Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Проблем или може би не със скоростната кутия2005 CLS350


  • Please log in to reply
7 мнения по тази тема

#1 mrluigi

mrluigi

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 165 Мнения:

Публикувано 07 януари 2010 - 11:41

Здравейте.
Преди Нова година ми се случи нещо страно - на един байр, изкачвайки го, ми се наложи да се размина с една кола и трябваше да върна назад. Превключих на R и се разминахме с колегата, но после като бутнах пак на D, колата не тръгна, а само вдигаше оборотите. В Балкан стар ги накарах преди 2 дена да ми проверят кутията - казаха, че нищо и нямало, всичко било НАРЕД.

НО Вчера ми се случи абсолютно същото, когато по спускане на бул. Черни връх, оборотите се вдигаха, но кутията не сменяше предавките. Пробах дори и с типтроника - не стана. Трябваше да спра колата, да я загася и запаля отново и тогава се оправи, като при превключване на D задницата леко "подскочи".

Ще отида на диагностика в един сервиз в Хиподрума, но човекът ми каза, че времето трябвало да бъде хубаво, за да може да подкара колата и да види какво и има.

Искам да Ви попитам от какво може да се дължи това? И дали е опасно да се кара колата при появилите се проблеми? Изобщо дали е проблем това, или просто скоростната кутия има някаква защита при спускане/изкачване?

Благодаря ви предварително !
  • 0
Мъжете правят пари, не парите правят мъже.

#2 House M.D.

House M.D.

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3301 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    1. Suzuki Sv650, '04
    silver

Публикувано 07 януари 2010 - 11:55

А редовно ли е обслужвана кутията, къде и с какви консумативи?
Като ходи на диагностика какви грешки бяха отчетени? :flagMB new:
  • 0
Застраховки Каско и ГО - Тук!

Нашите мисли определят желанията ни, но само нашите действия показват това, което сме в действителност!

Публикувано изображение
Отбор по футбол на Мерцедес - Бенц Клуб България - Тук!
Публикувано изображение

#3 mrluigi

mrluigi

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 165 Мнения:

Публикувано 07 януари 2010 - 12:47

няма грешки. маслото на кутията го смених на 90к км.
  • 0
Мъжете правят пари, не парите правят мъже.

#4 niknd

niknd

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1699 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Интернет Мерцедес и всичко останало
  • Автомобил:
    S400 CDI / 2001г.

Публикувано 07 януари 2010 - 15:09

обикновенно си скапват датчиците за оборотите на входящия и изходящия вал на кутията
и тя не знае какво да прави и остава на неутрална
с времето ще почне по-често да го прави и накрая
въобще няма да включва
в балкан стар ще ти кажат дефектна платка за смяна

намери някой който е отварял такава кутия и го накарай
да свали мозъка от горе има една платка с
клапани и две кръгли като 5 ст. това са датчиците
измиите хубаво цялата платка и би трябвало да се оправи
ако има механични проблеми по датчиците няма спасение

другия вариянт е да ти закъсява буксата на същата тази платка
и тогава спасението е само смяна

иди на диагностика и пиши грешките които ти дава и ще стане ясно кое точно е
  • 0

#5 d74

d74

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 22 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 12 януари 2010 - 21:01

За съжаление това поведение на колата не е нормално и със сигурност има проблем. Точно какъв е проблема не е ясно, защото вариантите са повече от един. Тъй като вече си бил в Балкан Стар за диагностика (и вероятно си платил за нея) то моя съвет е да се върнеш обратно и да поискаш да я направят отново (този път безплатно), като споменеш че същия проблем се е появил пак. Има голяма вероятност при втория случай записаните грешки да са по-конкретни, тъй като при първата диагностика са били изтрити всички стари грешки натрупвани през годините и сега в паметта са само тези свързани с проблема.

Успех! :flagMB new:
  • 0

#6 petroff1

petroff1

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 4 Мнения:
  • Автомобил:
    MB W-164 ML 350 Benzin 4 Matic

Публикувано 01 февруари 2010 - 10:03

За съжаление това поведение на колата не е нормално и със сигурност има проблем. Точно какъв е проблема не е ясно, защото вариантите са повече от един. Тъй като вече си бил в Балкан Стар за диагностика (и вероятно си платил за нея) то моя съвет е да се върнеш обратно и да поискаш да я направят отново (този път безплатно), като споменеш че същия проблем се е появил пак. Има голяма вероятност при втория случай записаните грешки да са по-конкретни, тъй като при първата диагностика са били изтрити всички стари грешки натрупвани през годините и сега в паметта са само тези свързани с проблема.

Успех! :flagMB new:


И какво стана - разправяй!!! Имам подобен проблем с МЛ-то.
  • 0

#7 mrluigi

mrluigi

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 165 Мнения:

Публикувано 01 февруари 2010 - 10:44

ходих на диагностика, но не в Балкан стар - показа някакъв проблем при скоростната кутия. човекът ми каза, че някаква платка на мозъка на кутията трябвало да се смени или почисти, но ми каза, да изчакаме да се пооправи времето, за да може да я покара колата и да каже със сигурност. каза, че проблемът не бил фатален, да не съм я настъпвал много. а междувременно чувствам как понякога колата няма мощ, спирам, гася, паля и се оправя. явно от скоростите влиза в авариен режим или и аз не знам какво. чакам само този сняг да се стопи и да я тестваме какво и е, че така направо ми се къса сърцето като я карам.
  • 0
Мъжете правят пари, не парите правят мъже.

#8 Наско

Наско

    Джантата

  • Потребители на форума
  • 4931 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz w202 C180
    Mercedes Benz w245 B150
    Mercedes Benz w164 AMG
    All Sold
    Now W163 M113

Публикувано 01 юни 2010 - 00:11

Тя като ти влиза в авариент не ти ли споделя някъде по таблото , че го е направила ?
Ако си сигурен , че е от този въпросен датчик мога да ти споделя къде могат да разглобят кутията :)
Сервизчето не е нищо особено на външен вид , но си вършат работата перфе :)
1 година обслуцвам Ц класа там и съм пре доволен :)
Майсторчето им е бивш служител на БС по гаранционни автомобили и ще го запитам дали може да свърши тази процедура :) Ако даде положителен отговор - ще ти споделя на ЛС :)
  • 0
Градушка бие - слънце пече , аз съм си братче курназ момче




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни