Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

CAR MULTIMEDIAКолата е GL


  • Заключена тема Тази тема е заключена
12 мнения по тази тема

#1 Ta4kata

Ta4kata

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 394 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пазарджик

Публикувано 28 септември 2008 - 01:10

Колеги, някой може ли да ми разясни как седят нещата с CAR MULTIMEDIA, че в Балкана явно неса обяснили или може и аз да несъм разбрал, какво да си поръчам!
Имам голяма DVD Навигация за която ми бе обяснено че чете DVD Филми ама явно нестава други колеги от форума (на една среща в сф) ми казаха че трябва допълнително устроиство което седи под задната седалка, така ли е или грешиме, и ако трябва допълнително да се закупи какво трябжа да се търси и може ли да се върже безболезнено към монитора в централната конзола на колата!
Познати от Балкана ми казаха че тяхен клиент си е поръчал чистонова S класа с всички екстри само без MULTIMEDIA и си е закарал в софийска фирма и са му слойили на половин цена абсолутно същата и ми казаха че камери за заден вход монтирали но също трябжало някакво разде3лително утреоистжо да се закупи което ще разделя сигнала от DVD-то и камерата и радиото, някои които е в течение ще ми ги разясни ли?
Всичко от Балкана ли трябва да се закупи или може да се мине с по малки разходи ?

Пироче Благодаря ви предватително !!!
  • 0
Мислих че ме е страх да летя! W140 колата мечтта Публикувано изображение

#2 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 28 септември 2008 - 09:41

Джипката ти е нова, аз бих те посъветвал да не се доверяваш на други фирми да ти барат, оти ще направят едно за сметка на още 10 неща и така или иначе пак ще ходиш до Балкана.
Дал си толкова пари за него, дай още малко и си сложи оригинални компоненти и се кефи на макс после ;)
Да не забравяме че си още в гаранция и при бъдещ проблем в Аудиото, ако има външна намеса, гаранцията няма да ти е признаят.
  • 0

logo-600-1002.png


#3 Ta4kata

Ta4kata

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 394 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пазарджик

Публикувано 29 септември 2008 - 21:34

Прав си ! Трябва да разпитам за цени, само да неми вземат здравето с някоя цифра която да ми докара сърдечен пристъп. Някои ако има представа да казва .
  • 0
Мислих че ме е страх да летя! W140 колата мечтта Публикувано изображение

#4 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 29 септември 2008 - 21:48

Какво точно те интересува?
  • 0

logo-600-1002.png


#5 Ta4kata

Ta4kata

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 394 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пазарджик

Публикувано 30 септември 2008 - 22:54

Ми аз чесно казано незнам какво липсва на колата за да чете DVD-та ! Предполагам че трябва някое друго устроиство като на S-класите как е или се бъркам, поне така си го убеснявам и един централен монитор посредата на колата м/у двете предни седалки над подлакътника или два монитора на облегалките на главата и евентоално TV-тунер които не е задължителен
  • 0
Мислих че ме е страх да летя! W140 колата мечтта Публикувано изображение

#6 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 01 октомври 2008 - 22:56

Значи на големия команд може да си гледаш DVD-та, вероятно не е отключен и затова неможеш.
За другата система с монитори на предните седалки, както и между тях, работата е дълга и широка, но не невъзможна. Ако се возиш отзад бих те разбрал за какво ти е, но при положение че ти си караш джипа невиждам за какво да даваш грешни пари.
  • 0

logo-600-1002.png


#7 Ta4kata

Ta4kata

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 394 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пазарджик

Публикувано 08 октомври 2008 - 18:58

Ми отвори ми очите бе брат, как да го отклуча! Знаи че под задната седалка нямам DVD плеар ?
Да не става въпрос за местото на CD-то за навигацията ?
  • 0
Мислих че ме е страх да летя! W140 колата мечтта Публикувано изображение

#8 Svalko

Svalko

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 104 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pyce/Chicago
  • Интереси:Автомобили, Мотоспорт (F1), Футбол, BMW (Бира, Мотоциклети и Жени), и не пропуска пикници сред природата ;)

Публикувано 27 октомври 2008 - 01:31

Та4ка, моята първата GL имаше фабрично вградени 2 монитора на задната страна на предните седалки, DVD плеъра беше под задната дясна седалка( на ML-a е вграден в средната конзола между предните седалки) и се командваше с дистанционно, от което се избира за кой монитор да работи и към него го насочваш. Звука си го избираш от централната Command System, където ти е навигацията. LYNX щеше да ми дава как да си разкодирам DVD навигацията да чете и DVD-та, но между Европейските и Американските има известна разлика: Американската навигация не става за Европа( сега го разбрах, като се опитах да продам 2-рия GL за Европа) и Европейската чете DVD-та, но не работи GPS-a тука( и това разбрах, като се опитвах да сменя Бекер-а на Ц Класата с Eвропейски Command на GL, който чете DVD).
Както и да е, сега на този GL, нямам фабрично вградена и не съжалявам, защото фабричната не признаваше никакви копирани дискове, търси си кода и това е , само оригинални иска. Та ако не го продам този, ще си инсталирам китайски DVD плеър под седалката, дето чете каквото му пуснеш за $25 и един по-глям монитор, между предните седалки (около $100 и по-малко са) и това е. За оригиналната DVD система тука платих $2600 и то тя беше вградена в новата кола, а ако я поръчвах отделно, да ми я слагат в дилъра, щеше да отиде на $4000.
Така че не си струва според мен. Мога да ти пусна линкове на фирми, които продават и инсталират такива, но те са в Щатите, не съм проверявал за нещо в Европа.
Питай LYNX и bgri!
  • 0

#9 Ta4kata

Ta4kata

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 394 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пазарджик

Публикувано 31 октомври 2008 - 00:09

Моята логика е ако трябва да се дават за БГ карта за навигация пари от порядака на 1000 лв аз по-добре да си взема една гермин ем ще си е на бг ем ем ще е от порядака на 600лв мах о то хубава и ще си е места по другите коли без проблеми!
А за DVD-то я даи малко повече информация за тези китаиски чудеса и дали звуковия сиглам може да се прекара орез централните говорители през (има една букса) АUX
я кажи каде се продават тези чудеса и какво точно трябва да се търси
  • 0
Мислих че ме е страх да летя! W140 колата мечтта Публикувано изображение

#10 Svalko

Svalko

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 104 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pyce/Chicago
  • Интереси:Автомобили, Мотоспорт (F1), Футбол, BMW (Бира, Мотоциклети и Жени), и не пропуска пикници сред природата ;)

Публикувано 31 октомври 2008 - 21:47

Че китайски плеъри има в БГ колкото искаш. Колкото по-малък, по-добре ( ако е и с размер на ДВД плеъра на компютъра най- добре). Целта е да няма проблем с инсталирането под седалката, че е ограничено пространството. Естествено трябва да му измислиш и захранването, с някой инвертор. А буксата AUX си е точно за звука от външно устройство. За видео сигнала, за мен и без това не мога да го изкарам на COMMAND-a, така че 1 или 2 LCD монитора отзад и съм готов. За теб, с европейската навигация, не знам, можеш ли да гледаш ДВД докато караш? Аз не бих го направил!
  • 0

#11 Ta4kata

Ta4kata

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 394 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пазарджик

Публикувано 01 ноември 2008 - 17:54

А има ли начин да се прехвърли сигнал на сентралния монитор без да излиза от гаранция
  • 0
Мислих че ме е страх да летя! W140 колата мечтта Публикувано изображение

#12 sharky

sharky

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 1 Мнения:

Публикувано 01 декември 2010 - 19:16

Здравейте,относно дивидито,между седалките на подлакътника ще покажете ли снимка,защото съм решил да си правя такова?
  • 0

#13 ivantov

ivantov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 147 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Автомобил:
    CLK 200, 1999 г.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 февруари 2013 - 21:00

Явно ви се дават излишни пари.
Проблемът с мултимедията съм решил по следният начин: смартфон Samsung Galaxy S 3 с четириядрен процесор. Качил съм 3 навигации на български: Igo primo, Navigon и Navitel, като най-добра за работа е Navitel, а с най-подробни карти е Igo primo. Музика и филми си свалям директно от торентите на смартфона. Една стойка за предното стъкло и CD с AUX вход и си готов. Ако 5 инча ти малеят, си вземи таблет. За цената, която ще платиш в Балкан Стар можеш да купиш таблети за всеки пасажер и стойки за тях. Цялата идея за инвестиране в нещо, което разчита морално остаряли цифрови носители ми се вижда безумна.
  • 1




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни