Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Правила за прясно боядисани коли


  • Заключена тема Тази тема е заключена
19 мнения по тази тема

#1 dani90

dani90

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 218 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 07 януари 2009 - 19:24

Айде на изповедалнята.
  • 0

#2 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 януари 2009 - 19:27

Айде на изповедалнята.

???? :dontknow:
  • 0

#3 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 07 януари 2009 - 19:31

;)
  • 0
.

#4 dani90

dani90

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 218 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 07 януари 2009 - 19:52

да ама работата е там че гаража си е ебал капаците и е пълен със всичко което не ми трябва ама нетрябва да го изпразвам.а тази овкешка кожа каде мога да я намеря ?
  • 0

#5 mbenz

mbenz

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2892 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    МВ 124/Е 250D 20V'94г.

Публикувано 07 януари 2009 - 19:53

Сега най-малко е сезон за пребоядисване,ма то не пита... :nono:
Но пък в този студ бързо ще проличи качеството,особенно на подготовката. ;)
Аз предишната ми кола(123-ка)я изкарах от цялостно боядисване един януари на-12С...студ,мръсотия,сол и киша...студен гараж(бетонна клетка)-кога и как да изсъхне боята,която беше акрилна на Лакпром-Световрачене за 10лв/литъра преди 11 години),но майстора си го биваше!Наистина!Та пред перспективата да стои прясно боядисаната кола със солената киша намятана по нея за десетината километра от сервиза до гаража категорично реших да я измия на близката авто-мивка с пароструйка(ама истинска-с топла вода!) и отдалеч,докато не падна всичката гнъс от нея,като я подсуших(щото беше студ!)със стара(разработена) хавлиена кърпа без да натискам и проблеми никакви!Пролетта и направих едно пастиране и 9 години не мръдна!
Но на четки съм си карал само Лада-та!И то в краен случай само! ;)
Доколкото подразбрах от предишно твое питане си я пребоядисвал в сервиза на Бул-Инс на Сливница и имаш забележки,май...?Я не се втелясвай толкова чак,ама ти си знаеш!
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

#6 mbenz

mbenz

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2892 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    МВ 124/Е 250D 20V'94г.

Публикувано 07 януари 2009 - 19:57

да ама работата е там че гаража си е ебал капаците и е пълен със всичко което не ми трябва ама нетрябва да го изпразвам.а тази овкешка кожа каде мога да я намеря ?



абе ква овнешка кожа,чак? :0_yahoo: :0_yahoo: :dontknow:
ами търси я при някой стар майстор на кожуси,ама последните години нещо им мина модата,та не знам...
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

#7 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 07 януари 2009 - 20:15

;)
  • 0
.

#8 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 07 януари 2009 - 20:22

;)
  • 0
.

#9 bibitkata

bibitkata

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    W 124 - 250 D - 1986

    W 245 - B180CDi - 2007

Публикувано 08 януари 2009 - 08:33

.................................................. има значение с какъв вид боя е боядисана колата, за вида грижи които се полагат после за нея?
От всичко дотук не ми стана ясно, новобоядисаната кола с какъв тип боя е боядисана - авто ли е, боя на водна основа ли е, металик ли е, (сигурно има и други - незнам).
Или съветите са универсални за всекви видове бой?

:beer:

Този пост е редактиран от hektor: 09 януари 2009 - 22:05

  • 0
.... Опита е фенер който свети на гърба ни - Конфуций ....

#10 DEOdriver

DEOdriver

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 983 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Смолян
  • Автомобил:
    VW Passat B7 4motion
    Mercedes Sprinter 311CDi 07г.
    Mercedes 308 Diesel 90г.
    Mercedes 1317 TurboDiesel 90г.

Публикувано 08 януари 2009 - 16:27

Всеки мие както прецени за добре.Вярно с ръкавицата или мека гъба е най добре,ама има и образи дето си мисли,че безконтактното миене е най доброто,а то всъщност е обратното.Колкото до колегата който си е боядисал колата мога да му кажа,че колкото повече се вманиячава,толкова по бързо ще се надраска(от опит ти го казвам).Винаги се намира кой да мине с ключа,или някой който неможе да си прецени габаритите.Ако колата е боядисвана в камера няма нужда да чакаш цял месец за да е измиеш.Съвременните бои се опичат още там.

Поздави. :4036:

Този пост е редактиран от hektor: 09 януари 2009 - 22:07

  • 0

#11 nonev

nonev

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 317 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    W 123 230E`83-продаден
    W 123 200`82-реставрира се
    W 210 320E`96
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 09 януари 2009 - 01:09

........................... не ми е ясно колата вече боядисана ли е, или тепърва предстои? И за какво е питането- на какво растояние от прясно боядисана кола може да се снима безопасно или почерпката с майстора да не е същата вечер? Много зависи от това каква е боята,условията при които е нанасяна, качеството на материалите и др. Но най вече от собственика-какви са неговите критерии и към какво се стреми. А може би има леки дефекти които трябва да се отстранят? Уливане, шагрен,прашинки? Полиране? Питай.

Този пост е редактиран от hektor: 09 януари 2009 - 22:08

  • 0
Кола от ремонт и жена от курорт трудно се вкарват в пътя

#12 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 10 януари 2009 - 17:38

Дани имаш лично

Благодаря за опосканата тема на тоя/тия дето са трили.Като триеш или махаш цялото или си го махам АЗ.Така да ми дереш писанията и да оставиш каквото на тебе ти харесва,а другото да го изтриеш НИ МЬ КЕФИ и резултата се вижда.

ЧЕСТИТО :icon_coolgrin:
  • 0
.

#13 dani90

dani90

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 218 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 11 януари 2009 - 11:03

Така , някой попита какво е състоянието на колата в момента , че питам за боядисването.

Колата В МОМЕНТА се подготвя за боя.

ПРОСТО поради причината , че зимата не е много удачно да се боядисва кола , исках да попитам какви правила при експоатация да се празват известно време.Как се мие колата след като си карам по нашите прекрасни улици.
  • 0

#14 mbenz

mbenz

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2892 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    МВ 124/Е 250D 20V'94г.

Публикувано 11 януари 2009 - 17:23

Така , някой попита какво е състоянието на колата в момента , че питам за боядисването.

Колата В МОМЕНТА се подготвя за боя.

ПРОСТО поради причината , че зимата не е много удачно да се боядисва кола , исках да попитам какви правила при експоатация да се празват известно време.Как се мие колата след като си карам по нашите прекрасни улици.



Ако се налага да караш прясно боядисана кола в тази солена тиня в София ще трябва да я миеш-по възможност с пароструйка от по-далеч,2-3 метра.И я подсушавай с каквото си искаш-ако щеш и с овнешка кожа,но без да натискаш!Аз на твое място изобщо не бих я подсушавал,ама ти си знаеш,и ти си решаваш какво да правиш,и кого да слушаш! ;)
Абе аз що останах с впечатление,че колата е пребоядисана вече...?Или се бъзикаш нещо,май? :angry: Нали имаше някакви дефекти по боята,а то-"сега се подготвя за боядисване"?!Последно каква е истината?Имаше правилно питане с каква боя ще се пръска колата,ама ти нищо не отговори...
И какво не ти е ясно още-получи съвети(основно на ЛС,доколкото разбрах! :D )?
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

#15 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 11 януари 2009 - 18:13

Да го виждаш да пита нещо???И като не я подсуши после варовика от засьхналата вода на мекия лак ти ше го махаш........................с хавлийката :slap:
  • 0
.




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни