Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Глезите ли си колата?


  • Please log in to reply
30 мнения по тази тема

#16 AGENTA

AGENTA

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 166 Мнения:
  • Град:Ботевград
  • Автомобил:
    190Е 2.3I 92г. ASD ABS
    190D 2000 83г.

Публикувано 07 юни 2008 - 22:32

аз не глеза моята кола,а мене :icon_coolgrin:
  • 0
Публикувано изображение

Публикувано изображение

#17 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 09 юни 2008 - 15:13

аз не глеза моята кола,а мене :icon_coolgrin:

Дори бих казал - трябва не аз да глезя колата, а тя мен! Засега ми харесва как ме глези, а аз за благодарност и сипвам бензин и я мия :)
Мия я два пъти седмично, ама без много старание - до нас има автомивка на самообслужване - водоструйка и мека четка с активна пяна. Първо я минавам с водоструйката, да няма песъчинки. После я сяпунисвам цялата. Изчаквам 1 - 2 минути, в препарата за пяната има някакви съставки, които разтварят лепкавите боклуци от дърветата и мухите по предницата. После още една водоструйка да се оплави и я суша с едно силиконово перо (търся да си купя мое, засега ползвам това на автомивката). Установих, че ако не се изсуши след миене се цапа значително по-бързо. Вакси-макси и други глезотии при миене - на две три седмици веднъж.

Сега последно я измих, като бях във Варна на една мивка до морското училище - такова миене не бях виждал никъде. То беше първо цитрусов препарат за премахване на мехите, водоструйка, с водоструйката всичко под калниците и отдолу по дъното, после гореща пароструйка, после сапунисване с гъба, оплавиха я с воден пистолет (с ниско налягане), напръскаха я с някаква вакса цялата, пак я изплавиха, изсушиха я със силиконово перо, после я изсушиха с кожена гюдерия по ръбовете, където перото не хваща, после избърсаха отделно всички прозорци отвън, а на вратите и отвътре с мека кърпа, намазаха предното стъкло с някаква вакса смециално за прозорци, избърсаха отделно и предните и задните фарове, джантите ги миха с отделна гъба, после ги сушиха с отделен парцал, а накрая намахаза гумите с някакъв препарат и отделно симите джанти с друг. Също ми измиха всички прагове на вратите. Изпрахосмучиха ми стелките, аз бях поръчал само външно миене, направих им забележка, да няма грешка, пък и бързах, а ми отговориха, че прахосмученето на стелките е включено в цената на външното миене. И накрая с отделна суха, мека кърпа избърсаха всички хромирани части - мерника, лайсни майсни, включително и тръбата на ауспуха. Аз в София не съм попадал на автомивка, в която с такъв мерак да си вършат работата. Обикновено като отида да си взимам колата правя по два пъти рекламации - то са петна, то са чудесии. Може ли да поръчаш вътрешно почистване и да си я вземеш с пълен догоре пепелник?
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#18 Avantgarde

Avantgarde

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 454 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна

Публикувано 12 юни 2008 - 01:38

Дори бих казал - трябва не аз да глезя колата, а тя мен! Засега ми харесва как ме глези, а аз за благодарност и сипвам бензин и я мия :)
Мия я два пъти седмично, ама без много старание - до нас има автомивка на самообслужване - водоструйка и мека четка с активна пяна. Първо я минавам с водоструйката, да няма песъчинки. После я сяпунисвам цялата. Изчаквам 1 - 2 минути, в препарата за пяната има някакви съставки, които разтварят лепкавите боклуци от дърветата и мухите по предницата. После още една водоструйка да се оплави и я суша с едно силиконово перо (търся да си купя мое, засега ползвам това на автомивката). Установих, че ако не се изсуши след миене се цапа значително по-бързо. Вакси-макси и други глезотии при миене - на две три седмици веднъж.

Сега последно я измих, като бях във Варна на една мивка до морското училище - такова миене не бях виждал никъде. То беше първо цитрусов препарат за премахване на мехите, водоструйка, с водоструйката всичко под калниците и отдолу по дъното, после гореща пароструйка, после сапунисване с гъба, оплавиха я с воден пистолет (с ниско налягане), напръскаха я с някаква вакса цялата, пак я изплавиха, изсушиха я със силиконово перо, после я изсушиха с кожена гюдерия по ръбовете, където перото не хваща, после избърсаха отделно всички прозорци отвън, а на вратите и отвътре с мека кърпа, намазаха предното стъкло с някаква вакса смециално за прозорци, избърсаха отделно и предните и задните фарове, джантите ги миха с отделна гъба, после ги сушиха с отделен парцал, а накрая намахаза гумите с някакъв препарат и отделно симите джанти с друг. Също ми измиха всички прагове на вратите. Изпрахосмучиха ми стелките, аз бях поръчал само външно миене, направих им забележка, да няма грешка, пък и бързах, а ми отговориха, че прахосмученето на стелките е включено в цената на външното миене. И накрая с отделна суха, мека кърпа избърсаха всички хромирани части - мерника, лайсни майсни, включително и тръбата на ауспуха. Аз в София не съм попадал на автомивка, в която с такъв мерак да си вършат работата. Обикновено като отида да си взимам колата правя по два пъти рекламации - то са петна, то са чудесии. Може ли да поръчаш вътрешно почистване и да си я вземеш с пълен догоре пепелник?


Така трябва да е защото си доволен и следващия път като дойдеш във Варна къде ще отидеш? А и още няколко човека на които си казал :) Лошото е, че обикновено е много натоварено там и трябва или да си зарежеш колата или да чакаш много :(
  • 0
W211-Avantgarde

#19 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 юни 2008 - 10:24

Така трябва да е защото си доволен и следващия път като дойдеш във Варна къде ще отидеш? А и още няколко човека на които си казал :) Лошото е, че обикновено е много натоварено там и трябва или да си зарежеш колата или да чакаш много :(

Искаш да кажеш, че случайно съм уцелил доброто място ли? Щото аз се въртях като муха без глава, не познавам града. Търсих OMV, на което да имат мивка на самообслужване, само да я пръсна с една водоструйка, ама на OMV-то на входа от Златните нямаха мивка и аз въртейки се по уличките случайно попаднах на тази.
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#20 AlexSf

AlexSf

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 16 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    MB ML 270 CDI

Публикувано 13 юни 2008 - 12:30

Като го погледнеш от страни ML или видиш другите как го гледат и ти минава за загуба на време и мързел.После това е "МЕЧО" защо съм му сложил никел ролбари отпред,отстрани и отзад с рез.гума ,джанти никел AMG и какво да го карам само мръсен не върви някак си .Който иска да си купи една шкода и да джитка неглиже. Колата е огледало на същността на човека ,не че бате ви Гойко е измил улиците/с вашите пари/ ама нали е взел парите и ги е делнал с исткуест,така че музикааааааааааааа. :nono:
  • 0

#21 PreViouS

PreViouS

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 62 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    Мерцедес 190 2.0Е 1988 година, широка лайсна

Публикувано 13 юни 2008 - 13:06

Моето скромно мнение е, че колата е като жената колкото повече я глезиш толкова повече ти се качва на главата. Е не отричам, че си я поддържам, но чак пък глезене :) То и с жената така права барна я тука барна я там и си я пастирам хубавко, ама не й купувам сладолед всеки ден :) Това в кръга на шегата ... ;)

П.П.: Гросе карай ве брат дори и работата да ти е на 5 мин., щото колегата е прав по евтин бензин няма да има .... а след време с тия алтернативни енергоизточници не се знае какво ша стане.... е ский с олио ша караме ама олиото скочи, стана по скъп от бензина :) па тоя метан нещо не ми пасва на мене ... :)
  • 0
"Когато човек силно желае нещо, цялата Вселена му съдейства." - The Rock never die.. :P

#22 MBClubCare

MBClubCare

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 47 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes E200 SportLine

Публикувано 08 март 2010 - 11:56

Аз мойта я глезя всука седмица... 2-3 пъти в годината пастиране и полиране, 3-4 пъти двигател - 3-4 пъти запечатки заедно с джантите и още куп неща... :bigemo_harabe_net-110:
  • 0
Да караш чиста кола, е като да спиш с чиста жена

http://sites.google....omecarwashsite/

#23 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 08 март 2010 - 13:22

Много си глезя колата и смятам че това е част от взаимоотношенията ни.За любовта трябват двама! :flagMB new:
  • 0

#24 Vitcig

Vitcig

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1237 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София town
  • Автомобил:
    BMW E34

Публикувано 08 март 2010 - 17:04

:spam: :staro: Ъъъъъ,последното мнение е от 2 години
  • 0

#25 DEK

DEK

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 32 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Fiat Marea 2.0 20v HLX 1997
    Skoda Fabia 1.4tdi 2008

Публикувано 08 март 2010 - 17:59

Съгласен съм че един автомобил трябва да се поддържа но не бива да се прекалява поне според мен.... Моята се мие когато се изцапа и когато скоро няма да вали дъжд. Е вчера я измих и съжалявам вече
  • 0

#26 MBClubCare

MBClubCare

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 47 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes E200 SportLine

Публикувано 08 март 2010 - 21:05

:spam: :staro: Ъъъъъ,последното мнение е от 2 години



Старо ама все още лачено :bigemo_harabe_net-110:
  • 0
Да караш чиста кола, е като да спиш с чиста жена

http://sites.google....omecarwashsite/

#27 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 09 март 2010 - 14:17

Мия я колкото често е възможно... И имам автомивка на самообслужване пред нас, така че ми е сгодно.
Е вчера и днес е студено, ако я измия ще замръзне, а нямам гараж.
А с това купе, дето стъклата на вратите шават при отваряне - замръзване = не може да влезеш в колата.
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#28 hektor

hektor

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1751 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гера/София
  • Автомобил:
    Alfa Romeo 147 1.6 ts

Публикувано 10 март 2010 - 23:24

През тези снежни месеци не успях да я поглезя,защото при тези температури няма смисъл, грешка, защото много я карах и навсякъде влезна сол, а в двигателя картинката е страшна. Добре, че алфите нямат проблем с ръждата.

Това, което искам да ви кажа, е че с девойката си поръчваме някои препарати от Amway. Взехме един мулти почистващ препарат, казва се ЛОК. Един литър е 8 евро. Хора, това нещо наистина почиства. С по-малко от 50 грама разпределени между кофата с вода, гъба и шишенце-пръскало, колата светна. Измихме я отвътре и отвън (джанти и други елементи), е толкова чиста не я бях виждал. Всичко това ми излезе 3 евра (плюс прахосмучката), в клетка за самоубслужване. Ни съм ползвал струя под налягане, ни с препарат, никви вакси, нищо. Само я намокрих, тръкнах с гъбата и отново с чиста вода. После гюдериика и бе перфектно! Ако закупиме всичките възможни препарати за кола, то сметката ще скочи поне над 20 евро ако не и повече.

Имаме тук авотмивка тип линия, големи реклами и тн. еми дрън дрън, това работи ако колата няма силни замърсявания. Добре, че тук горе е страшно чисто, че инак щеше да е пълно с рекламации. Колкото и смешно да е, когато съм се пребирал от нашенско, колата винаги е била мръсна ( от пътя също ). След няколко дни колата се е самоизчистила от дъждовете ( които са постоянно ) и вятъра! :kill_myself: !
Мернах, че има онлайн магазин на Amway. Можете да си го поръчате и го изпробайте. Даже сега пре лятото ако сте свършили течността от резервоара за стъклата, сипете вода и една капачка от препарата и гледайте как действа!!!!!!!
  • 0
Sky каза:Ела да сръбнеш от извора!

" Ау ми врътнеш един Биг Бен ма! Ни моа, боли ме главата!"

#29 MBClubCare

MBClubCare

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 47 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes E200 SportLine

Публикувано 12 март 2010 - 11:07

Е, разбира се като времето е такова не е гот никак да я миеш защото няма смисъл... но затопли ли се задължително :0_yahoo:
  • 0
Да караш чиста кола, е като да спиш с чиста жена

http://sites.google....omecarwashsite/

#30 Momchil

Momchil

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 488 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Specialized Allez - my favorite ride :)
    RAM Podium - off-road adventure :)
    Royal Enfield - Bike that has a soul!
    CLK 280, V6
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 март 2010 - 15:02

А с това купе, дето стъклата на вратите шават при отваряне - замръзване = не може да влезеш в колата.

...и през задните (прозорци) не можеш :P
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни