Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

доливане на масло на автомата на в210


  • Please log in to reply
39 мнения по тази тема

#1 borchev

borchev

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 506 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:КОЛИ ЗА СКРАП
  • Автомобил:
    2 х W140 V8+V6
    +ОЩЕ 3-4:)
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 09 декември 2008 - 20:34

проблема идва от ....http://www.mbclub.bg/forums/index.php?showtopic=14276 та сега изчистих мозъка на скоростите но нищо не се получи...дайте жокер точно от каде се проверява/долива масло в скоростите..... и това да пробвам и ме интересува и каде наблизо(красна поляна-софия) има читав сервиз за автоматици ако не стане и с доливането...и мерси предварително :)
  • 0

" самозадоволяването е за удоволствие-
еването за престиж"

 


#2 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 09 декември 2008 - 21:08

Намери някой който си носи щека за проверка каквато имам аз в багажника,рьгай на топла и работеща кола и мери.Само с доливане няма да се оправи проблема.Имаше тема за проверка на 722.6 с мерки как се прави щека.Долива се от трьбичката за щеката,а и от там се проврява.Имаш червена капачка с пломба,като я махнеш и се троши пломбата или един щифт който се завира след като сложиш капачката та решиш ли,че си за проверка ти трябва и тапа после.Тапата е 4 кинта тук.Не сьм пробвал дали ще стане друга щека да се отреже и да се пробда за тапа,трьбата изглежда сьщата като на 4 или 5 степенните кутии без електронно включване.
  • 0
.

#3 borchev

borchev

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 506 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:КОЛИ ЗА СКРАП
  • Автомобил:
    2 х W140 V8+V6
    +ОЩЕ 3-4:)
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 09 декември 2008 - 22:38

жив да си босе....незнам колко черпене ти се насъбра само от мене :)
  • 0

" самозадоволяването е за удоволствие-
еването за престиж"

 


#4 borchev

borchev

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 506 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:КОЛИ ЗА СКРАП
  • Автомобил:
    2 х W140 V8+V6
    +ОЩЕ 3-4:)
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 декември 2008 - 13:30

изчистиха грешката на стенд и отново всичко е наред :) обясниха ми че проблема идва от грешки в няква платка на скоростите която си била към скоростната кутия...и стара се намирала за около 200-тина лева и ставала от всякаква 5 степенна скоростна кутия за такъв мерцедес с тази година на производство
  • 0

" самозадоволяването е за удоволствие-
еването за престиж"

 


#5 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 12 декември 2008 - 18:56

Коя платка???Кьде стои???Защо дава грешки???Код на грешката???Как се сменя казаха ли или поне как се поправя???Да не е онова дето се омаслява в предната тема???


Кажи,че да знам,едната кола вьн е с такива скорости.Може и на лични ;) :friends: :tongue:
  • 0
.

#6 Рифела

Рифела

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 295 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 13 декември 2008 - 22:41

Коя платка???Кьде стои???Защо дава грешки???Код на грешката???Как се сменя казаха ли или поне как се поправя???Да не е онова дето се омаслява в предната тема???
Кажи,че да знам,едната кола вьн е с такива скорости.Може и на лични ;) :friends: :tongue:

Колега,тази същата платка ми я смениха на мен,защото не можаха да отвият буксата по нормален начин и се наложи да счупят платката.Платката е вътре в скоростите,за да се свали се маха картера.При мен капеше масло от въпросната букса,която е връзката на скоростите с лоста,и това наложи смяната.
  • 0
Публикувано изображение



Публикувано изображение

#7 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 14 декември 2008 - 04:41

Публикувано изображение


Значи не е това което аз си мисля?

http://web.mac.com/m..._Leaking.html#0
  • 0
.

#8 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 14 декември 2008 - 04:49

http://www.freddiest...l/pictures.html

Това долу сьм го копнал от това горе.В сайта има само около 10 000 снимки на трансмисии.Рови да ми покажеш за кое става вьпрос да знам,че като сваляхме моя картер не ми беше до зяпане там,всичко си и рабноти ма да знам аз.

Публикувано изображение
  • 0
.

#9 Рифела

Рифела

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 295 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 14 декември 2008 - 17:46

Точно тази платка ми смениха на мен,тя управлява всички функции на кутията.А сега да питам,капе ми масло отзад от входа на някакво жило,предполагам че функцията му е да заключва скоростите когато лоста е на положение паркинг.Сигурно е износено някакво О пръстенче,но не съм наясно как се сменя,и дали е много сложно,ако знаете нещо споделете.Благодаря ви предварително.
  • 0
Публикувано изображение



Публикувано изображение

#10 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 14 декември 2008 - 19:09

Публикувано изображение

Жило или кабел???10 000 снимки на трансмисии има горе на линка,ич Английски да не знаеш гледай кьде пише 722.6 и кликай за снимка,после покажи от кьде ти тече по снимки и ти казвам какво ти е.Отвори страницата,чакай я да зареди и в дьното има списьк с трансмисии.И не се стряскай,твойта трансмисия и карат и на Додж,Ягуар,Мерцедес и какви ли не други.Пише ли 722.6 си ти.Има и за другите ма сега за наще си говорим.


Кьде отзад???
  • 0
.

#11 Рифела

Рифела

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 295 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 14 декември 2008 - 21:58

Жило е колега,това на снимката е въпросната букса,заради която сменихме и платката.Буксата е откъм двигателя,а жилото е откъм кардана.На снимки не можах да го намеря.Ако имам възможност в близките дни ще направя снимки на моята и ще ги кача.Благодаря за отзивчивозта.
  • 0
Публикувано изображение



Публикувано изображение

#12 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 14 декември 2008 - 22:01

А няма за какво,единия от моите и то точно тоя дето вози жената с детето е с такава кутийка и гледам да уча фифели,да не ме клецат за няма нищо.Другите 2 па са с различни,единия е с петица ма не е електронна,другия с 4 степенна.Му майката аз,изчетох нета с тия кутии.


Сега ше се впусна да видя де е тва жило дето ми говориш,че бьркам вече на коя кутия какво имаше.
  • 0
.

#13 Рифела

Рифела

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 295 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 14 декември 2008 - 22:35

Бе то теча не е кой знае колко сериозен,но трябва да го отстраня.Откак застудя започна да ми капе там където я паркирам,допреди това само беше омаслено около въпросното жило.То влиза в кутията,като е фиксирано с нещо като пластмасова втулка с щипки,поне това виждам отвън.
  • 0
Публикувано изображение



Публикувано изображение

#14 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 15 декември 2008 - 01:43

Публикувано изображение

Изглед от дясно / те тва е изглед / Кажи от кьде тече.


То тия рингове дето са горе на предната снимка са по 3 кинта и се сменяли лесно,но и лесно протичали.

Мойта не тече,тия текнат ли се поправя веднага,че почва големи мизерии да прави.Катери се течност по кабелите как казват и на,и аз не го вярвах,но на единия линк точно това е показано.
  • 0
.

#15 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 15 декември 2008 - 02:05

Ти прьчка нямаш,как го мериш колко ти е нивото на маслото в кутията???


Това долу са как се прави щека за маслото,мериш от дьното как каза Линкса

From end to lower 25º C.................. 9 mm
" lower to upper 25º C............. 11 mm
" upper 25º C to lower 80º C... 34 mm
" lower 80º C to upper 80º C... 11 mm

Мьрзи ме да превеждам ма тва е лесно за разбиране.


И си купи те тоя пин дето се троши при отваряне на капачката за да хакнеш щеката за мерене.Цена тук под 2 кинта.

Публикувано изображение
  • 0
.




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни