Към съдържанието

  •  

Снимка
* - - - - 1 гласа

При покупка на W211!Детски болести, на какво да обърнем внимание!


  • Please log in to reply
207 мнения по тази тема

#181 Chavalinov

Chavalinov

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 323 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Автомобил:
    C124 e200 1996
    S203 C220 CDI 2006
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 септември 2020 - 10:31

Само един въпрос за тези толкова дъвкани Евро Категории- Евро X значи YYY g емисии за 100 km , нали ? Къде в общата оценка на замърсяването отиват километрите ? Може ли една нова кола  Евро 6 която по-принцип се кара много да кажем 40-50к на година, да замърси 5 пъти повече от на някой дядо бараката дето минава 4-5к максимум на година (да отиде на доктор и 1 седмично до магазина в големия град примерно) ? Съгласен съм да се направи ценоразпис за емисии във вариант г/км => лв. и да се отчита точното замърсяване на всеки което е обвързано с пробега и да си го плаща, Идва въпроса както всяко нещо в БГ кой и как ще го отчете и дали няма да се манипулира . Какво като бараките имат евро 4 или 5 и бай Ганьо им изкорми катализатори, ДПФ, затапи ЕГР и си я ЧУПОСВА да стане бегачка..... Една работа първо трябва да я измислиш как да стане и после да я свършиш като хората. всичко останало е прах в очите с цел събиране на повече пари.


  • 0

#182 Bewolf

Bewolf

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 329 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:На Юг
  • Автомобил:
    W211 E320 on LPG
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 септември 2020 - 10:36

Един пич го беше описал много добре, както за винетките, мисля че е възможно да се направи и за данъка да е на база колко КМ си направил тази година.

Или иначе казано, отпада винетка, отпада данъка и като зареждаш това нещо ще е включено в цената. Но идват проблеми от типа хора които зареждат в чужбина, международни презови които не зареждат в БГ и т.н. Като цяло има МНОГО "но" и не е лесно да се даде унифициран отговор.

Сигурен съм че много хора са го мислели преди нас това и още много ще го мислят, докато се стигне до нещо адекватно и работещо. Трудно е да се угоди на всеки и винаги има някой който е "преебан"


  • 0

#183 zeroheat

zeroheat

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 19 Мнения:
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    Audi A4 1.8T

Публикувано 02 септември 2020 - 11:03

Само един въпрос за тези толкова дъвкани Евро Категории- Евро X значи YYY g емисии за 100 km , нали ? Къде в общата оценка на замърсяването отиват километрите ? Може ли една нова кола  Евро 6 която по-принцип се кара много да кажем 40-50к на година, да замърси 5 пъти повече от на някой дядо бараката дето минава 4-5к максимум на година (да отиде на доктор и 1 седмично до магазина в големия град примерно) ? Съгласен съм да се направи ценоразпис за емисии във вариант г/км => лв. и да се отчита точното замърсяване на всеки което е обвързано с пробега и да си го плаща, Идва въпроса както всяко нещо в БГ кой и как ще го отчете и дали няма да се манипулира . Какво като бараките имат евро 4 или 5 и бай Ганьо им изкорми катализатори, ДПФ, затапи ЕГР и си я ЧУПОСВА да стане бегачка..... Една работа първо трябва да я измислиш как да стане и после да я свършиш като хората. всичко останало е прах в очите с цел събиране на повече пари.

Напълно съм съгласен с теб.

Една идея за километрите. Всяка година на техническите прегледи ги вписват/проверяват. Но както каза ти има поле за манипулация.


  • 0

#184 Chavalinov

Chavalinov

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 323 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Автомобил:
    C124 e200 1996
    S203 C220 CDI 2006
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 септември 2020 - 11:09

Винаги има някой прецакан. Много ми дреме 200лв или 1000лв лв плаща тоя пред мен дето оставя черни петна сажди по асфалта като запали и 2мин след него може да помиришеш откъде е минал - накрая пак някой който има пари ще си го позволява а който няма пари ще го откажат. Но не трябва да е така ако наистина държиш да отстояваш няква цел- спиране от движение докато не мине съответните изисквания.  Друг е въпроса кое е по - екологично една стока да я ползваш 20г или 10г - ще имаш двойно повече отпадък, рециклиране и производство (за всичко това ще има повече изразходвана енергия, транспортни разходи и т.н.). Едва ли някой може да оцени всичко и да го сметне- най малкото всичко е динамично и плаващо от ден за ден какво остава в дългосрочен план. Отделно има засегнати и много други интереси- като печалба и т.н. Въпроса е същия ако вземеш една нова пералня или климатик А++ или една стара, но маркова техника на 10-15г която харчи повече ток и/или вода но си върши работата. Новите са направени да ги хвърлиш като мине гаранцията, а старата е по-проста и ремонто пригодна. Всичко опира до пари и възможности. Не вярвам някой да иска да кара Голф 2 , вместо нова Е/S класа. Цяла Европа налага зверски мерки и инвестиции за екология, скопява си производството и темповете в името на бъдещето. Изнасят си на на другия край на света в Азия производството в някакви първобитни и замърсяващи яко производства и заводи. Идва една пандемия и се оказва, че освен че няма маски , няма даже и материал да почнат да си ги шият. Какво остава за частите за коли и производството им- пълен смях и икономическа трагедия. И накрая ония правят каквото си искат и печелят яко, а ние ставаме зависими от тях. Не става така.... Много се отклоних , сори ама цялата ни работа е сбъркана- ценности, морали, политики. Нямало доктори, нали има инфлуенсъри влогъри, блогъри и други  милионери някои от които сигурно не могат да си напишат името - как да сме подготвени за каквото и да е било. Нали на новия самсунг  му се сгъва дисплея, другите неща не са толкова важни като не се печели от тях.


  • 2

#185 zeroheat

zeroheat

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 19 Мнения:
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    Audi A4 1.8T

Публикувано 02 септември 2020 - 11:54

Винаги има някой прецакан. Много ми дреме 200лв или 1000лв лв плаща тоя пред мен дето оставя черни петна сажди по асфалта като запали и 2мин след него може да помиришеш откъде е минал - накрая пак някой който има пари ще си го позволява а който няма пари ще го откажат. Но не трябва да е така ако наистина държиш да отстояваш няква цел- спиране от движение докато не мине съответните изисквания.  Друг е въпроса кое е по - екологично една стока да я ползваш 20г или 10г - ще имаш двойно повече отпадък, рециклиране и производство (за всичко това ще има повече изразходвана енергия, транспортни разходи и т.н.). Едва ли някой може да оцени всичко и да го сметне- най малкото всичко е динамично и плаващо от ден за ден какво остава в дългосрочен план. Отделно има засегнати и много други интереси- като печалба и т.н. Въпроса е същия ако вземеш една нова пералня или климатик А++ или една стара, но маркова техника на 10-15г която харчи повече ток и/или вода но си върши работата. Новите са направени да ги хвърлиш като мине гаранцията, а старата е по-проста и ремонто пригодна. Всичко опира до пари и възможности. Не вярвам някой да иска да кара Голф 2 , вместо нова Е/S класа. Цяла Европа налага зверски мерки и инвестиции за екология, скопява си производството и темповете в името на бъдещето. Изнасят си на на другия край на света в Азия производството в някакви първобитни и замърсяващи яко производства и заводи. Идва една пандемия и се оказва, че освен че няма маски , няма даже и материал да почнат да си ги шият. Какво остава за частите за коли и производството им- пълен смях и икономическа трагедия. И накрая ония правят каквото си искат и печелят яко, а ние ставаме зависими от тях. Не става така.... Много се отклоних , сори ама цялата ни работа е сбъркана- ценности, морали, политики. Нямало доктори, нали има инфлуенсъри влогъри, блогъри и други  милионери някои от които сигурно не могат да си напишат името - как да сме подготвени за каквото и да е било. Нали на новия самсунг  му се сгъва дисплея, другите неща не са толкова важни като не се печели от тях.

 

Прав си!!! Всичко е сбъркано!!! Особено като гледах протестите сутринта и речта на президента .... и като за финал казаха, че Ники Михайлов освен, че ще е титулярния вратар на националния отбор, ще му бъде и капитан. Ужасен ужас :)


  • 0

#186 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 септември 2020 - 16:04

Данък собственост на МПС не отива непременно в поддръжка на пътната мрежа. Както колегата по-долу е писал, това може да е един от компонентите, но общините си разпределят бюджетите, както е необходимо.
 
Трудно е да се намери информация за какво ще се пръскат бюджетните приходи предварително. Най-общо: различните финансови потоци от приходи в общините се сибират на едно място и се изразходват по планираните дейности. Как, какво, защо... дълга тема. 
 
Няма никаква връзка между акцизът на горивата и данък на МПС. 
ДДС е съвсем друга тема, също без никаква връзка с данък МПС.
 
Относно частните бизнеси и предприемачеството, каквото в случая е пазара на автомобили втора ръка, то е добре че го има до известна степен. Би било хубаво, ако техническите прегледи не позволяваха измами с километри и регистрация на ужасни коптори... но какво да се прави. НАП си извършват икономически проверки на всичко живо, така че явно тези бизнеси са на светло до известна степен.
 
Така че... хубаво е да има бизнес и конкуренция. Защо и как някои коли са толкова евтини: понякога търговците на коли получават и подаръци, (взимаш 5, получаваш и тоя дръгел без пари). Но това си е тяхна работа.
 
Та... последно за какво говорим: за ДДС, акцизи, данъци, горива, пазар на коли втора ръка или маркетинг стратегия на автоджамбазите?
 
Че малко от тема в тема скачаме...

  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#187 zeroheat

zeroheat

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 19 Мнения:
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    Audi A4 1.8T

Публикувано 02 септември 2020 - 16:25

 

Данък собственост на МПС не отива непременно в поддръжка на пътната мрежа. Както колегата по-долу е писал, това може да е един от компонентите, но общините си разпределят бюджетите, както е необходимо.
 
Трудно е да се намери информация за какво ще се пръскат бюджетните приходи предварително. Най-общо: различните финансови потоци от приходи в общините се сибират на едно място и се изразходват по планираните дейности. Как, какво, защо... дълга тема. 
 
Няма никаква връзка между акцизът на горивата и данък на МПС. 
ДДС е съвсем друга тема, също без никаква връзка с данък МПС.
 
Относно частните бизнеси и предприемачеството, каквото в случая е пазара на автомобили втора ръка, то е добре че го има до известна степен. Би било хубаво, ако техническите прегледи не позволяваха измами с километри и регистрация на ужасни коптори... но какво да се прави. НАП си извършват икономически проверки на всичко живо, така че явно тези бизнеси са на светло до известна степен.
 
Така че... хубаво е да има бизнес и конкуренция. Защо и как някои коли са толкова евтини: понякога търговците на коли получават и подаръци, (взимаш 5, получаваш и тоя дръгел без пари). Но това си е тяхна работа.
 
Та... последно за какво говорим: за ДДС, акцизи, данъци, горива, пазар на коли втора ръка или маркетинг стратегия на автоджамбазите?
 
Че малко от тема в тема скачаме...

 

:)

Говорим колко хубава марка е Мерцедес и по-специално W211 :)

А аз просто споделих за данъците в София и реално кое ми пречи и аз да оглеждам модели с повече от 4 цилиндъра.

От друга страна от 1 година гледам този от линка долу и не мога да се реша да отида да го гледам. На снимки ми харесва като изключим монтираните допълнително дневни светлини. 

 

https://www.mobile.b...34&slink=gu4c3s

 

Вие какво мислите? На пръв поглед?


  • 0

#188 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 02 септември 2020 - 17:50

Ненужни коментари в тема за Мерцедес 211.
Дори за момент си помислих че колегата с Аудито троли,ама гледам че разглежда и мерцедеси.
Дрън,дрън,дрън едни и същи неща писани и споделяни по 100пъти в годините.
И пак да кажа без да съм отварял тъпия калкулатор,че след като се изясни че се гледа 388к.с.мотора,той пък няма начин да е Евро 3 и съответно пак не е 1000лв.прословутия данък.
Значи за човек на който му е скъпа някаква такса или някакво обслужване...на къде е тръгнал да влиза в гората,не знам..,пък и защо трябва да занимава АУДИторията с невъзможностите си,пак не знам.

Постнатия Е200К.е чудесен и върши същата работа като ония с високия данък защото е Мерцедес! :)
  • 2

#189 ЦецоКолев

ЦецоКолев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 558 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Stuttgart
  • Автомобил:
    E200 1993 г. 136 кс.
    Е280 1998 г. 204 кс. Avantgarde
    S500 2000 г. 306 кс.

Публикувано 02 септември 2020 - 18:39

Който има пари и иска големи мотори - кара големи мотори.

Който има пари и иска просто кола за придвижване - кара малки мотори.

Който няма пари и иска да кара големи мотори - мрънка по форумите за данъците и колко скъпо е всичко и кара дръгели пред разпад.


  • 3

#190 Momchil

Momchil

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 488 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Specialized Allez - my favorite ride :)
    RAM Podium - off-road adventure :)
    Royal Enfield - Bike that has a soul!
    CLK 280, V6
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 септември 2020 - 09:52

Да не забравяме определението за данък: БЕЗВЪЗМЕЗДНО И НЕВЪЗВРЪЩАЕМО ВЗЕМАНЕ (на държавата/общината)!!! Т.е. ирелевантно е да се спори за какво се използват парите... ;)


  • 0

#191 az_be

az_be

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 390 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    Honda Legend 3.7 VTEC

Публикувано 27 януари 2022 - 21:42

Колеги, някой да има наблюдение върху тази баба?
https://mobile.bg/11628762623574192
  • 0

#192 prokopi69

prokopi69

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 786 Мнения:
  • Град:с. Бъта
  • Автомобил:
    С220 CDI

Публикувано 27 януари 2022 - 22:07

Реални километри, голям здрав мотор, който държи на газ, достатъчно екстри, фейслифт, 2 комплекта джанти, добра цена...

Защо аз не бих я купил - 4х4, панорамен таван, отвратителен цвят на салона, голям разход на гориво, скъпа подръжка, големи такси към държавата...

Трябва основно да се провери за ръжда.
  • 0

#193 Klimfilt

Klimfilt

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 650 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W213 - E220D 4matic
    Mercedes Benz W164 - ML 350 4matic - SOLD :(
    Mercedes Benz W201- 190D
    BMW F39 - X2 sDrive18d
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 януари 2022 - 10:49

Като прочета в обявата, че имала само един собственик и е роден около националсоциализъма, някак си само ми липсва, че е ходено с нея само до магазина в неделя.

Иначе изглежда прилично на вид, екстри достатъчно, мотора е идеален за това купе. Данъка ще е малко кофти работа, но с тоя ЕСССР няма как..

 

@prokopi69 защо панорамния таван да е проблем? Просто ми е интересно, айде за другите неща горе долу се досещам.


  • 1

#194 hammer^BaTe

hammer^BaTe

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 5564 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дружба Сити :D
  • Автомобил:
    2004 W211 E55
    1995 W140 S500L - ex
    2014 W124 E500 - ex
    1996 W140 S350TD - ex
    1994 W124 E250D - ex
    1982 W201 190D - ex
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 януари 2022 - 12:54

За мен колата изглежда прилично.

Хубав мотор, недостатъчно екстри (няма кийлес, панорама и дистроник - откакто ги ползвам установих, че са задължителни за напред..), 5г кутия е (по-здравия вариант от 7г), има кой да ги газифицира хубаво.

Бих отишъл да я погледна ако трябваше да си избирам кола за мен.

С едни хубави джанти ще изглежда много приятно, а ако искаш да стане още по.... с един амг пакет е страховита направо.

Данъка е неприятен - 500+ лв на година, цвета на салона и на мен не ми допада, но е въпрос на вкус.

 

Адаш, драмата с панорамата е, че не се смазва редовно и в даден момент просто отказва (почва да превърта и да не се движи ..). При мен  това се случи съвсем наскоро и чух цени от 500 до 2300 лв за ремонт (без да са погледнали колата на живо даже..)
Накрая се намери един човечец.. направи я за 350 и от тогава няма яд.


  • 2
Scientists have finally discovered what's wrong with the female brain : On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left... :)

#195 prokopi69

prokopi69

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 786 Мнения:
  • Град:с. Бъта
  • Автомобил:
    С220 CDI

Публикувано 28 януари 2022 - 14:39

Ааа, не съм казал, че е проблем, казах, че аз не бих си купил такава кола.

Въпрос на вкус. Ей го чукчето си му харесва, ама аз не съм пушач и не ми идва на акъла кога ще го отворя - зимата в студа, лятото в жегата...
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни