Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

560 SEC Мнения за колата


  • Please log in to reply
37 мнения по тази тема

#1 mladenmoto

mladenmoto

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 8 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    W126 560 SEC

Публикувано 28 януари 2009 - 21:05

Купих си така мечтаната "ПУРА" за радост успях да намера точно желания от мен екземпляр (черен, и с големия мотор 5.6 V8)
За съжаление обаче както много хора така и моя проект беше засегнат от "икономическата криза".
Дилемата ми на този етап е голяма защото колата определено си има работа особенно за да стане така както бих искал аз!
Основния и за сега единствен проблем на колата е скоростната кутия която е в багажника откакто съм купил колата.Тоест кутията е свалена в Италия и колата пристига тук с информацията,че "приплъзва",както и да е това не ме притеснява.
Скоростите ще се ремонтират и боя ще си получи но май няма да е скоро!
За съжаление няма освобождаване на финанси!!!
Надявам се тук да получа малко агитация или пък обратно!Защото съм на кантар,дали да продължавам или да я продам!
За сега най голямата инвестиция е за закупуването на колата вече имам джанти и гуми!
Ако все пак има някой който би искал да ме замести до тук цената на пурата е 7500лв с джантите без тях 6000лв,ако има интерес ще пусна и повече снимки!

Екстри:
Model560 SEC МОДЕЛ
ДВИГАТЕЛ 5.6 КУБИКА
Transmission722350 03 074104 СКОРОСТНА КУТИЯ-АВТОМАТИЧНА
Delivery date15.03.88 ПРОИЗВЕДЕНА
DealerItaly (543) ДИЛЪР ИТАЛИЯ
Interiorleather grey / alpaca gray (278) СИВ ИНТЕРИОР И СИВ КОЖЕН САЛОН
Paint
199metallic blue-black ЦВЯТ-СИНЪО-ЧЕРЕН МЕТАЛИК
Options
286luggage nets on front seat backrests БАГАЖНА МРЕЖА НА ГЪРБА НА ПРЕДНИТЕ СЕДАЛКИ
341additional lamp ДОПЪЛНИТЕЛНО ОСВЕТЛЕНИЕ
СИСТЕМА ПРОТИВ ПРЕПЛЪЗВАНЕ ПРИ ПОТЕГЛЯНЕ (АСР)
СИСТЕМА ПРОТИВ КРАЖБА
КЛИМАТРОНИК
ТОПЛО-ИЗОЛИРАЩО ПРЕДНО СТЪКЛО,ПОДСИЛЕНО
МАЗАНЕ НА ВОДЕЩИЯ БЛОКИРАЩ ДИФЕРЕНЦИЯЛ И ...
ПОЖАРОГАСИТЕЛ
ЕЛ КОЛАНИ
И ДР.

гр.Пловдив
тел:0897924799

Прикачени файлове


Този пост е редактиран от W140: 12 април 2009 - 13:48
Темата е за CL-форума

  • 0

#2 Lorinser

Lorinser

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    --Първият в БГ C124 CE500 M117-V8 Custom.
    --W126 260SE 1988

Публикувано 28 януари 2009 - 22:07

първо честито! тва е култ!
пич, големите инвестиции, тепърва ти предстоят.
как смяташ да регистрираш колата? Или ще я караш на Итал номера? ако не, знаеш ли цената на акциза? за 560сек е 68лв на КИЛОВАТ, тази е 300коня, смятай...
повече от 15хил лв.
ТОЧНО поради тези 15хил лв, сековете в движение в България се броят на пръстите на едната ръка. акциза е 3 пъти по скъп от стойността на колата.
поради тази причина е непродаваема....
ако решиш да я даваш на части, даже ще прехвърлиш тези 7500лв. доста хода ще те оттърват от доста неща--моментално

ремонт на автомата--около 2500лв
боя
стопове
гледам и че и лайсните не пазят линията..
това е мечтана кола, върхова, но е за хора реставратори с много свободно време, много пари, много търпение и 2ра кола

ако решиш да я запазваш, ще помагаме!
  • 0

#3 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 28 януари 2009 - 23:48

Ако решиш да е продаваш на части пиши, от Пловдив съм и аз и мога да взема това онова....
  • 0

logo-600-1002.png


#4 Lorinser

Lorinser

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    --Първият в БГ C124 CE500 M117-V8 Custom.
    --W126 260SE 1988

Публикувано 29 януари 2009 - 00:00

бъди сигурен, че само от мен и гросмастера имаш 2 бона!
  • 0

#5 mladenmoto

mladenmoto

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 8 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    W126 560 SEC

Публикувано 29 януари 2009 - 00:28

бъди сигурен, че само от мен и гросмастера имаш 2 бона!

Ами какво да кажа...Ако реша да се разделям с така дълго чаканата и още по мечтаната "ПУРА" няма да е на части защото в гърдите ми не бие сърце а трилъча звезда,което няма да ми позволи такъв ГРЯХ!Не мога да взема инструмента и флекса и да почна...това ще е равносилно на убийство. Знам че вие бихте ме разбрали затова го казвам тук!!!
Регистриран съм от скоро тук но съм бил дълго време горд собственик на върха на немското автомобилостроене от преди 10-11 години,когато се качих на скоро излезлата C класа W202 ELEGANCE.Естествено любовта към трите лъча датира много по отдавна,но това е друга тема,само ще кажа че съм минал през половината марки автомобили по стечение на обстоятелствата и пак си оставам верен на "ИСТИНАТА"!!!
Та ако ще се разделя с нея ще е с надеждата за по добри времена в лицето на моя милост,когато ще започна отново да преследвам "голямата мечта" и също така бих се надявал да я вземе човек,който да я искара на асфалт!!!
За сега парите вложени в нея не са ми проблем,дори бих се погрижил и за акциза а за останалото наистина ще се чака,може и да сменя и предното стъкло което е спукано(намерил съм).
Благодаря за подкрепата,защото ако не се намери мераклия,ще ми е нужна за проекта :)
  • 0

#6 Lorinser

Lorinser

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    --Първият в БГ C124 CE500 M117-V8 Custom.
    --W126 260SE 1988

Публикувано 29 януари 2009 - 00:53

ок, тогава лека подготовка, да си направиш план

акциз--мисля че беше точно около 16.000лв, но нека някой който знае точно 68лв на киловат ли беше--70лв ли...
в кат--екотакса (да, отново я има)--за купето ми 124 1992ра с 2.3 мотор платих --240лв, за теб незнам, гледа се годината и мотора, доколкото помня
регистрация-60лв
гражданска
годишен данък--около 450лв за твоята. (не го мисли много вариянта да не го плащаш, защото разбрах че готвят закон, плащането на актовете да става, САМО ако си платил данък)
застраховка каско--минимум 500лв, макс 1000лв
държавните агенции и митница ще те издуят като крава... ... България!
ремонтите, реставрацията и боята са други теми...
  • 0

#7 mladenmoto

mladenmoto

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 8 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    W126 560 SEC

Публикувано 29 януари 2009 - 01:08

ок, тогава лека подготовка, да си направиш план

акциз--мисля че беше точно около 16.000лв, но нека някой който знае точно 68лв на киловат ли беше--70лв ли...
в кат--екотакса (да, отново я има)--за купето ми 124 1992ра с 2.3 мотор платих --240лв, за теб незнам, гледа се годината и мотора, доколкото помня
регистрация-60лв
гражданска
годишен данък--около 450лв за твоята. (не го мисли много вариянта да не го плащаш, защото разбрах че готвят закон, плащането на актовете да става, САМО ако си платил данък)
застраховка каско--минимум 500лв, макс 1000лв
държавните агенции и митница ще те издуят като крава... ... България!
ремонтите, реставрацията и боята са други теми...

Да прав си смятам да си платя всичко не искам проблеми!
Но ако ще се прави бавно парите няма да са проблем,пък и ако не се яви кандидат нямам избор ще си я стягам!!!
А теб колега дай боже да те търся за стопове и някои подобни неща,защото ще се прави както трябва,мога да си пожелая да е колкото може по скоро!
Знам че имаш доста неща за мечовци!
А може би няма да е лошо да се видим на някоя сбирка,последно четох някаде че мястото се сменя но това беше за Пловдив!
  • 0

#8 Lorinser

Lorinser

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    --Първият в БГ C124 CE500 M117-V8 Custom.
    --W126 260SE 1988

Публикувано 29 януари 2009 - 01:54

имам части --но предимно за 124 и 126 (2ра ръка). А което нямам--намирам, ако трябва и в Германия търсиме!

задължително трябва да се видим! манияците на пурите оставаме все по-малко! и само манияци :) тва пурата е голяма болест, разболееш ли се--става хронично, няма лекуване...

имаме и сбирки в София, всяка сряда от 18:30 в студентски.
така като гледам, няма да ти е последно влизане тук във форума, такаче си попълни--през контрол панела, откъде си, каква кола имаш и т.н..
за улеснение за напред.

Добре дошъл сред болните ::) от тук няма излизане :D
  • 0

#9 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 29 януари 2009 - 02:35

Колега-честито и от мен-колата е мания
Аз не съм технически грамотен затова ще оставя колегите които наистина рабират от Автомобили и най вече от Мерцедес да те съветват
Аз ше направя малко равносметка и после ще ти питам въпросче и сме готови:)
Начи колата я даваш за около 7000-8000 лв-ако някои я купи трябва да и плати акциза-16000 лева-регистрация още 200 лв-каско 500 лв-ремонт скорости -около 2000лв-други ремонти-(стъкла,боядисване,лайсни и прочее)съм сигурен ,че ще струват поне около 2-3000 лв
Значи по тая равносметка
около 30 000 лв ще се върже таз колица.....
Не искам да звуча песимистично ,но съм почти убеден ,че тук няма човек които да даде толкова пари за тази кола....Но това разбира се си е мое мнение само и си остава мнение
Въпроса ми обаче е-ако ще продаваш колата-ни кажи за да преместим темата в раздел Продава-като попълниш всичко което трябва с цена и т.н и готово....
Поздрави :flagMB new:
  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#10 mladenmoto

mladenmoto

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 8 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    W126 560 SEC

Публикувано 29 януари 2009 - 02:38

имам части --но предимно за 124 и 126 (2ра ръка). А което нямам--намирам, ако трябва и в Германия търсиме!

задължително трябва да се видим! манияците на пурите оставаме все по-малко! и само манияци :) тва пурата е голяма болест, разболееш ли се--става хронично, няма лекуване...

имаме и сбирки в София, всяка сряда от 18:30 в студентски.
така като гледам, няма да ти е последно влизане тук във форума, такаче си попълни--през контрол панела, откъде си, каква кола имаш и т.н..
за улеснение за напред.

Добре дошъл сред болните ::) от тук няма излизане :D

Благодаря за топлото посрещане!!!
До сега ми бяха ясни оплакванията и имах някаква диагноза,но сега вече си знам болестта "ПУРА"
Тайно се надявам никой да не я купи... но все пак ще пробвам,за сега не е обявена никаде но ще я пусна пък каквото сабя покаже!
А за софия още не или поне не с пурата но на Пловдивските сбирки с радост ще присъствам,за сега също без пурата! :)
Акциза до колкото си спомням се плаща на киловат не на конска сила и май беше по 60лв за последното не съм сигурен но мога да проверя лично и пак са си пари!!!
Но и за него ще се погрижим :rolleyes:
  • 0

#11 mladenmoto

mladenmoto

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 8 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    W126 560 SEC

Публикувано 29 януари 2009 - 03:23

Колега-честито и от мен-колата е мания
Аз не съм технически грамотен затова ще оставя колегите които наистина рабират от Автомобили и най вече от Мерцедес да те съветват
Аз ше направя малко равносметка и после ще ти питам въпросче и сме готови:)
Начи колата я даваш за около 7000-8000 лв-ако някои я купи трябва да и плати акциза-16000 лева-регистрация още 200 лв-каско 500 лв-ремонт скорости -около 2000лв-други ремонти-(стъкла,боядисване,лайсни и прочее)съм сигурен ,че ще струват поне около 2-3000 лв
Значи по тая равносметка
около 30 000 лв ще се върже таз колица.....
Не искам да звуча песимистично ,но съм почти убеден ,че тук няма човек които да даде толкова пари за тази кола....Но това разбира се си е мое мнение само и си остава мнение
Въпроса ми обаче е-ако ще продаваш колата-ни кажи за да преместим темата в раздел Продава-като попълниш всичко което трябва с цена и т.н и готово....
Поздрави :flagMB new:

Благодаря за поздравите колега!
На въпроса за равносметката веднага отговарям:Май си прав!!!!
Може би не 30000 но към 25000 сигурно ще излезе,затова и темата е тук :mellow:
Явно ако я купи някой ще е за части така че за сега няма да се продава и темата може да остане тук.
За сега мечтая да продам една или и двете ми други коли които са на промоция,за да мога спокойно да продължа с проекта!
Но обещавам,че ако има промяна ще оведомя за преместване на темата в "ПРОДАВА" :icon_welldone:
Ще се радвам на всякакви мнения и коментари относно темата и ще следя редовно за въпроси или съвети,Дано съм избрал правилното място за темата но ако мислите че има по добро място и трябва да се премести другаде,няма проблем!
  • 0

#12 Slav_1101

Slav_1101

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 961 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes W126 280 SE M110 83"
    Mercedes W211 E280 CDI 177ps
    Mercedes W221 S350

Публикувано 11 март 2009 - 12:27

Онзи ден видях в един двор в горубляне една 560сек в окачно състояние с челен удар, колата приличаше на кошче за боклук без стъкла беше се напълнила с чашки от кафе фасове и кал... направо пълна скръб ! Питах човека от сервиза за части заштото си харесах едно две неща а колата беше с всички екстри за модела но не се получиха нещата ! В край на сметка разбрах за какво я даржът тази кола искат да и продадът регистрацията ако ме разбираш за какво ти говоря относно акциза :4036:
  • 0

#13 gangov

gangov

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 20 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив

Публикувано 08 април 2009 - 10:42

Защо казваш цена със и без джанти, след като като гледам нямаш пълен комплект а само 2 и то лъснати с водна шкурка :staro:
П.С. Браво за колата не се отказвай
  • 0

#14 Lorinser

Lorinser

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    --Първият в БГ C124 CE500 M117-V8 Custom.
    --W126 260SE 1988

Публикувано 08 април 2009 - 10:57

Онзи ден видях в един двор в горубляне една 560сек в окачно състояние с челен удар, колата приличаше на кошче за боклук без стъкла беше се напълнила с чашки от кафе фасове и кал... направо пълна скръб ! Питах човека от сервиза за части заштото си харесах едно две неща а колата беше с всички екстри за модела но не се получиха нещата ! В край на сметка разбрах за какво я даржът тази кола искат да и продадът регистрацията ако ме разбираш за какво ти говоря относно акциза :4036:



не, и регистрацията даже на продават.
човека си я пази за себеси
  • 0

#15 Slav_1101

Slav_1101

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 961 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes W126 280 SE M110 83"
    Mercedes W211 E280 CDI 177ps
    Mercedes W221 S350

Публикувано 08 април 2009 - 22:10

То става само за скраб това ! Било е някога Мерцедес а найсина човека е малко странен и си мисли че тая купчина желязо е кой знае какво , Ходил съм няколко пъти да го питам за части , и нищо ! имам чувството че незнае и той за какво му е това . Последно ми каза чепазел само седалките защото били с памет :D :D :D
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни