Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Проблем с осветлението на таблотоMercedes S500 W220 2001


  • Please log in to reply
24 мнения по тази тема

#1 T U N D E R

T U N D E R

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 46 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia

Публикувано 09 октомври 2008 - 15:42

Здравейте значи проблема е следният осветлението си отиде :( Доколкото разбрах проблема се дължи на дефектирал трансформатор или транзистор или и двете,но не мога да ги намеря в БГ.Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем нека помогне.
  • 0

#2 Vladek

Vladek

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3744 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 09 октомври 2008 - 16:47

Лоша работа
Ако знаеш какъва е точно частта може и да се намери
(по схемичка-точният тип на транзистора или трафа-съмнявам се, че на схемата ще пише типът и на двете)
Конрад-поръчка и чакаш
Провери ли в Балкан стар колко струва този модул
Нещо по морги и втора употреба(малко вероятно де, но опитай)
Поздрави
:4036:
  • 0
Публикувано изображение
Шофьорски стаж ... 28-29г.
За повече контакти - купете си разклонител

#3 T U N D E R

T U N D E R

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 46 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia

Публикувано 09 октомври 2008 - 21:03

Ми то лошото е че като умря оригиналното табло,взехме такова втора употреба и то изкара 4 месеца.На първото умря дисплея сега на второто осветленето-сега от двете съм сглобил едно,но след малко каране дисплея угасна.Номерата и на трансформатора и на транзистора ги имам.Утре ще обиколя по магазините за електронни компоненти.В Балкан Стар мисля че беше над 1200евро новото(не съм проверявал лично-казаха ми)
  • 0

#4 Vladek

Vladek

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3744 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 09 октомври 2008 - 21:07

Ми то лошото е че като умря оригиналното табло,взехме такова втора употреба и то изкара 4 месеца.На първото умря дисплея сега на второто осветленето-сега от двете съм сглобил едно,но след малко каране дисплея угасна.Номерата и на трансформатора и на транзистора ги имам.Утре ще обиколя по магазините за електронни компоненти.В Балкан Стар мисля че беше над 1200евро новото(не съм проверявал лично-казаха ми)

Бе за трафчето се съмнявам да намериш нещо такова(то си е спечиален елемент и предполагам уникален за това табло)
За транзистора - дай данни
Какво пише на него
Поздрави
:4036:
  • 0
Публикувано изображение
Шофьорски стаж ... 28-29г.
За повече контакти - купете си разклонител

#5 Vladek

Vladek

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3744 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 09 октомври 2008 - 21:09

Грамотевица
Тури надписа на транзистора тук , та да разберем какъв е
Огледай трафчето , дали може да се пренавие
Лепни некоя снимка тук
Поздрави
:4036:
  • 0
Публикувано изображение
Шофьорски стаж ... 28-29г.
За повече контакти - купете си разклонител

#6 brpi

brpi

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1243 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Karlsruhe,Germany
  • Автомобил:
    W124 300D 603
    W124 230E 102

Публикувано 09 октомври 2008 - 21:45

Няма смъсъл Влади не го караи нищо .... Ако тва е табло за 220 ....пиенето на студена вода е 100%
Познавам хората -от Сименс сковали тва табло и даже някъде имам некви схеми -правихме му малко реверс енжинеринг.
Инвертора за ламбите на подсветката е калпав та няма накаде. Генади още преди няколко години ме беше заял да ги оправам ама не става.
  • 0
W 124 - 300D
W 124 - 230E

#7 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 09 октомври 2008 - 22:04

Става, ама с ново табло...
  • 0

logo-600-1002.png


#8 T U N D E R

T U N D E R

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 46 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia

Публикувано 09 октомври 2008 - 22:42

Трансформатора е на Бош номера е 8 903 428 016 а транзисторите са BUZ 102 S него мисля че ще намеря той е на Сименс.
Моето мнение е също като на колегата по горе че калпаво са го измислили,но мисля че ако ги сменя всичките (защото не знам как да ги тествам кой е точния виновник) ще закрепя положението за още 1-2год.
  • 0

#9 Vladek

Vladek

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3744 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 09 октомври 2008 - 22:42

Това е лошо
На мен също ми мина през главицата подобна мисъл......модул и това е
Поздрави
:4036:
  • 0
Публикувано изображение
Шофьорски стаж ... 28-29г.
За повече контакти - купете си разклонител

#10 Vladek

Vladek

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3744 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 09 октомври 2008 - 22:46

Трансформатора е на Бош номера е 8 903 428 016 а транзисторите са BUZ 102 S него мисля че ще намеря той е на Сименс.
Моето мнение е също като на колегата по горе че калпаво са го измислили,но мисля че ако ги сменя всичките (защото не знам как да ги тествам кой е точния виновник) ще закрепя положението за още 1-2год.

Трудно се обеснява ,как се мери транзистор(не говоря за чисто електрическите параметри - пробил или здрав)
Май ще трябва да послушаш колегите
Новичко табло и чаша......ладка вода
Те това са модулните елементи
Не е приятна случката ти
Поздрави
:4036:
  • 0
Публикувано изображение
Шофьорски стаж ... 28-29г.
За повече контакти - купете си разклонител

#11 T U N D E R

T U N D E R

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 46 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia

Публикувано 09 октомври 2008 - 23:12

Аз или ще го съживя или ще купя втора употреба работещо,но 220 стават все по достъпни(и стари) и предполагам че много хора ще имат моя проблем затова ще е най добре ако се намери 100% решение-защото според мен ако МБ не са подобрили с нещо тези табла и си купиш ново за около 1200евро и след 6-12 месеца умре?Какво да правим?Да инвестираш в табла докато почнат да ти струват повече от колата?
  • 0

#12 Lorinser

Lorinser

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    --Първият в БГ C124 CE500 M117-V8 Custom.
    --W126 260SE 1988

Публикувано 10 октомври 2008 - 11:40

във техническият университет има магазин за електронни компоненти-добре зареден и компетентен персонал. провери там
  • 0

#13 fika210

fika210

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 738 Мнения:
  • Град:Най-голямото село
  • Автомобил:
    W201 1991
    W210 2000

Публикувано 10 октомври 2008 - 11:53

Много се извинявам, но трансформатор за постоянен ток нямало.Както нямало и акумулатор за променлив ток. Снощи го каза едно хлапе по bTV.

Та какъв трансформатор се търси за подсветката на таблото? Леле-е майку-у!
Вени, къде си? :slap:
  • 0
Verba volant,scripta manent...Казаното отлита,написаното остава .../ако не го изтрият/....

На тази сладурана е кръстена нашата марка
Публикувано изображение
Мерседес Йелинек

#14 brpi

brpi

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1243 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Karlsruhe,Germany
  • Автомобил:
    W124 300D 603
    W124 230E 102

Публикувано 10 октомври 2008 - 14:58

Аз или ще го съживя или ще купя втора употреба работещо,но 220 стават все по достъпни(и стари) и предполагам че много хора ще имат моя проблем затова ще е най добре ако се намери 100% решение-защото според мен ако МБ не са подобрили с нещо тези табла и си купиш ново за около 1200евро и след 6-12 месеца умре?Какво да правим?Да инвестираш в табла докато почнат да ти струват повече от колата?


МБ продават някъде 30к -40к S класи -от тях да кажем 10% да гръмнат табла ...... МБ ги боли фара ...за 3000 табла никои нищо няма да подобрява то само за редизаин ще се охарчат поне 200 000 евро за развои ... ..така че ....
Ново табло не умира за 1 г- то в немско му е 2 години гаранцията поне 3-4 ще изкара.
Не искам да те отчаивам ама ако имаш само издал транзистор или нещо полупроводниково -може и да стане донякъде...но в повечето случаи кат сдаде нещо е верижна реакция ....трафовете са феритни и са ОЕМ резервни има само от друго табло...... не ми се говори повече -всичко е ясно мисля
В немско съм виждал обяви -преработват таблото да се подсветва със светодиоди -дори маи някакв и в Бг ги ковеше по тоя начин ...потърси -може случаино и да го прави свясно

успех
  • 0
W 124 - 300D
W 124 - 230E

#15 T U N D E R

T U N D E R

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 46 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia

Публикувано 10 октомври 2008 - 15:43

Мерси за поясненията-явно борбата е обречена.Звъннах на посочен в другия форум човек който ги оправял и каза да му я закарам другата седмица и после ще пиша резултата.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни