Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

новобранецмалко въпроси


  • Please log in to reply
16 мнения по тази тема

#1 alexjr

alexjr

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 9 Мнения:

Публикувано 23 септември 2008 - 16:21

Здравейте,
от няколко дни съм горд собственик на е 270 цди))))
досега съм карал основно италианки - не се смейте - ако не броим едно фордче преди 10-тина години.
та питанията ми, за които не намерих пълна информация във форума - постарах се да попрочета малко:
1. Веднага някакакъв кретен ми надраска колата на паркинга на Билла - дайте идея как да оправя щетите, надрано е с ключ, само с паста няма да стане май.
цветът е 904 U, проверих го по ВИН-а, откъде да взема малко шпрей/боя или какво да направя.
2. Понеже е дизел тази сутрин ми направи впечатление,че запали малко по-трудно, но пък не бях натиснал газта де)))) колата седи в топъл гараж, няма как да е от температура. Може ли да е от липса на гориво и трябва ли да "помпам" на газта - не беше палена 4 дни де.
3. Прословутата тема с навигациите - изчетох де що имаше по форума, ако някой има вече работещи дискове за "малката навигация", какото и да означава това, моля да каже.
4. Зимни гуми - какви , откъде и горе-долу цена, че тези, като ги гледам, са летни.
5. Може ли да се сложи телефон в колата, тъй като на дисплея си пише телефон, ама предишния собственик каза,че няма.
6. само Балканстар ли да ползвам или има и други места при проблеми.

подозирам, че съм малко досаден, но ще бъда безкрайно благодарен на всеки, който отговори.
предварително благодаря.

п.с. карам и мотор и в онзи форум правим някакви сбирки. тук има ли?))))
  • 0

#2 W123

W123

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2824 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 23 септември 2008 - 16:59

За сбирките...там правите някви сбирки...тук са сбирките на Мерцедес Бенц Клуб България.

Само не споменавай в оня форум за този че бате ти Сашко ще ти сложи БАН точно след две минути.


Тук ще намериш точните хора по новите модели.Има бивши и настоящи кадри на Балканстар така че може да си сигурен на компетентна помощ.
Ще ти хареса престоя в ТОЗИ форум.
  • 0

#3 Lorinser

Lorinser

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    --Първият в БГ C124 CE500 M117-V8 Custom.
    --W126 260SE 1988

Публикувано 23 септември 2008 - 17:16

За сбирките...там правите някви сбирки...тук са сбирките на Мерцедес Бенц Клуб България.

Само не споменавай в оня форум за този че бате ти Сашко ще ти сложи БАН точно след две минути.



той имаше впредвид за форум за МОТОРИ, доколкото разбрах.

АБЕ колега, питаш 1100 неща, ама да беше писал кой модел ти е колата?? W210? W211? ако тва нищо не ти говори, дай година!! 270ЦДИ е мотор, не модел
  • 0

#4 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 23 септември 2008 - 18:01

Здравейте,
от няколко дни съм горд собственик на е 270 цди))))
досега съм карал основно италианки - не се смейте - ако не броим едно фордче преди 10-тина години.
та питанията ми, за които не намерих пълна информация във форума - постарах се да попрочета малко:
1. Веднага някакакъв кретен ми надраска колата на паркинга на Билла - дайте идея как да оправя щетите, надрано е с ключ, само с паста няма да стане май.
цветът е 904 U, проверих го по ВИН-а, откъде да взема малко шпрей/боя или какво да направя.
2. Понеже е дизел тази сутрин ми направи впечатление,че запали малко по-трудно, но пък не бях натиснал газта де)))) колата седи в топъл гараж, няма как да е от температура. Може ли да е от липса на гориво и трябва ли да "помпам" на газта - не беше палена 4 дни де.
3. Прословутата тема с навигациите - изчетох де що имаше по форума, ако някой има вече работещи дискове за "малката навигация", какото и да означава това, моля да каже.
4. Зимни гуми - какви , откъде и горе-долу цена, че тези, като ги гледам, са летни.
5. Може ли да се сложи телефон в колата, тъй като на дисплея си пише телефон, ама предишния собственик каза,че няма.
6. само Балканстар ли да ползвам или има и други места при проблеми.

подозирам, че съм малко досаден, но ще бъда безкрайно благодарен на всеки, който отговори.
предварително благодаря.

п.с. карам и мотор и в онзи форум правим някакви сбирки. тук има ли?))))


1. За надрасканото бегай някъде на бояджия да ти каже как ще стане и дали ще минеш само с паста и тн.... (няма как да ти помогнем от тук)
2. За паленето 95% някоя дюза ти е за смяна, бегай некъде да ти редят колбите, да се не озъбиш някъде и да обикаляш колата като голям камък.
3. С кой команд си?
4. Гуми продават навсякъде, винаги можеш да провериш в някоя гумаджийница ;)
5. -
6. Зависи какви са ти проблемите, в повечето случай обикалят наляво - надясно и пак у балката ходят ;)
  • 0

logo-600-1002.png


#5 Esper

Esper

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1531 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pernik

Публикувано 23 септември 2008 - 19:09

По точка 2 мога да кажа, че последно съм правил нещо подобно като палех запорожеца рано сабайлем в кучешки студ :icon_coolgrin:
Изчакай, събери повечко впечатления и тогава търси потенциални проблеми.
Обаче със сигурност не е необходимо да помпиш на педала ;)

П.С: Честито за машината ама дето вика Lorinser 270 CDI е вид двиател а не модела на мерца...
  • 0

879897.png


#6 mbenz

mbenz

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2892 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    МВ 124/Е 250D 20V'94г.

Публикувано 23 септември 2008 - 19:23

Спрей с боя по номер правят в гръцкия магазин на бул."Мадрид",но на теб не ти е нужен,освен,ако не си мераклия да пребоядисаш целия детайл с боя,и после с лак.В случая ще те посъветвам да си направиш 100гр. боя(по-малко не може),и с финна четка с остър връх да минеш внимателно и точно по драсканото 2-3 пъти,докато запълни добре драскотината.После пастираш.Няма да е перфектно,но ще е по-добре.Инак-цялостно пребоядисване на детайла,съпроводено с треперене доколко е докаран цвета! :dontknow: :unsure:
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

#7 Avantgarde

Avantgarde

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 454 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна

Публикувано 23 септември 2008 - 19:35

Брех какъв колектив сме във форума, няма какво да добави човек :)
  • 0
W211-Avantgarde

#8 Lorinser

Lorinser

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    --Първият в БГ C124 CE500 M117-V8 Custom.
    --W126 260SE 1988

Публикувано 23 септември 2008 - 21:56

2. За паленето 95% някоя дюза ти е за смяна, бегай некъде да ти редят колбите, да се не озъбиш някъде и да обикаляш колата като голям камък.
3. С кой команд си?


gros ;) къв команд те гони,...... пича ти е писал "малката навигация"...
....после ше оди да разправя че има команд у колата.... :D

-ако е дюза, почти сигурно е че ще тресе в началото след старта и ще има леко колебливи обороти
  • 0

#9 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 23 септември 2008 - 23:05

gros ;) къв команд те гони,...... пича ти е писал "малката навигация"...
....после ше оди да разправя че има команд у колата.... :D


Не се знае първо каква е колата W210 или W211 и всъщност на какво вика "малка" навигация. (това поне аз неможах да го разбера)
Защото ако е с 210 може да е с команд 2.0 или пък с 211 APS

-ако е дюза, почти сигурно е че ще тресе в началото след старта и ще има леко колебливи обороти


Може много да поспорим по този въпрос ;)

PS: Ако вика на APS50, "малка" навигация това е вече друг въпрос ;)
  • 0

logo-600-1002.png


#10 Lorinser

Lorinser

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    --Първият в БГ C124 CE500 M117-V8 Custom.
    --W126 260SE 1988

Публикувано 24 септември 2008 - 01:25

Може много да поспорим по този въпрос ;)

ооо брат, далеч съм от СПОРОВЕ...знаеш, че не съм такъв човек!уважаваме се...
не споря--а казвам кво е веднъж, пък ако искат да го приемат.....
в случая не съм сигурен на 100% и няма да спориме... ;) нека си има и едно на ум(4%), че налягането може да не му е в ред в rail тръбата(при старт), по ред причини

PS: Ако вика на APS50, "малка" навигация това е вече друг въпрос ;)

ааА, тук вече захапа сам-уцели .. ;)

колата 99% е: 211 производство 2002-2003та (усет)
  • 0

#11 pepich

pepich

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 110 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 24 септември 2008 - 10:09

колата 99% е: 211 производство 2002-2003та (усет)


:icon_welldone: ,обаче мисля, че е след 2003-та.

5. Може ли да се сложи телефон в колата, тъй като на дисплея си пише телефон, ама предишния собственик каза,че няма.


Принципно може, друг е въпроса, че е скъпичко.
  • 0
Публикувано изображение
Mercedes-Benz W210 E 200 Elegance

#12 alexjr

alexjr

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 9 Мнения:

Публикувано 24 септември 2008 - 10:47

Здравейте
много благоря на всички))))
по отношение на колата - в талона пише 2004 година, като чукнах на ВИН 2002 година, по-склонен съм да вярвам на ВИН-а де))))
Дали е 211 или 210 - идея нямам)))
това за "малката навигация" ми го каза един уж познавач, търговец на автомобили. От 8 години карам алфи и ланчи, така че приех на доверие думите. Като съм се возил в S класа ми се струва, че наистина дисплея сякаш беше по-голям.
За паленето - днес си запали веднага, няма тресене на малки обороти, навярно аз нещо още не съм свикнал.
Много благодаря за инфото за боята, чакам днес да я види застраховател и спрямо оценката на щетата или ще се правя на художник или ще търся бояджия))))
Надявам се,че на някоя от срещите ще успея да дойда, така че ще искам повече информация на място.
Очевидно лошо разказвам))))
  • 0

#13 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 24 септември 2008 - 11:33

На ЕКО-петролиум и в някои ОМВ-та съм ги виждал:ПАСТА ЗА ПОЛИРАНЕ С ЧЕРВИЛО-РАЗЛИЧНИ ЦВЕТОВЕ СА И ТРАА ДА НАМЕРИШ ТВОЯ ЦВЯТ...Ако не ти е проблем през 10-15 измивания на колата(така пише на опаковката) ДА Я ПОНАМАЗВАШ С ЧЕРВИЛЦЕТО ТАМ ДЕТО Е НАДРАСКАНО.
ЦЕНА-КЪМ 15 ЛЕВЧЕТА
  • 0

#14 alexjr

alexjr

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 9 Мнения:

Публикувано 24 септември 2008 - 14:45

ето това излиза като му чекна ВИН-а в руския сайт. Повечето неща не са ми ясни, но не мога да кажа какъв е модела - според мен си е е 270, ама явно,че хич не съм прав.
видно е,че няма парктроник))))
и още няколко екстри, ама има клима и на седалките, което си е добре, като се има предвид,че са кожени))))))
моля познавачите да кажат какво е, за да не се доизлагам)))))



Общие сведения

Код завода 50
Модель E 270 CDI
Номер шасси (кузова) ..................................................
Номер двигателя ........................................
Номер коробки передач ..............................
Первый вариант шин спереди CONTINENTAL
Номер заказа 0 2 543 38094
Дата выпуска 19.09.2002
Дилер Италия (543)
Обивка салона Кожа "антрацит"
Кожа "антрацит" для моделей CLK (831)


Цвет кузова
904 полуночная (темная) синева (T)
© Mercedes-Benz Club Russia. Информация предоставлена сайтом мбклуб.ру
Коды опций
M27 capacity 2,7 litre
U36 Неизвестный код
249 Внутренне зеркало с автоматическим изменением затемнения (противобликовое)
280 Кожаное рулевое колесо (400 мм) и кожаный рычаг КПП ; у W202 - 390 мм
293 Комплект багажника из 3 частей
Боковые подушки безопасности сзади (левая и правая)
401 Передние сидения повышенного комфорта, с вентиляцией и подогревом
423 5-ти скоростная АКПП
500 Складываемые наружние зеркала заднего вида
525 Неизвестный код
543 Солнечный козырек с освещаемыми зеркалами слева и справа
690 Атермальные голубые стекла по периметру, заднее стекло триплекс
803 Изменение года модели, последняя цифра показывает новый модельный год
831 Дополнительные детали для автомобилей Италии
910 Генератор 14V/65А
Генератор повышенной мощности
915 Бензобак ёмкостью 70 литров
955 Дополнительная труба на крыше спереди
Исполнение "Elegance"
984 Отсутствие сертификата владения (ПТС), но наличие сертификата соответствия (европейского)


ето това излиза като му чекна ВИН-а в руския сайт. Повечето неща не са ми ясни, но не мога да кажа какъв е модела - според мен си е е 270, ама явно,че хич не съм прав.
  • 0

#15 alexjr

alexjr

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 9 Мнения:

Публикувано 24 септември 2008 - 15:25

извинявам се за тъпия израз - имах предвид,че като го пуснеш и ти вее хладно или топло на задните части, демек, предполагам, че лятото няма да е гадно с кожения салон))))
и все пак - каква е колата, щото явно е нещо, а не е 270????
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни