Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

"Черен" списък на бензиностанциив цялата страна!


  • Please log in to reply
55 мнения по тази тема

#1 mbenz

mbenz

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2892 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    МВ 124/Е 250D 20V'94г.

Публикувано 03 януари 2009 - 17:22

Мисля,че ще е добре за всички всеки да сподели,ако е заредил отнякъде некачествено гориво,особенно нафта,която в тези студове веднага ще си покаже каква е!То се е видяло,че държавата не извършва никакъв контрол на горивата от доста време(съвсем преднамерено!)-поне ние да си помогнем с такава информация-инак няма кой! :nono: Ясно е,че 90% от горивата(или повече)идват от Лукоил-а,ама след това нещата опират основно до съзнанието на управителя на съответната бензиджийница-това е! :kill_myself:
Аз мога да открия списъка с Лукоил-а в Бургас,който е на кръговото на изхода за Несебър-оттогава съм се "развел"с тази фирма! :angry:
  • 1
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

#2 sebotarikata

sebotarikata

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 21 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Автомобил:
    s 320 2004godina 300TD91г ПЕЖО206 2000г

Публикувано 03 януари 2009 - 19:39

прав си за горивата кофти са но все пак най добрия избор е лукойл нали се сешташ че штом те ги доставят не може да има по добро от техните штот тия дет го купуват от тях му добавят какво ли не
  • 0

#3 mbenz

mbenz

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2892 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    МВ 124/Е 250D 20V'94г.

Публикувано 03 януари 2009 - 19:47

прав си за горивата кофти са но все пак най добрия избор е лукойл нали се сешташ че штом те ги доставят не може да има по добро от техните штот тия дет го купуват от тях му добавят какво ли не


много грешиш-нали точно на Лукоил сипах най-голямото менте в живота си!и то в Бургас,където е рафинерията!!!така,че не търси логика в случая!ако някой управител на бензиджийница е дружка с някой шеф от рафинерията ще си прави,каквото си иска и ще му се размине,нали?
а,и знам колко често горивото не отговаря на стандартите,та затва"тия" слагат разни добавки!
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

#4 Lorinser

Lorinser

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    --Първият в БГ C124 CE500 M117-V8 Custom.
    --W126 260SE 1988

Публикувано 03 януари 2009 - 20:35

абе нещо като сипя газ на ОМВ и Омегата ми удря разход 20-23л/100. Е вярно е че си го понастъпвам сериозно, но от Петрол не вдига повече от 18л/100
От газтрейд съм също доволен!

такаче рядко пълня Газ на ОМВ.

За бензина--не съм имал сериозни ядове някъде
  • 0

#5 Alenn

Alenn

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 263 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Volvo C30 2007

Публикувано 03 януари 2009 - 22:05

В момента зараждам Премиум/Алпин дизел от ОМВ. Иначе когато съм зареждал в чужбина и то от няколко различни страни разхода ми е "учудващо" по-нисък. Защо ли? :dontknow: :tongue: Често съм чувал че колонката примерно ти отчита 1л, обаче в резервоара влизат 900 мл. примерно. В чужбина едва ли е така. Нека някой по-запознат да каже.
Поздрави. :4036:
  • 0

#6 mbenz

mbenz

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2892 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    МВ 124/Е 250D 20V'94г.

Публикувано 03 януари 2009 - 22:25

В момента зараждам Премиум/Алпин дизел от ОМВ. Иначе когато съм зареждал в чужбина и то от няколко различни страни разхода ми е "учудващо" по-нисък. Защо ли? :dontknow: :tongue: Често съм чувал че колонката примерно ти отчита 1л, обаче в резервоара влизат 900 мл. примерно. В чужбина едва ли е така. Нека някой по-запознат да каже.
Поздрави. :4036:



Някъде лъжат с количеството,но и некачественото гориво повишава разхода.
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

#7 kavarnatv

kavarnatv

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 43 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Каварна
  • Автомобил:
    W210 - 2002г
    W168 - 1999

Публикувано 03 януари 2009 - 23:05

Зарейждайки от запад на изток у нас разходът на гориво ръсте.
В София, като си купих колата горещо ми препоръчаха да не зареждам от Шел.
Във Варна препоръките бяха за Шел.В Каварна големите продават, по-лошо гориво-съдя по разхода.
Карам Е270 CDI.
Някой който е по-навътре в нещата повече ,да обясни!
  • 0

#8 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 януари 2009 - 23:25

От известно време зареждам газ само на Лукойл. Разхода падна, колата си върви перфектно, абе доволен съм. Преди зареждах главно на ОМВ. Харчеше значително повече от сега, а сега са студове все пак. Тия от ОМВ или лъжат с количеството, или газта им е калпава, а може и двете. За бензина- нямам преки впечатления, на месец изхарчвам 10-ина литра и все едно от къде е сипан. Лоши впечатления от преди време за бензина имам от Литекс-а на Подуене и от една малка "Булнефт" се казваше, до СДВР в Слатина, ама тя фалира и сега е "Круиз". Откакто е "Круиз" не съм зареждал и незнам как е.
  • 0

#9 bano123

bano123

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 168 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София, кв. Модерно предградие
  • Интереси:Мерцедес, Строителство, Общинска администрация
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W124 250 Diesel 1992г.
    Mercedes-Benz W123 300 Tourist Diesel 1981г.

Публикувано 04 януари 2009 - 00:15

Аз засега зареждам само от Лукойл и мисля колата си върви доста добре (дизел). Иначе веднъж заредих от Шел, ма не си спомням кой обект и колата ми се видя спъната, а си беше в градуси.
В О-пет съм работил на колонките и някои хора се оплакваха и там не мисля да зареждам, още повече че са на Доган. Иначе правеха некви експертизи и взимаха проби като докараваха цистерната, ма дали са 100% проверявани :dontknow:
  • 0

#10 Blond

Blond

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3954 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    C124 200E 1992
    S202 220CDI 11.1999
    W211 220CDI 04.2004
    C207 350CDI 06.2009
    W212 220CDI facelift

Публикувано 04 януари 2009 - 08:09

Не мога да кажа, че съм твърдо против някоя бензиностанция. Единствено на Лукойл на летището са ми скроявали номер веднъж с количеството на газта - сипаха ми повече, отколкото ми е бутилката, а аз си бях отишъл до там на собствен ход.
Освен това и от нафтата им веднъж колата работеше доста по-зле, докато не отидох и сипах на ОМВ... Предполагам, че там е занижен контрола, но въпреки това не игнорирам Лукойл. Ползвам други техни бензиностанции, но не и тая на летището.
  • 0

#11 hektor

hektor

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1751 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гера/София
  • Автомобил:
    Alfa Romeo 147 1.6 ts

Публикувано 04 януари 2009 - 13:59

Зарейждайки от запад на изток у нас разходът на гориво ръсте.
В София, като си купих колата горещо ми препоръчаха да не зареждам от Шел.
Във Варна препоръките бяха за Шел.В Каварна големите продават, по-лошо гориво-съдя по разхода.
Карам Е270 CDI.
Някой който е по-навътре в нещата повече ,да обясни!


Колега при мен е обратното. От запад на изток разхода ми се занижава :kill_myself:
Май идва от това с какви скорости се кара, ама тук у немско съм свикнал поне 10 по магистралката па в град хехехе каца на 11.
Инак вече втора година си ходя до БГ с каручката и не съм имал проблеми с горивата. Със сигурност обче ще кажа, че съм много доволен от горивото в Австрия и Румъния.
Относно колко мамят с горивото, имах случай с бившата А190, заредих на Еко ли бе при завод Електроника. По книжка резервоара е 52, а колонката ми отчете 56 като имах два три литра още на дъното :kill_myself: . Айде с газта може да кажеш, че може да има някакви разминавания ама тук при бензина!!!!!!!!!!!!!!!????????
  • 0
Sky каза:Ела да сръбнеш от извора!

" Ау ми врътнеш един Биг Бен ма! Ни моа, боли ме главата!"

#12 Momchil

Momchil

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 488 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Specialized Allez - my favorite ride :)
    RAM Podium - off-road adventure :)
    Royal Enfield - Bike that has a soul!
    CLK 280, V6
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 януари 2009 - 15:17

Единствено на Лукойл на летището са ми скроявали номер веднъж с количеството на газта - сипаха ми повече, отколкото ми е бутилката, а аз си бях отишъл до там на собствен ход....

Ахам - в 40 литровата бутилка напраскаха 46 л. (!!!) LPG, а си стигнах до там на собствен ход. И ми се изхилиха нагло! (Аз защо им платих се чудя).
  • 0

#13 mbenz

mbenz

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2892 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    МВ 124/Е 250D 20V'94г.

Публикувано 04 януари 2009 - 15:30

Ахам - в 40 литровата бутилка напраскаха 46 л. (!!!) LPG, а си стигнах до там на собствен ход. И ми се изхилиха нагло! (Аз защо им платих се чудя).



Ама кажи на коя бензиджийница,Момчиле-нали това е темата?
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

#14 Vladek

Vladek

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3744 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 04 януари 2009 - 16:49

Ахам - в 40 литровата бутилка напраскаха 46 л. (!!!) LPG, а си стигнах до там на собствен ход. И ми се изхилиха нагло! (Аз защо им платих се чудя).

Това при газта е нормално
Съдовете са по-голями по обем от колкото, максимално заданетите литри за зареждане на самата бутилка.Карал съм кола на газ 8-9 години и това се случваше редовно при различни газоднанции.
Просто помпите на различните газостанции, са регулирани на ралични налягания на изключване.(имат известен толеранс)

Поздрави
:4036:
  • 0
Публикувано изображение
Шофьорски стаж ... 28-29г.
За повече контакти - купете си разклонител

#15 lopotok

lopotok

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 71 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гр. Велинград
  • Автомобил:
    W124/300TD

Публикувано 04 януари 2009 - 18:01

Avanti Велинград .....колеги като идвате да почивате тука не сипвайте дизел там особено ако е -10/14 градуса замръзва
  • 0
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

MB 124/300TD & GrandVitara 2.0 16V Кабрио





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни