Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

измиване на двигателпролетно почистване


  • Please log in to reply
18 мнения по тази тема

#1 hiustana

hiustana

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 95 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:хасково
  • Автомобил:
    W210 E250D производство: 05.1997г.
    VIN- WDB2100101A430654

Публикувано 27 март 2009 - 11:20

Зравейте колеги,

имам едно колебание, да ли хубаво да се мие двигателя не е мръсен но пък колкото и да е все пак да се освежи.Дайте някво мнение защото ако попитам на автомивката отговора ще бъде от сорта:"по хубаво нещо няма"
  • 0
Не насилвайте нещата, просто запазете спокойствие и вземете по голям чук!!!

#2 Мишо

Мишо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2421 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    W210-E200

Публикувано 27 март 2009 - 11:40

Мнение(мое): Не е хубаво....Гледам,че колата ти е дизел,което все пак е по приемливия вариант,но аз преди месец мих моята пак 210(въпреки,че съм твърдо против) и досега имам ядове с динамото ли,с оттечка ли не знам-майсторите дигат рамене....
Щом питаш значи все пак има голяма нужда и си го решил....Съветвам те,да увиеш сирената на алармата(видат ли вода-горат кат коледни лампи),и на тоз чеп,къде му повериш колата си-му натърти с тая пара да брига на минимум 25-30см.... силна и жегава - топи маркучета,оголва кабели и лесно сваля кората на капака..... Въобще-седи до него и го гледай в струята!!!
Най-алергични към мивка са бензиновите малолитражки с френски и италиански произход-умират за дълго :)
Но и в мерцедес има бая датчици и кабеляци ,които могат да вгорчат живота.
Ако не си мноо мръсен и омаслен си направи сам кефа на ОМВ-за 2-3лв. на горещата програма все ще свалиш некой и друг киреч,а и там налягането им е доста слабо,та опасността да вкараш вода къде не трябва е минимална.
Успех все пак !!!
  • 0
Публикувано изображение
Проконтролирай деструктивността на стремежите си..да помислим заедно над крайността....и да отворим по бира....живеем заедно, умираме сами, нали?

#3 W123

W123

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2824 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 27 март 2009 - 11:42

Що ще го миеш,да не се возиш седнал на него с бели панталони.
После да няма тема "Колеги измих си мотора и си ххх мамата..."!
Стига сте си правили експерименти колко пари можете да налеете за ремонт,диагностика и части бе хора.
  • 1

#4 hektor

hektor

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1751 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гера/София
  • Автомобил:
    Alfa Romeo 147 1.6 ts

Публикувано 27 март 2009 - 19:37

Ако толкова ти се играе, хващаш гъбички или други таквиз приспособлелиица и лека по лека миеш, хем кеф на пръстетата хем ще имаш почти нулеви поражения!
  • 0
Sky каза:Ела да сръбнеш от извора!

" Ау ми врътнеш един Биг Бен ма! Ни моа, боли ме главата!"

#5 g0g0w124

g0g0w124

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 131 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Teteven
  • Автомобил:
    Mercedes 124 300D / 1992

Публикувано 27 март 2009 - 20:37

Като мих моя идното лято,та един гаден проблем се появи,но като изсъхна проблема го нямаше :excl:
  • 0

#6 Lorinser

Lorinser

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    --Първият в БГ C124 CE500 M117-V8 Custom.
    --W126 260SE 1988

Публикувано 27 март 2009 - 20:42

при миене, алтернатора ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се изолира.
силният препарат за сваляне на масло, ще разтвпри лакираната изолация на намотките. има и други причини
  • 0

#7 DEOdriver

DEOdriver

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 983 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Смолян
  • Автомобил:
    VW Passat B7 4motion
    Mercedes Sprinter 311CDi 07г.
    Mercedes 308 Diesel 90г.
    Mercedes 1317 TurboDiesel 90г.

Публикувано 06 април 2009 - 17:23

Аз си мия мотора горе-долу на 6 месеца един път с 30 градуса температура(само към модула не пръскам много),ама много като се запраши и изцапа.После го издухвам с въздух и освежавам пластмасите.След някъв месец,пак.Пали си от раз,ама то нали си е дизел,та за тва.иначе,ако карате бензинова кола не го правете,умира на мига.Да подчертая,френски и италянски вереняци и капка да им падне и край.От опит ви го казвам,който мога да кажа,че е сравнително голям.
  • 0

#8 mbenz

mbenz

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2892 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    МВ 124/Е 250D 20V'94г.

Публикувано 06 април 2009 - 19:31

Аз пък си мия матората няколко пъти годишно...еле тая зима съм го мил поне 5 пъти.Понеже не слизам от колата виждам каква "белота" от лугата полепва по радиаторите и мотора,особенно след дълъг път,та без да се замислям на мивката по левче,като внимавам,както каза Боян да не поливам алтернатора,и изобщо хвърлям по едно око къде насочвам струята!Препарати не използвам никога,и само аз си го мия.
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

#9 ikarlo

ikarlo

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 105 Мнения:
  • Автомобил:
    W202, C180, 1995, Esprit (но никъде не пише), цвят "среднощна синева"

Публикувано 05 май 2010 - 13:47

Въпреки, че по темата няма движение отдавна и може да се счита за изчерпана, искам да припомня на по-старите, пък по-младите да научат - помагал съм на баща ми да мием двигателя (на служебна "Волга", разбира се) с ... нафта. Наричаше се "нафтиране" - с четка и тазче първо минаваш да накисне, после сменяш нафтата до чисто. Вярно, че времената бяха такива - нафтата беше по евтина от лимонадата, пък сега и еколозите ще скочат, че се замърсява околната среда.
  • 1

#10 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 05 май 2010 - 22:24

Въпреки, че по темата няма движение отдавна и може да се счита за изчерпана, искам да припомня на по-старите, пък по-младите да научат - помагал съм на баща ми да мием двигателя (на служебна "Волга", разбира се) с ... нафта. Наричаше се "нафтиране" - с четка и тазче първо минаваш да накисне, после сменяш нафтата до чисто. Вярно, че времената бяха такива - нафтата беше по евтина от лимонадата, пък сега и еколозите ще скочат, че се замърсява околната среда.

Споерд мен да се нафтира е грешно, мирише лошо и дими при загрял двигател. Да не говоим колко прах събира.
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#11 pepino

pepino

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 476 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:софия

Публикувано 08 май 2010 - 10:21

Малко не по темата ама просто не се стърпях.Колега остроумията са малко излишни,не знам какво целиш но определено деиства леко дразнещо.Изводите ги оставям за теб
С Уважение Петър Димов
  • 0

#12 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 08 май 2010 - 20:43

Малко не по темата ама просто не се стърпях.Колега остроумията са малко излишни,не знам какво целиш но определено деиства леко дразнещо.Изводите ги оставям за теб
С Уважение Петър Димов

Приемам критиката. Нещо съм опущил влака.
Забърсах дивотийте.
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#13 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 08 май 2010 - 23:28

Вземи си обезмаслител, аз използвам "MAFRA", естествено разредена 50/50 в пулверизатор от FORTE.
Намокрям хубаво двигателя, като се внимава много, само с течаща вода, без водоструйки и тн....
След това напръсквам хубаво с препаратчето, изчаквам неповече от 5 мин. и мия обилно с вода.
Като последна операция, хващам "компреса" и с духалката обдухвам мотора.

Крайния ефект.... мотора като нов, все едно сега си го пуснал в коша.
  • 1

logo-600-1002.png


#14 Mr.Benz

Mr.Benz

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 185 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Бенцове,камиони,мотори
  • Автомобил:
    C200 W202 94'
    (OM 601.913)
    C200 W203 04'
    A170 W168 00'
    190E W201 87'

Публикувано 02 февруари 2014 - 23:18

Искам да попитам по-знаещите колеги, грешка ли е когато се мие мотора той да работи ?


  • 0

:flagmbcb


#15 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 03 февруари 2014 - 09:26

Искам да попитам по-знаещите колеги, грешка ли е когато се мие мотора той да работи ?

Може да засмуче вода,може и да те оплиска.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни