Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

"Черен" списък на бензиностанциив цялата страна!


  • Please log in to reply
55 мнения по тази тема

#31 Nikefi4

Nikefi4

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 205 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    W 208 230 KOMPRESSOR

Публикувано 25 февруари 2009 - 10:15

Заредих два пъти на новия лукоил между КАТ и Кауфланд във Варна ГАЗ и колата ми даде невероятния разход от 21 на 100 и двата пъти.
Първия път си помислих че проблема е при мен и имам изтичане на газ.Заредих другаде и всичко си дойде в норми.Следващото зареждане
пак там беше след около месец.Е пак такъв разход!!!Повече НЕ!!!
  • 0
S 124 200 TE 16

#32 damian-E250

damian-E250

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 923 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Троян
  • Автомобил:
    W124 E-250TD/94'
    W123 200D/79'
    Sprinter 308D Maxi/98'
    Lada Niva 1.6/94'
    kawasaki klx 250/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 26 февруари 2009 - 20:14

Аз нямам много голям избор :) Петрол и другите са измислени бензиностанции :icon_coolgrin: ..Но Само от петрол си карам и съм доволен. Като ходя по Ловеч на Лукоила зареждам и от там съм доволен от вървенето на колата и разхода.Във Офроуд форума четох преди месец пак такава тема за горивата и там хвалиха много бензиностанция ЕКО...И много хора съм чувал че са доволни от горивата им защото са били гръцки неса от Нефтохим Бургас.
  • 0
Публикувано изображение

#33 mbenz

mbenz

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2892 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    МВ 124/Е 250D 20V'94г.

Публикувано 26 февруари 2009 - 21:58

Аз нямам много голям избор :) Петрол и другите са измислени бензиностанции :icon_coolgrin: ..Но Само от петрол си карам и съм доволен. Като ходя по Ловеч на Лукоила зареждам и от там съм доволен от вървенето на колата и разхода.Във Офроуд форума четох преди месец пак такава тема за горивата и там хвалиха много бензиностанция ЕКО...И много хора съм чувал че са доволни от горивата им защото са били гръцки неса от Нефтохим Бургас.



в изследването на офроуд-форума най-добре се представи ОМВ-Алпин дизела!а е читав дизела не на ЕКО,а на ЕКО ЕЛДА само!
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

#34 w 124 250td

w 124 250td

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 14 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Асеновград/Kарлсруе
  • Автомобил:
    w124 e 250td 1992

Публикувано 27 февруари 2009 - 01:49

Аз зареждам на Лукоил основно дизел и сам доволен.За лоша бензиностанция мога да кажа за асеновградския ШЕЛ специално за бензин А95H.Слагал съм на фордчето многократно и умира завалииката :wacko: ,а аванса ще се скаса :slap:
  • 0

#35 damian-E250

damian-E250

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 923 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Троян
  • Автомобил:
    W124 E-250TD/94'
    W123 200D/79'
    Sprinter 308D Maxi/98'
    Lada Niva 1.6/94'
    kawasaki klx 250/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 27 февруари 2009 - 13:34

в изследването на офроуд-форума най-добре се представи ОМВ-Алпин дизела!а е читав дизела не на ЕКО,а на ЕКО ЕЛДА само!




Е то винаги е било най-доброто гориво алпин дизела на ОМВ.. то ако е е хубаво няма да е по скъпо от обикновенния дизел. :)
  • 0
Публикувано изображение

#36 stoian

stoian

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 664 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Златица
  • Интереси:Риболов
    Мотори

Публикувано 28 февруари 2009 - 03:45

Аз от дизела не мога
да се оплача!Зареждал
съм на всички бензиностанции
и никога не съм имал проблеми
(все пак карам 190ки! ;) )
Нафта на *черно* сипвам
когато има и не намирам разлика.
Никога не ми е замръзвало и не
ми е правило проблеми горивото!
ШЕЛ,ОМВ,Ретрол,хората с тубите,
на мен ми е все едно,а и на колата!
  • 0
W201 190 2.5Turbo disel avtomatik-- Продаден

#37 MBPower

MBPower

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 17 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:plovdiv

Публикувано 02 март 2009 - 13:47

Мога да споделя следните факти - 1998 - зареждане на дизел на ШЕЛ Пазарджик на АМ"Тракия" - Блокирал двигател на Голф 1.6 Д - при отваряне на мотора се констатира,че цилиндрите са покрити с нещо черно и лепкаво,като битум.Наскоро отново проблем - след зареждане на същата бензиностанция излезнаха от строя дюзите на камиончето ни Ивеко - закупено ново, сега на 80 000 км...Дали е съвпадение не знам но май нещо става на нафтата в Шел.Тъй като карам и дизел/МБ 290ТД/ и бензин/газ/Гранд Чероки 5.2 Лимитид/ мога да кажа,че съм доволен от Лук ойл и Петрол за всички горива.
  • 0

#38 RIDDRIC

RIDDRIC

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 32 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E W210 220D '97
    sand beige metallic

Публикувано 03 март 2009 - 11:52

Принципнно няма да се оплаквам...а ще похваля :icon_welldone:
Вътрешната бензиностанция на Автосервиз " Дайхацу " , има вход и от към бул.Д. Николаев /малко преди подлеза на Подуене/ и от към " Алианца "...
Та значи много читава нафта,зареждат колеги и с CDIта , нямат забележки...
За бензина - не съм пробвал , но също лоши думи несъм чул.
НО по същество - Петък,Събота и Неделя - ПРОМОЦИЯ ! :bigemo_harabe_net-110:
:0_yahoo: В събота заредих на 1,53 нафта :0_yahoo:

п.п. горивата били 'омв'

Знам , че поста НЕ е за тук , но ...моля да ме извините,дано бъда полезен
  • 0
Публикувано изображение

#39 bon_bonev

bon_bonev

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 253 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора

Публикувано 03 март 2009 - 13:58

В рамките на Ст. Загора мога да изразя недоволство / както повечето колеги / от газта на OMV или по-скоро от разликата м/у реално заредено и отчетено на колонката, съответно заплатено. От техния бензин нямам оплакване. Всъщност съм редовен клиент на Лукойл находящ се до залата на ДЗУ. На 2000 г. на 90% от там зареждам бензин и газ и оплаквания нямам с изключение на едно. В средата на месец декември миналата година съвсем случайно аз , кумеца и двама познати сме заредили газ в рамките на 2 дни. Всички бяхме недоволни от повишен разход и намалена мощност. При следващото зареждане проблеми не е имало. Много рядко зареждам на други бензиностанции, тъй като ботилката ми събира 55 литра газ и винаги съм на фул бензин. Ако все пак се наложи зареждам от Лукойл или Петрол.
  • 0

#40 N_Lichev

N_Lichev

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 1 Мнения:

Публикувано 09 май 2009 - 15:15

Колеги във Варна най-качествено е горивото на ЕКО. Разхода пада и колата си върви както трябва.
  • 0

#41 alex_bs

alex_bs

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 168 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас/Варна
  • Автомобил:
    C180 Elegance 1995 - в историята
    CLK200 Elegance 1999
    CLK200 Kompressor Elegance 1999
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 март 2011 - 22:53

И аз ще споделя мойте впечатления от "бензиностанциите" в Бургас и Варна.
от 2008 до към края на 2009 карах опел вектра А 1.6 с газ , зареждах предимно от Лукойл в Бургас (не от определн а от който ми падне) проблем нямах никакъв, зареждал съм газ и от Еко Бургас с/у завод Яна лъскова - също никакъв проблем нямаше от там, на няколко пъти ми се е налагало да заредя от Шел (различни бензиностанции) и бях крайно недоволен - разхода се покачи значително много 22-24.
от края на 2009 до момента карам MB W202 C180 бензин, за момента зареждам само от ОМВ (предимо от това в Левски, както и ОМВ в Бургас - на което попадна) обикновенния 95, колата харчи прилично почти колкото по спецификация - 12 градско , 10 комбинрано, 6,5-7 извънградско. До преди 4-5 месеца зареждах от Лукойл, както в Бургас така и във Варна, също А95 , като вървия върви по същия начин, но харчи 13-14 че и до 15 е стигало градско, комбиниран разход нямаше се едно градско си карам, и 7,5-8-9 извънградско, случайно ми се наложи да заредя в ОМВ и от тогава никога повече в Лукойл.
Два-три пъти съм зареждал и от Еко във Варна(не помня точно къде беше обаче), но от там ми губеше мощност и след 3000 хил. оборота колата спира да набира( при положение че макс. въртящ момент и макс. мощност са при 47000 оборота, ако не се лъжа). Сега мисля пак да опитам от Еко, защото от мои познати чувам добри отзиви за там, може да съм оцелил куц бензин предните пъти.
Лятото работих в Свети влас (след Слънчев Бряг по пътя за Елените) там зареждах от единствената бензиностанция Влас ойл, бензина винаги беше с 1-2 ст. по-евтин от другите места, колата гореше с почти литър по-малко и от бензина от ОМВ, което ме учуди страшно много при положение, че е няква малка бензиностанция с 4 колонки, но това е друг въпрос, винаги пълнех до горе резервоара за да отчета най-точен разход и найстина си беше по-малък от този с ОМВ. Миналата пролет сменях горивния филтър (тогава още зареждах от Лукойл) и като видях каква чернилка изтече от тоя филтър ми стана лошо. Вечерта позвъних на предишния собственик(адвокат от София гледал я само в сервиза на Мерцедес) да го питам от къде е зареждал, отговора му беше предимно Лукойл и Шел.
Баща ми от 2 години кара CLK200 W208 също на бензин, до преди 2-3 месаца и той зарежда от Лукойл и също разхода му беше завишен спрямо спецификацията, при споделяне на мойте наблюдение и той започна да зарежда само от ОМВ в Бурагс и разхода му падна до този по спецификация. Като съм в Бургас и взимам ЦЛК-то съм си правил проба и зареждам от Еко(същото като по-горе), дава същия разход като от ОМВ и няма проблем с мощността (явно на С класата не и харесва Ековския бензин или съм оцелил куцата партида).
От всичките ми познати ,с които съм споделил наблюденията ми, в момента всички зареждат от място различно от Лукойл и при тях разхода се нормализира.
Една позната има форд Мондео 96г някъде на газ, и зарежда само от Еко газ, от всякъде другаде казва, че колата се дави и върви едва едва. На друг мой познат с Ауди А6, нафтата от Еко му замръзна миналата седмица.

А доколкото знам и съм чувал ОМВ внасят горива от Австрия, нз колко е вярно нека Колегите, които са вещи по този въпрос да кажат.То попринцип ОМВ си е австрийска фирма със собствена рафинерия и добивни сонди, но дали тук идва австрийски бензин нз, дано да е така.

п.с. малко се поулях с писането, но това е моя скромен опит и експерименти с бензина :flagMB new:
  • 0
Mercedes-Benz “The Best or Nothing”

#42 martinis

martinis

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 78 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Интереси:Automotive Diecast Models
    Whisky & Cigars
  • Автомобил:
    (S203) C320CDI Elegance 2005
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 май 2012 - 09:58

Аз от Лукойл никога, никъде няма да заредя! Сипвал съм преди на каквото съм карал от Шел и ОМВ, сега отскоро съм горд собственик на МБ Ц320ЦДИ и вече заредих дизел от скъпия, от ОМВ Благоевград и нямам проблем. Въпросът ми е какви са ви впечатленията от дизела на Шел, конкретно?
  • 0
Кучета не са ме хапали, само хора...

#43 Pe6o666

Pe6o666

    極真会館

  • Потребители на форума
  • 2222 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Интереси:Apple & Mercedes
  • Автомобил:
    ML 270 CDI '02
    ML 320 CDI 4matic '05
    S 500L 4matic '06
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 май 2012 - 10:08

47000 оборота не са ли множко :)
  • 0

#44 credal4o

credal4o

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 27 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    е190
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 ноември 2012 - 22:24

Газ от Шел - доволен съм
Газ от ОМВ - НЕ
  • 1
Публикувано изображение

#45 mbthepower

mbthepower

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2833 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pleven D'ge
  • Автомобил:
    w140 s300 дизелак

Публикувано 19 ноември 2012 - 01:29

Тая" ГАЗ" от омв , на мен ли ми прави впечатление , че много бързо свършва или просто такава е партидата...
Сипвах на една много шанаджииска бензиностанция газ и с 5 лева минах - 40 км , при положение , че в бутилката нямаше газ , беше свършила и тогава заредих , а сега от омв , сипах за 10 лева и на 10 км започва да свършва... да ми мига лампичката , че няма достатъчно газ , демек с 7 литра газ , ще изкарам 60км ...
  • 1
Публикувано изображение Публикувано изображение

W140 The best or nothing !
Тръгвай и карай така все едно шофираш Мерцедес и то S-Klasse . Тежко , бавно , полека и с финес , хората като видят муцуната и сами се сещат че трябва да ти дадът път и предимство.




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни