Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Service BrakeW211


  • Please log in to reply
33 мнения по тази тема

#31 kolarov

kolarov

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 3 Мнения:
  • Автомобил:
    --------------------

    W211, Е220CDI сив металик, Elegance 2003г., автоматик

Публикувано 16 септември 2010 - 14:33

Здравейте.
Бях на морето и единия ден като тръгнах ми се появи надпис че трябва да отида до магазина защото имам проблем със спирачките. В първия момент помислих, че може да са накладките, но тях ги смених преди няма и два месеца. Отидох в близък сервиз във Варна (там бях на море) да ги питам дали имат компютър да го закачат и след положителния отговор го закачиха. Човека каза, че проблема ми е в спирачната система и в Балканстар го сменяли безплатно. Не разбрах дали става въпрос за SBC-а, както и не разбрах дали при положение, че отдавна е извън гаранция ще го сменят. Питах го само дали мога да си прибера семейството до София или да търся алтернативен начин за прибиране, но отговора му беше - "Тръгвай си и там отивай в сервиза". Честно казано човека каза, че и в техния сервиз можели да ми го сменят, но трябвало да извадя около 3000 лв., но беше коректен да ми каже, че е възможна безплатна смяна в оторизиран сервиз, за което му благодаря.

Може ли някой който вече е минал по тоя път да ми каже какво трябва да направя. Не знам дали ми е връщан километража, но най-вероятно е.

Колата е W211, Е220 CDI, 2003 г.

Благодаря Ви предварително.
  • 0

#32 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4527 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 17 септември 2010 - 14:16

Иди в БалканСтар и питай. Ако ти кажат че ще го сменят безплатно, е ясно, ако не - тогава ще мислим.
  • 0

#33 Blue3yeD

Blue3yeD

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 1 Мнения:
  • Град:Русе

Публикувано 08 ноември 2012 - 19:56

Здравейте,

Предварително се извинявам, ако допусна грешка в изразяването или наруша някое правило. Така въпроса ми е следния миналта вечер като карах колата на татко Е220 ЦДИ 2003г. ми излезе надпис Service Brake и иконата на ръчната спирачка. След това се прибрах вкъщи поразрових малко интернет излизаше и Service D и попаднах на тема в която се обеснява как се занулява това за маслото, защото татко го е сменил преди има няма 1 месец. След като занулих това за маслото Servide D изчезна и това за спирачките също изчезна. Казах на татко за проблема, но той е типичен всезнайко останал от ерата на прародителите си и човек качил се от каруца на мерцедес :) и вика на мене нищо не ми изкарва. При смяна на маслото също е сменил и задни накладки предните не са ги сменили и са казали че са добре, но миналта седмица бях чул че леко свирят от време на врема.Бих искал да ми дадете съвет какво да правя защото татко няма време от работа,а и аз не съм много навътре с езика понеже сме в Белгия с английския се справям някакси.
Благодяря Ви предварително!
  • 0

#34 Ivan W210

Ivan W210

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 2835 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E320 4MATIC
    E 250 TD
    150hp,1999
    ОГИН БЕШЕ!!!

Публикувано 11 ноември 2012 - 09:14

Когато започват да свършват накладките, това съобщение се получава и после изчезва, щото датчиците са температурни.Нека пак да проверят предните накладки щом казваш, че задните са сменени.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни