Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Сипаха ми бензин вместо дизели сега какво?


  • Заключена тема Тази тема е заключена
44 мнения по тази тема

#16 LiL

LiL

    Firestarter

  • Замразено членство
  • 2761 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:София
  • Интереси:Създавам спомени с материали на клиента -:D
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 21 юни 2009 - 17:51

по добре лил източи всичко смени филтрите и тогава рискувай със карането и недей се откаделачава много от вас.

Да бе да..имам си аз представа от източване..
Покарах малко..нищо не е светнало засега...като има проблем
Благодаря ви за съветите на всички :)
  • 0

#17 mari0

mari0

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 487 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник

Публикувано 21 юни 2009 - 17:54

Аз съм си сипвал в колите бензин пълен резервоар дизел и 5-7 итра бензин зимата (но не цди: опел фронтера 2005 година 2.2 дти и е250тд В210) и това го правех редовно и нямах проблеми въпреки че фронтерата 2.2 дти е с много по капризен мотор от от цди -тата ........................
  • 0
Автоморга-Мерцедес-0876/438-583
www.mercedes.mobile.bg

#18 DEOdriver

DEOdriver

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 983 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Смолян
  • Автомобил:
    VW Passat B7 4motion
    Mercedes Sprinter 311CDi 07г.
    Mercedes 308 Diesel 90г.
    Mercedes 1317 TurboDiesel 90г.

Публикувано 21 юни 2009 - 18:35

На едно приятелче на морето му сипват до горе бензин в алфата,която е 2.4тд.И нали бил с някой друг да му покажел как върви ,газ до дупка и на 1-я киометър имало черна мъгла посред бял ден.След това и ремонт и правиха(основен) и колко работи смениха още и пак шуми като трактор.Надявам се с колата на колежката Lil да не се случи,ама.......
  • 0

#19 LiL

LiL

    Firestarter

  • Замразено членство
  • 2761 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:София
  • Интереси:Създавам спомени с материали на клиента -:D
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 21 юни 2009 - 19:27

В момента са при колата, уж ще източват резервоара..да ама познайте как се опулих като ме попитаха къде била пробката? И имало ли изобщо такава..
Публикувано изображение Тук има ли такава? Не че знам какво точно означава..
както и да е....ще ви държа в течение
  • 0

#20 eiht

eiht

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 182 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна/София
  • Автомобил:
    W124 300D '87

Публикувано 21 юни 2009 - 20:02

че как така си даваш колата,на човек,който не знае къде е пробката
  • 0

#21 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 21 юни 2009 - 20:13

Виж, не се занимавай с глупости, 5л. на цял резервоар са нищо ;)
Друг е вече въпроса, ако са ти го напълнили до капачката, тогава вече няма начин, точиш ;)
Ако си мислиш че в нафтата която всички сипваме няма бензин.... лъжеш се, като се насерат бензинджийте и напълнят някой дизел с бензин, после да не мислиш че го хвърлят.... а такива случай има почти всеки ден. Не ме питай от къде знам, така е.
Виждал съм CDI, изгорял половин резевроар бензин.... и човека се чудеше защо колата му пушела сиво и невървяла....
.... смени се само горивен филтър и резервоара се източи до дъно, последствия нямаше никакви а колата беше на 410 000км. ;)

PS: Карай си и да не ти дреме ;)
  • 0

logo-600-1002.png


#22 LiL

LiL

    Firestarter

  • Замразено членство
  • 2761 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:София
  • Интереси:Създавам спомени с материали на клиента -:D
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 21 юни 2009 - 20:17

че как така си даваш колата,на човек,който не знае къде е пробката

Хах, ти да не мислиш, че аз я знам..по тая логика аз как я карам.
Всъщност..колата няма да мърда от паркинга, утре ще я качат на репатрак и ще я карат при специалист, предните ми накладки също били за сменяне..та така пак съм без кола за неопределен период от време..щото пак реших да помогна. После не се чудете що ми е такъв аватара.. :sleep:
  • 0

#23 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 21 юни 2009 - 20:54

И аз мисля че няма да има никакъв проблем, щом с само 5 литра на цял резервоар. До колкото си спомням на А-класата резервоара е 55 литра, тъй че никакви ядове няма.
Бащата е сипвал(той си ги е сипал собственоръчно, шото няма доверие на бензинджиите и му е писнало да точи, разбра че си е виновен след ремонта, като си прегледа бележите от Шел) в неговото ЦДИ 40 литра бензин, е вярно че изторпа мотора, ама от София до с.Септември си е 100 км. От 5 литра нищо яма да сане, просто не презорвайте колата и всичко ще бъде наред.
Какви точеници, какви филтри. Колга сипа в Дачия ДЦИ 14 литраа и колата си е пушка с допълване на резервоара, пък и тя е с обща релса.

Този пост е редактиран от W140: 22 юни 2009 - 01:22

  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#24 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 21 юни 2009 - 21:34

Вижте какво, колеги дори и на момента нищо да не и стане, този бензин неминуемо ще намали живота на ЦДИ системата, бъдете сигурни. Правилно е направила да не кара колата а да я транспортира с репатрак.
  • 0

#25 tito_040477

tito_040477

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 306 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Vienna/Пловдив

Публикувано 21 юни 2009 - 21:35

Абе-"ГРОСМАЙСТОРЧЕ",как ще кажеш на момата да си кара и да не и пука.CDI-то си е майката в лелята.Несериозно и пишеш,което не ми се харесва,ама няма и да конкретизирам



Ах, мамка му и митология...
ТИ от къде знаеш, че прословутото ЦДИ (супер тайна разработка на НАСА между другото) ще се преебе от 5 литра бензин???
Да не би на 124-та да си приасдил ЦДИ мотор, та имаш толкова преки впечатления от системата???
Престанете да пълните форума с глупости чути от тук и там! Лил да си кара колата спокойно, нищо не може да и стане на мотора от 5 литра грешно гориво!
Кво се страхувате толкова от това ЦДИ - от наколко седмици тука чета бахти негативизмите за тия мотори! Тоя чул от Иван Келеша, другия чичо Пешо от Долна Свакина му разказал...
В крайна сметка ако са толкова проблемни защо пуснаха 212 с ЦДИ??? Нали ТД моторите да танкове?
Бахти 3000 км съм карал с излязла 2 сантиметра дюза, като я полееш с вода на запален мотор и пръскаше на метри и прословутото ЦДИ не се развали...
Да ти разказвам ли за 350.000 км колко пъти е наливана боза в резервоара или?
  • 0
... besser langsam ankommen, als zu schnell stehen bleiben ....
http://www.leggett-automotive.com/

#26 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 21 юни 2009 - 21:41

Ах, мамка му и митология...
ТИ от къде знаеш, че прословутото ЦДИ (супер тайна разработка на НАСА между другото) ще се преебе от 5 литра нафта???
Да не би на 124-та да си приасдил ЦДИ мотор, та имаш толкова преки впечатления от системата???
Престанете да пълните форума с глупости чути от тук и там! Лил да си кара колата спокойно, нищо не може да и стане на мотора от 5 литра грешно гориво!
Кво се страхувате толкова от това ЦДИ - от наколко седмици тука чета бахти негативизмите за тия мотори! Тоя чул от Иван Келеша, другия чичо Пешо от Долна Свакина му разказал...
В крайна сметка ако са толкова проблемни защо пуснаха 212 с ЦДИ??? Нали ТД моторите да танкове?
Бахти 3000 км съм карал с излязла 2 сантиметра дюза, като я полееш с вода на запален мотор и пръскаше на метри и прословутото ЦДИ не се развали...
Да ти разказвам ли за 350.000 км колко пъти е наливана боза в резервоара или?

Ей един човек да споделя моето виждане, че ЦДИ-то е здраво като дъртите дизели, че и по здраво, и нема нищо старшно освен цените на дюзите, които обаче не са толкова капризни.
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#27 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 21 юни 2009 - 21:44

Ах, мамка му и митология...
ТИ от къде знаеш, че прословутото ЦДИ (супер тайна разработка на НАСА между другото) ще се преебе от 5 литра нафта???
Да не би на 124-та да си приасдил ЦДИ мотор, та имаш толкова преки впечатления от системата???
Престанете да пълните форума с глупости чути от тук и там! Лил да си кара колата спокойно, нищо не може да и стане на мотора от 5 литра грешно гориво!
Кво се страхувате толкова от това ЦДИ - от наколко седмици тука чета бахти негативизмите за тия мотори! Тоя чул от Иван Келеша, другия чичо Пешо от Долна Свакина му разказал...
В крайна сметка ако са толкова проблемни защо пуснаха 212 с ЦДИ??? Нали ТД моторите да танкове?
Бахти 3000 км съм карал с излязла 2 сантиметра дюза, като я полееш с вода на запален мотор и пръскаше на метри и прословутото ЦДИ не се развали...
Да ти разказвам ли за 350.000 км колко пъти е наливана боза в резервоара или?


Няма смисъл да се обясняваш тук.... ;)

PS: Спирам да пиша в темата, колежката да си решава сама ;)
  • 0

logo-600-1002.png


#28 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 21 юни 2009 - 22:22

Леле, ще се избиете тука. :dontknow: Какво делите незнам, ясно е че ЦДИ-то е по капризно на тема гориво,по- скъпо за ремонт и по-трошливо от старите кютуци, ама мотор 150 коня да харчи 6/100 и да върви с 200 допреди ЦДИ-то нямаше.
  • 0

#29 LiL

LiL

    Firestarter

  • Замразено членство
  • 2761 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:София
  • Интереси:Създавам спомени с материали на клиента -:D
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 21 юни 2009 - 22:23

Ама не се карайте де...няма смисъл. Неприятно е, но кво да направя...като са надробили попарата да я сърбат...ама в колата вече никой, освен мен няма да влезе..
  • 0

#30 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 21 юни 2009 - 22:25

...ама в колата вече никой, освен мен няма да влезе..

Похвално, че най-сетне достигна до този извод, по трудния начин, но все пак го разбра. Такива истории- тоя нямал с какво да си закара детето, оня нямал с какво да вземе гаджето- не са твой проблем, ти за да имаш с какво си си платила и продължаваш да плащаш, който не е да се вози на рейса. :0_yahoo:
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни