Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

При покупка на W203!Детски болести, на какво да обърнем внимание!


  • Please log in to reply
464 мнения по тази тема

#331 C180 :)

C180 :)

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 154 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Хасково
  • Автомобил:
    Mercedes C180 w202
    BMW E39 523I
    Vw Golf 4 1.9 SDI

Публикувано 23 декември 2017 - 07:51

Така ще направя нали уж след 2005 нямат проблем с ръждата вече тия 203-ки нали?

П.с При w204 там как е положението откъм ръжда гният ли като 203-ките или там вече няма абсолютно никакъв проблем с ръждата

Този пост е редактиран от C180 :): 23 декември 2017 - 07:52

  • 1

#332 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 23 декември 2017 - 22:35

Гният "швейцарския нов внос" и останалите тоталки от другите държави, както при фейсовите 203ки ;)

Ако имат по-приятно минало, не гният.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#333 Bokouser

Bokouser

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E350 CDI BlueEFF Avantgarde
    CL203 SportCoupé

Публикувано 23 декември 2017 - 23:46

Събирай направо за 205-ца


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#334 Д. Пеев

Д. Пеев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 465 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник

Публикувано 17 февруари 2018 - 13:20

Някой знае ли, защо в квадратчетата където трябва да е показано на какъв режим и предавка е колата са празни?
Също така като поработи около 20 минути на място се появява режим S и скорост P ?!
През времето когато ги няма, скоростният лост не мърда от позиция P.

Прави го само когато е студена и се замислям кога ще откаже напълно да включва.
  • 0

Стресни се, племе закъсняло! Живейш ли, мреш ли, ти не знайш! След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?

                                                                                      

                                                                                                                                                                                               Иван Вазов.


#335 Д. Пеев

Д. Пеев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 465 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник

Публикувано 18 февруари 2018 - 20:37

Реших проблема временно, просто натискам бутона който се намира зад скоростният лост.
Така вече мога да включа на директна, забравих да спомена, че есп-то пищи като я стартирам, както и абс и бас, но системите работят.

Прикачени файлове


  • 0

Стресни се, племе закъсняло! Живейш ли, мреш ли, ти не знайш! След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?

                                                                                      

                                                                                                                                                                                               Иван Вазов.


#336 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 февруари 2018 - 10:13

Заминал ти е избирача за скоростите. Когато на таблото не покзава на коя позиция е лоста и режима на кутията W/S значи проблема е в избирача. Вътре има едни оптични елементи, които следят позицията на лоста. Като замине някой от тях и ако си бил в движение, скоростната кутия влиза в авариен режим колкото да стигнеш до някой паркинг а не да останеш по средата на платното.

 

Смени избирача и проблема ще се оправи. Той е еднакъв за бензин/дизел. Не изисква никакво обучение с компютър.


  • 0

#337 Д. Пеев

Д. Пеев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 465 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник

Публикувано 19 февруари 2018 - 17:40

Благодаря ти Сами!
Ще се опитам да му намеря парт номера и да го поръчам.

Само се чудя дали има връзка есп-то или датчика за ъгъл на завиване е за смяна?!
  • 0

Стресни се, племе закъсняло! Живейш ли, мреш ли, ти не знайш! След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?

                                                                                      

                                                                                                                                                                                               Иван Вазов.


#338 Antoni_

Antoni_

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 212 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    C180 S204 Kompressor BlueEFFICIENCY Avantgarde 2010 - ex
    C250 S204 Facelift BlueEFFICIENCY Avantgarde 2012

Публикувано 06 април 2018 - 13:48

Здравейте,

периодично следя във форума някои от темите. Отдавна имам интерес към марката и дойде време да напиша първия си пост.

Положението е следното: Докато се оглеждах за автомобил (W204), моите родители решиха, че трябва да сменят колата и измежду оглежданите от тях е и Мерцедес (W203), комби по-скоро.
Имам няколко бързи въпроса, бих се радвал, ако някой сподели мнение.

1. Ако можехте да отидете до Германия и да закупите Мерцедес, кой вариант на W203 и W204 бихте взели? И в двата случая аз лично съм се спрял на 200 Компресор, по възможност Авангард. Предпочитам бензин, ръчни скорости, не знам доколко автоматикът е надежден. Чета, че е така.

2. Каква е приемливата и надеждна цена за едното поколение и другото към днешна дата оттам? Предполага се договаряне на място с цел отстъпка от първоначалната цена, но все пак.

3. Като поддръжка как стоят нещата при двата модела? Ако трябват да бъдат сравнявани с другите оглеждани - Тойота Корола Версо, 2007-2008, Лагуна 3, 2007-2008 или Мазда 6, 2008-2010г. и Хонда Сивик 2007-2009г., голяма ли е разликата сравнено с W2O3 най-вече?


Поздрави.


  • 0

"Ръката Му отдава всекиму - дължимото"


#339 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 април 2018 - 20:53

203 фейслифта е солидна кола.

Германия бих си я спестил, има други по-интересни дестинации.

(Белгия, Холандия, северна Италия)

Виж... и в Германия има коли, но определено не са евтини. Евтините по-добре не ги взимай от Германия ;)

Иначе... аз бих предпочел 204 фейс, но там цената е друга.

Ръчни скорости е безсмислено. Автоматите са чудесни.

Поддръжката е в зависимост какъв кош се взима. Моята е доста скромна от към поддръжка. Убеден съм, че евтиното излиза скъпо обаче. 

Тея жълти курници не искам да ги коментирам. Това не са коли, а средства за придвижване. Ако имат остатъчен живот в тях обаче, могат да са доста безпроблемни.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#340 Antoni_

Antoni_

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 212 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    C180 S204 Kompressor BlueEFFICIENCY Avantgarde 2010 - ex
    C250 S204 Facelift BlueEFFICIENCY Avantgarde 2012

Публикувано 07 април 2018 - 09:53

Привет,

 

благодаря за мнението. Да, 204 фейслифт със сигурност е много, много добър избор, но на този етап няма как :)

 

А относно добрите 203-ки  по мои наблюдения не трябва да се пада под 4500евро, това включва и договорката с частното лице, когато реши да направи отстъпка. Надявам се да не съм в заблуждение.

Ще имам предвид това за Холандия и Белгия, лошото е, че там нямам приятели, при които да остана докато излезе нещо стойностно.


  • 0

"Ръката Му отдава всекиму - дължимото"


#341 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 април 2018 - 09:59

Aз моята я купих по интернет. Според мен за 6000-6500 може да се намерят нормални коли. 

Въобще не съм ходил до там. През аутоскаут си търсих, докато не намерих кола, която ми харесва. Обадих се, поговорихме доста. Платих я и си я взех.

Факт, дори не я бях видял, но можеш да я капарираш само с уговорка да го развалите, ако не си доволен. На самолета и за макс. 2 нощувки в хотел, си готов да тръгваш с нея.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#342 Antoni_

Antoni_

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 212 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    C180 S204 Kompressor BlueEFFICIENCY Avantgarde 2010 - ex
    C250 S204 Facelift BlueEFFICIENCY Avantgarde 2012

Публикувано 09 април 2018 - 21:26

Привет отново,

мога ли да попитам още нещо, тъй като спорадично изкача някъде по нещо относно цените на частите.

Какви са ориентировъчните цени при W203 и W204 примерно на...биалетки, амортисьори, носачи, дискове, накладки и прочие. При досегашните ми коли винаги съм имал опция от добри търговци (вносители) с приемлива отстъпка да пазарувам, а не винаги от официалния представител или дилър. Проблеми не съм имал никога досега с качеството. Цените са били малко по-добри. Как седят нещата в този случай?


  • 0

"Ръката Му отдава всекиму - дължимото"


#343 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 10 април 2018 - 09:04

Това са 15 годишни коли. Афтърмаркет части бол.

Спокойно. Ако колата е читава, няма да сменяш амортисьори и половината други части, които за доста коли са консуматив.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#344 Antoni_

Antoni_

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 212 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    C180 S204 Kompressor BlueEFFICIENCY Avantgarde 2010 - ex
    C250 S204 Facelift BlueEFFICIENCY Avantgarde 2012

Публикувано 16 април 2018 - 10:15

Привет,

 

благодаря за бързите отговори. Хвърлих поглед в един сайт - autopower, някои части не са по-скъпи от частите на сегашната ми кола, други са малко по-скъпи и по-рядко наистина доста по-скъпи (но това по-скоро би било изключение, ако трябва да се сменя). Цялостно не е толкова стряскащо положението на фона на това как понякога има хора, които го обясняват без дори да карат кола от тази марка.


  • 0

"Ръката Му отдава всекиму - дължимото"


#345 самотока

самотока

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 4 Мнения:
  • Град:В. Търново

Публикувано 15 май 2018 - 22:33

Привет на целия форум.

 

За какво съм влязъл и какво искам да попитам, в кратце. Сиромах човек съм, повече от 9-10 хиляди (лева) за кола нямам - със сигурност ги нямам, това ми е абсолютния таван! Та цял живот съм притежавал скромни колици, но по стечение на обстоятелствата съм карал и доста супер скъпи (съответно не моя собственост) - двата най- скъпи впрочем са Мерцедес, GL и W204 '07г., и двата чисто нови, AMG ..... Както и да е - мисълта ми е, че от тези коли (не само изброените две), как и що, страшно много обикнах автомата. Просто ..... искам автомат, това ми е сиромашката мечта да го кажем. (: 

 

И предполагам вече се досещате какво ме интересува - за W211 не мога се вредя с тази сума, споменавам модела само, защото няколко човека се опитват да ме убедят, че е възможно, разгледах какво сте писали за модела из форума и гледам мнението ми се потвърждава. Друг модел на Мерцедес до тези пари не виждам, който все пак да е сносен автомобил, а не пред разпад. Така, че искам да ви питам за W203 - бива ли ги автоматите, няколко модела ли са, кой е най- надеждния, с кой двигател е най- добре да търся и италянка преди фейса пак ли ще гние?

 

п.п. и ако не го намирате за грубо - кои други марки според вас са с по- надеждни автоматици. (лека кола до 10 бона макс) Благодаря на отзовалите се.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни