става на 124-ка....на външен вид и дължина са еднакви, но крайчето откъм километража на 190 е по-късо, завива се в таблото, обаче самото жило не стига и не може да върти механизма и стрелката....
  • 0

#14 balistick

balistick

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 6 Мнения:
  • Град:sofia
  • Автомобил:
    124 300D 136ks

Публикувано 18 декември 2011 - 22:46

Здравеите, колеги! Искам да ви попитам за едно жило на 124-ка 300д-значи жилото се е скъсало от страната на скоростите, а главният проблем е, че е останало парченце в скоростите и не мога да бръкна да го извадя, за да го сменя, а дори и незнам как изглежда това жило от долната страна и то ли е като отгоре квадратно? Ако някой има идея ще съм много благодарен да сподели.
  • 0

#15 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 декември 2011 - 09:14

Парчето вижда ли се?
  • 0


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни