Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Помощ за алтернатор190-ка 2.0


  • Please log in to reply
25 мнения по тази тема

#1 XuMuHuKa

XuMuHuKa

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 67 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Мерцедес 190е 2000куб 90г

Публикувано 14 януари 2010 - 21:26

Някои знае ли от каде в софия може да си купя алтернатор (нов) и евентуално някакви цени да ми кажете.Колата е 190-ка 2000кб да речем 80/100А.Благодаря предварително!


Правила на форума
5. Заглавията на темите трябва са ясно и точно формулирани и да описват съдържанието на самата тема. Заглавия като "Помощ!", "Имам проблем" и д.р. не се толерират.

По-добре късно отколкото никога.

Този пост е редактиран от Blond: 25 февруари 2010 - 21:57
Правила

  • 0

#2 Мишо

Мишо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2421 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    W210-E200

Публикувано 14 януари 2010 - 21:43

Някои знае ли от каде в софия може да си купя алтернатор (нов) и евентуално някакви цени да ми кажете.Колата е 190-ка 2000кб да речем 80/100А.Благодаря предварително

Нов?!?!?! не ти трябва такава набутавка-морги му е майката...отделно от това твоя толкова ли чак,не може да се рециклира?
  • 0
Публикувано изображение
Проконтролирай деструктивността на стремежите си..да помислим заедно над крайността....и да отворим по бира....живеем заедно, умираме сами, нали?

#3 Faca

Faca

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 883 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Wien/Österreich
  • Автомобил:
    S210 E320CDI 2000г.
    W140 S300TD 98г. Продаден!
    Vespa PK50S 3.83г.
    Honda Africa 92г.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 14 януари 2010 - 23:05

Темата е преместана от 'Свободна Зона - Разговори за всеки и за всичко :)'
  • 0
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

#4 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 15 януари 2010 - 00:11

До кога ще се търпят теми озаглавени с "Помощ"?
  • 0

#5 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 15 януари 2010 - 07:36

До кога ще се търпят теми озаглавени с "Помощ"?

Да не говорим че нови алтернатори се продават в почти всички магазини за авточасти на които емблемата на Мерцедес!
Все едно да пусна тема: ПОМОЩ, къде мога да заредя с дизел?
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#6 XuMuHuKa

XuMuHuKa

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 67 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Мерцедес 190е 2000куб 90г

Публикувано 16 януари 2010 - 12:04

Добре ме нахапахте...:) въпроса е там,че вече нямам доверие на тези който рециклират....а незнам каква е цената на нов да си преценя дали направо да купя един новичък.Ако знаете някое местенце което сте посещавали,и сте доволни кажете го :)
  • 0

#7 Мишо

Мишо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2421 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    W210-E200

Публикувано 16 януари 2010 - 12:16

Радвам се,че не реагираш остро на забележките :icon_coolgrin:
Иначе по темата-така и не разбрах-повреден ли ти е алтернатора,или ти идва слабичък?!?!?
По Сливница и Раковска има печени дядки,които рециклират качествено-отделно със стендове,се замерва работата на динамото след ремонта.
Другия вариант е да си свалиш стария и да търсиш по моргите такъв,а варианта на който си се спрял ще излезе най-дебело.Просто се обаждаш в Ивая(имат си телефон справки в гугъл) и питаш за цената-вЕрвам ще те откажат :(
Аз лично бих предпочел 2-ра ръка,но оригинален -вместо нов с незнаен произход.
п.с. и ЧРД все пак :icon_coolgrin:
  • 0
Публикувано изображение
Проконтролирай деструктивността на стремежите си..да помислим заедно над крайността....и да отворим по бира....живеем заедно, умираме сами, нали?

#8 XuMuHuKa

XuMuHuKa

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 67 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Мерцедес 190е 2000куб 90г

Публикувано 16 януари 2010 - 15:14

Отностно рд-то,много ти благодаря :) Колкото до моя сегашният въобще не иска да зарежда... :dontknow: ще проверя там където ми каза да видя за какво иде реч.
  • 0

#9 Мишо

Мишо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2421 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    W210-E200

Публикувано 16 януари 2010 - 15:55

Не че ти давам надежда,но може да са само едни четки или пък реле-регулатор,като за начало проверил ли си колко ток излиза от алтернатора ?
Стаа реч да замериш с мултицета тока от самото динамо,а не от клемите на акумулатора.Щото и аз подозирах алтернатор,а се оказа кабела,който излиза от него :kill_myself:
моя филм
  • 0
Публикувано изображение
Проконтролирай деструктивността на стремежите си..да помислим заедно над крайността....и да отворим по бира....живеем заедно, умираме сами, нали?

#10 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 16 януари 2010 - 16:46

Добре ме нахапахте...:) въпроса е там,че вече нямам доверие на тези който рециклират....а незнам каква е цената на нов да си преценя дали направо да купя един новичък.Ако знаете някое местенце което сте посещавали,и сте доволни кажете го :)

Сигурно си младо момче,и да те питам-ти виждал ли си стартер?Няма от какво да се притесняваш от поправка или по-сложната думичка рециклиране!Това се прави от векове и те уверявам,че е най-евтиния вариант.Като отидеш на точното място,хората ще ти свалят динамото и ще ти кажат какво му има и сами ще ти предложат да си купиш ново,ако твоето е тотално смляно(ремонта ще е равен на ново).До сега колкото динама и стартери съм давал на ремонт никога повече не са се разваляли докато съм карал колата.Варианта с втора употреба според мен не е добър,освен ако не ангажираш някой майстор да ходи с теб и да избира,което не знам как ще стане.Тея коли са на сума ти и години така че да се намери читаво е 6-тица от тотото. Отиди на ел.сервиз и там ще ти обеснят всичко,хем ще понаучиш нещо.Нямам нищо страшно и аде бягай,че няма време :) До сега да я беше направил!
  • 0

#11 XuMuHuKa

XuMuHuKa

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 67 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Мерцедес 190е 2000куб 90г

Публикувано 16 януари 2010 - 17:06

Реле регулатора е сменен :) също и четките ги смених,лагери но си е пак същото.Прочетох твоят "филм" и утре с вуичо ми ще го умуваме и ще гледаме и ако не направиме нищо го свалям и го нося да го рециклират.Тва е няма да ви занимавам повече с моите глупости,че започнах да се чувствам като идиот :dry: накрая ще напиша какво е станало и къде е бил проблемът.Благодаря за вниманието.
  • 0

#12 Ivan W210

Ivan W210

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 2835 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E320 4MATIC
    E 250 TD
    150hp,1999
    ОГИН БЕШЕ!!!

Публикувано 16 януари 2010 - 17:15

Изобщо нищо няма идиотско в това да попиташ и съответно да получиш отговори на това което те интересува,добре дошъл.
И щом си сменил тези неща,всъщност за смяна ли бяха всичките?Виж Мишо какво ти е писал,много хубава темичка със снимки.
  • 0

#13 Мишо

Мишо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2421 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    W210-E200

Публикувано 16 януари 2010 - 18:28

Колега-не се чувствай като идиот-родени майстори няма,но неволята ни учи всички...Щом си сменил тези неща по динамото,значи или си пробил ротор или статор,или кабеляците нататък се ебават,затова ти потретвам-замери тока директно от динамото-ако е под 13V,значи категорично не зарежда,а тока който отчиташ е от акумулатора ;)
И още нещо-да не хванеш да палиш/мериш със свалени клеми на акумулатора,че може да стане дискотека :)
  • 0
Публикувано изображение
Проконтролирай деструктивността на стремежите си..да помислим заедно над крайността....и да отворим по бира....живеем заедно, умираме сами, нали?

#14 XuMuHuKa

XuMuHuKa

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 67 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Мерцедес 190е 2000куб 90г

Публикувано 16 януари 2010 - 18:37

Цялата работа е там,че вуичо ми мери с този уред който си купил ти забравих му името,мери ме при запалена кола при пуснати консумативи фаровре парно музика и въобще не не се покачва напровив падат там цифрите :) вуичо ми се занимава с коли цял живот смисал знае какво прави, и след като ми смени дадените части там които написах по горе,ми каза "жоре трябва ти или нов или да рециклираме този" а жестоката истина е,че допреди няколко месеца не бях отварял капак на кола хаха...само ходех и сипвах тунджа,и сега леко по леко гледам да се понаучавам...днес ще пия по едно голямо за вас колеги :icon_welldone: :newsm05_14:
  • 0

#15 XuMuHuKa

XuMuHuKa

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 67 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Мерцедес 190е 2000куб 90г

Публикувано 16 януари 2010 - 18:38

да кажа само,че мери с въпросният уред на акумолатора ( в/у клемите )
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни