Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

При покупка на W203!Детски болести, на какво да обърнем внимание!


  • Please log in to reply
464 мнения по тази тема

#301 [email protected]

[email protected]

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 10 Мнения:
  • Град:Yambol

Публикувано 08 юни 2017 - 23:12

Здравейте, колеги.Ще се възползвам да попитам, тъй като повечето тук сме горди собственици на w203, и по конкретно да отправя въпрос към колегите притежатели на ц 200 компресор 2.0 163 конски сили управляван на гас. Въпросът ми е моята ц200 компресор е на с газова уретба и с фабричен тунинг на фирмата carlsson и вместо 163 е 204 конски сили (150kw), не знам в какво се изразява повишаването на мощността но имам проблем с разхода на градско, който не пада под 20 литра на 100. Дали фабричните 163 се доближават до този разход и ако не на какво може да се дължи този висок разход при мен. Благодаря предварително.
  • 0

#302 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 юни 2017 - 23:22

В Ямбол е възможно. Имах 200К, който в Ямбол ми гореше 20ина. Но паля в центъра и отивам около центъра.

В София ми гореше 11-12.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#303 [email protected]

[email protected]

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 10 Мнения:
  • Град:Yambol

Публикувано 09 юни 2017 - 15:51

Благодаря колега, възможно е да заради малкото изминати километри, тъй като и аз я карам на къси разтояния за по 1-2 километра.
  • 0

#304 nznikolow

nznikolow

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Град:Бургас

Публикувано 04 юли 2017 - 00:41

C220cdi 2006-2007 имат гледам 122/136/150 к.с. Дайте повече инфо особено за този 122 що за агрегат? Защо го слагат на "Спортната" версия?


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#305 robber

robber

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 404 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Златоград
  • Автомобил:
    Mercedes Benz E270 CDI (W211)

Публикувано 04 юли 2017 - 17:19

Ако не бъркам 122 коня се води 200 cdi

 

Прикачен файл  Clipboard01.jpg   135,19K   14 Брой сваляния


  • 0

#306 Д. Пеев

Д. Пеев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 465 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник

Публикувано 18 септември 2017 - 07:04

Колеги, от къде мога да купя ангренажна верига, която да пасне?
Автомобила съм го разглобил тотално.
Стигна се до покупката на друг мост, шенкели дори и долни носачи.

Прикачени файлове


  • 0

Стресни се, племе закъсняло! Живейш ли, мреш ли, ти не знайш! След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?

                                                                                      

                                                                                                                                                                                               Иван Вазов.


#307 francois_pepe_meme

francois_pepe_meme

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 1 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 19 октомври 2017 - 11:48

Колеги, тази как ви изглежда по снимки? Мисля да отида да я видя наживо:

http://www.cars.bg/offer/c2315086


  • 0

#308 azotos

azotos

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 5 Мнения:
  • Град:Варна

Публикувано 21 октомври 2017 - 17:49

Здравейте, 

насочил съм се към покупка на W203  комби с бензинов двигател в диапазона 150-200кс.  От прочетеното тук във форума, останах с впечатлението, че М271, във вариант ц200К или ц230К е един не лош вариант. Но реших да задълбая за повече инфо в нета и има много информация за проблеми с ангренажната верига и обтегачите, и леко ми се изпари желанието за  този двигател.

 

И тук въпросите ми са :

До колко е сериозен проблема и колко всъщност е ресурса на тези обтегачи? Срещам мнения в нета за проблеми на автомобили,на под 150к км. 

Има ли година при W203 след, която проблема да е оправен ?

Някаква ориентировъчна информация колко струва замяната на въпросните ?

Подобен ремонт предполагам е удобен момент превантивно да се подменят и други неща - например срещнах инфо за две пласмасови маслени тръби, които с времето се изпичат и създават ядове. Някакви насоки в тази посока ?

Имал съм БМВ, на което сменях верига и обтегачи и преди това имаше много характерен шум на tdi двигател :) . При M271 също само на слух ли се хваща подобен проблем или има вариант и на диагностика ?

Бихте ли ми препоръчали човек/ сервиз в София където да закарам автомобил, ако искам да се прегледа някой .?

 

Благодаря ви за отгворите предварително :)

Поздрави.


  • 0

#309 emmotoss

emmotoss

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 65 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    c180K (w203) , 2005 година

Публикувано 21 октомври 2017 - 19:08

Здравей,
Аз имам w203 със същия двигател м271, само че в модификация c180k със 143к.с. Досега не съм имал проблем с веригата, но съм чел по форуми за него и съм се оглеждал за ориентировъчни цени. От това, което съм гледал ангренажен комплект може да се намери за около 500-600лв. Това при условие, че хванеш проблема навреме преди да заминат зъбните колела на разпределителните валове. Те са скъпички- бях ги открил за 1200лв. с доставка от Германия. За сервиз не мога да те ориентирам.
Поздрави!
  • 0

#310 Д. Пеев

Д. Пеев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 465 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник

Публикувано 22 октомври 2017 - 07:44

Преди месец сменях верига с облегач и банани, но не замених ваносите.
Причината е, че в моят случай не си струваше чак толкова голяма инвестиция.
В крайна сметка веригата ми струваше 450лв. на Сваг и 350лв. -труд.
Рузултат, абсолютно никакъв!
  • 0

Стресни се, племе закъсняло! Живейш ли, мреш ли, ти не знайш! След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?

                                                                                      

                                                                                                                                                                                               Иван Вазов.


#311 azotos

azotos

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 5 Мнения:
  • Град:Варна

Публикувано 22 октомври 2017 - 08:16

Д.Пеев и emmotoss , благодаря ви за отговорите.  Всъщност 800лв за смяна на верига и обтегачи си е съвсем нормална цена, така че може направо да се сменят при покупката.Остава въпроса с неясното състоение на зъбните колела ...

Д.Пеев би ли дал повече подробностти - имаше характерен шум на разтеглена верига и това наложи смяната или я смени превантивно.

Пишеш че е било без резултат -в смисъл проблема, който си имал си е останал и след ремонта ? И имаше ли видими следи от износване на зъбите, на колелата ?

 

Поздрави.

П.С. Сетих се и още нещо - от обявите в нета оставам с впечатлението, че W203 C240 се е предлагал само преди фейслифта. Така ли е или съм в грешка ?

 

Респект.


  • 0

#312 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 22 октомври 2017 - 10:01

240 e основно преди фейса. Рядко има междинки (фейс вътре, но реално преди фейс коли), които са с този мотор, както при W209.

Ако търсиш 6-цил, 280 мотора (М272 3.0 V6) е един много добър избор за това купе пред 240 М112.

Иначе 4цил са доста приятни мотори.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#313 Д. Пеев

Д. Пеев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 465 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник

Публикувано 22 октомври 2017 - 10:44

Самите клапани чукаха, и от там се замислих дали веригата не се е разтеглила, но явно съм бил в грешка.

Мотора си остана шумен и след ремонта, а зъбните колела бяха с видимо износване.

 

Когато се сменя верига се сменят всички семеринги, уплътнения водна помпа, радиатор ако е необходимо, тъй като се разглабя половин двигател.

Мой съвет към тебе е, да избереш автомобил на малко километри и да си спестиш цялото това главоболие.

 

 


  • 0

Стресни се, племе закъсняло! Живейш ли, мреш ли, ти не знайш! След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?

                                                                                      

                                                                                                                                                                                               Иван Вазов.


#314 azotos

azotos

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 5 Мнения:
  • Град:Варна

Публикувано 22 октомври 2017 - 11:34

Д.Пеев благодаря отново !

Да, гледам само автомобили след фейслифта, без да обръщам толкова внимание на оборудването.

Леко ме обърква факта, че всички коли, които гледах тук във Варна със М271, ми звучат значително по-шумни от старото ми бмв с М54 О.о

 

Но както и да е, благодаря за отговорите :).


  • 0

#315 aleksiev275

aleksiev275

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 3 Мнения:
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    Ford Focus

Публикувано 20 декември 2017 - 18:15

Здравейте колеги! Нов съм тук. Регистрирах се защото ми писна да карам таралясници (в момента карам Фокус),обмислям да го сменям с C-Class и търсих информация за модела и проблеми съответно. Ако съм разбрал правилно от прочетеното до тук, по-добре да се насоча към дизел (понеже няма начин да карам кола на газ, а бензиновите си горят). Също така разбрах че трябва да е 2005+ за да се избегнат проблемите с ръжда, хидравлика и електроника. Правилно ли съм разбрал? Също така не разбрах как се различава фейс лифта. Искам да знам защото в България по салоните обичат да лъжат с годинка за производството. Та идеята ми е да не ми пробутат някоя 2004 за 2005 година. Най-вероятно ще изникнат и още въпроси с времето но за сега е това.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни