Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Смяна на масло W210


  • Please log in to reply
46 мнения по тази тема

#31 SpeedyMan

SpeedyMan

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 23 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Автомобил:
    AUDI B4 Avant 2.0E 1994

Публикувано 12 ноември 2009 - 10:06

Пълна синтетика хубаво, ама вие знаете ли от пълна синтетика до пълна синтетика каква разлика има? Примерно MOBIL SYNT S 5W-40 не е точно истинска синтетика а е хидрокрек
  • 0

#32 Ilia

Ilia

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 35 Мнения:
  • Автомобил:
    W210 E200 98г.

Публикувано 11 декември 2009 - 09:41

Аз съм фен на полусинтетиката. Там не можеш да сбъркаш. Става за по-нови и за по-стари коли, за студено и за топло време. Двигателите отихват, цената му е по прилична, а и нашите коли на са по бая километри и от синтетиката си пипат повечко. Въпрос на мнение. За по нови мотори съм съгласен - 5W40
Само да добавя че това за тея всичките спецификации дето четете по тубичките е много добре, но имайте в предвид че 4-литровите туби идват от турция, а там си ги правят както им е кеф. Аз зареждам масло от германия и вярвайте ми че европейски кастрол 4 литра няма.....
  • 0

#33 MarIboro

MarIboro

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 11 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Автомобил:
    Mercedess-Benz E-220 CDI Black Avantgarde 1999 (в процес на купуване).
    VW Passat 1.8i 1992

Публикувано 17 декември 2009 - 18:56

Нека и аз се изкажа макар не много на място ! Ползвал съм минерално на Mobil на Пасата още като го взех от автосалона (беше нов внос от Италия), перфектен е не съм му сменял почти нищо само 1 амортисьор от тогава и разни дребни неща ! Иначе това масло беше супер, след това смених с Havoline и пак беше много добре, колата не е горяла масло. Съответно разхода е 7 бензин и 9/10 на Газ, сега бащата ходи днеска да слага някакво друго, предполагам е сложил нещо по-евтино тъй като колата вече си е на години, все пак е 92 година и няма файда от пръскане на луди пари за скъпо масло като това на CASTROL за подобна кола !

Колкото до маслата на Mobil наистина това са много качествени масла и нямат грешка, ако някой смята да ги ползва, според мен няма да сгреши изобщо !

Но след като взема мерджана, мисля да му сложа първо кастрол, а след година мобил и мисля, че няма да сбъркам.
  • 0
DIGITAL VIDEO BROADCASTING SATELLITE TELEVISION

#34 krasi71

krasi71

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 3 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    mb s500 4 matic

Публикувано 19 декември 2009 - 23:24

karam sas maslo na midland-10w50,perfektno prez tzialata godina
  • 0

#35 bobinesta

bobinesta

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 44 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:софия
  • Автомобил:
    Mерцедес-Бенц E-класа 250тд 1999г
    Мерцедес-Бенц 190д 1986г

Публикувано 27 януари 2010 - 13:52

Вчера както се возехме безцелно в студа с един приятел му светна лампата за нивото на маслото в мотора колата е Е300тд 98г.Та тои кара с
Manol 10-40 наливно и имаше около 200гр останали в багажника в едно шише от минерална вода,когато го извади то приличаше на боза според вас това нормално ли е,заради студа ли е така или маслото е кофти и дали трябваше да го досипва в това състояние.
  • 0

#36 nizi190

nizi190

    Напреднал

  • Непотвърдени потребители
  • PipPipPip
  • 692 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Сандански
  • Автомобил:
    190 , 2.5 D
    90 hp, 1990, grey
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 27 януари 2010 - 23:25

Вчера както се возехме безцелно в студа с един приятел му светна лампата за нивото на маслото в мотора колата е Е300тд 98г.Та тои кара с
Manol 10-40 наливно и имаше около 200гр останали в багажника в едно шише от минерална вода,когато го извади то приличаше на боза според вас това нормално ли е,заради студа ли е така или маслото е кофти и дали трябваше да го досипва в това състояние.


Самото масло се е пресекло от водата останала в шишето. Да не го слага, понеже това вече не е масло.
  • 0
Публикувано изображение

Публикувано изображение

#37 juso

juso

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 188 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    W210 Е 200 Kompressor
    Yamaha Virago XV535
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 януари 2011 - 13:57

Здравейте на всички!От два дни и аз съм с Mercedes E200 компресор 1997,186 к.с.бензин.Не знам какво масло да ползвам.Всички изказват различни мнения,но ще ви помоля да ме посъветвате,защото съм абсолютен лаик.Малко встрани от темата,но ще бъда багодарен и на тези,които изкажат мнение за този двигател. :beer:
  • 0

#38 sakata

sakata

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 724 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W210 E320T CDI
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 януари 2011 - 14:29

Честито колега, много безаварийни ти желая. Има страшно много теми за масла, всеки ще ти каже нещо различно. Моето мнение е, че марката не е толкова важна, гледай маслото да отговаря на спецификациите на Мерцедес и да се сменя редовно на около 8-10 хил. км.
За кола на 10-13 години в зависимост от износването на мотора може да сложиш 5W40 ако не е много износен или 10W40 ако е на повечко километри. Сменяй, карай и се кефи :drift1:

Не забравяй да провериш по-основните неща и всички филтри + тези на купето, проверка на всички течности, антифризи, хидравлики, масло на диференциала, спирачна течност, накладки.
За този мотор нека се изкажат колегите, които го карат, но при Мерцедес май лош мотор няма :) само по-добри.
Аз имам едно 200Д - 75h.p. за което мога да кажа само добри думи :)
  • 0
I expect nothing. I fear no one. I am free.

#39 juso

juso

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 188 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    W210 Е 200 Kompressor
    Yamaha Virago XV535
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 януари 2011 - 14:41

Благодаря,sakata,за пожеланията!Разбира се,че всичко това ще бъде проверено и обслужено!Колата по километраж няма 160000,но мисля,че е на доста повече.Вчера я поизпънах малко на магистралата и останах много доволен! :allhail:
  • 0

#40 sakata

sakata

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 724 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W210 E320T CDI
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 януари 2011 - 15:16

Благодаря,sakata,за пожеланията!Разбира се,че всичко това ще бъде проверено и обслужено!Колата по километраж няма 160000,но мисля,че е на доста повече.Вчера я поизпънах малко на магистралата и останах много доволен! :allhail:

и аз съм от 3 седмици с W210, започнахме да им научаваме детските болести - сенници, неработещ шихидах, фарове, горящи/палещи се халогени, корозия по рамките на вратите(ако е само там сме добре :)), термостати, машинки за отваряне на стъклата на вратите и разбира се пак машинки за отваряне на стъклата на вратите :)
Доста има изписано за модела, добре че не сме с най-новата Е-класа - почти няма мнения хахахха
  • 0
I expect nothing. I fear no one. I am free.

#41 juso

juso

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 188 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    W210 Е 200 Kompressor
    Yamaha Virago XV535
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 януари 2011 - 16:03

Корозия имам тук таме,но не е очевадна!А относно машинките за отваряне на стъклата-прав си!Направи ми впечатление,че се отварят без проблем,но се затварят проблемно,хванах му цаката!Ей,избягахме от темата и ще ни обвинят в спамене! :spam:
  • 0

#42 vanko77777

vanko77777

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 81 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Казанлък
  • Автомобил:
    W210 E250D elegance
    W210 E290td avantgarde
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 23 януари 2011 - 12:11

масло мотул 10в40
  • 0

#43 Yumerov

Yumerov

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 538 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Високо строителство, ВиК, риболов, фитнес
  • Автомобил:
    Mercedes W202 200 kompressor 1996g.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 април 2011 - 21:45

Колеги дойде време и за да сменям маслото и за сега съм се спрял на това
http://maslata.info/...uemart&Itemid=2
Какво мислите подходящо ли е за W202 2.0 kompressor. По принцип като марка предпочитам Mobil1, но нека колегите, каращи коли със същия мотор да споделят и те впечетления.
п.п. Някой знае ли нещо повече и карал ли е с ENEOS.
  • 0
Луд умора нема, само се поти

Публикувано изображение

Лошото е, че чукундурите се размножават. От чукундур пак става чукундур. Цвекло не може да стане
Първият белег на интелигентността е мързелът. Мързелът е клапан, който те предпазва да не правиш нещо неподготвен.

#44 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 април 2011 - 21:52

Идеално е, ама ти трябва още една литровка ;)
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#45 Д. Пеев

Д. Пеев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 465 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник

Публикувано 17 юни 2017 - 19:42

Колеги това масло  подходящо ли е за M111 200Компресор ?
Не помня какво беше предишното дето го сипах, нямам възможност да проверя тубите сега.
 
Купено е от тук, най-добрият дилър в цяла Германия за 2016 уж.
Аз за пръв път чувам  за това Луске.http://www.mercedes-...enger-cars.html

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  oil.jpg   51,27K   10 Брой сваляния

Този пост е редактиран от Д. Пеев: 17 юни 2017 - 19:45

  • 0

Стресни се, племе закъсняло! Живейш ли, мреш ли, ти не знайш! След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?

                                                                                      

                                                                                                                                                                                               Иван Вазов.





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни