Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

счупена предна пружина?!?!?!?!


  • Please log in to reply
7 мнения по тази тема

#1 124_2.5D lim

124_2.5D lim

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 235 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:АВТОМОБИЛИ ,МРАЗЯ НАКОЙ "МАЙСТОР" ДА РОВИ ПО МОЯТА КОЛА,ДА НЕ ЗНАЕ КАКВО ПРАВИ ВСЪЩНОСТ И ДА СЕ НАЛАГА АЗ ДА ПИПАМ СЛЕД НЕГО
  • Автомобил:
    W 124 - E250 DIESEL, 94 кс, 93г.
    ВАЗ 2107, 75кс, 88г.

Публикувано 26 септември 2009 - 13:41

Здравейте , малко пред история:
Преди 5000 (около) смених предни шарнири защото колата тропаше като каруца отпред, при смяната се оказа че са ми за смяна и предните амортесьории, но имаше счупена предна лява пружина(не знам защо уж я пазя през дупките ама знае ли се може и така да съм я купил със счупена пружина)
Както и да е смених пружината със втора употреба, същия модел със същите цветове на маркировката (два жълти и един син белег)

Днес :
Смених двата предни амортесьора , които бях купил преди 5 дни
sachs- е модела ако е важно и какво да видя - изненада счупена предна дясна пружина по същия начин като лявата преди
Някой да има идеи ЗАЩО аджеба е станало така :dontknow:
Предния десен амортесьор беше по зле от левия - ако е важно
Въпрос:
Да търся ли друга пружина втора ръка или да резна счупеното и да си поставя вече тези които са с по 1/3 навивка по малко, понеже другата съм я резнал и си я пазя :dontknow:
Очаквам предложения
  • 0
ПРАВИ КАКВОТО ТРЯБВА ,ПЪК ТО ДА СТАВА КАКВОТО ЩЕ! :flagMB new:

#2 Lorinser

Lorinser

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    --Първият в БГ C124 CE500 M117-V8 Custom.
    --W126 260SE 1988

Публикувано 26 септември 2009 - 17:58

щото ти е на много километри колата и матеряла вече е уморен..

Слагай 2 нови, че и това с 2рата употреба си е закърпване до някъде.
ако сложиш резнатите, колата ше клекне
  • 0

#3 brpi

brpi

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1243 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Karlsruhe,Germany
  • Автомобил:
    W124 300D 603
    W124 230E 102

Публикувано 26 септември 2009 - 21:03

Здравейте , малко пред история:
Преди 5000 (около) смених предни шарнири защото колата тропаше като каруца отпред, при смяната се оказа че са ми за смяна и предните амортесьории, но имаше счупена предна лява пружина(не знам защо уж я пазя през дупките ама знае ли се може и така да съм я купил със счупена пружина)
Както и да е смених пружината със втора употреба, същия модел със същите цветове на маркировката (два жълти и един син белег)

Днес :
Смених двата предни амортесьора , които бях купил преди 5 дни
sachs- е модела ако е важно и какво да видя - изненада счупена предна дясна пружина по същия начин като лявата преди
Някой да има идеи ЗАЩО аджеба е станало така :dontknow:
Предния десен амортесьор беше по зле от левия - ако е важно
Въпрос:
Да търся ли друга пружина втора ръка или да резна счупеното и да си поставя вече тези които са с по 1/3 навивка по малко, понеже другата съм я резнал и си я пазя :dontknow:
Очаквам предложения


Колега - това с пружина 2 ра употреба е огромна цигания - ако искаш се обиждаи но е така.
На моито 300 се счупи дясната-20 пъти я качвах на подемник и даже и през немски ТУФ мина и чак кат се счупи и падна парче лъсна -иначе не се виждаше нищо.
За една кола има поне 4-5 вида пружини + гумените подложки са поне 3 вида размери - та счупили се една пружина се сменят и 2 те с нови само ,щото дори и да има незнам ски кава боя и маркери 2 те пружини трябва да са напрегнати еднакво а това се постига само с 2 нови.
В немско си купих 2 пужини -предни -същата марка дет идват ако ги поръчаш в мерц KFN или KNF бе не помня точно но са за моита 124 + 2 подложки на Феби -та тва ми струваше 90евро -незнам ,може и да ти се струват много пари но при счупена пружина друго лечение освен 2 нови няма.
  • 0
W 124 - 300D
W 124 - 230E

#4 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 27 септември 2009 - 08:41

...може и да ти се струват много пари но при счупена пружина друго лечение освен 2 нови няма.

+1
Все едно накладки 2-ра ръка да слагаш! Не знаеш кога ще те предадат!
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#5 124_2.5D lim

124_2.5D lim

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 235 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:АВТОМОБИЛИ ,МРАЗЯ НАКОЙ "МАЙСТОР" ДА РОВИ ПО МОЯТА КОЛА,ДА НЕ ЗНАЕ КАКВО ПРАВИ ВСЪЩНОСТ И ДА СЕ НАЛАГА АЗ ДА ПИПАМ СЛЕД НЕГО
  • Автомобил:
    W 124 - E250 DIESEL, 94 кс, 93г.
    ВАЗ 2107, 75кс, 88г.

Публикувано 27 септември 2009 - 09:17

Колега - това с пружина 2 ра употреба е огромна цигания - ако искаш се обиждаи но е така.
На поито 300 се счупи дясната-20 пъти я качвах на подемник и даже и през немски ТУФ мина и чак кат се счупи и падна парче лъсна -иначе не се виждаше нищо.
За една кола има поне 4-5 вида пружини + гумените подложки са поне 3 вида размери - тасчупили се една пружина се сменят и 2 те с нови само ,щото дори и да има незнам ски кава боя и маркери 2 те пружини трябва да са напрегнати еднакво а това се постига само с 2 нови.
В нвмско си купих 2 пужини -предни -същата марка дет идват ако ги поръчаш в мерц KFN или KNF бе не помня точно но са за моита 124 + 2 подложки на Феби -та тва ми струваше 90евро -незнам ,може и да ти се струват много пари но при счупена пружина друго лечение освен 2 нови няма.

ОК разбрах но ме притеснява че ако купя нови пружини колата ще вози като каруца защото ще са много твърди,(така се получи на предната ми кола), но все пак има ли меки нови пружини или всичките са твърди а дори и да улегнат след 10-15 години колата ще е за скраб
  • 0
ПРАВИ КАКВОТО ТРЯБВА ,ПЪК ТО ДА СТАВА КАКВОТО ЩЕ! :flagMB new:

#6 Kunev

Kunev

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 428 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Автомобили, High-End Audio, Компютри
  • Автомобил:
    W124 250d 93`
    OM602.912

Публикувано 29 септември 2009 - 17:47

В никакъв случай не прави подобна глупост да режеш пружините.
Щом като слагаш нови амортисьори сложи и нови пружини.
Колата със сигурност ще вози доста по стегнато но не и твърдо, при условие че пружините и амортисьорите са по каталог.
Вложението си струва при всички положения.
Успех
  • 0
Само вселената и човешката глупост могат да бъдат безкрайни.  

#7 brpi

brpi

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1243 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Karlsruhe,Germany
  • Автомобил:
    W124 300D 603
    W124 230E 102

Публикувано 04 октомври 2009 - 08:36

ОК разбрах но ме притеснява че ако купя нови пружини колата ще вози като каруца защото ще са много твърди,(така се получи на предната ми кола), но все пак има ли меки нови пружини или всичките са твърди а дори и да улегнат след 10-15 години колата ще е за скраб


Колега - помисли малко и ще разбереш че не е така- когато пружините са умаорени -тогава вози като каруца -те затова са и уморени и са обикновено скъсени -щот не работят както трябва.
Проблема е на маисторите дет ти дават номера на пружината -малцина се напават да проверят ТОЧНИЯ номер -тогава грешка няма - повечето викат -а... ясно.... нови пружини и поръчват някви .

По мерц има едни дебели таблици и се смятат едни точки и според точките се намира номера на пружината и подложките - пружината и подложките вървят комплект - иначе ствата крива работа -сменят се и работата заспова -даже може и да не ходиш на преден мост в някои случаи.
От тук нататък ти си занешкакво ще правиш.
  • 0
W 124 - 300D
W 124 - 230E

#8 124_2.5D lim

124_2.5D lim

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 235 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:АВТОМОБИЛИ ,МРАЗЯ НАКОЙ "МАЙСТОР" ДА РОВИ ПО МОЯТА КОЛА,ДА НЕ ЗНАЕ КАКВО ПРАВИ ВСЪЩНОСТ И ДА СЕ НАЛАГА АЗ ДА ПИПАМ СЛЕД НЕГО
  • Автомобил:
    W 124 - E250 DIESEL, 94 кс, 93г.
    ВАЗ 2107, 75кс, 88г.

Публикувано 04 октомври 2009 - 09:24

Колега - помисли малко и ще разбереш че не е така- когато пружините са умаорени -тогава вози като каруца -те затова са и уморени и са обикновено скъсени -щот не работят както трябва.
Проблема е на маисторите дет ти дават номера на пружината -малцина се напават да проверят ТОЧНИЯ номер -тогава грешка няма - повечето викат -а... ясно.... нови пружини и поръчват някви .

По мерц има едни дебели таблици и се смятат едни точки и според точките се намира номера на пружината и подложките - пружината и подложките вървят комплект - иначе ствата крива работа -сменят се и работата заспова -даже може и да не ходиш на преден мост в някои случаи.
От тук нататък ти си занешкакво ще правиш.

Ок сега вози кало лодла с новите амортесьори ще си взема и нови пружини тогава
  • 0
ПРАВИ КАКВОТО ТРЯБВА ,ПЪК ТО ДА СТАВА КАКВОТО ЩЕ! :flagMB new:




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни