Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Разглабяне на предна чистачкаW202


  • Заключена тема Тази тема е заключена
12 мнения по тази тема

#1 Faca

Faca

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 883 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Wien/Österreich
  • Автомобил:
    S210 E320CDI 2000г.
    W140 S300TD 98г. Продаден!
    Vespa PK50S 3.83г.
    Honda Africa 92г.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 декември 2008 - 10:09

Абе днес не ми върви ... първо колата неискаше да запали, след като я подкарах с 2рата батерия която е в багажника карах 500м и предната чистачка спря да работи, В най-якия дъжд :kill_myself:
Викам си ебати срива... после хванах всякакви задръствания из града пък и нафта нямах...
.. и накрая един проклет австриец реши да ме напсува защото той стъпвал на пешеходната пътека от лявата страна а аз минавам в дясното платно с 5км в час ... и ми кипна , слязох и бях готов за битка .... добре, че той се поуплаши и нещо почна да мрънка , иначе щех да бера ядове.

Та за проблема, предната чистачка. Четох тук във форума мн проблеми но като моя не :(. Изобщо небачка ! Като я местя с ръка си се движи свободно. Как се разглобява това чудо, питам защото моторчето се чува да върти , явно някое зъбно колелце е заминало или нещо такова. Направо днес не ми е ден :censored:
  • 0
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

#2 mitko3

mitko3

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 51 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:варна
  • Автомобил:
    C180 1998

Публикувано 18 декември 2008 - 13:45

аз имах същия проблем. бяха се изяли зъбите на едно пластмасово колело което е на моторчето. купих втора употреба за 110 лв цялото моторче. тази чистачка трябва да се смазва всяка година иначе пак ще се получи. разглобяването не е сложно можеш и сам. за 2-3 часа ще го направиш.
  • 0

#3 misterj

misterj

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 828 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 18 декември 2008 - 13:48

С какво я мажеш?
  • 0

#4 pilot_1

pilot_1

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 2 Мнения:
  • Автомобил:
    W 124 E 250 20v 1995
    190 E 1.8 1991

Публикувано 18 декември 2008 - 14:30

Имах същия проблем с чистачката на 190-ката.Мазането не помогна особено.В смисъл помогна за няколко дни, докато си намеря цял механизъм 2-ра ръка.Излезе около 80 лв.Съветът ми е да смениш целия механизъм с моторчето.Задължително пробвай това, което си купиш/ако е 2-ра употреба/ При мен първият механизъм,който купих беше с изгорял мотор и се наложи да се разкарвам пак.......абе загуба на време и излишни ядове!
Успех! :flagMB new:
  • 0

#5 fika210

fika210

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 738 Мнения:
  • Град:Най-голямото село
  • Автомобил:
    W201 1991
    W210 2000

Публикувано 18 декември 2008 - 14:35

Ето нещо по демонтажа:
http://202tech.mkoso...owto/wiper.html
http://mercedes-w201...tml/14_1_22.htm
  • 0
Verba volant,scripta manent...Казаното отлита,написаното остава .../ако не го изтрият/....

На тази сладурана е кръстена нашата марка
Публикувано изображение
Мерседес Йелинек

#6 Faca

Faca

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 883 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Wien/Österreich
  • Автомобил:
    S210 E320CDI 2000г.
    W140 S300TD 98г. Продаден!
    Vespa PK50S 3.83г.
    Honda Africa 92г.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 декември 2008 - 22:23

@ fika210 : мерси много за линковете утре се захващам да я разглобявам, щото тука праска бая як сняг и е невъзможно да се кара така.
Ако наистина е заминало колелцето на моторчето, мисля да си купя ново (новото си е ново).
Поздрави, и мерси за бързите отговори !!!
  • 0
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

#7 vaakata

vaakata

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 543 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Русе
  • Автомобил:
    C250TD , 1996 година(продаден),
    Е350 (W211) - facelift 2006.

Публикувано 19 декември 2008 - 00:55

Ето нещо по демонтажа:
http://202tech.mkoso...owto/wiper.html
http://mercedes-w201...tml/14_1_22.htm


Добре де колега, може въпроса да е глупав ама кое му се смазва на туй чудо. От картинките към които си дал линк аз видях накрая само две метални стълбчета, какво да им мажа на тях? :dontknow:
  • 0

#8 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 19 декември 2008 - 01:28

Ми стьлбчртата,но не е само мазането,а почистването от гадории вьрши повечето работа.После нова смазка и си ти.
  • 0
.

#9 Faca

Faca

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 883 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Wien/Österreich
  • Автомобил:
    S210 E320CDI 2000г.
    W140 S300TD 98г. Продаден!
    Vespa PK50S 3.83г.
    Honda Africa 92г.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 20 декември 2008 - 10:33

Оказа се, че гайката отдолу се е била отвила и паднала в отводника. Резбата на желязото кажи речи я няма , хубаво я натегнах , но да видим колко ще издържи преди да се преебе пак. Трябва целия механизъм да се свали (фасулска работа) и да се завие отдолу, ето снимка:
Прикачен файл  chistachka.jpg   365,97K   226 Брой сваляния

Как се вади чистачката?
Първо се свалят мухарниците :rolleyes: , демек тия надупчените пластмаси които са от 2те страни на чистачката, захванати са с щипки. След като се свалят има пластмаса която е завинтена с (май бяха 10) болта (кръстата отверка), трябва да се отвие и от 2те страни. После самата пластмаса е хваната с щипки откъм двигателя виждат се , ама малко са ебани за сваляне. След като се свали тази пластмаса механизма на чистачката се вижда хубаво, и може да бъде свален , затегнат е с 2 или 3 болта, и една бяла щипка посредата. Смазвате, затягате, слагате и карате :)
  • 0
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

#10 fika210

fika210

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 738 Мнения:
  • Град:Най-голямото село
  • Автомобил:
    W201 1991
    W210 2000

Публикувано 20 декември 2008 - 16:09

:icon_welldone:
  • 0
Verba volant,scripta manent...Казаното отлита,написаното остава .../ако не го изтрият/....

На тази сладурана е кръстена нашата марка
Публикувано изображение
Мерседес Йелинек

#11 nikolai4eto

nikolai4eto

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 726 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    W202 C 200 CDI 2000г T VITO 110 CDI 2000г CLC 203 220 CDI 2002г 143Hp

Публикувано 21 декември 2008 - 23:33

Аз моята лятото я смазвам с една грес на спрей от метро една такава гъста и бяла и до сега нямам проблем.Със същата грес смазвам всички панти на врати и багажници,както и ключалките,дръжките на вратите.
  • 0

#12 Vladek

Vladek

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3744 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 08 януари 2009 - 19:00

Аз моята лятото я смазвам с една грес на спрей от метро една такава гъста и бяла и до сега нямам проблем.Със същата грес смазвам всички панти на врати и багажници,както и ключалките,дръжките на вратите.

И аз така
До сега не съм имал проблем(казвам до сега)

Поздрваи
:4036:
  • 0
Публикувано изображение
Шофьорски стаж ... 28-29г.
За повече контакти - купете си разклонител

#13 Faca

Faca

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 883 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Wien/Österreich
  • Автомобил:
    S210 E320CDI 2000г.
    W140 S300TD 98г. Продаден!
    Vespa PK50S 3.83г.
    Honda Africa 92г.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 януари 2009 - 00:36

Ето обяснения и снимки (най-важното) как се сваля целия механизъм на W202): Сваляне на предна чистачка W202

14.1.2009:

Колеги реших да напиша цялото инфо на български заедно със снимките, за да е по-ясно на всички какво се прави:

1. Трябва да махнете мрежичките и от двете страни на колата. Те са хванати с щипки които се виждат ясно като погледнете отгоре. Не дърпайте много, за да не ги потрошите :) (зелените стрелки)
Posted Image

2.) Обърнете чистачката на 10 часа за да имате видимост към двата болта които са показани на снимката:
Posted Image

3.) Отвинтете 12 винтчета които държат въздушния канал (отводния канал) който се намира под мрежичките, точка 1!), и откачете буксата (ако имате такава, на колите след 97 година не би трябвало да има, но проверете!)
Posted Image

4.) След като махнете канала (точка 3!), трябва да изглежда по този начин. Сега остана да свалите капака който е под чистачката (зелена стрелка). Капака се сваля с дърпане напред (към фаровете)
Posted Image

5.) Отвивате 3те болта които държат чистачката (зелени стрелки) и я откачвате от купето (жълта стрелка)
Posted Image

6.) След като извадите чистачката ще е добре да почистите и отпушите отводнителните канали. Ако рамото на чистачката се е откачило и гайката липсва трябва да е паднала в канала точно под нея! Ползвайте магнит, иначе е мъка да се извади (от личен опит!)
Posted Image

7.) Така трябва да изглежда цялото нещо след като е свалено. Натегнете добре гайката (синя стрелка) !!!!!
Posted Image

Монтажа е в обратен ред :)

Чистачката се смазва с бяла грес!!!

Надявам се всичко да е ясно!! :4036:
  • 1
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни