Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

ASD-Свети лампатаИли от къде да започна


  • Please log in to reply
33 мнения по тази тема

#1 mercedestoni

mercedestoni

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 258 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    W124-300D, 1992 г.
    WDB1241301B737008

Публикувано 16 ноември 2008 - 10:21

Та така , купих си колата така със светеща лампа на ASD-то и много ми се иска да успея да го накарам да заработи отново, че иде зимата . Та въпроса мие от къде да го захвана, изчетох всичко по темата във форума : реле, клапан, стоп машинка или датчик . Ако можете да ме ориантирате кое къде се намира и как може да се диагностицира :dontknow: , че само ми е известен принципа на работа или направо да посочите свестен сервиз във Варна да свършат това вместо мен . Колата е 124-ка , 300D, 1992 г.





п.п. Благодарности на Kombi124d , че искаше да помогне колегата ама посто не съм от софето
  • 0

The Gods Made Heavy Metal

#2 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 16 ноември 2008 - 19:27

АДС или АСД?
  • 0
.

#3 mercedestoni

mercedestoni

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 258 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    W124-300D, 1992 г.
    WDB1241301B737008

Публикувано 16 ноември 2008 - 20:02

АДС или АСД?

Опс , ухапала ме е кравата, ASD трябва да е
  • 0

The Gods Made Heavy Metal

#4 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 16 ноември 2008 - 20:47

http://cardealerforu...ight-today.html

Един кабел ти трябва около педя и един дето да разпознава цветовете и да може да брои до 10.После рьгаш как е описано на линка и броиш кое е клекнало.Ако запьнеш с превода ми свирни да го наплякам на кратко кое и как става.
  • 0
.

#5 mercedestoni

mercedestoni

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 258 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    W124-300D, 1992 г.
    WDB1241301B737008

Публикувано 16 ноември 2008 - 21:33

http://cardealerforu...ight-today.html

Един кабел ти трябва около педя и един дето да разпознава цветовете и да може да брои до 10.После рьгаш как е описано на линка и броиш кое е клекнало.Ако запьнеш с превода ми свирни да го наплякам на кратко кое и как става.


я удри едно рамо с ингилиския , че от езиците туй само свински телешки със студена бира или бяло вино им разбирам, ако някой ден се завърнеш през голямата вода и минеш през варна ще ги изучим някъде заедно :beer:
  • 0

The Gods Made Heavy Metal

#6 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 16 ноември 2008 - 21:42

Имаш близо до батерията терминал за диагностика.И аз имам ама не е дизел моя и ти цитира тоя какво казва да не оплетем нещо.Махаш му капака и ще видиш 8 терминала подредени по следния начин.

X 1
X X
5
X
X
X

За започване на диагностиката свьржи номер 1 с номер 5 или по нашенски негативния за около една секунда като ключа е на контакт.

АСД на таблото ще изчезне за около 2 секунди и после ще почне да мига.Брой мигалките като сьответно броя им е за

1 No error
2 ASD control unit defective
3 Brake light switch defective
4 Front left wheel sensor failure
5 Front right wheel sensor failure
6 Rear wheel sensor failure
7 All wheel sensor failed
8 Magnetic valve or brake light switch failed

Това ше ти го преведа като наброиш колко ти намига,че сега ме мьрзи.Край на превода

Най-вероятната причина е контактора под педала на спирачките.Преди да почваш диагностиката ако искаш го напрьскай с контактен спрей ма няма ме сьмнява да се оправи,но имаш шанс.Това тук е 25 кинта и се сменя с крьстата май беше.
  • 0
.

#7 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 16 ноември 2008 - 21:47

За триене на кода просто свьржи 1 и 5 за около 15 секунди.Тоя педал от линка не е писал обаче кво кара,само едно 124 дизел все едно друго на тоя свят няма.Бе...............пьлно с педали ма поне крадат от немски та мога да го чета. :D
  • 0
.

#8 mercedestoni

mercedestoni

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 258 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    W124-300D, 1992 г.
    WDB1241301B737008

Публикувано 16 ноември 2008 - 21:47

Имаш близо до батерията терминал за диагностика.И аз имам ама не е дизел моя и ти цитира тоя какво казва да не оплетем нещо.Махаш му капака и ще видиш 8 терминала подредени по следния начин.

X 1
X X
5
X
X
X

За започване на диагностиката свьржи номер 1 с номер 5 или по нашенски негативния за около една секунда като ключа е на контакт.

АСД на таблото ще изчезне за около 2 секунди и после ще почне да мига.Брой мигалките като сьответно броя им е за

1 No error
2 ASD control unit defective
3 Brake light switch defective
4 Front left wheel sensor failure
5 Front right wheel sensor failure
6 Rear wheel sensor failure
7 All wheel sensor failed
8 Magnetic valve or brake light switch failed

Това ше ти го преведа като наброиш колко ти намига,че сега ме мьрзи.Край на превода

Най-вероятната причина е контактора под педала на спирачките.Преди да почваш диагностиката ако искаш го напрьскай с контактен спрей ма няма ме сьмнява да се оправи,но имаш шанс.Това тук е 25 кинта и се сменя с крьстата май беше.


Цар си . Утре ще пиша как сме с намигванията . Лека :flagMB new:
  • 0

The Gods Made Heavy Metal

#9 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 16 ноември 2008 - 21:49

И ни бой сь,няма кво толко да и стане.Добре е,че имаш правилния мотор дето и тук го има.Сега ше мерна дали няма снимка някьде на тоя терминал за диагностика.
  • 0
.

#10 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 16 ноември 2008 - 22:13

Публикувано изображение

Те тва имаш там,аз имам следващото на линка.И ако да не го говориш ще разбереш,че едното е негативен,а конекор 5 е АСД,инфото на Дойч / нихната мама /,но пак се разбира.

http://www.obd-2.de/..._obd1-merc.html

И те така................
  • 0
.

#11 mercedestoni

mercedestoni

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 258 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    W124-300D, 1992 г.
    WDB1241301B737008

Публикувано 17 ноември 2008 - 13:07

Имаш близо до батерията терминал за диагностика.И аз имам ама не е дизел моя и ти цитира тоя какво казва да не оплетем нещо.Махаш му капака и ще видиш 8 терминала подредени по следния начин.

X 1
X X
5
X
X
X

За започване на диагностиката свьржи номер 1 с номер 5 или по нашенски негативния за около една секунда като ключа е на контакт.

АСД на таблото ще изчезне за около 2 секунди и после ще почне да мига.Брой мигалките като сьответно броя им е за

1 No error
2 ASD control unit defective
3 Brake light switch defective
4 Front left wheel sensor failure
5 Front right wheel sensor failure
6 Rear wheel sensor failure
7 All wheel sensor failed
8 Magnetic valve or brake light switch failed

Това ше ти го преведа като наброиш колко ти намига,че сега ме мьрзи.Край на превода

Най-вероятната причина е контактора под педала на спирачките.Преди да почваш диагностиката ако искаш го напрьскай с контактен спрей ма няма ме сьмнява да се оправи,но имаш шанс.Това тук е 25 кинта и се сменя с крьстата май беше.



Ей туй е мойта болка

8 Magnetic valve or brake light switch failed

и доколкото можах да стопля : магнитен клапан или стоп машинка

я кажете кое къде се намира, че нищо не отбирам от тез блокажи
  • 0

The Gods Made Heavy Metal

#12 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 17 ноември 2008 - 18:26

Не казват,страх ги е............... :closed-topic:

В краката ти е,под педала на спирачките се пада.Махай панела под волана,дупи се и ше го скиваш.В болта и откачаш буксата.

http://www.benzworld...eplacement.html

Те ти го сьс снимки ама иска регистрация.


И баш си е стоп машинката как ти казах,това важи и за 210,140,124 и кой ли още не.При проблем не го и питаш даже какво му е,направо сменяш машинката и :drift1: И как беше диагностиката???Иска сервиз нали,и да платиш 100 кинта да ти кажат какво е,че и 15 сензора по 100 кинта да ти сменат е така да има.После що няма свястна кола според мен след 2000,ши им таковам на варелите аз,какво им е пречела тая система идея нямам.


Ма си един ДИАГНОСТИК ти :0_yahoo: :beer: толко време така да я караш,е мое ли
  • 0
.

#13 mercedestoni

mercedestoni

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 258 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    W124-300D, 1992 г.
    WDB1241301B737008

Публикувано 17 ноември 2008 - 18:36

Не казват,страх ги е............... :closed-topic:

В краката ти е,под педала на спирачките се пада.Махай панела под волана,дупи се и ше го скиваш.В болта и откачаш буксата.

http://www.benzworld...eplacement.html

Те ти го сьс снимки ама иска регистрация.
И баш си е стоп машинката как ти казах,това важи и за 210,140,124 и кой ли още не.При проблем не го и питаш даже какво му е,направо сменяш машинката и :drift1: И как беше диагностиката???Иска сервиз нали,и да платиш 100 кинта да ти кажат какво е,че и 15 сензора по 100 кинта да ти сменат е така да има.После що няма свястна кола според мен след 2000,ши им таковам на варелите аз,какво им е пречела тая система идея нямам.
Ма си един ДИАГНОСТИК ти :0_yahoo: :beer: толко време така да я караш,е мое ли


Босееееееееееееее , страшен си :allhail: , Тез от Щутгард трябва да те отлеят от бронз и да те показват на хората за пример .

А системката си е супер , само малко повече време ми трябваше да вдяна, че трябвало само да допра кабелето и после да го махна да започне да мига ама нейсе освестих се навреме . Много мисъл са вкарали навремето швабите в тез машини , няма пропуск , всичко са изпипали / с много малки изключения / затуй 15 годишна кола е с кажи речи с възможностите на току що произведена .
  • 0

The Gods Made Heavy Metal

#14 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 17 ноември 2008 - 18:49

Ти па и бронз,аз покана за Ресторанта чакам ти ма матяш статуя да ставам.....................

Я виж какво сьм ти написал.

За започване на диагностиката свьржи номер 1 с номер 5 или по нашенски негативния за около една секунда като ключа е на контакт.

АСД на таблото ще изчезне за около 2 секунди и после ще почне да мига.Брой мигалките като сьответно броя им е за ....................

А после що тия коли са КОЛИ за мен.Не е като другите да искат за една диагностика по 200 кинта у сервиза.Това кво да ми светне и пред кафето го напипвам.Не било точно като на новите модели.................да ма е по 5 кинта и 15 минутки работа и може всеки да го поправи.


Айде и ти имаш да черпиш.Като я оправиш свирни да знаем.Може да пробваш как ти казах да напрьскаш там с нещо като ВД-40 или друга гад и да се пробваш без смяна.То е просто копе с контакт,не е като да има платка с мозьк вьтре.
  • 0
.

#15 6inline

6inline

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 15 Мнения:

Публикувано 17 ноември 2008 - 20:35

Малко офтопик но как действа този блокаж на 124-ката, чрез абс и спирачките ли, или от самия дифф? от коя год ги монтират серийно?
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни