Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Затъмнение на стъкла


  • Please log in to reply
51 мнения по тази тема

#1 Rado qx

Rado qx

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 3 Мнения:

Публикувано 31 юли 2009 - 13:56

Неможах да намеря в търсачката такава тема затова реших да направя такава.

Неможах в интернет да намеря точно това което искам, ако може помощ..
Искам да си затъмня стъклата ако може някой да ме насочи как става стъпка по стъпка.. Знам, че трябва да ми ги направят хора който се занимават с това но нямам достатачно време.
  • 0

#2 W140

W140

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4552 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:фото, музика, пътувания
  • Автомобил:
    Двуколка '87

Публикувано 31 юли 2009 - 14:03

темата не е за тук

ето тази тема може да ти помогне - даден е телефон на фирма занимаваща се със затъмняване на стъкла

http://www.mbclub.bg...mp;#entry176107
  • 0
=> W140 <=
"Jeder Tag ist ein neuer Anfang, jede Nacht eine neue Versuchung."
Галерия W140
Публикувано изображение

#3 Rado qx

Rado qx

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 3 Мнения:

Публикувано 31 юли 2009 - 15:14

Пак май нечетеш немеинтересуват фирми и темп. подобни .. Попитах някой можели стъпка по стъпка да ми опише как става всичко?
  • 0

#4 Мишо

Мишо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2421 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    W210-E200

Публикувано 31 юли 2009 - 15:34

Пак май не четеш не ме интересуват фирми и тем подобни .. Попитах някой може ли стъпка по стъпка да ми опише как става всичко?

Колега като за начало -добре дошъл!!!
Малко ти едитнах цитата,че спейса не ти зацепва винаги,добрия тон също е на почит... Та в този ред на мисли отговарям какво правих аз.
Ако не си с купе тоест можеш да свалиш стъклата го направи задължително.
Вече свалените стъкла се почистват възможно най-добре,по възможност с микрофибър(той не оставя власинки)
Вземаш препарат за чистене на стъкла с пулверизатор и пръскаш по стъклото,също така и по фолиото-още докато го разлепваш,щото иначе ще го смачкаш още преди да си го положил върху стъклото. Пръскай ОБИЛНО и по стъклото и по фолиото-направо да са си мокри.
Следва да положиш парчето фолио на стъклото,и след като е заело приблизително формата да изрежеш по краищата излишното фолио-ползвай бръснарско ножче и някаква линийка,за да режеш право.
Остава с пластината в комплекта фолио да махнеш водата,която е между фолиото и стъклото(тази вода -или препарат,или просто вода с веро се слага,за да можеш да наместиш фолиото по джама)....там е голямата играчка-водата се маха от средата на прозореца към края-трябва да махнеш всичката вода-иначе като напече слънцето ше ти направи мехури.
Трудоемка работа е,а ти казваш,че нямаш време-трябва си и време и търпение и опит.Опитай кат ти е мерак на страничните джамове,но за задния не те съветвам-той е крив по две направления и се прави с две или три парчета и наставяния.
Не случайно хората,които се занимават с това вземат не малко пари-хич не е просто.Е на Ге-класиката сигугно е лесно-с правите джамове...
  • 0
Публикувано изображение
Проконтролирай деструктивността на стремежите си..да помислим заедно над крайността....и да отворим по бира....живеем заедно, умираме сами, нали?

#5 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 31 юли 2009 - 16:33

Затъмняване
Ако знаеш малко английски, всичко е показано и обяснено нагледно.
  • 0

#6 Мишо

Мишо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2421 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    W210-E200

Публикувано 31 юли 2009 - 16:43

Затъмняване
Ако знаеш малко английски, всичко е показано и обяснено нагледно.

Евала брат...ама само "сешоара" си е цифра...Моята баба очиларка от 97-ма е авангард и прецених,че сините стъкла и седят добре,но дори и да се реша да слагам фолио,ще предпочета да си платя кат поп...Един познат му взеха 150лв,преди 2г. за двата странични и задния,но му дадоха доживотна гаранция(каквото и да значи това :kill_myself: )-бих предпочел да ги дам-някой неща е по-добре да се правят от професионалисти.
  • 0
Публикувано изображение
Проконтролирай деструктивността на стремежите си..да помислим заедно над крайността....и да отворим по бира....живеем заедно, умираме сами, нали?

#7 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 31 юли 2009 - 17:16

Неможах да намеря в търсачката такава тема затова реших да направя такава.

Неможах в интернет да намеря точно това което искам, ако може помощ..
Искам да си затъмня стъклата ако може някой да ме насочи как става стъпка по стъпка.. Знам, че трябва да ми ги направят хора който се занимават с това но нямам достатачно време.


Добре дошъл колега,
Щом нямаш време ти препоръчвам да отидеш при хора които се занимават с това, защото иначе ще ти отнеме поне 4-5 часа. Фирмите го правят за по-малко от 2 часа.
Искам най-учтиво да те информирам, че тук се толерира добрия приятелски тон и ако се съобразиш с това ще получаваш помощ.
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#8 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 31 юли 2009 - 17:33

Евала брат...ама само "сешоара" си е цифра...Моята баба очиларка от 97-ма е авангард и прецених,че сините стъкла и седят добре,но дори и да се реша да слагам фолио,ще предпочета да си платя кат поп...Един познат му взеха 150лв,преди 2г. за двата странични и задния,но му дадоха доживотна гаранция(каквото и да значи това :kill_myself: )-бих предпочел да ги дам-някой неща е по-добре да се правят от професионалисти.

Определено заводски тонираните стъкла седят перфектно. На купето ми (200СЕ/92г.) бяха леко в зелено- супер визия вадеше, черна кола със зелени джамове. Сега на очиларката (Е200/98г) стъклата са в синьо- е много се кефя като я измия- сив металик със сини стъкла изглежда наистина добре. От заводските стъкла не ми харесват единствено тонираните в кафяво/червено/лилаво.. или ... как да го определя. Е и белите, прозрачни, като аквариум, също не са хубави. Но черни, зелени и сини стъкла, особено съчетани с правилен цвят на колата, придават много добър вид.
  • 0

#9 dpower

dpower

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 133 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W210-1996 Е300D
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 август 2009 - 15:50

Като си пишем на кой какво му харесва ще добавя- сребрист металик и джанти в един тон, черни лайсни около стъклата, а самите те без челното ,тонирани подобно на слънчевите очила Ray-Ban огледално, може с подходящо фолио, но предпочитам заводски....
  • 0
Публикувано изображение

#10 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 02 август 2009 - 21:29

От заводските стъкла не ми харесват единствено тонираните в кафяво/червено/лилаво.. или ... как да го определя. Е и белите, прозрачни, като аквариум, също не са хубави.

Ето тук е момента да те попитам как би иглеждал винено червен CLS със тонирани в зелно стъкла?
Аз съм имал заводски доматено червена Опел Аскона и стъклата и бяха тонирани в червено-кафяво. При инцидент едно странично стъкло на задната врата се сччупи, а в сервиза нямаха моя цват и ми сложиха зелено, докато доставят поръчката. Е, мога да ти кажа че няколко седмици колата ми изглеждаше като диария след шопска салата: червено, червено и малко зелено...
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#11 Рифела

Рифела

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 295 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 03 август 2009 - 08:15

Моето мнение е,че една оригинална щора,та дори и една сполучлива реплика,седи много по добре.Има и щори за задните врати.Мое мнение е че на кола с четири врати,и затъмнени само двете задни,е за "селския тунинг",виж при купетата нещата седят по друг начин,на тях просто им отива.Това е моето виждане,по въпроса,не искам да убидя никой. :rolleyes:
  • 0
Публикувано изображение



Публикувано изображение

#12 Мишо

Мишо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2421 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    W210-E200

Публикувано 03 август 2009 - 08:22

Мое мнение е че на кола с четири врати,и затъмнени само двете задни,е за "селския тунинг" :rolleyes:

Хората искат и четирите,ама ушавия дебне-това е привилегия само за властимащите...
  • 0
Публикувано изображение
Проконтролирай деструктивността на стремежите си..да помислим заедно над крайността....и да отворим по бира....живеем заедно, умираме сами, нали?

#13 Veni®

Veni®

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1255 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 03 август 2009 - 08:26

Колега като за начало -добре дошъл!!!
Малко ти едитнах цитата,че спейса не ти зацепва винаги,добрия тон също е на почит... Та в този ред на мисли отговарям какво правих аз.
Ако не си с купе тоест можеш да свалиш стъклата го направи задължително.
Вече свалените стъкла се почистват възможно най-добре,по възможност с микрофибър(той не оставя власинки)
Вземаш препарат за чистене на стъкла с пулверизатор и пръскаш по стъклото,също така и по фолиото-още докато го разлепваш,щото иначе ще го смачкаш още преди да си го положил върху стъклото. Пръскай ОБИЛНО и по стъклото и по фолиото-направо да са си мокри.
Следва да положиш парчето фолио на стъклото,и след като е заело приблизително формата да изрежеш по краищата излишното фолио-ползвай бръснарско ножче и някаква линийка,за да режеш право.
Остава с пластината в комплекта фолио да махнеш водата,която е между фолиото и стъклото(тази вода -или препарат,или просто вода с веро се слага,за да можеш да наместиш фолиото по джама)....там е голямата играчка-водата се маха от средата на прозореца към края-трябва да махнеш всичката вода-иначе като напече слънцето ше ти направи мехури.
Трудоемка работа е,а ти казваш,че нямаш време-трябва си и време и търпение и опит.Опитай кат ти е мерак на страничните джамове,но за задния не те съветвам-той е крив по две направления и се прави с две или три парчета и наставяния.
Не случайно хората,които се занимават с това вземат не малко пари-хич не е просто.Е на Ге-класиката сигугно е лесно-с правите джамове...


Колега, след като съм фолирал общо 4 автомобила, и то с добър, според мене, резултат, определено ще ти кажа - иди при хора, дето си вадят хляба с това. Със сигурност няма да се учат на твоята кола, докато ти ще се учиш...

иначе технологията е тази, ама ...


и кротката, кротката, не с рогите напред - нещо много сме докачливи, та давай со кротце и со благо..

а за дизайна - отвори си с един Фотошоп една снимка на колата, и си поиграй малко - ще получиш добри съвети от самия себе си.

Успех!
  • 0

#14 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 03 август 2009 - 08:26

Мое мнение е че на кола с четири врати,и затъмнени само двете задни,е за "селския тунинг"...

Колега,
Комбитата са също с 4-ри врати и мисля, че добре им стоят затъмнени задни прозорци. Поне на моето де :bigemo_harabe_net-110:
Всъщност аз не съм фен на затъмнените прозорци, но ги затъмних заради бебето.
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#15 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 август 2009 - 08:51

Няколко пъти залитам към затъмняване с фолио и всеки път се отказвам, защото стои ужасно грозно.
На задното стъкло винаги се получават грозни жълти чертички от реотаните.
А на страничните стъкла на купето има затъмнени краища и като се лепи фолиото, остава разстояние между фолиото и затъмнения край и става още по-грозно. Както на 124 като се сложи фолио на задното стъкло на вратата има едно ъгълче, което отвътре е захлупено и там остава петно погледнато отвън. Просто не мога да приема такава визия.

И аз съм фен на щорите.
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни