Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Проблем с гумите!W123


  • Please log in to reply
11 мнения по тази тема

#1 cupe 123

cupe 123

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 40 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 09 юли 2008 - 20:09

Колеги джантите са ми залепнали за главите и нещат д асе свалят! На всякъде ми казват че имало някъква спецялна скоба за джанти и така се сваляли! Минах през наколко сервиза и ми блъскаха по гумите с траби, чукове и др. Немога да ги сваля и това си е! помогнете ако знаете или сте чували нещо такова! Благодаря ви предварително! Ако знаете и някакъв друг начин моля споделете! От София съм
  • 0

#2 W123

W123

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2824 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 09 юли 2008 - 20:19

Пробвай да развиеш болтовете,може и да стане :D

Там където е централния отвор на джантата капни спирачно масло,по същия начин и лееееко през дупката на някой болт който се намира най-отгоре в момента както си спрял,но не да пръскаш в резбата а нали джантата точно където е отвора е леко изпъкнала,да се стече течността между джантата и челото на диска.
Ако след две-три такива интервенции няма успех има един брутален начин-развиваш леко болтовете,едва едва да са хлабави,палиш и тръгваш и караш бавно и рязко я лашкаш колата в ляво-в дясно за да отлепи.Няма страшно нищо няма да й стане нито на джантата нито на главината.Или просто минаваш през една дупка и си готов.
За железни джанти става дума нали?
  • 0

#3 Esper

Esper

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1531 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pernik

Публикувано 10 юли 2008 - 12:51

Ако след две-три такива интервенции няма успех има един брутален начин-развиваш леко болтовете,едва едва да са хлабави,палиш и тръгваш и караш бавно и рязко я лашкаш колата в ляво-в дясно за да отлепи.Няма страшно нищо няма да й стане нито на джантата нито на главината.



:icon_welldone:
  • 0

879897.png


#4 cupe 123

cupe 123

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 40 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 10 юли 2008 - 20:28

И аз си го мислех тоя начин да разхлабя и да покарам малко да се отлепят! За жалост става дума за лети джанти! Може събота да си поиграя повече! Благодаря за съветите! Се пак ако някои се има още да дава! Благодаря
  • 0

#5 Lorinser

Lorinser

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    --Първият в БГ C124 CE500 M117-V8 Custom.
    --W126 260SE 1988

Публикувано 13 юли 2008 - 13:18

позната ситуация. алуминия се е окислил и в комбинация със солта от зимата, се е заварил за стоманената главина.
разхлабваш болтовете и караш, като отлепи, ще се разтропа.

май със скоба няма да стане...
  • 0

#6 cupe 123

cupe 123

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 40 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 13 юли 2008 - 15:36

Благодаря Колеги! Днеска след борба в продължение на два дена победих :) Благодаря за съветите които ми дадохте! Маиката му е разхлабване и каране! От вчера само това правя! а само на едната гума имах такъв проблем! другите се откачиха с поглед! Благодаря ви още веднъщ :)
  • 0

#7 dido77

dido77

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 87 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София/Брюксел

Публикувано 13 юли 2008 - 20:00

Поста ми не е за тук но проблема ми е горе долу същия. Моля модераторите ако сметнат за необходимо да го изтрият.

От една седмица се опитвам да си сменя предните спирачни дискове,залепнали са за главината и не помръдват.

Пробвах с горе долу нормалем чук не става като заварени са, след това развих фиксиращия болта и оставих колелото хлабаво и гас - спирачка пак не стана.

Един колега ме посъветва да взема големия чук и яко бой .... е пак не стана.

От 2-3 дни пръскам с WD40 около диска и в дупките на болтовете с идеята да се стече надолу и да охлаби, незнам вече какво да пробвам.

Колата е Ц250ТД 97год. Дисковете май са оригиналните поне така изглеждат,колата е на 200 000км.

Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем и има идея как да ги сваля ще му бъда благодарен да сподели.



ПОЗДРАВИ.
  • 0

#8 krasch

krasch

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1103 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Горна Оряховица

Публикувано 13 юли 2008 - 22:06

Поста ми не е за тук но проблема ми е горе долу същия. Моля модераторите ако сметнат за необходимо да го изтрият.

От една седмица се опитвам да си сменя предните спирачни дискове,залепнали са за главината и не помръдват.

Пробвах с горе долу нормалем чук не става като заварени са, след това развих фиксиращия болта и оставих колелото хлабаво и гас - спирачка пак не стана.

Един колега ме посъветва да взема големия чук и яко бой .... е пак не стана.

От 2-3 дни пръскам с WD40 около диска и в дупките на болтовете с идеята да се стече надолу и да охлаби, незнам вече какво да пробвам.

Колата е Ц250ТД 97год. Дисковете май са оригиналните поне така изглеждат,колата е на 200 000км.

Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем и има идея как да ги сваля ще му бъда благодарен да сподели.



ПОЗДРАВИ.


Бой му е майката, яко бой без да се отказваш.
Това, че си свалил болта и си оставил колелото не помага, пробвай без колело.
Но пак ти казавам, вземаш големия батьо, вълшебните думи :"мама ти да е*а" и бой.
  • 0

#9 sponsora

sponsora

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 40 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:В.Търново БГ;Helsinki FIN

Публикувано 14 юли 2008 - 20:34

Бой бой,ама има една подробност да не вземе да светне лампата SRS след боя. :icon_coolgrin:
  • 0
С жени и с прости хора трудно се общува.
Всеки има право да няма вкус.
Mercedes 123 240D вечният автомобил
Mercedes 201 200D икономичен мъртвец
Mercedes 124 300DТ милионника

#10 dido77

dido77

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 87 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София/Брюксел

Публикувано 14 юли 2008 - 22:45

Какво имаш в предвид че утре ще ходя да се пробвам пак да ги сменя.

Ако имаш идея как да ги сваля без бои няма да ти се разсърда ако споделиш.

Ако отида в сервиз и там с големя чук ще ги свалят май.
  • 0

#11 KPAHK

KPAHK

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3766 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:MLADOST CITY
  • Автомобил:
    MB E 200, 2016
    MB E 320 CDI, 2007
    Mazda3 BL, 2011
    Toyota Hilux DLX, 2007
    Punto MK1, 1998
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 16 юли 2008 - 11:46

Бой, бой ама не направо с чука ей
тургай по едно дървено трупче
  • 0

#12 Dezki

Dezki

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1517 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 16 юли 2008 - 12:17

Бой, бой ама не направо с чука ей
тургай по едно дървено трупче


За какво? Да не би да си пази старите за резервни.
Няма да се плашиш, на 1 мондео в сервиза дисковете излезнаха на парчета не по големи от 10 см.
  • 0
Lancia Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни