Към съдържанието

  •  

Снимка
* * * * * 2 гласа

Проект: 190е 2.5-16в турбо


  • Please log in to reply
777 мнения по тази тема

#661 gipsa

gipsa

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 352 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Смолян
  • Автомобил:
    w201 dtm реплика,жълто такси 211-КоНпресор с 476 магарета под капака и едно зад волана....

Публикувано 23 април 2013 - 07:35

Пичове,вие ме разбихте с тея зимни гуми дето слагали всичката мощ на асвалта!!!!!!Не искам да се заяждам с никой ,но подвеждате хората -току виж някои рейсър си сложил зимни гуми лятото и се очистил някъде.Някои от вас ако е карал с нова сликова гума за пистов шампионат или такава за драг или за планинско???И сега да не започнете..........ама не могат да се загреят и бла,бла,бла.

    Лоринзер,мойте почитания към теб,но не знам какво доказваш и изчерпваш с твоя клип.Тея палежи на гуми не те прават добър шофьор или много даващ газ такъв.Също и за тези твои стокови спирачки които не прегирали ........

  И за да не си говорим празни приказки съм готов да доида кадето вие изберете за да ви докажа:

      1.зимните гуми ще ви се предадът на 1-ва обиколка.

      2.спирачките ще ти заминат ако са стокови.

   Е, това ще се случи ако караш достатъчно бързо.Едиственото условие ми е да е затворен маршрут(за да не стане някакъв сакътлък.

ЖОРКА СЪЖАЛЯВАМ,че ти развалям темата,но понякога се ядосвам на глупостите,които се пишат.


  • 0

#662 siriospepi

siriospepi

    Напреднал

  • Замразено членство
  • 489 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    w124 300CE Twin Turbo! - now with V8 m119 5.0
    Ford Mondeo 2010 1.8 TDCI

Публикувано 23 април 2013 - 08:02

Колега чочоне напълно си прав относно гумите, аз споделям опита ми  от всичко което съм пробвал досега, по СВЕТФОАРИТЕ на София, уви нито съм се качвал на писа, нито съм имал по 700лв. за истински слик (поне толкова струва за мойта джанта), и от всичко останало което съм пробвал (а то е по софийските светофари и не е слик за ...) това е което ми е направило впечатление че е новите зимни се справят добе, като говоря за 0-180км/ч вдигнато 3-4 пъти .... Не започвай безпредметни караници, като всеки останал спореля опит при същите обстоятелства като мойте, и не се извинявай на Жорето защото ще видиш темата бързо бързо ще се укепази с това, и ако наистина неискаш да я укепазяваш и да се правят 10 ненужни страници писания и караници, просто не поствай такива постове и чети внимателно нещата от по няколко поста преди последния :)

Поздрави колега и се надявам да не се продължава с глупавите разсъждения защото: ДА СЛИКОВЕТЕ СА НАЙ-ДОБРИЯ за драгаджийски изпълнения стига да можеш да си ги позволиш, и ако разбира се настилката ти позволява. (искам да кажа че няма нужда да ходим на писта за да ми го доказваш, както и на всеки друг надявам се :) )


Този пост е редактиран от siriospepi: 23 април 2013 - 08:04

  • 0

#663 Lambo_Rambo

Lambo_Rambo

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1647 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна/София
  • Автомобил:
    W201 190 '88 3.2 daily
    W201 190 '88 5.0 project car

Публикувано 23 април 2013 - 08:15

И аз мисля че са малко хората тук, които си подготвят колите професионално или за каквито и да били пистови състезания или шампионати, повечето се правят за забавление, включително и моята. Смятам че всичко по мерцедесите е напълно достатъчно за разумната му употреба по обществената пътна мрежа. А и да погледнем реално на нещата - малко са хората, които ще дадат 2-3 000лв за сликове и още толкова за спирачки, при положение че двигателите ни струват по-малко от това,  а в моя случай - даже цялата ми кола(проектната) струва по-малко от тия двете взети заедно. В твоя случай може би е оправдано, но няма нужда от спорове заради разлика във нивото на колите или вижданията на хората, ти се целиш високо, докато останалите да кажем нямаме възможност или амбиция или претенции да си подготвяме колите професионално. Поздрави и без лоши чувства  :beer


  • 0
Follow your own star...

#664 joreto

joreto

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 751 Мнения:
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 23 април 2013 - 08:39

chochone е прав , все пак се направи сръвнение на нови зимни срещу заминали летни гуми . Ако колегата вземе едни хубави чисто нови летни гуми, нещата ще са доста по различни. Ламбо, на мен спирачките ми стъпиха около 500лв, това с дисковe,апарати,накладки и адаптори т.е. цената не е толкова висока, е освен ако не решиш да вземеш чисто нови на някоя известна марка там може да ти стъпят на 2000-3000 лв. 

 

А понеже говорехме за товар, няма как по-леките 15-ки да товарят повече от 17 или 18-ки, в това отношение Sers е прав . 

 

Бояне, за километража точно това ми беше идеата, разглобява се и се сменя само той, предполагам че ще стане т.е. като размер би трябвало да са ако не еднакви то доста подобни .

 

Насе, за мегата имам всичко и bluetooth и даже софт за Андройда, но иска ако може да си остане близо до фабричното, инак не е изключено примерно да метна едно табло от w202 :-D

 

 

П.П. темата си се развива добре, обсъждат се важни според мен неща . 

 

П.П.П. Бояне, за момента нямам ел. схема, първо да намеря километраж и датчик т.е. да видя от какво МБ ще са и после ще тръся схема, макар че връзането на километража с датчика би трябвало да е еднакво.


Този пост е редактиран от joreto: 23 април 2013 - 08:45

  • 0
Публикувано изображение
Mercedes-Benz 190E 3.0-24vT @ 0.8 bars ( 1/4 mile: 2.483 / 13.540 / 175.17 km/h )
VW Golf IV GTI 1.8 20v turbo

#665 Наско

Наско

    Джантата

  • Потребители на форума
  • 4931 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz w202 C180
    Mercedes Benz w245 B150
    Mercedes Benz w164 AMG
    All Sold
    Now W163 M113

Публикувано 23 април 2013 - 11:56


Насе, за мегата имам всичко и bluetooth и даже софт за Андройда, но иска ако може да си остане близо до фабричното, инак не е изключено примерно да метна едно табло от w202 :-D

 

 

Бих вкарал изображеняита от мегата в някоя умна джаджа и след това да разделяй и владей в оригиналното табло

Аз смятам , че е не толкова сложно като изпълнение .. мисленето е по :)


  • 0
Градушка бие - слънце пече , аз съм си братче курназ момче

#666 Lorinser

Lorinser

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    --Първият в БГ C124 CE500 M117-V8 Custom.
    --W126 260SE 1988

Публикувано 23 април 2013 - 11:59

Пичове,вие ме разбихте с тея зимни гуми дето слагали всичката мощ на асвалта!!!!!!Не искам да се заяждам с никой ,но подвеждате хората -току виж някои рейсър си сложил зимни гуми лятото и се очистил някъде.Някои от вас ако е карал с нова сликова гума за пистов шампионат или такава за драг или за планинско???И сега да не започнете..........ама не могат да се загреят и бла,бла,бла.

    Лоринзер,мойте почитания към теб,но не знам какво доказваш и изчерпваш с твоя клип.Тея палежи на гуми не те прават добър шофьор или много даващ газ такъв.Също и за тези твои стокови спирачки които не прегирали ........

  И за да не си говорим празни приказки съм готов да доида кадето вие изберете за да ви докажа:

      1.зимните гуми ще ви се предадът на 1-ва обиколка.

      2.спирачките ще ти заминат ако са стокови.

   Е, това ще се случи ако караш достатъчно бързо.Едиственото условие ми е да е затворен маршрут(за да не стане някакъв сакътлък.

ЖОРКА СЪЖАЛЯВАМ,че ти развалям темата,но понякога се ядосвам на глупостите,които се пишат.

айде преди да се изхождаш по въпроса, да земеш да четеш по-внимателно какво съм писъл, и след това да си даваш ценните коментари (от рода че слика е най-добър-извини ни, ние незнаехме), може ли ? 

Забелязвам че имаш 33 мнения, и почти половината са ти "с вратите напред"...

 

Споко жорка, ще разчистя тази вечер ненужният спам.

 

Имам датчика за скорост, ела да си го вземеш,
но последния километраж за 3,07 съм го сложил на моята (виждаш го на клипът как е станал, външно няма разлика)

Имам километраж, но е от 560SEC  и за предавателно число 2,25 или 2,46 беше.... където първа ти е до 83км/ч, втора до 160... и т.н..демек ще имаш голямо отклонение.

Като дойдеш, в рамките на 5-15 минути ще издирим от някой от познатите ми моргаджии един за 260/280/300SE. мисля че за около 20- до70лв ще го намерим.


  • 0

#667 joreto

joreto

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 751 Мнения:
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 23 април 2013 - 15:14

А принципно този датчик къде седи, на диф-а ли ? Да не се ползва същя датчик който ползва АСД/АБС-а (този на дифа), ако е този аз имам такъв на колата, т.е. само ще ми трябва километраж. Тези от 260/280/300СЕ до какви километри са, хубаво ще е да е някой до 260 км/ч .


  • 0
Публикувано изображение
Mercedes-Benz 190E 3.0-24vT @ 0.8 bars ( 1/4 mile: 2.483 / 13.540 / 175.17 km/h )
VW Golf IV GTI 1.8 20v turbo

#668 Lambo_Rambo

Lambo_Rambo

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1647 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна/София
  • Автомобил:
    W201 190 '88 3.2 daily
    W201 190 '88 5.0 project car

Публикувано 23 април 2013 - 16:02

chochone е прав , все пак се направи сръвнение на нови зимни срещу заминали летни гуми . Ако колегата вземе едни хубави чисто нови летни гуми, нещата ще са доста по различни. Ламбо, на мен спирачките ми стъпиха около 500лв, това с дисковe,апарати,накладки и адаптори т.е. цената не е толкова висока, е освен ако не решиш да вземеш чисто нови на някоя известна марка там може да ти стъпят на 2000-3000 лв. 

 

Аз последно като проверявах дискове и накладки нови на Ate или Brembo за 140 S500 (обмислях дали да не сложа такива апарати) бяха около 700-800лв общо за отпред и отзад, отделно самите апарати вървят по 50-100лв бройката, отделно адаптори, после обезвъздушаване, покрай това най вероятно профилактично могат да се сменят и спирачните маркучи, спирачна течност, и ако не го правиш сам всичкото ето ти ги едни бързи 1500+лв, за 20 годишни спирачки. А на гипса темата като я гледах спирачките му ми изглеждат доста фешън, предполагам са доста по-скъпички..


  • 0
Follow your own star...

#669 Наско

Наско

    Джантата

  • Потребители на форума
  • 4931 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz w202 C180
    Mercedes Benz w245 B150
    Mercedes Benz w164 AMG
    All Sold
    Now W163 M113

Публикувано 23 април 2013 - 16:34

Аз последно като проверявах дискове и накладки нови на Ate или Brembo за 140 S500 (обмислях дали да не сложа такива апарати) бяха около 700-800лв общо за отпред и отзад, отделно самите апарати вървят по 50-100лв бройката, отделно адаптори, после обезвъздушаване, покрай това най вероятно профилактично могат да се сменят и спирачните маркучи, спирачна течност, и ако не го правиш сам всичкото ето ти ги едни бързи 1500+лв, за 20 годишни спирачки. А на гипса темата като я гледах спирачките му ми изглеждат доста фешън, предполагам са доста по-скъпички..

 

 

Помниш ли минко , че продаваше и ги взех на без пари

Останаха ми апарати

Можеме ти спестиме пари да не говоря какви накладки / читави / съм намерил пак за без пари + дискове 

Спирачната .. ти е ама последната грижа .. ще черпиш 1 пиене , ще ти дам и лепенки ;)

Предницата или задницата можем да ти я направим за без пари само да решиш

С 2 думи те карам пак да се замислиш ;)


Този пост е редактиран от Наско: 23 април 2013 - 16:44

  • 0
Градушка бие - слънце пече , аз съм си братче курназ момче

#670 siriospepi

siriospepi

    Напреднал

  • Замразено членство
  • 489 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    w124 300CE Twin Turbo! - now with V8 m119 5.0
    Ford Mondeo 2010 1.8 TDCI

Публикувано 23 април 2013 - 16:59

А принципно този датчик къде седи, на диф-а ли ? Да не се ползва същя датчик който ползва АСД/АБС-а (този на дифа), ако е този аз имам такъв на колата, т.е. само ще ми трябва километраж. Тези от 260/280/300СЕ до какви километри са, хубаво ще е да е някой до 260 км/ч .

Жоре, това което знам със сигурност е че датчика за АБС-а на дифа е и за километража. Разсъждавам по този начин т.к. онзи ден като счупих диф-а ми светна лампата за АБС и спря да работи и километража ми! :)


  • 0

#671 Lambo_Rambo

Lambo_Rambo

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1647 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна/София
  • Автомобил:
    W201 190 '88 3.2 daily
    W201 190 '88 5.0 project car

Публикувано 23 април 2013 - 17:11

Помниш ли минко , че продаваше и ги взех на без пари

Останаха ми апарати

Можеме ти спестиме пари да не говоря какви накладки / читави / съм намерил пак за без пари + дискове 

Спирачната .. ти е ама последната грижа .. ще черпиш 1 пиене , ще ти дам и лепенки ;)

Предницата или задницата можем да ти я направим за без пари само да решиш

С 2 думи те карам пак да се замислиш ;)

 

Не каза ли че си ги продал? Ако не си - като тръгна да правя ще ти ги взема :D


  • 0
Follow your own star...

#672 Наско

Наско

    Джантата

  • Потребители на форума
  • 4931 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz w202 C180
    Mercedes Benz w245 B150
    Mercedes Benz w164 AMG
    All Sold
    Now W163 M113

Публикувано 23 април 2013 - 17:16

Не каза ли че си ги продал? Ако не си - като тръгна да правя ще ти ги взема :D

 

Продавам доста неща и купувам доста

Може и да съм те подвел без да искам или и аз нз

Знаеш принципно няма проблеми , казваш и действаме

Това последното важи и за другите ентусиасти


Този пост е редактиран от Наско: 23 април 2013 - 17:22

  • 0
Градушка бие - слънце пече , аз съм си братче курназ момче

#673 Lorinser

Lorinser

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    --Първият в БГ C124 CE500 M117-V8 Custom.
    --W126 260SE 1988

Публикувано 23 април 2013 - 20:33

Жоре, това което знам със сигурност е че датчика за АБС-а на дифа е и за километража. Разсъждавам по този начин т.к. онзи ден като счупих диф-а ми светна лампата за АБС и спря да работи и километража ми! :)

тук вече стана наистина интересно!

Знам че всички километражи на 124 (изключвам Е420 и Е500 за тях незнам) са с жило. Такаче практически е невъзможно да ти е спрял километража, НО явно е факт...

Имах един клиент, който си беше купил отнякъде кутия за 124ката си 6цилиндрова, И тази кутия беше с датчик. Човека ме уверяваше че е от 124, но ми беше съмнително.

 

Когато си правех километража на моя 124 ЦЕ500, обърнах всички ел. схеми за ВСИКЧКИ модели 124, 4 и 6 цилиндрови и излизаше че всички са с жило. Наживо също търсех-ВСИЧКИ бяха с жило, дори и различните години...

 

Ако наистина има 124, 4 и 6 цил с датчик, аз също ще си сменя километража от такава.

 

Жоре, вече си отговори на въпроса,

Там където забождаш жилото за километража в кутията, там се слага датчика. Естествено и кутията вътре трябва да е за жило или датчик. Тази с датчика има прорязана чашка като корона, която индуцира ЕДН в датчик, тип бобинка.

Тоест датчика е с 2 кабелчета.

 

 

Имам апарати от W140 S500, но нещо ме мързи да ги слагам. ще помисля, ако не ми дойде ентусиазма след като сложа новия мотор, ще ги подаря на някой от форума.

Само като се замисля че няма да станат plug&play и.... ми иде да ги завъртя за маркуча...


  • 0

#674 Lorinser

Lorinser

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    --Първият в БГ C124 CE500 M117-V8 Custom.
    --W126 260SE 1988

Публикувано 23 април 2013 - 20:35

А принципно този датчик къде седи, на диф-а ли ? Да не се ползва същя датчик който ползва АСД/АБС-а (този на дифа), ако е този аз имам такъв на колата, т.е. само ще ми трябва километраж. Тези от 260/280/300СЕ до какви километри са, хубаво ще е да е някой до 260 км/ч .

до 260 са само на някои 500 и всички 560.

а те не ти вършат работа, заради пред число.

на 6цил са до 240 всичките.


  • 0

#675 saitov

saitov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 125 Мнения:
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 23 април 2013 - 21:22

На моята 320-ка е до 260 :)


  • 0




1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни