Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Лампа за износени накладки250Д


  • Please log in to reply
4 мнения по тази тема

#1 Angeloff

Angeloff

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 61 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    W124/ 250D, '85 - Sold
    W210/ E200 Classic, '96

Публикувано 21 ноември 2009 - 15:46

Колеги, примигва ми лампата за износени накладки при спиране. Ясно е, че ще ги сменям идната седмица, но имате ли представа колко им е резервът, за да знам докога не е проблемно. Преди да я вкарам в бокса ми се налага да карам по 5-10 км за ден-два.
  • 0
Публикувано изображение

Публикувано изображение

#2 Dimitar Nikolov

Dimitar Nikolov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 138 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Plovdiv

Публикувано 21 ноември 2009 - 16:57

Колеги, примигва ми лампата за износени накладки при спиране. Ясно е, че ще ги сменям идната седмица, но имате ли представа колко им е резервът, за да знам докога не е проблемно. Преди да я вкарам в бокса ми се налага да карам по 5-10 км за ден-два.


5-10км не е проблем, няма страшно. Аз като ги сменях бях доста изненадан от това което видях. Накладките /предните/ бяха наполовината дебелина на новите. На моето учудване "що за разхищение" коментара беше, че с течение на времето и от тъкането на накладката към диска, накладката се изпича и става по-твърда и съответно се хлъзга повече. След това сменихме и задните. ТАм положението беше още по-объркващо. Бяха си почти целите. Да, ама после разбрах в пълен смисъл "новото си е ново". Преди като смених и 4-те амортесьора ми беше кеф да карам колата. След като смених накладките - кеф ми беше да спирам. Лизнеш педала и кове на място - скръц, няма пръц ....
  • 0
W124 200E M102 963 - Черния феникс

#3 niknd

niknd

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1699 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Интернет Мерцедес и всичко останало
  • Автомобил:
    S400 CDI / 2001г.

Публикувано 21 ноември 2009 - 19:30

виж си и нивото на спирачната течност
  • 0

#4 Angeloff

Angeloff

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 61 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    W124/ 250D, '85 - Sold
    W210/ E200 Classic, '96

Публикувано 23 ноември 2009 - 19:05

Мерси, колеги, вдругиден ги сменям. Взех си италиански - trusting. И сега съм с такива и нямам оплаквания. Нивото на течността ми е малко под максимума. Явно наистина имат ресурс щом преди около 5000-8000 км, когато сменях помпата, ми ги гледаха и ми смениха само задните. Е, значи поне няма да стигна до метал, щото и това ми се беше случило, предишните нямали датчик (или на някого му е светила лампата и го е клъцнал). И пак спираше перфектно... барабар със стърженето... абе Мерцедес :)
  • 0
Публикувано изображение

Публикувано изображение

#5 alipi

alipi

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2185 Мнения:
  • Пол:не е посочено
  • Град:селяндурин от класа

Публикувано 10 декември 2009 - 22:06

Колега,при мене при първото светване на лампата изкарах около 2000км,така че няма страшно.
  • 0
Не хапи този,който може да те изяде.




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни