Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Хидравлика - Трудно въртене


  • Please log in to reply
11 мнения по тази тема

#1 jtrteam

jtrteam

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 15 Мнения:

Публикувано 06 септември 2009 - 16:27

Здравейте,

от известно време ми се струва, че воланът ми се върти трудничко. Понякога даже със сила. Карах един w210 тази седмица и волана е направо перце в сравнение с моя. Въпреки, че хидравликата на моя си работи и се усеща, че не е както без хидравлика, но въпроса ми е дали има нещо за регулиране на хидравликата?

Благодаря!
  • 0

#2 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 септември 2009 - 16:39

Виж си нивото на хидравличната течност и филтъра, който мисля, че е върху самата капачка на резервоара за хидравлична течност.
Другият вариант е да имаш проблем с хидравличната помпа...
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#3 PEPO_TG

PEPO_TG

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 33 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W124 300D - 1986
    Mercedes-Benz W124 300TD - 1991
    Mercedes-Benz W140 S350TD - 1995 (покойник)

Публикувано 06 септември 2009 - 19:39

Виж си нивото на хидравличната течност и филтъра, който мисля, че е върху самата капачка на резервоара за хидравлична течност.
Другият вариант е да имаш проблем с хидравличната помпа...


Илийката е прав. Имая ли хидравлична течност, не трябва да имаш проблеми с въртенето на волана. Имаш ли проблеми с въртенето на волана ... сваляй секторната кутия. Рециклирането ще ти струва поне 100 лв., а пък ако не я демонтираш/монтираш сам, отиваш на 200. Огледай и по рамото към ходовата част. Имаш там един амортисьор, който също играе роля.
  • 0
Mercedes - най-добрият приятел на човека!

#4 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 септември 2009 - 21:12

Да де, ама аз следвам принципа, че се пробва първо най-евтиното и лесно нещо.
Ей така зимата като станеше студено ми беше твърд съединителя. Като загрее двигателя и се отпускаше.

Във форума ми казаха да сменя спирачната течност, защото тя се използва като хидравлична течност за съединителя, може да е направила конденз и да има вода в системата, която като стане студено замръзва и затова е твърд съединителят. Като загрее двигателят се разтопява и се отпуска.

Отидох на майстор, казах, че искам да ми сменят спирачната течност. Пита ме защо - обясних му, а той - заминала ти е хидравличната помпа на съединителя. 130 кинта за ремонт. Викам му - смени течността, ако не се оправи, тогава ще бараме помпата. Смениха я пред мен. Оправи се.

Парадоксът е, че ако бях сменил помпата, така или иначе щяха да източат системата и щяха да налеят нова течност и проблемът щеше да изчезне. Ако не ме бяха посъветвали преди това, щях да остана с впечатлението, че проблемът наистина е бил в помпата.
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#5 jtrteam

jtrteam

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 15 Мнения:

Публикувано 09 септември 2009 - 23:24

Хидравличната течност си е наред... Като цяло хидравликата си работи, но волана се върти по - трудно от нормалното. Смятах, че може да има нещо за регулиране, но явно другаде трябва да търся проблема.
  • 0

#6 dragoveli

dragoveli

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 78 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    E200-W210 97Г

Публикувано 10 септември 2009 - 17:11

Не знам колко по-трудно се върти от нормално волана,ако е малко по трудно виж си предните гуми да не са меки.
  • 0

#7 chichobobby

chichobobby

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 229 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia/Miami
  • Интереси:Politics, fine women, cigars and old single malt.
  • Автомобил:
    Audi A8
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 септември 2009 - 12:07

По този повод да попитам: Верно ли е че някакъв пич на име Жан бил най добрия майстор на хидравлични кормилни помпи в София...?
Ако да, какви пари взима на помпа...?
  • 0

Audi A8


#8 bate_bobi

bate_bobi

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 8 Мнения:

Публикувано 25 август 2010 - 09:18

Здравейте,

от известно време ми се струва, че воланът ми се върти трудничко. Понякога даже със сила. Карах един w210 тази седмица и волана е направо перце в сравнение с моя. Въпреки, че хидравликата на моя си работи и се усеща, че не е както без хидравлика, но въпроса ми е дали има нещо за регулиране на хидравликата?

Благодаря!


Колега справи ли се с проблема? Аз мисля че имам абсолютно същия проблем.
  • 0

#9 st16me

st16me

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 638 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Кюстендил

Публикувано 25 август 2010 - 10:31

По този повод да попитам: Верно ли е че някакъв пич на име Жан бил най добрия майстор на хидравлични кормилни помпи в София...?
Ако да, какви пари взима на помпа...?


За Жан и аз бях чувал, но все пак избрах друг сервиз на Симеоновско шосе- за сега хидравликата действа а цената беше около 270 лв, но не съм много сигур за цената, но пък има отделна тема по този проблем където бях описъл всичко.
  • 0

#10 iohoho

iohoho

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 587 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    S 211 E 320 CDI 2004г.

Публикувано 25 август 2010 - 13:55

Този пост си го бях копнал от някъде за черни дни ...


За Жизел съм чувал много противоречиви мнения...на старата ми кола(Ауди 100) и ремонтираха хидравликата(помпа) в Техн. Университет - Катедра Хидравлика...и съм изключително доволен от хората там. Виждах да ремонтират и рециклират всевъзможни нещо, вкл и рейки...

0889 308 859 или (02) 965 23 53 - Стефан Шаклев или Любомир Шишов


Жизет еоод-София

Тел;874-31-06

874-31-62


Моб.ном: 0888756220

  • 0

#11 bate_bobi

bate_bobi

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 8 Мнения:

Публикувано 26 август 2010 - 10:17

Колеги бихте ли ми казали къде мога да отида да диагностицират дали имам проблем с хидравличната помпа, защото и при мен воланът се върти по-трудно от нормалното. Живея в Пловдив, но имам възмжност да отида и до Стара Загора евентуално.
Поздрави!
  • 1

#12 vik_70

vik_70

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 320 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    W210 3,2CDI 197hp avangard

Публикувано 12 септември 2011 - 20:45

Колеги бихте ли ми казали къде мога да отида да диагностицират дали имам проблем с хидравличната помпа, защото и при мен воланът се върти по-трудно от нормалното. Живея в Пловдив, но имам възмжност да отида и до Стара Загора евентуално.
Поздрави!


Здравей, Боби!
Ако си от Пловдив ела някой четвъртък до кафето на сладкарница "Сладък рай" в ЖК"Тракия" след 18.30 и мисля че ще измислиме нещо.
Първия майстор който ми идва на акъла е Радо- работи в близост до една автоморга на Голямоконарско шосе до Опел-Стефанов.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни