Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Проблем с ABS на Sprinter


  • Please log in to reply
23 мнения по тази тема

#1 ales

ales

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 5 Мнения:

Публикувано 20 май 2008 - 20:50

Здравейте! Имам проблем с ABS-а на Sprinter 311 CDI. Не работи. Съмнявам се в някой от датчиците по колелетата. Някой може ли да ми каже как мога да си ги замерия и какви са стойностите им?
  • 0

#2 LYNX

LYNX

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2380 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 20 май 2008 - 22:06

не можеш да ги замериш с мултицет ,защото са на друг принцип.
С осцилоскоп може,...но требе да го возиш отзад и некой индженер да зяпа у електронно-лъчевата тръба!

С помоща на сервизния тестер на дилърите може да си спестиш много време и средства,...и да локализирате повредата!
  • 0

#3 ales

ales

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 5 Мнения:

Публикувано 21 май 2008 - 17:15

Да ама точно тия специалисти от БАЛКАН СТАР се опитаха да ги мерят с мултицет от 6лв.:) И казаха че са здрави разбира се. А някой знае ли как се подменят тези датчици?
  • 0

#4 LYNX

LYNX

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2380 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 21 май 2008 - 20:11

много трудно се подменят,...
  • 0

#5 tulev

tulev

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 4 Мнения:
  • Автомобил:
    Sprinter 313 cdi,2001г.

Публикувано 24 януари 2009 - 23:55

Купих буса миналата год. август.Буса е спринтер 313 сди.След един месец гръмна интеркулера,след като го свалих установих че е гърмял и преди това но са го направили с планка с резби и епоксидна смула.Отидох до майстор който лепи радиатори и той ми каза че не подлежи на ремонт трябва да си купя нов.отидох в балкан стар пловдив и купих нов.монтирах го аз но без да стягам маркучите и след това отидох пак в балкан стар да го тестват.Те стегнаха скобите и тестваха турбото работи идеално но ми казаха че не ми работи абс а на таблото не свети лампата.казаха ми че абс струва 3000 лева .реших сам да си проверя причината и си отидох в къщи.разглобих таблото и видях че са отлепили светодиодите от платката и са пуснали мостове да взимат сигнал от други светодиоди и по този начин кото дадеш на контакт светка контролно абс и след няколко секунди гасне .по този начин ме заблуждават че абс работи.аз проверих наистина като стъпнах здраво на спирачката и видях че колелата блокираха.това значи че не работи абс.запоих светодиодите и манах мостовете.на таблото вече светеше светодиода за абс и още един за наклатките.свалих абс устройството и разглобих електромотора оказа се че четките са свършили и ги смених с други като ги пилих до размер 5 на 5 мм.те бяха 5 на 8 мм.запоих ги събрах всичко и когато реших да пробвам се оказа че пак свети значи не работи.пробвах какви ли не варианти но не става и накрая реших че трябва да се движи буса и да се натиснат спирачките така и направих и лампата изгасна .сигурно компютъра детеква системата на няколко секунди .пробвах абс на хлъзгаво работи сега не мога да му се накефя.сега пък ми светна лампата на зареждането на акомулатора не зарежда.свалих генератора проверих четките не са износени и отидох до майстор.Той ми каза че е от бендиксовата шайба.Купих нова смених я и пак не зарежда.след това смених четките с интиграла но пак не работи.на края свалих цялата плочка с диодите .замерих ги и те са здрави ине виждам каква може да е причината.но пропуснах да отбележа че ту зарежда ту не зарежда.възможно да има студена спойка на статора така мисля и утре като го кача на буса ще си покаже защото съм запоил всичко както трябва най важното нещо за което исках да пиша е че четките на електромотора на абс са много къси така че да не издържът повече от около 200 000 км ида може да си купиш нав абс 3000 лв. като гледам по здрави от старите модели няма.
  • 0

#6 DEOdriver

DEOdriver

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 983 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Смолян
  • Автомобил:
    VW Passat B7 4motion
    Mercedes Sprinter 311CDi 07г.
    Mercedes 308 Diesel 90г.
    Mercedes 1317 TurboDiesel 90г.

Публикувано 25 януари 2009 - 13:16

Май всички спринтери CDi имат проблем с ABS-а.Четох още една тема за такъв проблем.И аз в близкот бъдеще викам да сменям 308-ца с някъв спринтер,ама се чудя дали да рискувам с CDi,или да е 312-ка.А може би по-добре LT35,незнам :dontknow:
  • 0

#7 the great

the great

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 45 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W203 T - 2002
    W210- 320 CDI

Публикувано 29 януари 2009 - 14:52

Май всички спринтери CDi имат проблем с ABS-а.Четох още една тема за такъв проблем.И аз в близкот бъдеще викам да сменям 308-ца с някъв спринтер,ама се чудя дали да рискувам с CDi,или да е 312-ка.А може би по-добре LT35,незнам :dontknow:

Имат,след като са на по 500-600 000 км.,поне повечето ,които се продават тук
  • 0

#8 Boyanov

Boyanov

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 14 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sliven,Yablanovo
  • Автомобил:
    Sprinter 208d,1997:,BMW 318i,1993

Публикувано 27 юли 2011 - 18:15

Здравейте!
Имам Спринтер 208Д ,1997г. Проблема ми е ,че не ми работи дясната предна спирачка , мислех , че е от сп. маркуч, но се оказа ,че АБС не подава налягане изобщо към тръбичката на дясната спирачна система. И така няма изобщо налягане в буталото на спирачката. Извадих буксата на АБС но пак няма налягане. Някой може ли да сподели , какво може да се направи!
  • 0

#9 dilqnski

dilqnski

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1634 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Димитровград
  • Интереси:Двигатели

Публикувано 27 юли 2011 - 19:25

Дай малко информация,за задната лява.Ако и там няма,почти е ясно.
  • 0
Никога не оставям магарето си в калта.

#10 Boyanov

Boyanov

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 14 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sliven,Yablanovo
  • Автомобил:
    Sprinter 208d,1997:,BMW 318i,1993

Публикувано 28 юли 2011 - 14:06

Всичките ми спирачки работят нормално с изключение на дясна предна. АБС и АБД също си работят. Дясното предно колело изобщо не спира.
  • 0

#11 dilqnski

dilqnski

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1634 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Димитровград
  • Интереси:Двигатели

Публикувано 28 юли 2011 - 14:15

Ако другите трите,наистина работят,е заседнало клапанчето вътре в ABS.Ако задно ляво и той не работи,е спирачна помпа,а как установи че няма налягане от модула.
  • 0
Никога не оставям магарето си в калта.

#12 Boyanov

Boyanov

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 14 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sliven,Yablanovo
  • Автомобил:
    Sprinter 208d,1997:,BMW 318i,1993

Публикувано 28 юли 2011 - 16:48

Публикувано изображение

Развих всички изходи от модула и само този изход няма изобщо налягане.
  • 0

#13 Boyanov

Boyanov

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 14 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sliven,Yablanovo
  • Автомобил:
    Sprinter 208d,1997:,BMW 318i,1993

Публикувано 28 юли 2011 - 18:53

А заседналото клапанче може ли да се поправи?
  • 0

#14 dilqnski

dilqnski

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1634 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Димитровград
  • Интереси:Двигатели

Публикувано 28 юли 2011 - 18:57

По принцип може,ма.....По лесно е да се смени целия ABS.Все пак са спирачки.Не знам една диагностика,как го засича.Някой модели си имат и ръчно задействане,като изпълнителен механизъм,чрез софтуер.Като твоята не съм закачал.Мисля само смяна ще ти помогне.Проблема е механичен.
  • 0
Никога не оставям магарето си в калта.

#15 Boyanov

Boyanov

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 14 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sliven,Yablanovo
  • Автомобил:
    Sprinter 208d,1997:,BMW 318i,1993

Публикувано 28 юли 2011 - 18:59

По принцип може,ма.....По лесно да се смени целия ABS.Все пак са спирачки.

Благодаря за съвета, значи подобре да си търся някой модул втора употреба.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни