Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Мерседес 170 произведен 1939 годиназа реставрация


  • Please log in to reply
48 мнения по тази тема

#16 Veni®

Veni®

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1255 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 03 август 2009 - 13:20

Така е Цената нее ниска, модела е доста стар.
До колкото съм запознат усновата на цялото шаси е дървено, от варен бук. Интересното е че е на цели парчета огънати незнаино по каква технология. С реставрирането на предния тично там инаше малко затруднения, но нее невъзможно намират се добри дърводелци в БГ.



добре си запознат, така е - дървено е шасито, и е огъвано..

и технологията е ясна - аз говорих с представители на Ретро Клуба - ама работата е сериозна.
  • 0

#17 Raptor@

Raptor@

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 89 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:113511
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 август 2009 - 22:40

Много пари и търси и в друга тема го бях казал, просто с такава първоначална инвестиция се убиват всякакви желания за реставриране.....
а така като гледам има само една каросерия и нищо повече...


Е... Колега съгласи се,че под цената на дачия логан няма как да караш E класа-та от времето на Хитлериска германия?Истината е че желанията за реставриране или ги имаш или ги нямаш.
  • 0

#18 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 05 август 2009 - 23:00

Истината е че желанията за реставриране или ги имаш или ги нямаш.


Човек, това са 8 000лв. първоначална инвестиция, знаеш ли колко още по 8 000 ще набиеш докато дойде момента да и се радваш....
  • 0

logo-600-1002.png


#19 Slav_1101

Slav_1101

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 961 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes W126 280 SE M110 83"
    Mercedes W211 E280 CDI 177ps
    Mercedes W221 S350

Публикувано 14 август 2009 - 13:15

Вярно е доста по 8 000 лв. трябва да се набият в тази кола , но точно поради този факт тези коли не ги карат кой идее и затова цената е такава .
  • 0

#20 Mladen99

Mladen99

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 135 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    SUBARU BAJA

Публикувано 21 август 2009 - 20:39

Аиде на пазара... Ретро парада утре е в Несебар, които е на море да заповяда, аз ще съм 1-ви там :-)
За съжаление не с тази кола, де да можех...

А за тези които им се вижда скъпо нека влязат в www.mobile.de и на Mercedes-Benz дадът само модел-вариянт 170 до 1960г. понеже по надолу няма и....
Сами си правете изчисленията колко даваш, колко вкарваш и какво имаш в краина сметка. Това е кола за колекционери!
  • 0

#21 Mladen99

Mladen99

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 135 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    SUBARU BAJA

Публикувано 21 септември 2009 - 17:36

:icon_welldone:
  • 0

#22 Mladen99

Mladen99

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 135 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    SUBARU BAJA

Публикувано 04 декември 2009 - 20:15

:flagMB new:
  • 0

#23 Vladek

Vladek

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3744 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 04 декември 2009 - 20:46

Вярно е доста по 8 000 лв. трябва да се набият в тази кола , но точно поради този факт тези коли не ги карат кой идее и затова цената е такава .


Тези коли никой не ги кара .

И според мен цената за купчината ламарина е твърде висока.Седалки поне има ли?

Поздрави
:4036:
П.п. Видях, че има седалки
  • 0
Публикувано изображение
Шофьорски стаж ... 28-29г.
За повече контакти - купете си разклонител

#24 Slav_1101

Slav_1101

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 961 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes W126 280 SE M110 83"
    Mercedes W211 E280 CDI 177ps
    Mercedes W221 S350

Публикувано 06 декември 2009 - 20:11

Тези коли никой не ги кара .

И според мен цената за купчината ламарина е твърде висока.Седалки поне има ли?

Поздрави
:4036:
П.п. Видях, че има седалки


Цената пак казвам изобщо не е висока , това е "oldsmobile" и за разлика оте сегащните ни мерцедеси : 116,126,140,190 и тн и тн който никога няма да имат стойност като "oldsmobile" поради високите им сериини бройки мерцедес 170 си остава един автомобил найстина стойностен и цената е нормално да се качва във времето !

А за това че никой не ги кара , аз познавам 2ма в София който имат в перфектно тех. състояние и с редовни д. :)
  • 0

#25 W116

W116

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 372 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 06 декември 2009 - 22:05

Цената пак казвам изобщо не е висока , това е "oldsmobile" и за разлика оте сегащните ни мерцедеси : 116,126,140,190 и тн и тн който никога няма да имат стойност като "oldsmobile" поради високите им сериини бройки мерцедес 170 си остава един автомобил найстина стойностен и цената е нормално да се качва във времето !

А за това че никой не ги кара , аз познавам 2ма в София който имат в перфектно тех. състояние и с редовни д. :)


Имаш предвид "олдтаймер".Олдсмобил е име на вече несъществуваща американска автомобилна фирма. :D
  • 0

#26 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 декември 2009 - 23:22

Съжалявам, че не съм ценител, но както каза Владек, за мен това е една купчина ламарина на висока цена.
Успех с реставрацията все пак :D
  • 0

#27 pepino

pepino

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 476 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:софия

Публикувано 04 март 2010 - 18:24

Тази кола е вече в
София купил я е един човек и се кани за 2 години да я реставрира.Успех!!!!!!
  • 0

#28 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 март 2010 - 11:34

Ако го познаваш човека - кажи му да се регистрира тук - мисля, че проектът за реставриране на този автомобил ще се следи с голям интерес.

А можем и помощ да окажем...
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#29 Mladen99

Mladen99

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 135 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    SUBARU BAJA

Публикувано 06 март 2010 - 13:58

Тази кола е вече в
София купил я е един човек и се кани за 2 години да я реставрира.Успех!!!!!!


Дано успее, нее невъзможно за 2г. да я вкара в ред. Дано наистина се регистрира да следим как вървят нещата. Понеже това наистина е един невероятен немски ретро автомобил.
  • 0

#30 mg34

mg34

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 10 Мнения:

Публикувано 06 март 2010 - 16:21

Здравейте, аз съм това :flagMB new: С Pepino се видяхме в четвъртък, като карах колата за прехвърляне и ме покани във форума. И той като други хора дойде да погледне, но не каза "Какво е това", а директно - "170v!" :D

Оказа се, че даже вече съм се регистрирал във форума, преди време гледах някакви картинки. Виждам, че се е продавала и тук. Но вече е у дома!

2 години... едвали :D Този оптимистичен срок го поставя моят приятел, шофьорът на платформата. Според мен е по-вероятно 12 години. Надявам се на практика да е някъде по средата!

Относно състоянието, като цяло е сравнително зле, но с добри изгледи. Шасто си е шаси, дебело и здраво. По купето ламарината е изненадващо здрава, дървената конктрукция /купето отвътре е цялото с дървени колонки, при това не декоративни, а носещи!/ над половината я има, така че имам за модел, освен това с колата дойдоха и стари талпи-заготовки, оформени по съответните кривини, така че материалът е наличен, трябва дялане и напасване. На вид по колата няма почти нищо останало, но всъщност всичко идва в кашони. Има почти всичко към нея, а от някои неща по 2. Е, естествено, има и липси - въздушен филтър, 3 странични стъкла, моторче чистачки, километраж, разпределителната "кръстачка" за тръбичките на централното гресиране, емблеми /естествено!/, но това са все дреболии, които не е особено трудно да се намерят!

По двигателя нищо не знам засега. На вид е много добре, всичко си има, но големият въпрос е вътре какво става. Скоро ще надникна и ще стане ясно. Скоростите не знам как са, но има 2 кутии + чаркове, така че от всичко поне 1 би трябвало да стане. Има даже и диференциал + два и половина резервни, в насипно състояние.

Това е положението. Голяма играчка ще е, но се надявам след някоя година да стане за каране! Ще се стремя към пълна оригиналност, не искам нито хот-род, нито присадени чужди части. За щастие за този модел има всичко, популярен е по света. Има както стари, така и нови части. А цените са изненадващо нормални. Че няма да е бързо, евтино или лесно, това го знам, но имам предостатъчно оптимизъм :D

Ще държа форума в течение, как върви работата. До сега нищо не съм правил. Трябваше да изчакам за документите, чак сега вече мога да разглобявам.

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  car.jpg   50,96K   122 Брой сваляния
  • Прикачен файл  042.jpg   71,37K   122 Брой сваляния

  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни