Към съдържанието

  •  

Снимка
* * * * * 2 гласа

Диференциален въпрос


  • Please log in to reply
123 мнения по тази тема

#106 Steev

Steev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 131 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz E200CE 1994

Публикувано 16 август 2017 - 17:17

Аз си мислех, че нов ще е около  3 000 и с добра отстъпка да го взема около 1600 лв. бях се надъхал, ама като го чух това, хем приятел ми го провери, който работи в Силвърстар. Разбрахме се с майстора за в бъдеще да намери той, защото все пак поддържат връзка с разни морги и ако изпадне читав него няма да го излъжат за разлика от мен. Един такъв се продава в олх 3.67 от английска кола на малко километри, но собственика му иска 350 лв., което за мен са много пари без шанс поне за проба. Ужасна е ситуацията с тези диференциали, сега всичко ми е обслужено с оригинални масла, карданът е с оригинален лагер, а не изпитвам удоволствие да си карам колата. Явно и да искаме да си караме 124-ките, разни дилъри и търговци ще ни откажат успешно. А с ремонт мисля, че и да има решение, ще е кратковременно и пак само ще хвърчат пари. 


  • 0

#107 rado_penev

rado_penev

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 323 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ML 350, 2003
    CL203 C220 CDI, 2001
    CLK 200 Kompressor Cabriolet, 2000

Публикувано 16 август 2017 - 18:10

Преди като имах 124 купе бях намерил оферта за диф за около 3000лв чисто нов с ASD предавателно число 3.07 в eBay.

Сега гледам има оферти по 980 евро за рециклиране на стар диф.


Този пост е редактиран от rado_penev: 16 август 2017 - 18:12

  • 0

#108 Steev

Steev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 131 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz E200CE 1994

Публикувано 16 август 2017 - 20:10

Това в ebay ли за рециклирането? Тук някъде дали рециклират имате ли представа? Този диф, който взех е от седан, но доколкото съм разбрал няма разлика между седанов и този за купе ако автомобилите са еднакви като спецификации.


  • 0

#109 gipsa

gipsa

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 352 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Смолян
  • Автомобил:
    w201 dtm реплика,жълто такси 211-КоНпресор с 476 магарета под капака и едно зад волана....

Публикувано 17 август 2017 - 05:21

За седем години съм "рециклирал" около 10 дифа и нито един от тях не е започнал да вие отново.Така,че стига с тея глупости наливане на пари на вятъра и митове и легенди.Това,че не му се дават пари на някого не означава,че не си заслужава ремонта на виещ диф.

   Само лагерите плюс семерингите на един диференциал са около 400 лв.-говоря за хубави квалитетни лагери.Почти винаги проблема е в тях,а не в пиньона и короната.Един единствен път съм намирал повредени такива на едно Чочоне.


  • 0

#110 Steev

Steev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 131 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz E200CE 1994

Публикувано 17 август 2017 - 11:04

Ами аз самият нямам опит с такива дейности и ако имаш представа къде може да се направи това и колко струва цялата тази дейност, ще бъда благодарен ако споделиш  :)  


  • 0

#111 Steev

Steev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 131 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz E200CE 1994

Публикувано 17 август 2017 - 11:40

И ако някой знае дали дифовете от кола комби и купе с еднакви спецификации - 2,0 136 к,с 5 степенна ръчна скоростна кутия и предавателно число са взаимозаменяеми? Намерих едно хубаво комби разглобено, но човекът ми каза, че според него от комби на купе нямало да стане - имало разлики. 


  • 0

#112 bat_lambo

bat_lambo

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 267 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Силистра
  • Автомобил:
    190D 2.5;
    190E 2.8 Sportline;
    190D 2.5 Turbo;
    124 320E;

Публикувано 17 август 2017 - 14:32

Сподели ли ти разликите какви са - освен че купето кара с по-къс кардан. И отделно някои от комбитата при еднакъв двигател и скорости имат различно предавателно число на главното предаване от седан със същия мотор (виждал съм такава разлика при 300Е -> 300ТЕ ръчка) :beer


  • 0

#113 Chavalinov

Chavalinov

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 323 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Автомобил:
    C124 e200 1996
    S203 C220 CDI 2006
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 август 2017 - 14:49

Какви 1600лв за диференциал за кола дето струва 3000.... ако имаш 3000лв ела ще ти дам цялата си кола- нищо не вие :)


  • 0

#114 pitar_r_r

pitar_r_r

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1645 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:край морето
  • Интереси:NBA,NFL,
    СНУКЪР
  • Автомобил:
    W210 - E250D AVANTGARDE 113kc 09.1998г.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 август 2017 - 16:33

И ако някой знае дали дифовете от кола комби и купе с еднакви спецификации - 2,0 136 к,с 5 степенна ръчна скоростна кутия и предавателно число са взаимозаменяеми? Намерих едно хубаво комби разглобено, но човекът ми каза, че според него от комби на купе нямало да стане - имало разлики. 

 

Различни са (и парт номерата и предавателните числа).

Прикачен файл  200 СЕ (124.040).pdf   108,66K   10 Брой сваляния   Прикачен файл  200 ТЕ (124.079).pdf   108,21K   9 Брой сваляния


  • 0

Живей днес, защото вчера няма да се върне, а утре може и да не дойде.

 


#115 Steev

Steev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 131 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz E200CE 1994

Публикувано 17 август 2017 - 18:53

Благодарско за отговорите, момчета  :beer  Явно са различни и няма да стане от комби, аз и засега няма да предприемам нищо, защото се уморих от тези упражнения. Колега Chavalinov, зависи кой как си поддържа колата, моята си е идеална и освен това виене, което не мога да оправя, за всичко останало съм се погрижил да е добре, защото искам да си я карам и занапред  :) и след такова затормозяване бих дал 1 500-1 600 лв. и да приключа въпроса завинаги. Bat_lambo, не ми каза точно какви са разликите, а само, че няма да стане, за което и двамата с pitar_r_r сте прави. Ако разберете нещо за диф с 3.67 читав втора ръка - ще ви бъда безкрайно признателен, за да сложим край на тази мъка. 


  • 0

#116 Chavalinov

Chavalinov

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 323 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Автомобил:
    C124 e200 1996
    S203 C220 CDI 2006
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 август 2017 - 09:40

Казвам ти го като човек минал по този път- преди 3 години и аз сменях диф. заради майстори след смяна на семеринг. Накрая си взех втора ръка смених маслото му и никви семеринги и подобни.Губи 100мл масло на 10 000км, които допълвам при обслужване-1л масло ще ми стигне за 100 000км (18лв.).  Отделно колата и аз като теб смятах да си я карам дълго и винаги съм я потдържал и обгрижвал- преди година и половина дадох 1200лв за ремонт....Ама се наложи да я сменям т.к. тази седмица ми се роди дъщеричка :) Две коли са ми много. Идеята ми е, че едва ли ще я караш още 23 години че да търсиш нов. Намирай някой читав за 150лв. и си я карай . Като казвам читав гледай да е от собственик дето е карал колата и и знае дертовете и се надяваш да е честен. Да не е от някоя морга дето даже не са я мръднали 2м на самоход, ако ме разбираш какво имам предвид. Моя е от седан, на комбито предавките ги правят по-къси и дифа е различен по памет. Извинявай не съм чел подрбоно темата,ако е отворен би трябвало лесно да намериш-ако е ASD вече е друго нещо. Отделно някъде мернах за добавка че споменавате- само с  АСД мисля че се слага точно защото е шпер и заради призплъзвания вътре или нещо подобно. Обикновенния няма нужда от добавка- едно ново масло и това е. Най-кофти работата е ако трябва подмяна на абс датчика- много са крехки и се чупят (при мен също се счупи при свалянето от единия и слагането на другия). Моя съвет е направо с датчика да го взимаш.


  • 0

#117 bat_lambo

bat_lambo

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 267 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Силистра
  • Автомобил:
    190D 2.5;
    190E 2.8 Sportline;
    190D 2.5 Turbo;
    124 320E;

Публикувано 18 август 2017 - 10:42

Да това имах в предвид и аз - на комбитата обикновено са им по-"къси" диференциалите. Иначе механично са съвместими. Аз лично съм сменял 5 диференциала на различни стари мерцедеси и никога не съм удрял на виещ - явно всичко си е до късмет. Веднъж уцелих на един с малко луфт, но се ядваше. Измивам си ги - проверявам каретата дали имат грес и нужда от смяна на маншони. Боядисвам си ги. Почиствам отдушника. Сменям уплътнението на ABS датчика. Сменям предната семерина, като внимавам да не пренатегна гайката на трилъчката и да смачкам прекалено много разпорната втулка вътре (че после трябва да се отваря диференциала) ... Монтирам - наливам новото масло и смело напред :beer


  • 1

#118 Chavalinov

Chavalinov

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 323 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Автомобил:
    C124 e200 1996
    S203 C220 CDI 2006
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 август 2017 - 10:51

"Сменям предната семерина, като внимавам да не пренатегна гайката на трилъчката и да смачкам прекалено много разпорната втулка вътре (че после трябва да се отваря диференциала) ... " Точно ей това не направиха както трябва ,а за него бях влезнал и почна да вие. Не знам има ли оправия като се отвори и какво трябва да му се подмени,ама още стои някъде в мазето тоя.


  • 0

#119 Steev

Steev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 131 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz E200CE 1994

Публикувано 18 август 2017 - 21:40

Chavalinov, честито за детенцето  :beer да ви е живо и здраво  :)  аз миналата година имах това огромно щастие, което пожелавам на всеки да сме живи и здрави !

По отношение на автомобила - ще ми се всичко да е точно, за да мога след време поне да му взема някой лев, защото всичко останало ми е в класическо много добро състояние, дето се вика колицата си е част от мене :D Иначе точно същото ме сполетя в началото и мен, от тъпите семеринги тръгна всичко и ме е много яд, просто трябваше да си доливам масло, ама пусто желание от моя страна, съчетано с недостатъчна компетентност от страна на майстора, който накрая каза "Е, че то ние какво сме направили толкова, сменихме едни семеринги и му сипахме масло 80W90". Явно нямам късмет с диференциалите просто, bat_lambo ти откъде си брат  :)  ако не представлява проблем и ако можеш да намериш един диференциал за изтормозената ми душица, поне някой точен пичага като тебе, на който може да се има доверие, че като гледам само "перфектни" уцелвам и сега ми иде да се застрелям - утре тръгваме към морето и ще си свирим доволно по пътя. 

Тази добавка прословута си е за шперове, на обикновения диференциал се слага само ново масло, много ми се искаше да сложа и добавката, но разумът надделя  :) 


  • 1

#120 Steev

Steev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 131 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz E200CE 1994

Публикувано 09 октомври 2017 - 22:26

Здравейте отново  :)  !

 

   Пиша, за да ви споделя, че приключих въпроса с виещия ми диференциал и то успешно - сега няма виене и шумове, изпитвам отново удоволствие и удовлетворение да си карам 124-ката  :wind14     Искам да изкажа специални благодарности на колегата от форума Юлиян, благодарение на когото всичко това е факт. Един изключително свестен и коректен човек, който перфектно си разбира от работата! Бате Юли, още веднъж - благодаря ти от сърце и да си жив и здрав  :beer  Благодаря сърдечно и на bat_lambo - за отзивчивостта ти и за това, че винаги се включваше с много полезни съвети и ми даде една чудесна генерална насока за нещата. Разбира се и на всички останали, включили се със съвети и информация - всички вие много ми помогнахте  :) 

     Относно техническата част и който кара предпочитаната и обичана от мен 124ка купе - колеги, ще си позволя да изкажа мнението си най-директно - не си давайте парите за разни диференциали втора употреба, казвам го с ръка на сърце и вече от опит - със смяната на лагерите изчезват всички проблеми!


  • 1




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни