Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Електрическа самобръсначка?Някой ползвал ли е?


  • Please log in to reply
43 мнения по тази тема

#1 Alenn

Alenn

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 263 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Volvo C30 2007

Публикувано 03 октомври 2008 - 08:56

Привет колеги!
Искам да попитам някой ползвал ли е електрическа самобръсначка? Дали е доволен, колко по-различно е от стандартното бръснене, става ли за по-рядка брада? Мисля дали да не си купя обаче незнам дали си заслужава. Гледах едни модели на Philips, с 3 глави, изглаждаха добре. Все пак някой друг съвет от някой опитен ще ми е от полза.

Благодаря на всички!

:flagMB new:
  • 0

#2 kleemann

kleemann

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 461 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:sofia
  • Интереси:МОТОKРОС
  • Автомобил:
    W210 ;E230
    W202 ;C200
    W210 ;E220
    W220 :S320
    W124 :200E
    W211 :E320
    W212 :E220

Публикувано 03 октомври 2008 - 09:28

ползвам "филипс"от 20 години,още не ме е предал,
само батерията е вече чао.....!!!
модела е толкова стар ,че едва ли има батерия за него
  • 0
KLEEMANN...!!!...МОЛЯ,СПРЕТЕ ЗЕМЯТА ИСКАМ ДА СЛЯЗА!!!
Публикувано изображение

#3 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 октомври 2008 - 09:31

Аз съм ползвал BRAUN и не съм много впечатлен. Не е неприятно, но в момента ползвам жилет с вибриращата дръжка и направо ме кефи бръсненето. Това не ми пречи да се бръсна 1 седмично и само, ако имам някаква среща или някакво официално посещение - се бръсна допълнително. Това е интересна тема за анкета :)

Но не беше като филипса с три глави, а е с ей такава форма:
Публикувано изображение

Иначе съм чувал много добри отзиви за филипсите с три глави.

А който ползва конвенционална бръсначка, бих му препоръчал да си вземе една дръжка на жилет с микроимпулси.

Ама мисля, че бръсненето е толкова индивидуална работа, че не е за даване на съвети.
Аз съм виждал различни хора да се бръснат по толкова различен начин, че дори не съм подозирал, че бръснача може да се държи така :)
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#4 top

top

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2097 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes SL350 2010 316hp
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 октомври 2008 - 10:36

И аз почнах с браун, смених две, но сега ползвам филипс - по добре бръсне и задължително да е на батерия защото е много по удобно.
  • 0

#5 hektor

hektor

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1751 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гера/София
  • Автомобил:
    Alfa Romeo 147 1.6 ts

Публикувано 03 октомври 2008 - 10:50

Колега зависи как ще ти понесе брадата и кожата. При всеки е различно. Аз веднъж изпорбвах този Филипс с трите глави и умрех от болка. Няколко пъти се избръснах и с ножове но за сега си оставам с класиката. А пропо което може да е смешно веднъж си бях забравил самобръсначката в театъра и се избръснах с на девойката ( двойна бръсначка на гилет). Ебати кефа. Ебати кефа. Така хубаво се избръснах и много по-малко ми се възпали кожата. А пропо една моя приятелка, която е главен мениджър на Супермакс за източна европа ми каза, че две ножчета са достатъчни, за да се избръсне човек нормално. Останалото си е просто ПР трик.
  • 0
Sky каза:Ела да сръбнеш от извора!

" Ау ми врътнеш един Биг Бен ма! Ни моа, боли ме главата!"

#6 W123

W123

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2824 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 03 октомври 2008 - 14:00

Каквото и да си говорим има разлика между бръснато и стригано.
Имах една електрическа и не ми харесва ефекта.
Друго си е ножчето да мине.


Само малко да разкажа един случай.Момата ми има една от онези машинки за изтезания-епилатор.Според нея и всички жени когато се ползва епилатор се вади косъма от корена и така с течение на времето намлява окосмяването...
Така...
И аз като високо интелигентен,или по-скоро природно тъп,си помислих следното.Ако го използвам това нещо да си мина 5-6 пъти брадата ще намалее и така ще избягам от досадното бръснене.
И пробвах...
И крещях...
И псувах...
И мноооого болеше!!!
И повече не посмях.

Ако сравняваме електрическите и "конвенционалните" самобръсначки никой неможе да ме убеди че като обърна ножчето на "контра",с ел. ще изкара по-гладка и нежна на пипане кожа.Въпроса вече е кой с каква и колко чувствителна кожа е.Моята издържа на всякакви гадории и не се възпалява.Имам чувството че мога да се избръсна и със заточен лист ресьор от Москвич и па нищо няма да ми стане.Но има хора с леко раздразнителна и незнам как им се отразява ел.стригалката.
  • 0

#7 Blond

Blond

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3954 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    C124 200E 1992
    S202 220CDI 11.1999
    W211 220CDI 04.2004
    C207 350CDI 06.2009
    W212 220CDI facelift

Публикувано 03 октомври 2008 - 17:42

Аз съм баш от тези "възпаляващите се" и... единственото, кето ми понася е подстригване на брадата с машинка за коса.
Пробвал съм с ел-машинки, ама преди десетина години - пак се възпалявах. Като минат на контра бях.
До преди две години ползвах една машинка за подстригване... като на еднодневна брада ме докарваше ама "умря" бързо. и сега си взех една Ронсън - в Била ги има под 20 лв и ми върши добра работа... даже се и подстригвам с нея :-) тя ме прави като на двудневна брада. Толкова с моето "бръснене" - нали казармата свърши отдавна.
:dontknow:
  • 0

#8 Vladek

Vladek

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3744 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 03 октомври 2008 - 17:48

Привет колеги!
Искам да попитам някой ползвал ли е електрическа самобръсначка? Дали е доволен, колко по-различно е от стандартното бръснене, става ли за по-рядка брада? Мисля дали да не си купя обаче незнам дали си заслужава. Гледах едни модели на Philips, с 3 глави, изглаждаха добре. Все пак някой друг съвет от някой опитен ще ми е от полза.

Благодаря на всички!

:flagMB new:

Някога пробвах, ма беше миналият век и беше - отврат
После лицето ми пареше и сърбеше
Можеби съм бил случил на някоя с ножове от косачка ма още си спомням сълзите при скубането
Хич и не исикам да чувам за такова мъчение
Главицата по-безболезнено си отрязвам - (личен опит)

Поздрави
:4036:
  • 0
Публикувано изображение
Шофьорски стаж ... 28-29г.
За повече контакти - купете си разклонител

#9 hektor

hektor

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1751 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гера/София
  • Автомобил:
    Alfa Romeo 147 1.6 ts

Публикувано 04 октомври 2008 - 14:59

Каквото и да си говорим има разлика между бръснато и стригано.
Имах една електрическа и не ми харесва ефекта.
Друго си е ножчето да мине.
Само малко да разкажа един случай.Момата ми има една от онези машинки за изтезания-епилатор.Според нея и всички жени когато се ползва епилатор се вади косъма от корена и така с течение на времето намлява окосмяването...
Така...
И аз като високо интелигентен,или по-скоро природно тъп,си помислих следното.Ако го използвам това нещо да си мина 5-6 пъти брадата ще намалее и така ще избягам от досадното бръснене.
И пробвах...
И крещях...
И псувах...
И мноооого болеше!!!
И повече не посмях.

Ако сравняваме електрическите и "конвенционалните" самобръсначки никой неможе да ме убеди че като обърна ножчето на "контра",с ел. ще изкара по-гладка и нежна на пипане кожа.Въпроса вече е кой с каква и колко чувствителна кожа е.Моята издържа на всякакви гадории и не се възпалява.Имам чувството че мога да се избръсна и със заточен лист ресьор от Москвич и па нищо няма да ми стане.Но има хора с леко раздразнителна и незнам как им се отразява ел.стригалката.



майна пак къртиш мивки с твойте излияния!
  • 0
Sky каза:Ела да сръбнеш от извора!

" Ау ми врътнеш един Биг Бен ма! Ни моа, боли ме главата!"

#10 kombi124d

kombi124d

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 805 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Бяла техника на колела

Публикувано 04 октомври 2008 - 20:14

Каквото и да си говорим има разлика между бръснато и стригано.
Имах една електрическа и не ми харесва ефекта.
Друго си е ножчето да мине.
Само малко да разкажа един случай.Момата ми има една от онези машинки за изтезания-епилатор.Според нея и всички жени когато се ползва епилатор се вади косъма от корена и така с течение на времето намлява окосмяването...
Така...
И аз като високо интелигентен,или по-скоро природно тъп,си помислих следното.Ако го използвам това нещо да си мина 5-6 пъти брадата ще намалее и така ще избягам от досадното бръснене.
И пробвах...
И крещях...
И псувах...
И мноооого болеше!!!
И повече не посмях.

Ако сравняваме електрическите и "конвенционалните" самобръсначки никой неможе да ме убеди че като обърна ножчето на "контра",с ел. ще изкара по-гладка и нежна на пипане кожа.Въпроса вече е кой с каква и колко чувствителна кожа е.Моята издържа на всякакви гадории и не се възпалява.Имам чувството че мога да се избръсна и със заточен лист ресьор от Москвич и па нищо няма да ми стане.Но има хора с леко раздразнителна и незнам как им се отразява ел.стригалката.

Майна,ти си супер мазухист бе :kill_myself: Пробай следващия път с бензинова лампа да се пърлиш :0_yahoo: :0_yahoo: :0_yahoo:
  • 0
Публикувано изображение
В тази криза няма пари за ракия,а жената купила хляб!

#11 Psyho

Psyho

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 351 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Банишора, София, България
  • Интереси:mountaine bike, mercedes, firearms
  • Автомобил:
    W115 - '71
    W201 - '89

Публикувано 04 октомври 2008 - 20:23

Каквото и да си говорим има разлика между бръснато и стригано.
Имах една електрическа и не ми харесва ефекта.
Друго си е ножчето да мине.
Само малко да разкажа един случай.Момата ми има една от онези машинки за изтезания-епилатор.Според нея и всички жени когато се ползва епилатор се вади косъма от корена и така с течение на времето намлява окосмяването...
Така...
И аз като високо интелигентен,или по-скоро природно тъп,си помислих следното.Ако го използвам това нещо да си мина 5-6 пъти брадата ще намалее и така ще избягам от досадното бръснене.
И пробвах...
И крещях...
И псувах...
И мноооого болеше!!!
И повече не посмях.

Ако сравняваме електрическите и "конвенционалните" самобръсначки никой неможе да ме убеди че като обърна ножчето на "контра",с ел. ще изкара по-гладка и нежна на пипане кожа.Въпроса вече е кой с каква и колко чувствителна кожа е.Моята издържа на всякакви гадории и не се възпалява.Имам чувството че мога да се избръсна и със заточен лист ресьор от Москвич и па нищо няма да ми стане.Но има хора с леко раздразнителна и незнам как им се отразява ел.стригалката.

Оле мале, ти си психично болен, признавам те, ела в Свети Наум !
  • 0
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Селянин (човек от село) и селянин по душа са две коренно различни неща!

STI Ranger II 9x19
CZ 75 TS .40

#12 Lusco

Lusco

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 583 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 2.5D комби автоматик

Публикувано 04 октомври 2008 - 20:33

Привет колеги! И аз си мисля да се обзаведа с ел.самобръсначка PHILIPS, но се колебая кой модел да е /мисля да е 7140 - триглава/ защото ще режа и брадата и косата с нея. В момента /понеже и аз се бръсна веднъж на най-малко 7 дни - додето не заприличам на поп/ ползвам от време на време машинката за подстригване и за брадата и да ви кажа не е никак удобно. Че ще си взема е повече от сигурно защото плюсовете са много, само се питам и едно нещо - чувсвителна ли е разликата след контра и с ел. самобръсначка. :)
  • 0

#13 Vladek

Vladek

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3744 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 04 октомври 2008 - 20:35

Ole male, ti si psihichno bolen, priznawam te, ela w sweti naum :D
Excuse me za latinicata, no nqmam kirilica na laptopa.

Психо
От теб па най-малко очаквах такова ..... сра.ие :icon_coolgrin:
Поздрави
:4036:
  • 0
Публикувано изображение
Шофьорски стаж ... 28-29г.
За повече контакти - купете си разклонител

#14 Vladek

Vladek

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3744 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 04 октомври 2008 - 20:40

Привет колеги! И аз си мисля да се обзаведа с ел.самобръсначка PHILIPS, но се колебая кой модел да е /мисля да е 7140 - триглава/ защото ще режа и брадата и косата с нея. В момента /понеже и аз се бръсна веднъж на най-малко 7 дни - додето не заприличам на поп/ ползвам от време на време машинката за подстригване и за брадата и да ви кажа не е никак удобно. Че ще си взема е повече от сигурно защото плюсовете са много, само се питам и едно нещо - чувсвителна ли е разликата след контра и с ел. самобръсначка. :)

Нема ли по-лесен начин да .......свършиш със себе си
(шега - не се сърди , но това граничи със самоубийстово по особенно жесток начин)

Поздрави
:4036:
  • 0
Публикувано изображение
Шофьорски стаж ... 28-29г.
За повече контакти - купете си разклонител

#15 Lusco

Lusco

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 583 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 2.5D комби автоматик

Публикувано 04 октомври 2008 - 21:04

Нема ли по-лесен начин да .......свършиш със себе си
(шега - не се сърди , но това граничи със самоубийстово по особенно жесток начин)

Поздрави
:4036:


В цялата история неприятното е че природата ми е запазила брадата на този етап са разлика от керемидите - доста изпопадаха вече - и заради това съм вече само нула номер. Тъй или иначе подстригването го правя по принуда - по принуда /по-точно - задължително е за да изглеждаме що годе добре/ се налага и да се бръсна, та по-добре е с един куршум два заека. Ще си спестя и време от висене пред огледалото, и икономия на вода, и на пяна, и на сабръсначки и т. н., та като ще се самоубивам добре би било да е с качествен инструмент. :)
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни