Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Как да се оправим с БулИнсОт 15 април има нови правила за плащане на щети...


  • Please log in to reply
19 мнения по тази тема

#16 willy555

willy555

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 798 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 E 200 T, 1993г., 136 к.с.

Публикувано 21 април 2009 - 15:42

Аз ще се включа по темата с едно старо правило, което обаче ще стане актуално в тая криза. Както става ясно, застрахователите почват от 9 кладенеца вода да вадят, но да не плащат. Тук в темата се обсъжда най-спокойно как трупаме щети една след друга и отиваме след няколко месеца да ги заявим и да ни ги платят. Трябва да знаете, че и преди, и сега щетата трябва да се обяви при застрахователя веднага след като е станало ПТП-то. Обикновено има къс срок за това - 3 или 7 дневен, в зависимост от застрахователя. Пише го в полиците, обикновено с дребен шрифт. В резултат, ако направиш щета, и отидеш след 2 месеца, може да не ти платят. Можеш да се опиташ излъжеш, че е станало вчера, ама не винаги минава номера. Аз имах една такава случка с предишната кола - дълбока деруга по вратата, офлянквах се няколко месеца, накрая отидох при застрахователя и той пита кога е станало - аз казвам "миналата седмица", а той отвръща - "пич, такава яка ръжда се образува поне за 3 месеца" :lol: Така и не видях пари от застраховката.
  • 0

#17 dani90

dani90

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 218 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 21 април 2009 - 18:42

Просто трябва да имаш хора от дадената застрахователна фирма и районното по което си регистрирам по лична карта и няма да имаш никакви проблеми.Чисто и просто.
  • 0

#18 mari0

mari0

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 487 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник

Публикувано 21 април 2009 - 19:00

Така се получи че каското ми му трябваше втора вноска в четвъртък... Отивам като бял човек, снасям кинтите и задавам въпрос как ще ми изплатят няколко щети които имам по колата...
Мацката прибра кинтите и ми даде джиесема на някакъв пич който ще ми е "посредник" м-у БулИнс и застрахователното бюро...

Отивам, срещам се с човека и се оказва че от същия ден има нови правила - щети по каско НЕ СЕ изплащат под абсолютно никакъв претекст без бележка от полицията... Аз ест такава нямам щото от 6 месеца събирам демидж по колата за да ми пръснат броните, сменят прага, задното стъкло и други

При което пича огледа колата, каза че щетите са много (реално говорим за две брони, от които едната помеляна, 3 лайсни на броните, мигач, стоп, две широки лайсни, праг и задно стъкло) и трябва да ида да си изкарам протокол някакси

След много перипетии които ме мързи да ги обяснявам (4 поредни дни ходене по мъките) ще ви обясня как да се оправите:
(говоря за щети където нямате как да викнете КАТ):
1. В момента на установяване на щетата си сядате удобно в колата (естествено в моя случай това става 2 месеца след нея) и се обаждате на дежурната мобилна група на БулИнс (тя няма общо с брокера ви и не е приятелски настроена). Номера е 080016668. Трябва да имате под ръка копие или оригинал на полицата - ще ви питат за печатния номер отгоре. Диктувате го и чакате какво ще ви кажат. В общия случай, за паркинг щета не си правят труда да идват и ви дават служебен номер под който е записано обаждането. Запишете си го! След това ше ви кажат да се обадите в КАТ (нема страшно, акт няма да Ви пишат)

2. После се обаждате на телефоните на КАТ (на 112 ще ви ги кажат)
- На дежурния обяснявате къде сте спрели, къде са ви ударили и какви са щетите. Той ви дава служебен номер под който е записано обаждането. Запишете си го! Реално на паркинг щета КАТ не се отзовава. Така че може да кажете адрес където колата е спряна, просто за протокола (хубаво е колата да е паркирана наистина там и да е с лице към евентуалния (бившия) удар)

3. Тук почва ходенето по мъките... След като имате номер в КАТ си се качвате на хубавата количка дето сте й платили каско майка си и баща си и отивате в КАТ София. Там на 15то гише си подавате молба (свободен текст) че искате служебна бележка че сте се обаждали (тук ще ви трябва служебния номер от точка 2!)

4. Както ще ви инструктират още в точка 1. може да отидете на оглед за щетата. Сервиза е в Банкя, на майна си гъзина, някой ако знае точен адрес да го даде - аз с питане и четене на табели стигнах (джипиеса не ми беше от помощ). За самия оглед отивате вътре и зимате бланка, попълвате какво е потрошено (надрано) и го пускате на гишето. Ще ви трябват още: талон на автомобила, талон за преглед на автомобила, лична карта (става само от собственика на колата!), оригинала на полицата за каско, оригинала на маркировката (ако има) - там пише като е маркиарна какви щети е имало (ако е имало).... Още ще ви трябват кръвна картина, свидетелство за неосъждане, протокол от кметството... ъъъ улях се - последните три са бъзик

Реално в тоя момент ще ви искат и протокол от КАТ ако е паркинг щета или удар, или служебна бележка от районното ако е драскана колата (мдааааа и това....). Понеже на Вас ви се е случило ДНЕС или ВЧЕРА още не са излезли тия документи щото на КАТ им отнема 10 работни дни а на районното 7 за да ви издадат съответния документ

Приготвяте се психически за огледа, паркирате си колата на паркинга за огледи и чакате... От 10 минути до 1 час, сичко е възможно.

Идва Оглеждащата група (главно О щото са Главни) и се почва...
Играете го абсолютно ударени, казвате - аз колата съм я застраховал в едно състояние, неска й ебаха майката - така я намирам - почвайте да пишете нови чарколаци.... Особено хромирани и пластмасови елементи - директна смяна! Не се навивайте - ше ги лепим, ше ги изправяме... ше правим втори оглед (това им е най-голямото оръжие - в никакъв случай втори оглед - искате сичко на момента да се пише НОВО).
Боята лесно я изписват, така че за надрани коли това не е проблем.

Накрая ви казват сума на която е оценена ако ще я правят при тях (аз лично не рискувам, понеже иначе дават МНОГО МНОГО по-малко пари от реалната стойност) и кое точно ще сменят. Казват ви че имате 3 години да събирате точки (удари) и не сте длъжни веднага да влезете на сервиз (та така целата кола мое се пребоядиса с малко желание и умело шофиране :) )

5. В седемдневен срок или десетдневен си зимате въпросния документ от КАТ или от районното полицейско управление и го давате за да ви дадат дата за сервиза (и отивате на следващата точка)

6. Отивате пак къде ви правиха огледа и давате оригиналите на сички документи и протокола от КАТ и сте готови да ви дадат дата за СЕРВИЗО (тука сички букви са главни щото там сички са ГЛАВНИ)... Няма значение кой сервиз изберете - ако колата ви е готина и е по-рядка - ще тафят нещо от нея или ще подменят, особено ако отидете без препоръка от някой МНОГО ГЛАВЕН (тука и болд трябва). Най-малкото за да не са капо ще ви източат бензина (така че колата се кара на последна резерва при тях :) ). Виждал съм как от чисто нова W221 се точат 20 литра бензин абсолютно безогледно от майстор на преклонна възраст..... Се пак и те внучета имат...
С две думи:
- ако колата ви е надраскана на паркинга или пред блока - обаждане на мобилната група, отиване в местното районно за жалба, после оглед, след 7 РАБОТНИ дни (администрацията е Тежка, затова с главна буква) - отивате за СЕРВИЗО!
- ако колата ви е ударена или сте я ударили ВИЕ - намирате удачно место където да я спрете сеедно е прясно шибната, и звъните на мобилната група и после КАТ и после молба у КАТ, после оглед, после си зимате служебната бележка от КАТ след 10 работни дни и накрая СЕРВИЗО!
Моля някой който има корекции по термините които съм ползвал, адресите, телефоните или знае по-лесна процедура (по която да е МИНАЛ не просто да я знае - и то да е минал СЛЕД тоя четвъртък!!!!!!) - да каже, ще коригирам темата

конкретните термини дето ме съмняват
- служебна бележка от кат (още не съм я взел незнам дали тва животно се казва така)
- жалба за драскотина в районното (нея я диктувах на дежурната полицайка която я писа на компютър та незнам дали е ЖАЛБА или друг документ)
- служебна бележка от районното - тва изобщо незнам дали така се казва, имам още 5 работни дни да го взема :)
- телефона на кат за паркинг щета?
Цялата идея на темата е да бъдат ПРЕЕБАНИ БулИнс - щото ми се правят на гъзари... плащам бати кинтите за каско, а те ме прекарват през 10 кръга на АДА за да ми оправят колата...... Ситуацията е плачевна.... 3ма брокери са ходили по мъките , аз четвърти заварих в райнното (той правеше компания на свой клиент който му бяха надраскали баничарката - та по новите правила булинс няма да му платят докато не видят документ от ченгетата)

:allhail: евала за тая тема предполага, че ше ми помогне имам строшена броня за моята е-класа същия цвът всичко та моце да ми дадът пари за броня
  • 0
Автоморга-Мерцедес-0876/438-583
www.mercedes.mobile.bg

#19 mari0

mari0

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 487 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник

Публикувано 21 април 2009 - 19:02

;)
  • 0
Автоморга-Мерцедес-0876/438-583
www.mercedes.mobile.bg

#20 swindler

swindler

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 187 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Хисаря
  • Автомобил:
    Audi B3 '91

Публикувано 22 април 2009 - 00:20

аз бих ви посъветвал да ходите при застрахователите в 7 дневен срок за да нямате проблеми. при ДЗИ дори мисля че при по леките щети не те задължават да си изплащаш цялото каско за да ти оправят щетата...

willy555 аз ще ти кажа как да се справяш друг път с такива проблеми :) купуваш си един преобразовател за ръжда или с онези почистващи спрейове дето ги ползват в сервизите. при ръждясали или затегнали болтове ей такива работи. на спрея пише че премахва ръжда мръсотия и разни други глупости. пръскаш по ръждясалото място и със сух парцал търкаш :) излъсква се идеално особенно ако парцала ти е вълнен. блъснатата ми кола седя под един найлон 6 месеца да не е и 7 и там където се беше олюпила боята беше райдясъла... пръскаш търкаш и стана все едно ся е паднала боята :) естествено можеш да спориш със застрахователите щото ръжда в такъв случай се появява 3-4 дена след дъжд :) а зимата от снега и солта да не говорим :)
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни